Rift: Planes of Telara World of Warcraft: Mists of Pandaria

Battlefield: Play4Free

1 | Seriye yeni bir üye

Ölüm ile yaşam arasındaki ince bir çizgide, tankların, helikopterlerin olduğu mükemmel bir savaş atmosferi… Nedense Battlefield serisi, bu atmosferi sunduğu için benim gönlümde her zaman farklı bir yere sahip olmuştur.
 
Daha çok savaş simülasyonuna kayan yapısıyla kendine güçlü bir kitle edinen Battlefield serisi, geçtiğimiz sene çıkan Bad Company 2 ile yine büyük bir başarı elde etmişti. Battlefield serisi hayranları şu sıralar heyecanlı bir şekilde Battlefield 3’ü beklerken, DICE, Battlefield Play4Free ile seriye yeni bir ücretsiz oyun daha ekledi.
 
Battlefield Heroes’un başarısı DICE ve EA’ı etkilemiş olacak ki, bu iki firma daha gerçekçi görünüşüyle Battlefield Play4Free’i biz oyuncularla buluşturdu.

Savaş alanlarının olmazsa olmazlarından tanklarımız, Play4Free'de de bizleri yalnız bırakmıyor.

Battlefield Play4Free, adından da anlaşılacağı gibi oynamak için ücret istemeyen MMO oyunları arasında geliyor. EA oynaması ücretsiz olan BF Play4Free’den, Battlefunds isimli para türünü satarak para kazanmayı amaçlıyor.
 
Battlefundslar ile aldığınız silahlar ve diğer donanımlar, normal oyun parasıyla aldıklarınızdan daha uzun süreye sahip. Mesela her oyun sonunda kazandığınız parayla alacağınız silahların süresi 1 veya 3 günlükken, Battlefunds ile aldığınız donanımların süresi 30 gün sonsuza kadar geçerli oluyor.
 
Battlefunds sahibi üyelerin alabileceği bir diğer seçenek ise askerinizin görünüşünü değiştiren üniformalar oluyor. Bu üniformaları satın aldığınızda yine, diğer donanımlar gibi 30 günlük veya sonsuza kadar geçerlilik seçeneği sizlere sunuyor.

Battlefunds ile satın alınan donanımların oyun içi bir dengesizlik sağlamamasına dikkat gösterilmeli. Şimdilik bu donanımlarla oyuncular, artı bir özellik kazanmıyorlar.

Battlefield Play4Free, sistem açısından Battlefield Heroes ile aynı işliyor. Oyunun resmi web sitesi üzerinden askerinizi oluşturup, yine resmi web site üzerinden oyunu başlatabiliyoruz. Hangi asker ile oynayacağımızı da web site üzerinden seçiyoruz. Oyundaki sınıfların oyun esnasında değil de, web site üzerinden, oyundan çıkarak değiştirilmesinin olumsuz bir etken oluşturduğunu söyleyebilirim.
 
Play4Free’nin sınıfları, Battlefield serisinin P4F’den önce çıkmış oyunu Bad Company 2 ile aynı. Bu sınıflardan Assault sınıfı, yakın ve orta menzilli Assault Rifle ile savaşan, cephane yardımı için her dâim yardıma hazır olan sınıf olurken Medic sınıfı, ağır silahlar ile savaşan, adından da anlaşıldığı üzere takım arkadaşlarını iyileştiren yeteneğe sahip sınıf.
 
Play4Free’nin diğer sınıflarını ise, sniper silahlarıyla uzun menzilli savaşların başarılı isimlerinden Recon, taşıdığı patlayıcı silahlarla araç sürücülerinin korkulu rüyası olan Engineer oluşturuyor. Recon sınıfının özel yeteneği olarak havan topu saldırısının bulunduğunu ve Engineer sınıfının ise araçları tamir edebildiğini hatırlatalım.

Sınıfların sitede böyle gözüktüğüne bakmayın... Oyun içindeki detaysızlıktan, kimin hangi sınıfı seçtiğini anca silahlarından anlayabilirsiniz.

Sınıfımızı seçtikten sonra, fazla detaylı olmayan saç tipi, saç rengi, ten rengi ve sakallarımızı belirlediğimiz karakter yaratma ekranına geçiş yapıyoruz. Bu bölümün, bir MMO oyununa göre aşırı detaysız olduğu gözüküyor. Karakterimizi de oluşturduktan sonra, oyuna başlayabiliriz.

Oyundaki harita seçeneklerimiz ise epey kısıtlı. Oyunda sadece iki adet harita bulunuyor. Bunlar Battlefield 2’den tanıdık gelen Karkand ve Oman haritaları. Bu haritalarda oynayabileceğimiz oyun modu seçeneklerimiz ise yine haritalar gibi oldukça kısıtlı. Beta sürecinde Play4Free sadece, diğer oyunlardan Conquest adıyla tanıdığımız “Assault” modunu içeriyordu. Bu içeriklerin beta sonrasında genişletebileceğini hatırlatalım.

battlefield play4free dice
Rift: Planes of Telara Paylaş World of Warcraft: Mists of Pandaria
İLGİLİ VİDEOLAR
YORUM YAZ
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

BSC KÜNYESİ
Battlefield: Play4Free
+ TAKİBE
AL
19 kişi bu oyunu takip ediyor.
SON BSC VİDEOLARI
World of Tanks'ta Dev Savaşları Deniyoruz 7 Ekim 2017 - 32513 izlenme
Gökhan Yılmaz
World of Tanks'in 9.20 güncellemesi ile eklenen Büyük Savaş oyun modunda 30'a 30 kişilik tanklarla d
Yazdır