Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

World of Warcraft: Mists of Pandaria

1 | Mists of Pandaria Nedir?

Blizzcon 2011 bu sene California Anaheim Convention Center’da gerçekleştirildi. İlk olarak 2005’in Ekim ayında başlayan Blizzcon, Blizzard’ın bütün oyunlarının toplandığı ve yeni gelişmelerin aktarıldığı büyük bir etkinlik olarak hayranlarının hafızasına kazındı.
Geldik beklenen ana, World of Warcraft eklenti paketinin duyurusuna. Chris Metzen özellikle hayranlarına şunları söyledi; “Bu söyleyeceklerim gerçekten çok önemli, yeni eklenti paketi yepyeni bir deneyim. Bundan önceki bütün Eklenti Paketlerimiz büyük bir düşmanın gelişini ve yok oluşunu anlattı. Hep kötülük saçan büyük düşmanlar için Alliance ve Horde bir araya geldi. Onları biraz Burning Crusade, Wrath of The Lich King ve Deathwing ile meşgul tuttuk. Ama asıl düşmanın savaşın kendisi olduğunu hep bir taraftan biliyorduk. Horde ve Alliance savaş içinde olmaya geri dönecekler. Öyle ki Warcraft II’den beri böyle bir savaş görmediniz! Savaş geliyor ve hiç de hoş olmayacak. Tabii Blood Elf değilseniz.

WoW'un yeni paketi Mist of Pandaria

Neyse, demek istediğim şu, videoyu izlemeden önce bunun Alliance ve Horde’un arasındaki savaşın yeniden alevlenmesi için minik bir kıvılcım olduğunu aklınızda bulundurun. Yeni eklenti paketimizin içeriği zaman içinde kaybolmuş bir yerde geçiyor, burada 10.000 yıldan bahsediyoruz. Burası, dengenin, harmoninin ve barışın yeri. Tabii daha sonra buraya “biz” geliyoruz, Alliance ve Horde. Bütün nefretimiz, savaş sevgimiz ve birbirimize olan nefretimizle. Kıvılcım ile başlayacak olan bu savaş, bu barış, huzur ve umutla dolu yerde olacak. Lafı daha fazla uzatmadan, Alliance, Horde... Azeroth’un gururlu savaşçıları! Karşınızda.. Mists of Pandaria.”

     Eklenti Paketi ile gelenleri zaten bir çoğumuz biliyoruz, yeni ırk Pandaren, yeni sınıf Monk, Dalaran, Shattrath efsanesini geri getirmek amacıyla yaratılan yeni alan Pandaria, 90’a yükselen Level sınırı, Challenge Mod zindanlar, PvE senaryoları, Pet Savaş Sistemi, yeni talent sistemi.

Kıvılcım ile başlayacak olan bu savaş, bu barış, huzur ve umutla dolu yerde olacak. Lafı daha fazla uzatmadan, Alliance, Horde... Azeroth’un gururlu savaşçıları! Karşınızda.. Mists of Pandaria.

Şimdi bu kadar çok yenilik ve oyunun gidişatı üzerine şöyle bir bakalım. Yeni ırk Pandaren daha önce söylenti ile akıllarımıza yerleşmişti ancak yine de bir çoğumuz “Yok artık” diyorduk. Pandaren ırkını oyunun doğasına zarar vermeden ekleyebilecek olmaları zaten Chris Metzen’ın açıklamasında netlik kazandı, bin yıllardır kayıp olan ve bilinmeyen bir ırk. Ancak Pandaren’lerin World of Warcraft serisinde ilk defa tarafsız başlayan bir sınıf olacağını bilmek ilginç oldu. Bugüne kadar hiç böyle bir şey denemeyen Blizzard yapımcıları bizi şaşırtmayı başardı. Level 10’a kadar kendi dünyanızda takılırken, Alliance ve Horde’un huzurunuzu bozması üzerine tarafınızı seçmek zorunda bırakılacaksınız. İlginç bir deneyim bizi bekliyor şüphesiz.

Oyundaki yeteneklerimiz

Mists of Pandaria’nın amacı oyuna yeni bir oynanış tarzı getirerek eski zamanların en eğlenceli yerlerini oyuna geri kazandırmak. Sonuç olarak yıllardır aynı şeyleri yapıyoruz, karakterimizi yaratıyoruz ya da eski düşük level karakterimizi alıyoruz ve yeni eklenti paketine yetiştirmeye çalışıyoruz ardından da raid ve zindanları yapıp oyunu kısa sürede bitiriyoruz. Mists of Pandaria’nın en büyük amacı bu sıkıcı olayı ortadan kaldırmak ve oyun bitimine gelip, alacağınız her şeyi aldıktan sonra size uğraşacak yeni şeyler vermesi. Herkesi sürekli Orgrimmar ve Stormwind’de öylesine takılırken görmekten sıkılan yapımcılar oyuncuları World of Warcraft dünyasına geri çıkarmayı planlıyor. Planlardan biri Raid Boss’ları geri getirmek, Raid Boss’lar eski oyunlarda olan ancak daha sonra kaldırılan büyük düşmanlardı, bu düşmanlar dünyanın herhangi bir yerinde ortaya çıkıyor ve onları öldürmek için raid büyüklüğünde bir partiye ihtiyacınız oluyor. PvP sunucularında oynuyorsanız da bu büyük düşmanı kapmak için savaş sizi bekliyor olacak.

World of Warcraft Mists of Pandaria PC Blizzard Blizzcon MMO
Assassin's Creed: Revelations StarCraft II: Heart of the Swarm Ön İnceleme
İLGİLİ EKRAN GÖRÜNTÜLERİ
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

SokemoN

1.2.2013 17:40:57

-1
Deneme

BSC Misafiri

25.8.2012 12:54:04

0
https://www.facebook.com/pages/World-of-Warcraft-Mists-of-Pandaria/266594576782348

The_GodFather.

8.11.2011 21:19:01

0
quote:

Orijinalden alıntı: MJ_furkan "...tabii Blood Elf değilseniz." burda ne demek isteniyor, espiri mi yani, anlamadımda?
bende merak ettım sımdı blood elf ler burning legion saldırısında cok fazla ölü verdikleri icinmi acaba??high elf'den blood elf e gecis acamasi :D

faaty

7.11.2011 22:28:47

0
quote:

Orijinalden alıntı: mogosan Blizzardın amacını cidden anlayamıyorum.Zaten paket tepki alınca direk bir yazı yayınladılar.Yazık etmeseler bari oyuna.
Ne diyor yazida?

Akbaba89

7.11.2011 19:46:51

0
Bundan sonra Nagalar ile ilgili bir paket çıkar sakız gibi uzatılır oyun.Bir zamanlar çok seviyordum,avrupa sunucularında birçok maksimum level karakterim vardı ama,para kazanma hırsları çoğu oyuncuya oyunu bıraktırdı. NOT:BSC'den giriş yapamıyorum hesabım gözükmüyor,bir çözüm bulun lütfen.

mogosan

6.11.2011 21:09:35

0
Blizzardın amacını cidden anlayamıyorum.Zaten paket tepki alınca direk bir yazı yayınladılar.Yazık etmeseler bari oyuna.

mczaga

6.11.2011 09:23:07

0
Çıksın alır oynarım Panda Monk 90 larım sonra ara veririm canım çekerse tekrar öder oynarım biraz .

BSC Misafiri

6.11.2011 02:02:48

+1
illidan öldü lich king düstü deathwing kayıp , cok iyi hikayeler vardı ellerinde kısa kestiler simdi tüm zamanların savası bu mu : pandalar :D stratejik hata , bilizzard ın yönetim değismis sanırm . .

serdo666

26.10.2011 23:29:03

-2
lvl kasması yeni dg ler raidler 2 ay desek +Challenge Mod zindanlar, PvE senaryoları, Pet Savaş Sistemi 1 ay daha canlılık katar 3. ayda herkes şehrinde bankanın çatısında sıçramaya başlar.. Wow'u o kadar oynadım bence en buyuk eksıklıklerı 2 büyük paket arası yeniliklerin çok az kalıyo olması 4.2 de misal Zandalari kabusu sadece 2 dg ye girmek insanda kusma hissi yaratıyo özellikle bi çok alt chaırnız varsa kabus :D... Şöle paket çıktıktan sonra ne biliyim ayda bir falan yeni 5 man sürseler oyuna 1-2 ayda bir yeni Bg haritaları Arenalar çeşitliliği arttırsalar bence çok daha iyi olur.. Hoş ben bıraktım oyunu bi nebze kurtuldum sayılırda hala devam edenler için bence bu devamlı yenilik olayı gelmesi lazım.. Aylık ücreti 5-10 mılyon kişiden koparmayı bılıyolar Copy past ı brıakıp çalışsınlar bıraz :)

GodPan

26.10.2011 23:04:49

+1
Çok geç kaldılar ama olsun

BSC Misafiri

26.10.2011 22:58:59

-2
pokemon mu ,serinin cilki cikti para icin yapmadiklari sey yok,warcraft 4 e kadara 10 sene daha bekleriz bu gidisle,bunun hevesi gecince diablo ve starcrafti mmo yaparlar artik.

cursive

26.10.2011 21:29:25

0
blizzard elindeki altin yumurtlayan tavugu kesmedi kesmicekte. oyunu git gide noob friendly bir hale soktular simdide amaclari MMORPG oyunu olmasinin yani sira daha etkili sosyal bir platform yaratmak insanlarin oyun icin degil sosyallesmek icin girecegi bir oyuna dogru ilerletiyolar.

Nepheth

26.10.2011 21:24:05

0
Ee ne olmuş?Rift'de çaldı.Oyun dünyasında çalmak diye birşey yok bunu aklınızdan çıkarın.Gerçekten Mythic çok güzel birşey ekledi oyuna ilk defa public quest diye Warhammer'la ve World Of Warcraft'da da olacak artık kötü birşeymi?Oyunu daha iyi hale getirmekten başka birşey değil.Warhammer'da tuttu , Rift'de tuttu ki hatta ismini bundan alıyor oyun...Blizzard'da böyle birşeye kayıtsız kalacak değildi herhalde ki o kadar oyun çıkarken piyasaya.Adamlarda eklediler fenamı oldu?

Hasikomen

26.10.2011 21:02:31

-6
Adamlar Warhammer Online'dan çalıp PvE Scenerios yapmışlar. :D

Aelin-uial

26.10.2011 20:40:17

0
Yararlı bir yazı olmuş. Sağolun.

Nepheth

26.10.2011 19:13:23

0
quote:

Orijinalden alıntı: mazbut "Herkesi sürekli Orgrimmar ve Stormwind’de öylesine takılırken görmekten sıkılan yapımcılar oyuncuları World of Warcraft dünyasına geri çıkarmayı planlıyor." Durum bayağı kötü sanırım, en son haberler zaten wowun kan kaybettiği yönündeydi. Diablo III ön sipariş alana 4 ay bedaba WoW verilecek olması da cabası
Orda anlatmak istediğini ne anladın çok merak ediyorum ama oyunun durumunun kötülüğü hakkında birşey değil o cümle.Nasıl bir çıkarım yaptıysan artık anlamadım...Yıllardır ana şehir olarak iki tarafda bu şehirler kullanılıyor ve temel olarak herşey bu şehirlerde karşılanıyordu.Bunu değiştirecekler sadece...

Atlantiel

26.10.2011 18:33:46

-5
iyiymiş

mazbut

26.10.2011 18:32:11

0
"Herkesi sürekli Orgrimmar ve Stormwind’de öylesine takılırken görmekten sıkılan yapımcılar oyuncuları World of Warcraft dünyasına geri çıkarmayı planlıyor." Durum bayağı kötü sanırım, en son haberler zaten wowun kan kaybettiği yönündeydi. Diablo III ön sipariş alana 4 ay bedaba WoW verilecek olması da cabası
  • 1
  • 2
  • Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

World of Warcraft: Mists of Pandaria 1 / 10 1 oy
KÜNYE
World of Warcraft: Mists of Pandaria
+ TAKİBE
AL
14 kişi bu oyunu takip ediyor.
2.0
1
OY
10
PC TEST SİSTEMİMİZ
  • İşlemci Intel Core i7-4790K 4.00 GHz
  • RAM 8 GB DDR3 1600 MHz
  • Ekran Kartı Nvidia GeForce GTX970M 4GB GDDR5
  • Sabit Disk 128GB SSD
İNCELEME VE ÖN İNCELEMELER
22 Eylül 2014 Pazartesi 7,0
Pixel Piracy Piksel piksel açık dünya korsan oyunu Pixel Piracy'i inceliyoruz. Samet Konuksal
18 Eylül 2014 Perşembe
World of Warships Ön İnceleme World of Tanks ve World of Warplanes'in ardından, World of Warships ile savaş denizlere taşınıyor! Tunahan Başol
2 Aralık 2013 Pazartesi
World of Tanks Xbox 360 Edition: Beta İnceleme Xbox 360'ta tank istilası başladı. Savaş alanında durumlar nasıl? Samet Konuksal
7 Kasım 2013 Perşembe 7,5
Football Manager 2014 Rekabetsiz ortam Football Manager serisini kötü yönde etkiliyor. Samet Konuksal
13 Ağustos 2013 Salı 8,8
Dragon's Crown Vanillaware, bir 2D aksiyon-rpg oyununun nasıl olacağının güzel bir örneğini sunuyor. Alkan Adakaner
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız