Battlefield: Play4Free Defiance

World of Warcraft: Mists of Pandaria

1 | Mists of Pandaria Nedir?

Blizzcon 2011 bu sene California Anaheim Convention Center’da gerçekleştirildi. İlk olarak 2005’in Ekim ayında başlayan Blizzcon, Blizzard’ın bütün oyunlarının toplandığı ve yeni gelişmelerin aktarıldığı büyük bir etkinlik olarak hayranlarının hafızasına kazındı.
Geldik beklenen ana, World of Warcraft eklenti paketinin duyurusuna. Chris Metzen özellikle hayranlarına şunları söyledi; “Bu söyleyeceklerim gerçekten çok önemli, yeni eklenti paketi yepyeni bir deneyim. Bundan önceki bütün Eklenti Paketlerimiz büyük bir düşmanın gelişini ve yok oluşunu anlattı. Hep kötülük saçan büyük düşmanlar için Alliance ve Horde bir araya geldi. Onları biraz Burning Crusade, Wrath of The Lich King ve Deathwing ile meşgul tuttuk. Ama asıl düşmanın savaşın kendisi olduğunu hep bir taraftan biliyorduk. Horde ve Alliance savaş içinde olmaya geri dönecekler. Öyle ki Warcraft II’den beri böyle bir savaş görmediniz! Savaş geliyor ve hiç de hoş olmayacak. Tabii Blood Elf değilseniz.

WoW'un yeni paketi Mist of Pandaria

Neyse, demek istediğim şu, videoyu izlemeden önce bunun Alliance ve Horde’un arasındaki savaşın yeniden alevlenmesi için minik bir kıvılcım olduğunu aklınızda bulundurun. Yeni eklenti paketimizin içeriği zaman içinde kaybolmuş bir yerde geçiyor, burada 10.000 yıldan bahsediyoruz. Burası, dengenin, harmoninin ve barışın yeri. Tabii daha sonra buraya “biz” geliyoruz, Alliance ve Horde. Bütün nefretimiz, savaş sevgimiz ve birbirimize olan nefretimizle. Kıvılcım ile başlayacak olan bu savaş, bu barış, huzur ve umutla dolu yerde olacak. Lafı daha fazla uzatmadan, Alliance, Horde... Azeroth’un gururlu savaşçıları! Karşınızda.. Mists of Pandaria.”

     Eklenti Paketi ile gelenleri zaten bir çoğumuz biliyoruz, yeni ırk Pandaren, yeni sınıf Monk, Dalaran, Shattrath efsanesini geri getirmek amacıyla yaratılan yeni alan Pandaria, 90’a yükselen Level sınırı, Challenge Mod zindanlar, PvE senaryoları, Pet Savaş Sistemi, yeni talent sistemi.

Kıvılcım ile başlayacak olan bu savaş, bu barış, huzur ve umutla dolu yerde olacak. Lafı daha fazla uzatmadan, Alliance, Horde... Azeroth’un gururlu savaşçıları! Karşınızda.. Mists of Pandaria.

Şimdi bu kadar çok yenilik ve oyunun gidişatı üzerine şöyle bir bakalım. Yeni ırk Pandaren daha önce söylenti ile akıllarımıza yerleşmişti ancak yine de bir çoğumuz “Yok artık” diyorduk. Pandaren ırkını oyunun doğasına zarar vermeden ekleyebilecek olmaları zaten Chris Metzen’ın açıklamasında netlik kazandı, bin yıllardır kayıp olan ve bilinmeyen bir ırk. Ancak Pandaren’lerin World of Warcraft serisinde ilk defa tarafsız başlayan bir sınıf olacağını bilmek ilginç oldu. Bugüne kadar hiç böyle bir şey denemeyen Blizzard yapımcıları bizi şaşırtmayı başardı. Level 10’a kadar kendi dünyanızda takılırken, Alliance ve Horde’un huzurunuzu bozması üzerine tarafınızı seçmek zorunda bırakılacaksınız. İlginç bir deneyim bizi bekliyor şüphesiz.

Oyundaki yeteneklerimiz

Mists of Pandaria’nın amacı oyuna yeni bir oynanış tarzı getirerek eski zamanların en eğlenceli yerlerini oyuna geri kazandırmak. Sonuç olarak yıllardır aynı şeyleri yapıyoruz, karakterimizi yaratıyoruz ya da eski düşük level karakterimizi alıyoruz ve yeni eklenti paketine yetiştirmeye çalışıyoruz ardından da raid ve zindanları yapıp oyunu kısa sürede bitiriyoruz. Mists of Pandaria’nın en büyük amacı bu sıkıcı olayı ortadan kaldırmak ve oyun bitimine gelip, alacağınız her şeyi aldıktan sonra size uğraşacak yeni şeyler vermesi. Herkesi sürekli Orgrimmar ve Stormwind’de öylesine takılırken görmekten sıkılan yapımcılar oyuncuları World of Warcraft dünyasına geri çıkarmayı planlıyor. Planlardan biri Raid Boss’ları geri getirmek, Raid Boss’lar eski oyunlarda olan ancak daha sonra kaldırılan büyük düşmanlardı, bu düşmanlar dünyanın herhangi bir yerinde ortaya çıkıyor ve onları öldürmek için raid büyüklüğünde bir partiye ihtiyacınız oluyor. PvP sunucularında oynuyorsanız da bu büyük düşmanı kapmak için savaş sizi bekliyor olacak.

World of Warcraft Mists of Pandaria PC Blizzard Blizzcon MMO
Battlefield: Play4Free Paylaş Defiance
İLGİLİ VİDEOLAR
YORUM YAZ
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

BSC KÜNYESİ
World of Warcraft: Mists of Pandaria
+ TAKİBE
AL
14 kişi bu oyunu takip ediyor.
SON BSC VİDEOLARI
World of Tanks'ta Dev Savaşları Deniyoruz 7 Ekim 2017 - 33197 izlenme
Gökhan Yılmaz
World of Tanks'in 9.20 güncellemesi ile eklenen Büyük Savaş oyun modunda 30'a 30 kişilik tanklarla d
Yazdır