Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

F.E.A.R. 3

1 | Alma, bu sefer hiç olmadığı kadar tehlikeli

 
    Alma, kabuslarınıza konuk olmak için tekrar geliyor. İlk kez 2005 yılında çıkışını yapan F.E.A.R. bizlere daha önce görülmemiş farklı bir keyif vermişti. FPS müdavimlerinin uzunca bir süredir böyle bir yapımın tadına bakmamıştı. Otoriteler tarafından da oldukça beğenilen yapımın en büyük özelliği 2 birbirinden uzak temayı oyuna mükemmel aktarmayı başarmasıydı. Monolith stüdyosu bizi, önce yoğun çatışmaların ortasına, yapay zekalarıyla online multiplayer seviyesinde olan düşmanlarla kapıştırıyor, bir yandan da Alma'nın korkunç dünyasının içine sokup tüylerimizi diken diken yapıyordu. Ve bu 2 döngüyü o kadar kusursuz oyuna aktarmıştı ki asla bu zıt 2 atmosferin değişimini yadırgamıyorduk. Çoğu site ve dergi tarafından beğenilen yapımın devamı F.E.A.R. 2 için de beklentiler çok büyüktü, ancak ilk yapımın verdiği sürükleyiciliğin yakalanamadığını görmek büyük hâyâl kırıklığı yarattı. Yine de hikâye açısından önemli bir boşluğu doldurduğunu söylemeliyiz. Şimdi kapımızda 3. yapım var ve zile basmakla meşgul. 3. yapım, ilk 2 oyunu geliştiren Monolith stüdyosu yerine Day 1 stüdyosunun ellerinde şekilleniyor.
 

F.E.A.R serisi sınırlı sayıda çıkan korku temalı FPS'lerin en iyi örneklerinden biri olarak biliniyor.

 
     Day 1 Stüdyosunun en büyük özelliği serinin ilk 2 oyununu konsollara uyarlamasıydı. Şimdi ise F.E.A.R. Lisansını Monolith'den aldılar ve yeni F.E.A.R.'ı bizzat kendileri yapıyorlar. Fracture ve Mech Assault 2 gibi oyunları oyun endüstrisine kazandıran Day 1 stüdyosunun bu zorlu görevin altından başarıyla kalkıp kalkmayacağı büyük merak konusu. Day 1, serinin 3. yapımına bir çok yenilik getirme çabası içerisinde. Peki şimdi Day 1'ın çalışmalarından bir sonuç çıkartıp önümüze nasıl bir F.E.A.R. çıkacağını tartışmaya ne dersiniz? O zaman buyrun ön incelemeye...
 

"Fracture ve Mech Assault 2 gibi oyunları oyun endüstrisine kazandıran Day 1 stüdyosunun bu zorlu görevin altından başarıyla kalkıp kalkmayacağı büyük merak konusu."

     İsterseniz öncelikle yeni yapımın konusuyla girişi yapalım. Eğer orjinal F.E.A.R.'ın hikayesini hatırlıyorsanız, veya unuttuysanız, hemen size ufak bir hatırlatma geliyor. Orjinal F.E.A.R.'da kötü karakter konumunda bulunan ve 'Replica' klon süper askerlerini telepatik güçleriyle kontrol ederek bize zor anlar yaşatan Paxton Fettel, yeni yapımda Point Man'e bir hayalet olarak (İlk oyun onun için mutlu sonla bitmemişti) yardım edecek. İkinci oyunun sonunda olan One night stand (!) ilişkiden dolayı hamile kalan Alma, zaten şu andaki doğa üstü güçleriyle tüm dünya için bir tehditken şimdi doğurmak üzere olan üçüncü çocuğuyla tüm dünyayı yok etmek üzere pimi çekilen saatli bir nükleer bomba konumunda. O yüzden dünya bu konuda endişelenmekte haklı ve bu krizi durdurmak yine Point Man olarak bize ve yeni partneri Paxton Fettel'e düşüyor. Warner Brothers'ın açıklamalarına göre bu, Alma'nın insanoğlunu yok etmek için son ve en ciddi denemesi olacak. Şimdiden sıkı sahnelerin bizi beklediğini söyleyebiliriz.
 

- Bakalım kafanın içinde ne varmış?

     Oyundaki konumuzuz, hangi karakter (Point Man veya Paxton Fettel) ile oynarsak ona göre değişiklik göstereceği ilk açıklanan bilgiler arasında yer almıştı. Yani oyunun ömrüne X2 eklemeliyiz. Bu da tatmin edici bir oyun süresinin bizi beklediğini gösteriyor. Tek kişilik veya co-op modunun bulunacağı yapımda oynanışlarda gözle görülür değişiklikler bulunuyor. İlk 2 F.E.A.R. hatırlanacağı üzere hızlı ve refleks isteyen shooter oynanışını benimsemişti. Ağır çekim modunu aksiyonun en hızlandığı anlarda aktif hâle getirip hangi aksiyonları yapacağımıza daha doğru karar verebiliyorduk ve genel olarak çatışmalarda bu moda güvenerek ilerleme kaydedebiliyorduk. F.E.A.R. 3'te ise maalesef ağır çekim moduna daha az bel bağlamak zorundasınız. Çünkü 3. yapımı biraz daha zorlaştırmak isteyen Day 1 stüdyosu, ağır çekim modunun süresini ve etkisini düşürecek. Böyleliklele co-op'taki oynanışın dengelenmesi sağlanacak. Normal oyun hızının da biraz düşeceği belirtiliyor ve hızlı aksiyon silahlarını daha ağır ve yavaş silahlar alacağı söyleniyor. Bu silahlar arasında yarı otomatik tüfekler, Sniper tüfekleri, roket atıcı, tabanca ve çoğu shooterda gördüğümüz diğer standart silahlar bulunacak. Anlaşılacağı üzere F.E.A.R. 3, bu yavaşlıkla bizi çok çetin çatışmaların içine bırakacak.
 

F.E.A.R.3 F3AR Day 1 Studios Korku FPS Warner Bros. PS3 Xbox 360 PC ön inceleme
Bulletstorm Pokémon Black & White
İLGİLİ EKRAN GÖRÜNTÜLERİ
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

AliKocBey

13.6.2012 01:46:18

0
quote:

Orijinalden alıntı: Delling

mesaj yanlıs konuya iletilmiş tamam sen simdi alıntı yapınca fark ettim :)

Blaze`

13.6.2012 01:37:02

-1
quote:

Orijinalden alıntı: D-dokuzyüz merakla bekliyoruz.

AliKocBey

13.6.2012 00:59:20

0
merakla bekliyoruz.

zipdroid

31.10.2011 16:14:48

0
inceleme için teşekkürler...

WakaWakas

11.7.2011 14:54:52

-1
Beklenileni kesinlikle vermedi.

uzaymuhendisi

23.6.2011 13:49:57

-1
grafikler dışarıdan fena gözükmüyor gibi gelsede patlama efektleri çok sıradan ve eski tarz gözüktü bana ,silah ile zoom yapıldığında yakın görünümdeki modellemeler de basit kalmış daha iyi bir görsel bekliyordum açıkçası ama oynanış olarak güzel oynatıo kendisini korkudan çok aksiyon olmuş.

...F.E.A.R...

22.6.2011 20:49:21

+2
Efsane geri döndü ben geldim,hemde 3.seri oyunumla!...

BSC Misafiri

6.6.2011 15:19:28

+2
F.E.A.R. biraz aksiyona kaydı tamam ama yine de asla çöp gibi olmadı ne kadar 2'den sonra beklentim az olsa da iyi bi oyun ortaya çıkar diye düşünüyorum.Ve bu arada dead space zooker falan değil.

TheCapedCrusader

24.5.2011 08:23:48

0
Diğer oyunlarını oynadım ama bitirmedim. Kısmet Fear 3'e artık belki bunu bitiririm.

unknownartist

24.5.2011 08:03:43

0
Hernekadar kıt ing ile 1. ve 2. oyundan bi b*k anlamasakta bizi yeterince korkutmuş ve eylendirmişti. Aradan onca yılın geçmesine rağmen hala aynı grafikler var gibi. Olmayacak.

Quaresma_Q7

24.5.2011 05:52:31

0
açıkçası video bana korkutucu gelmedi grafikler güzel ama korku olmadıktan sonra ne yapayım grafikleri.. resindet evil serisi 5. oyunla işi nasıl aksiyona bağladıysa fear da aynısı olacak gibi..umarım yanılırım ve atmosfer + grafik birleşimiyle harika bir oyun ortaya çıkar

Blaze`

10.3.2011 23:31:57

-1
quote:

Orijinalden alıntı: V2 "F.E.A.R 1 den sonrası çöptü" gibi cümleler sarfeden arkadaşlar neye dayanarak söylüyor bunu ? F.E.A.R 1 den sonra i piyasada ilklere oynayacak bir oyun beklerdik deseniz anlarım çünkü gerçekten F.E.A.R.1 zamanın ilerisinde bir oyundu ve bu yüzden F.E.A.R 2 de beklentiler çok yükseldi. Ama bu kesinlikle F.E.A.R 2 nin çöp oynanmaz bir oyun olduğunu ifade etmiyor. Bana göre F.E.A.R 2 son yıllarda çıkan en iyi oyunlardan birisi her ne kadar grafik motoru crysis gibi oyunların gerisinde olsada çok güzel bir kurgusu vardı. Tabi ingilizcesi olmayan arkadaşların oyunun kurgusu çözemedikleri için sadece korku öğelerini kalite açısından baz alıyorlar ve yeterince hortlak zooken tarzı şeyler görmedikleri zaman oyunu çöp olarak nitelendiriyorlar. F.E.A.R 2 ye çöp diyen ve ingilizce olmayan arkadaşlara dead space tarzı zooken oyunları öneririm.... diyerek bu konuyu burda kapatıyorum. F.E.A.R 3 e gelince gerçekten farklı bir deneyim bizi bekliyor. Alışıla gelmiş oyunlardan çok daha farklı olduğu belli oluyor. Umarım oyun içerisinde yeni karakterler Alma ya daha baskın olmaz. Grafikleri bence bu tarz bir oyun için gayet yeterli görünüyor. Umarım hayal kırıklığına uğramam.
dead space zooken mi? oyunun atmosferi insanı korkutmaya yetiyor. Dead Space 2 oynamamışsın galiba?

BSC Misafiri

10.3.2011 23:16:47

0
oyunun içine ettiler arkadaş.. flashlight, flashlight!! daha dün gibi aklımda oysa ki..

prince1907

5.3.2011 21:13:29

0
bu oyun için hollywood dan sanat yönetmenleriyle çalışmışlar..bakalım nasıl bişey olacak..

BSC Misafiri

26.2.2011 11:50:45

0
arkadşlar bu oyunu oynamayın gece yatarken rüyalarınıza girer

V2

25.2.2011 22:11:49

0
"F.E.A.R 1 den sonrası çöptü" gibi cümleler sarfeden arkadaşlar neye dayanarak söylüyor bunu ? F.E.A.R 1 den sonra i piyasada ilklere oynayacak bir oyun beklerdik deseniz anlarım çünkü gerçekten F.E.A.R.1 zamanın ilerisinde bir oyundu ve bu yüzden F.E.A.R 2 de beklentiler çok yükseldi. Ama bu kesinlikle F.E.A.R 2 nin çöp oynanmaz bir oyun olduğunu ifade etmiyor. Bana göre F.E.A.R 2 son yıllarda çıkan en iyi oyunlardan birisi her ne kadar grafik motoru crysis gibi oyunların gerisinde olsada çok güzel bir kurgusu vardı. Tabi ingilizcesi olmayan arkadaşların oyunun kurgusu çözemedikleri için sadece korku öğelerini kalite açısından baz alıyorlar ve yeterince hortlak zooken tarzı şeyler görmedikleri zaman oyunu çöp olarak nitelendiriyorlar. F.E.A.R 2 ye çöp diyen ve ingilizce olmayan arkadaşlara dead space tarzı zooken oyunları öneririm.... diyerek bu konuyu burda kapatıyorum. F.E.A.R 3 e gelince gerçekten farklı bir deneyim bizi bekliyor. Alışıla gelmiş oyunlardan çok daha farklı olduğu belli oluyor. Umarım oyun içerisinde yeni karakterler Alma ya daha baskın olmaz. Grafikleri bence bu tarz bir oyun için gayet yeterli görünüyor. Umarım hayal kırıklığına uğramam.

VeRMİNaaRD

23.2.2011 20:52:25

0
hadi bakalım hayırlısı umarım diğerlerini aratmaz

kubillian

23.2.2011 18:30:04

0
quote:

Orijinalden alıntı: porsux Dostum clear sky oynadım ama pek beğenemedim.Grafikler falan iyidi ama biraz sıkıcıydı sanki.Wolf 2 yi tabikide oynadım :D başka tavsiye edebilir misin : ) şöyle doom 3 gibi veya fear 1 gibi olsa bomba olur.Tps de olabilir dead space gibi.Singularity i oynadım fena değildi evet o tarz arıyorum.Bioshock serisinide severim ama hiç korkutucu değildir bana göre.
senin ilacını söylüyorum RAVEN !!! mutlaka bu firmanın oyunlarının hepsini oyna. eski yeni farketmez hele ki return of the castle wolfenstein. mükemmel bir oyundur.grafikleri biraz canını sıkabilir başta ama hiç aldanma. varmı old school fps gibisi arkadaş ya yardır gitsin soldier of fortune u da dene derim. 1 ve 2 şahanedir. ayrıca prey i de dene. o da fena değildir.

porsux

22.2.2011 20:47:55

0
Dostum clear sky oynadım ama pek beğenemedim.Grafikler falan iyidi ama biraz sıkıcıydı sanki.Wolf 2 yi tabikide oynadım :D başka tavsiye edebilir misin : ) şöyle doom 3 gibi veya fear 1 gibi olsa bomba olur.Tps de olabilir dead space gibi.Singularity i oynadım fena değildi evet o tarz arıyorum.Bioshock serisinide severim ama hiç korkutucu değildir bana göre.

Juvixted

22.2.2011 20:24:47

0
Day 1'a pek güvenmiyorum açıkcası.

op.55 no.1

22.2.2011 20:06:40

0
@kubillian Dostum senin fear hayranlığın başka bi boyuta ulaşmış o yüzden söyleyebileceğim bir şey yok kızman normal tabii ancak yinede oyunu bekle derim ummadık taş baş yararmış.İyi forumlar.

2K

22.2.2011 19:39:37

0
Oyun hakkında beklentilerim yüksekti geçenler gameplay videosunu izledim oldukça vasat bir oyun gibi gözüküyordu.

zildjiann

22.2.2011 19:26:29

0
fracture gibi vasat bir oyun yapan firmanın elinden çıkacak f.e.a.r ı pek merak etmiyorum açıkçası.

kubillian

22.2.2011 19:10:51

0
quote:

Orijinalden alıntı: WBJoker

Dostum senin saldırgan ve hakaret içeren mesajına karşılık ben gördüğün gibi orada sakin ve kibar bir mesaj yazdım ancak nedense birdenbire tekrar saldırgan bir mesajla karşılaşıyorum bence hiç hoş değil sonuçta burası bir forum ve insanların farklı konuları güzel güzel tartışmaları için yapılmış sinirlenmene yada kızmana gerek yok sonuçta senin şahsına bir şey yok orda.Her neyse mesajımı bir daha okursan senin oyun zevkini eleştirmediğini çok açık görürsün benim orada eleştirdiğim şey çok farklı.Her oyun uzun aşamalardan geçerek yapılır ve bir sanattır çokda emek vardır içinde uğraşılmış ve piyasa sunulmuş bir ürüne bu gibi laflar söylemek(oyun yapımcıları bu mesajlarıasla görmesede) çok çirkin sonuç olarak bir şeyi beğenmeyebilirsin ancak bunu agresif ve saldırgan bir şekilde değil sakin bir şekilde belirtirsin benim orada eleştirdiğim buydu ancak anlamamışsın.Oyun firmalarının insanları tanıması ile ilgili söylemek istediklerime gelirsek sana sorum şu sen herhangi bir oyun firmasına herhangi bir oyun siparişi bu güne kadar verdinmi bence hayır örneğin capcom a resident evil fikrini sen mi verdin bu adamlar bu oyunu yaparken düşündükleri kitle biziz ben yıllarca düşünsem resident evil gibi bir konu aklıma gelmezdi ancak adamlar yaptılar ve ben çok beğendim umarım anlatabilmişimdir.Neyse tartışmanın anlamı yok kimse ile aramı bozmak istemiyorum forumda iyi akşamlar.
bende altı üstü bir oyun için kimseyle tartışacak kavga edecek adam değilim arkadaşım rahat ol. ama benim demek istediğim olay başka aslında. hani insanın zihninde bi şeyler belirir ya hani bir kitap okurken. kült yapımlar vardır böyle. stephan king kara kule mesela. şimdi bu eleman gidip parasal kaygılarla bunun film haklarını verse bir şirkete. saçma sapan bir silahşör karakteri oluştursa sonra o yönetmen. sövülmez mi şimdi o filme de yönetmene de . çünkü insanların aklında artık bir yer edinmiştir. o oturmuş bir roman karakteridir ve kimse artık resme dökmemelidir. çünkü herkesin zihninde oluşturduğu bir silahşör tablosu vardır akıllarında.fear da öyle benim için işte. zihnimdeki o paxton fettel a alma ya artık dokunulmasını istemiyorum anlayacağın. sen dokundurma diyeceksin oynama diyeceksin de insan ister istemez gözü ilişiyor giriyor şu konulara bakıyor falan.

op.55 no.1

22.2.2011 18:49:45

0
quote:

Orijinalden alıntı: kubillian

oyun firmalarının beni benden tanıması aklında oluşturduğun kurgudan başka bir şey değil. zevk meselesi bu. herkes multici değildir. herkes fps sevmez. herkes rpg sevmez herkes araba yarışı sevmez. hiç bir şey oynamayıp sadece rpg oynayanlar var. ya da hala fallout u baldurs gate i 50 inci defa bitiren var. benim zevkim de bu. lineer bazı fps lerin lineer kalması benim için iyidir. bak cod a . hiç battlefield gibi geniş alanlarda savaş ortamına girdiler mi. hayır. araçlara helikopterlere falan girdiler mi hayır. mantığı quake mantığı. hızlı ve dar alanda geçen çatışmalar. her türün kendine yakışır oyunları var. bak gittiler third person un atası tomb raider ı bambaşka bir türe çevirdiler. beğenen olabilir ama ben o oyunu o third person şekilde sevdiğimden elimi bile sürmedim . değişiklik bazen gerçekten iyi olabilir. ama bazı oyunlara ne yapsan yakışmaz. oyunun bu haliyle daha çok satıyor olması beni ilgilendirmiyor. ben sevdiğim bir türün ( lineer fps oluyor ) en sevdiğim bir örneğini co op uğruna böyle b.mbok bir hale getirilmesine gıcığım. kimse doğru düzgün yüzüne bile bakmadı ama ben singularity yi ayıla bayıla bitirdim biliyomusun. ya da wolfenstein ı. ya da ne bileyim. quake 4 ü doom3 ü falan .her birinden bambaşka tatlar aldım benim de zevkim bu arkadaşım. yorumumu da bu zevke göre yapıyorum. seni ne ilgilendirir sorması ayıp. istediğimi istediğim oyun için konuşurum. senin sevdiğin tarzda oyunları da sevmek zorunda değilim.
Dostum senin saldırgan ve hakaret içeren mesajına karşılık ben gördüğün gibi orada sakin ve kibar bir mesaj yazdım ancak nedense birdenbire tekrar saldırgan bir mesajla karşılaşıyorum bence hiç hoş değil sonuçta burası bir forum ve insanların farklı konuları güzel güzel tartışmaları için yapılmış sinirlenmene yada kızmana gerek yok sonuçta senin şahsına bir şey yok orda.Her neyse mesajımı bir daha okursan senin oyun zevkini eleştirmediğini çok açık görürsün benim orada eleştirdiğim şey çok farklı.Her oyun uzun aşamalardan geçerek yapılır ve bir sanattır çokda emek vardır içinde uğraşılmış ve piyasa sunulmuş bir ürüne bu gibi laflar söylemek(oyun yapımcıları bu mesajlarıasla görmesede) çok çirkin sonuç olarak bir şeyi beğenmeyebilirsin ancak bunu agresif ve saldırgan bir şekilde değil sakin bir şekilde belirtirsin benim orada eleştirdiğim buydu ancak anlamamışsın.Oyun firmalarının insanları tanıması ile ilgili söylemek istediklerime gelirsek sana sorum şu sen herhangi bir oyun firmasına herhangi bir oyun siparişi bu güne kadar verdinmi bence hayır örneğin capcom a resident evil fikrini sen mi verdin bu adamlar bu oyunu yaparken düşündükleri kitle biziz ben yıllarca düşünsem resident evil gibi bir konu aklıma gelmezdi ancak adamlar yaptılar ve ben çok beğendim umarım anlatabilmişimdir.Neyse tartışmanın anlamı yok kimse ile aramı bozmak istemiyorum forumda iyi akşamlar.

Lifetaker

22.2.2011 18:01:18

0
Şu incelemede ben bir şeyi anlamadım; bu paxton fettel niye bize yardım ediyor. Oyun hakkındaki düşünceme gelirsek, korku türünden baya bi uzaklaşıp iyice aksiyon oldu. Video yu youtube da açıp en çok beyenilen yoruma bakın herşeyi açıklıyor

kubillian

22.2.2011 17:38:53

0
quote:

Orijinalden alıntı: porsux Kubillian kardeş pc için o dediğin tarzda önerebileceğin bir oyun var mı bende hastasıyım o tür oyunların.En son metro 2033 ve cryostasisi oynadım o tarz şeyler(ama aksiyon heyecan olsun azıcık..)
stalker soc. uzun bir süre idare eder bu seni ayrıca yeni wolfenstein da çok şahane. pek sevilmediğine bakma. muhteşem bir oyundur.

porsux

22.2.2011 17:24:13

0
Kubillian kardeş pc için o dediğin tarzda önerebileceğin bir oyun var mı bende hastasıyım o tür oyunların.En son metro 2033 ve cryostasisi oynadım o tarz şeyler(ama aksiyon heyecan olsun azıcık..)

kubillian

22.2.2011 17:02:50

+1
quote:

Orijinalden alıntı: WBJoker

Gerçekten ilginçsiniz bütün yeni oyunlara aynı şeyi yapıyorsunuz ancak bilmediğiniz şey oyun firmalarının sizi sizden daha iyi tanıdığı adamlar değişiklik yapmadan her şeyi eskisi gibi bıraksalar bir süre sonra kendiniz sıkılacaksınız oyundan ve forumda''Bu ne biçim oyun abi hep aynı şeyler'' gibi mesajlar göreceğiz aynı şeyi resident evil a da yaptınız adamlar değişik bir şey denediler ve bence gayet güzel oldu resident evil serisini racoon city sıradanlığından çıkardılar.
oyun firmalarının beni benden tanıması aklında oluşturduğun kurgudan başka bir şey değil. zevk meselesi bu. herkes multici değildir. herkes fps sevmez. herkes rpg sevmez herkes araba yarışı sevmez. hiç bir şey oynamayıp sadece rpg oynayanlar var. ya da hala fallout u baldurs gate i 50 inci defa bitiren var. benim zevkim de bu. lineer bazı fps lerin lineer kalması benim için iyidir. bak cod a . hiç battlefield gibi geniş alanlarda savaş ortamına girdiler mi. hayır. araçlara helikopterlere falan girdiler mi hayır. mantığı quake mantığı. hızlı ve dar alanda geçen çatışmalar. her türün kendine yakışır oyunları var. bak gittiler third person un atası tomb raider ı bambaşka bir türe çevirdiler. beğenen olabilir ama ben o oyunu o third person şekilde sevdiğimden elimi bile sürmedim . değişiklik bazen gerçekten iyi olabilir. ama bazı oyunlara ne yapsan yakışmaz. oyunun bu haliyle daha çok satıyor olması beni ilgilendirmiyor. ben sevdiğim bir türün ( lineer fps oluyor ) en sevdiğim bir örneğini co op uğruna böyle b.mbok bir hale getirilmesine gıcığım. kimse doğru düzgün yüzüne bile bakmadı ama ben singularity yi ayıla bayıla bitirdim biliyomusun. ya da wolfenstein ı. ya da ne bileyim. quake 4 ü doom3 ü falan .her birinden bambaşka tatlar aldım benim de zevkim bu arkadaşım. yorumumu da bu zevke göre yapıyorum. seni ne ilgilendirir sorması ayıp. istediğimi istediğim oyun için konuşurum. senin sevdiğin tarzda oyunları da sevmek zorunda değilim.

op.55 no.1

22.2.2011 12:22:00

0
quote:

Orijinalden alıntı: kubillian monolith yapmıyorsa o fear çöptür. başka hiç bir şey değildir. iyi satış yapması için sen kalk fear gibi güzelim bir oyunu co op a çevir. büyük bir s.çıştan başka bir şey değil bu oyun. şu hale bak ya inanamıyorum. en sevdiğim seriydi fear
Gerçekten ilginçsiniz bütün yeni oyunlara aynı şeyi yapıyorsunuz ancak bilmediğiniz şey oyun firmalarının sizi sizden daha iyi tanıdığı adamlar değişiklik yapmadan her şeyi eskisi gibi bıraksalar bir süre sonra kendiniz sıkılacaksınız oyundan ve forumda''Bu ne biçim oyun abi hep aynı şeyler'' gibi mesajlar göreceğiz aynı şeyi resident evil a da yaptınız adamlar değişik bir şey denediler ve bence gayet güzel oldu resident evil serisini racoon city sıradanlığından çıkardılar.

Mahell

22.2.2011 11:36:57

0
ee F.e.a.r da saçmaladı.hangi seriyi bekleyeceğiz şimdi.

[email protected]

22.2.2011 00:06:08

0
Merakla bekliyoruz

Reppu

22.2.2011 00:02:47

0
quote:

Orijinalden alıntı: kubillian monolith yapmıyorsa o fear çöptür. başka hiç bir şey değildir. iyi satış yapması için sen kalk fear gibi güzelim bir oyunu co op a çevir. büyük bir s.çıştan başka bir şey değil bu oyun. şu hale bak ya inanamıyorum. en sevdiğim seriydi fear
co op oyunu çıkarmadan dlc haberi multiplayer ön siparişte ek içerikler

blizzard3

21.2.2011 22:38:21

0
fear 2 süperdi ama insallah buda güzel olur

kubillian

21.2.2011 09:28:27

0
monolith yapmıyorsa o fear çöptür. başka hiç bir şey değildir. iyi satış yapması için sen kalk fear gibi güzelim bir oyunu co op a çevir. büyük bir s.çıştan başka bir şey değil bu oyun. şu hale bak ya inanamıyorum. en sevdiğim seriydi fear

.:SyLaR:.

21.2.2011 09:20:26

0
Fear 1 yapay zekas,grafik ve oynanış olarak gerçekten kaliteliydi ve çok güzel bir korku oyunuydu ama şimdi şu f3ar'a bakıyorum resmen çöp ettiler oyun

MajestiC

21.2.2011 04:06:17

0
fear 1 gayet güzeldi ama 2 yi oynamadım. 3 e bakıcaz artık...

Kenan0172

21.2.2011 03:59:08

0
İlk FEAR oyunundan sonra seriyi bozdular. Oyunun türü korkuyla başladı, aksiyona döndü.. 3. Oyundan pek ümitli değilim. Kullandıkları grafik motoru zaten eskidi.. Bakalım ne olacak??

onurkillinc

20.2.2011 14:07:29

0
Alma mazlumun ahını çıkar ah3ste ah3ste demişler

DaMN_Y0U

20.2.2011 13:41:48

-1
Videoları izlerseniz serinin içine nasıl ettiklerini görürsünüz.Beklentim "0" maalesef.

Blaze`

20.2.2011 11:43:24

0
Umarım değişik ve güzel bir şey yaparlar. Acaba Multiplayer'ı olucak mı?

cemulas

20.2.2011 09:16:29

+1
oyunun ilk 2 serisini oynamış birisi olarak 3. oyunu merakla bekliyorum.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

F.E.A.R. 3 4 / 10 10 oy
KÜNYE
F.E.A.R. 3
+ TAKİBE
AL
27 kişi bu oyunu takip ediyor.
2.0
4
OY
9,8
PC TEST SİSTEMİMİZ
  • İşlemci Intel Core i7-4790K 4.00 GHz
  • RAM 8 GB DDR3 1600 MHz
  • Ekran Kartı Nvidia GeForce GTX970M 4GB GDDR5
  • Sabit Disk 128GB SSD
İNCELEME VE ÖN İNCELEMELER
22 Eylül 2014 Pazartesi 7,0
Pixel Piracy Piksel piksel açık dünya korsan oyunu Pixel Piracy'i inceliyoruz. Samet Konuksal
18 Eylül 2014 Perşembe
World of Warships Ön İnceleme World of Tanks ve World of Warplanes'in ardından, World of Warships ile savaş denizlere taşınıyor! Tunahan Başol
2 Aralık 2013 Pazartesi
World of Tanks Xbox 360 Edition: Beta İnceleme Xbox 360'ta tank istilası başladı. Savaş alanında durumlar nasıl? Samet Konuksal
7 Kasım 2013 Perşembe 7,5
Football Manager 2014 Rekabetsiz ortam Football Manager serisini kötü yönde etkiliyor. Samet Konuksal
13 Ağustos 2013 Salı 8,8
Dragon's Crown Vanillaware, bir 2D aksiyon-rpg oyununun nasıl olacağının güzel bir örneğini sunuyor. Alkan Adakaner
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız