Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

COD: Modern Warfare 2

1 | Savaşların en moderni, Modern Warfare!

Call of Duty serisinin dönüm noktasını 2007 yılında oynamıştık. “Call of Duty 4”, isminin yanına “Modern Warfare” takasını alan bu oyun, bir çok kişinin göz bebeği olmuştu. Bildiğiniz –ya da birazdan öğreneceğiniz üzere, bundan dolayı da “Aman dikkat, spoiler!” diyorum- Modern Warfare’in sonunda, terörist başı Imran Zakhaev’i öldürmüştük. Ama bu adamdan kurtulmak hiç de kolay olmamıştı, ne yazık ki bir çok dostumuzu da kaybetmiştik. Gaz, Yüzbaşı Price, Griggs... Hepsi bu terörist faaliyetleri durdurma uğruna kara toprağa gitmişti. Gaz’ın ve Griggs’in öldüğüne eminiz ama Yüzbaşı Price’ın akibeti hakkında birçok dedikodu var. Son bölümün son sahnesinde, Rus dostlarımız bizi kurtarırken, bir yandan da doktorları Price’a kalp masajı yapıyordu. Ne yazık ki bu umutsuz ilk yardımın sonunu göremeden oyun bitmişti. Şimdi ise yeni bir Yüzbaşı’mız var; Soap McTavish...

Evet, Soap. İlk oyunda oynadığımız karakter. Imran olayının üzerinden oldukça zaman geçtikten sonra, kahramanlığı nedeni ile terfi alan bu asker, Modern Warfare 2’de karşımıza yeni Yüzbaşı’mız olarak çıkıyor(Yeni Price demek daha doğru olur herhalde).
 
Imran’ı öldürmemize rağmen, dünya üzerindeki terör olayları durmamış olacak ki(asla da durmayacak zaten) bu sefer de Imran’ın eski ortağı olan Vladimir Makarov’un peşinden gidiyoruz. Imran’ın ölümü, içinde bulunduğu örgütün daha da güçlenmesine sebep olmuş. Çünkü –aynı gerçek hayattaki gibi- liderlerinin ölümü, baş koydukları bu davayı daha da kutsal hale getirmiş ve Rusya içinde daha da güçlenerek büyümüşler.

 

Oyunun E3’te gösterilen videosunda, bölüme Rusya’nın dağlarında, insanın ölüme en yakın olduğu bir yerde başlıyoruz. Yüzbaşı Soap elindeki sigarası ile “Price” tribi attıktan sonra harekete geçmemizi emrediyor ve buz kaplı dağa, elimizde bulunun buz çekiçlerinin yardımı ile tırmanmaya başlıyoruz. Tırmanış bittikten sonra, birkaç metrelik bir platformdan, diğerine atlamamız gerekiyor. İşte burada bir Modern Warfare göndermesi görüyoruz. Çünkü atlayışımız kısa düştüğü için, uçurumdan aşağıya düşme tehlikesi yaşıyoruz. Bu sırada, aynı Modern Warfare’in ilk bölümünde Price’ın bizi kurtardığı gibi, Soap bizi kurtarıyor ve yolumuza devam ediyoruz.
 
Videonun ilerleyen bölümlerinde elimizde kendiliğinden radarlı bir otomatik tüfekle kar fırtınasının ortasında yolumuzu bulmaya çalışıyoruz. Tabi ki kulağımız her daim Yüzbaşı McTavish’ın emirlerinde. Sessiz ve sakin bir şekilde düşmanları temizliyor ve hedefimiz olan tankerlere patlayıcıları yerleştiriyoruz. Burada video kesiliyor ve ekrana “İşler her zaman iyi gitmez” yazısı geliyor(Infinity Ward bölümü çok da göstermemek için bu tarz bir yola başvurmuş).

Wargaming.net PC Strateji World of Tanks
The Conduit Uncharted 2: Among of Thieves Multiplayer Beta
İLGİLİ EKRAN GÖRÜNTÜLERİ
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

BSC Misafiri

10.2.2012 00:19:36

0
arkadaşlar 80 leveli neden atlayamıyorum bana yardımcı olurmusunuz

The Jolly Joker

4.11.2009 20:56:32

0
offf ne olucak şu oyunun multisi yahu ?

By_e

5.8.2009 18:14:50

0
deneme

devmanetihad

23.6.2009 20:29:29

0
en iyi FPS COD MW ve MW 2 !!
  • Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

Call Of Duty: Modern Warfare 2 6 / 10 37 oy
KÜNYE
Call Of Duty: Modern Warfare 2
+ TAKİBE
AL
22 kişi bu oyunu takip ediyor.
2.0
5
OY
6,6
PC TEST SİSTEMİMİZ
  • İşlemci Intel Core i7-4790K 4.00 GHz
  • RAM 8 GB DDR3 1600 MHz
  • Ekran Kartı Nvidia GeForce GTX970M 4GB GDDR5
  • Sabit Disk 128GB SSD
İNCELEME VE ÖN İNCELEMELER
22 Eylül 2014 Pazartesi 7,0
Pixel Piracy Piksel piksel açık dünya korsan oyunu Pixel Piracy'i inceliyoruz. Samet Konuksal
18 Eylül 2014 Perşembe
World of Warships Ön İnceleme World of Tanks ve World of Warplanes'in ardından, World of Warships ile savaş denizlere taşınıyor! Tunahan Başol
2 Aralık 2013 Pazartesi
World of Tanks Xbox 360 Edition: Beta İnceleme Xbox 360'ta tank istilası başladı. Savaş alanında durumlar nasıl? Samet Konuksal
7 Kasım 2013 Perşembe 7,5
Football Manager 2014 Rekabetsiz ortam Football Manager serisini kötü yönde etkiliyor. Samet Konuksal
13 Ağustos 2013 Salı 8,8
Dragon's Crown Vanillaware, bir 2D aksiyon-rpg oyununun nasıl olacağının güzel bir örneğini sunuyor. Alkan Adakaner
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız