Path of Exile: Ultimatum Genişlemesi 16 Nisan'da PC ve 21 Nisan'da Konsollar için Çıkıyor World of Tanks'in Evriminin Son Noktası ‘Modern Armor’ Xbox ve Playstation'da Sahneye Çıkıyor

The Elder Scrolls Online: Blackwood Genişleme Paketine İlk Bakış

15.04.2021 18:04 - Tunahan Safdır

 
Bilindiği üzere The Elder Scrolls Online çıkış yaptığı günden bugüne kadar pek çok güncellemeyle oyunculara yeni içerikler, yeni mekanlar, yeni özellikler ve çok daha fazlasını sunmuştu. Şimdiyse en yeni genişleme paketi Blackwood ile tekrar karşımızda. Geçtiğimiz günlerde Blackwood için gerçekleştirilen özel bir etkinliğine bizler de Bölüm Sonu Canavarı ekibi olarak katılma fırsatı bulduk ve Kreatif Direktör Rich Lambert’in anlatımıyla birlikte Blackwood ile oyuna ne gibi yeniliklerin katıldığını kendisinden öğrenme fırsatı bulduk.


Peki Blackwood oyunculara neler vadediyor? Dilerseniz biraz daha detaylara inelim. Sunum sonrasındaki süreçte henüz tamamlanmamış olsa da erken aşamalarındaki Blackwood içeriklerine erişme ve oynama fırsatı bulduk. Bilindiği üzere Tamriel haritası oldukça geniş alana yayılmış ve her bölgesi farklı hikayeler, yaşanmışlıklar olan bir yer. The Elder Scrolls Online’ın çıkışından bu yana genişleme paketleriyle birlikte Tamriel’de keşfedebileceğimiz daha çok alana sahip olmuştuk. Blackwood ile bu durum devam ediyor ve yeni keşfedilebilir alanlar oyuncuları bekliyor. Bu yeni alanlar içerisinde en çok dikkat çeken yerlerin, Leyawiin ve Gideon olduğunu söyleyebiliriz. Bu bölgeler oyuncular için toplanma alanı görevi görüyor ve etkileşime geçilecek pek çok özelliği ve NPC’yi bünyesinde barındırıyor. Geçmişteki Elder Scrolls oyunlarını oynayan oyuncular öyle tahmin ediyorum ki bazı bölgelerden geçerken bir yandan da nostalji yaşayacaklardır. Çünkü Blackwood, gelişen teknolojiyle birlikte Tamriel dünyasını hiç olmadığı kadar gerçekçi bir şekilde deneyimleme imkanı sunuyor.


Yeni topraklar demek aynı zamanda yeni hikayeler demek. Blackwood genişlemesiyle birlikte oyuna 30 saatin üzerinde yeni bir hikaye içeriği ekleniyor. Oblivion’daki olaylardan yaklaşık 800 yıl öncesine giden ve Argonlar ile Imperialları karşı karşıya getiren genişleme paketinin hikayesi de yine bu ikili arasındaki olayların ekseninde ilerliyor. Bir tarafta Imperialların evi diyebileceğimiz Cyrodiil’den daha fazla keşfedilebilir alan diğer taraftaysa Argon harabelerinin karanlık toprakları. Ciddi anlamda oyuna birbirinden bağımsız alanların eklendiğini hissettirecek şekilde tasarlanmışlar. Aynı zamanda bu genişlemeyle birlikte sadece yeni yerleri ve hikayeleri görmekle kalmıyoruz. Tüm bu gelişmeler bir yandan da Elder Scrolls evreninin hikayesini genişletiyor ve bunu yaparken yenilikleri de beraberinde getiriyor. Bu yeniliklerin en göze çarpanlarından biri de yoldaşlar.


Online oyunların en önemli noktalarından biri hiç şüphesiz etkileşime geçebileceğiniz, birlikte hareket edeceğiniz karakterler. Bu, kimi durumlarda arkadaşlarınız olur kimi zaman da yoldaşlar. Blackwood’un en çok dikkat çeken yeniliklerinden biri de oyuna yoldaşların gelmesi. Bu sayede maceradan maceraya koştururken yalnız kovboy olmak zorunda değilsiniz. Beraberinizdeki yoldaşlar sayesinde hem etkileşim hem de stratejik unsurlar artış gösteriyor. Doğru yönlendirmelerle birlikte hem zorlu mücadelelerde sırt sırta durabileceğiniz hem de diyalog kurabileceğiniz, tamamen kendine has saldırı tarzlarına sahip bu yoldaşların, oyuna son derece yakıştığını söyleyebiliriz. Ayrıca yoldaşlarımız tüm bu yeni hikaye boyunca da yanımızda olabilecekler.

Çıkışından bu yana 18 milyon kullanıcıya ulaşan ve başarı anlamında en iyi yılını geçiren The Elder Scrolls Online'ın yeni genişleme paketi Blackwood hem tecrübeli oyunculara hem de yeni başlayan oyunculara hitap edecek şekilde tasarlanmış. Genişleme sadece harita, hikaye ve yoldaşlarla da sınırlı kalmıyor. Çıkışıyla birlikte performans iyileştirmelerini ve oynanışa etki eden Perfected ve Non-Perfected setlerin bir arada kullanılması özellikleri de beraberinde getiriyor.


The Elder Scrolls Online’ın yeni genişleme paketi Blackwood, tüm deneyimlediğimiz özellikler ve çok daha fazlasıyla birlikte ilk olarak 1 Haziran’da PC ve Stadia için daha sonrasındaysa 8 Haziran’da PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X ve S konsolları için çıkışını gerçekleştirecek.

Tweet
mmorpg the elder scrolls zenimax online studios mmo bethesda
Path of Exile: Ultimatum Genişlemesi 16 Nisan'da PC ve 21 Nisan'da Konsollar için Çıkıyor Paylaş World of Tanks'in Evriminin Son Noktası ‘Modern Armor’ Xbox ve Playstation'da Sahneye Çıkıyor
YORUM YAZ 0
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)