Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Assassin's Creed: Altair's Chronicles

1 | Assassin's Creed: Altair's Chronicles

PC ve konsol piyasasında fırtınalar koparan Assassin's Creed, Nintendo DS versiyonundan sonra bu kez de iPhone'a konuk oluyor. Kısa süre önce serinin ikinci oyununa ait görüntüleri de görme şansına eriştiğimiz oyunun iPhone versiyonu Gameloft tarafından hazırlanmış.
 
Assassin's Creed: Altair's Chronicles ismiye karşımıza çıkan yapımda, serinin ilk oyununu oynayan ve iPhone'a sahip kullanıcılar bir hayli şaşıracaklar zira oyun gerçekten de çok başarılı bir şekilde iPhone'a uyarlanmış. Oyunun 129 Mb olarak gelmesinde pay sahibi olan açılış intro'sunu izledikten sonra uzun ve tehlikeli macera da başlamış oluyor.
  
İsa'dan sonra 1191 yılında Jerusalem'de geçen oyunda haçlı seferlerini durduracak tek güç olan kutsal kedehi ele geçirme göreviyle oyuna başlayan karakter Altair, oyun süresince sayısız düşmana kılıcı ile korku salarken, bir yandan para kazanıyor bir yandan da esas görevi olan kadehi, biri ya da birileri para karşılığında Tampliye Şövalyeleri'den satın almadan onlardan çalmaya çalışıyor.

Oyunu grafiksel anlamda incelediğimizde hızlı bir oyun akışı, kesintisiz animasyonlar, renkli çevresel yapılar ve başarılı karakterizasyon gözümüze çarpıyor. Oyundaki boyut hissinin iPhone'un 3d yetenekleri kullanılarak mümkün mertebe yapıma entegre edilmeye çalışıldığı görülüyor. Çevresel seslerde istenen seviyede olan oyundaki karakter seslendirmelerinde ise bir parça kalite noksanlığı da farkedilmiyor değil. Sinematik özelliğindeki ara ekranlar ise oyunun seyir zevkine ilave puanlar katıyor.
 
Oyun alanında boyut hissini arttıracak çok sayıda farklı yükseklikte bina vs... gibi yerler olması karakterin koşma ve zıplama gibi bolca akrobatik hareket yapmasını da gerektiriyor. Kontrol sistemi ise hayli basit bir yapıda. Ekranda sanal joystick ve silah seçim tuşları yer alıyor. 6 çeşit silahtan herhangi birini seçip yakın ya da uzak dövüşte kullanmak da kullanıcıya bırakılmış. 

Karakterin azalan enerjisini çoğaltmak ve yeni silahlar kullanmak için ışık kürelerini toplamanız gerekiyor. Oyunun bir diğer ilginç özelliği de zaman zaman ekrana gelen mini puzzle ekranları. Bu ekranlarda para ya da benzer şeyler kazanmak mümkün kılınmış. Etrafta dolaşan insanlardan değerli şeyler çalmak da oyun içinde atlanılmaması gereken unsurlardan birini oluşturuyor.
 
5 farklı dil seçeneğini ile gelen Assassin's Creed: Altair's Chronicles’ın Appstore fiyatı 9.99 $ ve çalışması için iPhone ya da iPod Touch’taki FW versiyonun 2.2.1 olması gerekiyor. 

Xbox 360 Slim Xbox 360 S Yeni Xbox İnceleme İlk Bakış Microsoft
2XL Supercross Nintendogs
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

BSC Misafiri

3.1.2011 11:55:52

0
oyunda takıldım yardımcı olabilecek kimse varmı acaba ?

BSC Misafiri

8.8.2010 12:17:47

0
ÇOk Güsel Bu Oyunun Hayranıyım Ve bu Haberi Facebook Daki Sayfamda yayınlamak istiyorum(KAynak Belirterek Tabiki)Bunun İçin Sizden İzin Almam Gerekir Diye Düşündüm.
  • Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

Assassin's Creed: Altair's Chronicles Kerem Yücel 9 / 10 oy
KÜNYE
Assassin's Creed: Altair's Chronicles
+ TAKİBE
AL
2 kişi bu oyunu takip ediyor.
Editör Notu: Editörün Seçimi.
9,1
2.0
24
OY
6,5
PC TEST SİSTEMİMİZ
  • İşlemci Intel Core i7-4790K 4.00 GHz
  • RAM 8 GB DDR3 1600 MHz
  • Ekran Kartı Nvidia GeForce GTX970M 4GB GDDR5
  • Sabit Disk 128GB SSD
İNCELEME VE ÖN İNCELEMELER
22 Eylül 2014 Pazartesi 7,0
Pixel Piracy Piksel piksel açık dünya korsan oyunu Pixel Piracy'i inceliyoruz. Samet Konuksal
18 Eylül 2014 Perşembe
World of Warships Ön İnceleme World of Tanks ve World of Warplanes'in ardından, World of Warships ile savaş denizlere taşınıyor! Tunahan Başol
2 Aralık 2013 Pazartesi
World of Tanks Xbox 360 Edition: Beta İnceleme Xbox 360'ta tank istilası başladı. Savaş alanında durumlar nasıl? Samet Konuksal
7 Kasım 2013 Perşembe 7,5
Football Manager 2014 Rekabetsiz ortam Football Manager serisini kötü yönde etkiliyor. Samet Konuksal
13 Ağustos 2013 Salı 8,8
Dragon's Crown Vanillaware, bir 2D aksiyon-rpg oyununun nasıl olacağının güzel bir örneğini sunuyor. Alkan Adakaner
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız