Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

We Rule

1 | Kendi krallığınızı inşa edin

Facebook’ta, Farmville ile başlayan çiftlik bağımlılığı, iPhone’larımıza kadar yayılmış durumda. Ngmoco tarafından iPhone ve iPod Touch’a özel olarak geliştirilen ve App Store üzerinden oyuncuların beğenisine sunulan We Rule ile çiftliğimizi daima yanımızda taşıma şansını da yakalamış oluyoruz.
 
İnternet üzerinden online olarak oynanılan We Rule, bir telefon oyunu olmasına rağmen son derece geniş bir içeriğe sahip, hatta Facebook üzerinden oynanılan Farmville oyunundan pek bir eksiği yok bile denilebilir. We Rule’da da aynı Farmville’de olduğu gibi ekinler ekip biçebiliyor, köylüleriniz için evler dikebiliyor, arazinizin güzel görünmesi için çeşitli araçlar alabiliyorsunuz. Size kendi çiftliğinizin de ötesinde kendi krallığınızı kurma şansını veren We Rule’i daha yakından inceleyelim.

Öncelikle belirtmeliyim ki oyunu oynayabilmeniz için kesintisiz bir internet bağlantısına ihtiyacınız var. Oyunu cihazınıza indirdikten sonra, We Rule’a ilk girişinizde sizden bir Plus hesabı istiyor. Eğer daha önce her hangi bir online oyun için bir hesap açtıysanız, o hesabınızı burada da kullanabiliyorsunuz. Bir Plus hesabınız yoksa da bu fazla sorun değil. Karşınıza gelen ekrandan “Join” butonuna basıp, birkaç dakikanızı ayırarak bir Plus hesabı oluşturabilirsiniz.
 
Plus hesabınızı oluşturduktan sonra, kullanıcı adınız ve şifrenizle oyuna giriş yapıyorsunuz. Zaten ilk girişinizden sonra, oyun size bir daha kullanıcı adı ve parola sormuyor. Oyuna tıkladığınız anda, direk oluşturmuş olduğunuz hesaba yönlendiriliyorsunuz.

We Rule’ye ilk girdiğimizde bizi ufak bir harita karşılıyor. Bu harita üzerinde kendi krallığımızı ve arkadaşlarımızı, komşumuz olarak eklememize yarayan “invite friend” simgelerini görüyoruz. Buradan eğer eklenecek olan arkadaşlarımız varsa, “invite friend” simgesine tıklayarak, eklemek istediğimiz arkadaşımızın oyundaki nickini girerek komşumuz olarak ekleyebiliyoruz. Oyuna ilk girdiğimizde, karşımıza daima bu ekran geliyor. Eğer eklediğimiz arkadaşımız bizi kabul ederse harita üzerinde onunda krallığını görebiliyoruz.
 
 Arkadaşlarımızı da eklediğimize göre sıra geldi kendi krallığımıza. Haritadaki krallık simgesine basarak kendi krallığımıza gidiyoruz. İlk etapta derme çatma bir kalemiz ve bir miktar paramız bulunuyor. Belimizi doğrultana kadar oyunun bize verdiği görevlerle bir şeyler kazanmaya çalışıyoruz. Bu görevlerde aynı Farmville’de ki gibi, mısır ek, hasadını topla, etrafa 3- 5 ağaç dik şeklinde oluyor. Bu görevleri yaptıkça para ve oyunda paradan daha değerli bir şey olan “mojo” isimli iksirden kazanıyoruz. We Rule’de kazandığımız paralar (oyunda coins olarak geçiyor) ve mojolar ekranın sağ üst köşesinde görünüyor. Kazandığımız paralar doğrultusunda, ekranımızın sağ alt kısmında bulunan çekiç simgesine tıklayarak tarla, ağaç, eşya ve hatta kale bile satın alabiliyoruz. Tabi bunların hepsi aşama aşama oluyor. Oyuna ilk girdiğimizde sadece mısır ekebilirken, seviyemiz arttıkça çok farklı ürünler yetiştirebiliyoruz.

we rule iphone we rule ngmoco new toy games strateji
Prince of Persia: The Forgotten Sands Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction
İLGİLİ EKRAN GÖRÜNTÜLERİ

İçeriğe ait yorum yok

Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

We Rule Osman Tufan 8 / 10 oy
KÜNYE
We Rule
Editör Notu: Herkesin oynayabileceği başarılı bir yapım.
8,4
2.0
9
OY
6,2
PC TEST SİSTEMİMİZ
  • İşlemci Intel Core i7-4790K 4.00 GHz
  • RAM 8 GB DDR3 1600 MHz
  • Ekran Kartı Nvidia GeForce GTX970M 4GB GDDR5
  • Sabit Disk 128GB SSD
İNCELEME VE ÖN İNCELEMELER
22 Eylül 2014 Pazartesi 7,0
Pixel Piracy Piksel piksel açık dünya korsan oyunu Pixel Piracy'i inceliyoruz. Samet Konuksal
18 Eylül 2014 Perşembe
World of Warships Ön İnceleme World of Tanks ve World of Warplanes'in ardından, World of Warships ile savaş denizlere taşınıyor! Tunahan Başol
2 Aralık 2013 Pazartesi
World of Tanks Xbox 360 Edition: Beta İnceleme Xbox 360'ta tank istilası başladı. Savaş alanında durumlar nasıl? Samet Konuksal
7 Kasım 2013 Perşembe 7,5
Football Manager 2014 Rekabetsiz ortam Football Manager serisini kötü yönde etkiliyor. Samet Konuksal
13 Ağustos 2013 Salı 8,8
Dragon's Crown Vanillaware, bir 2D aksiyon-rpg oyununun nasıl olacağının güzel bir örneğini sunuyor. Alkan Adakaner
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız