Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Star Ocean : The Last Hope

1 | Giriş, Konu ve Harita Sistemi

Star Ocean hakkında yazılacak o kadar çok şey var ki. Hangi birinden başlasam, hangisini anlatsam bilmiyorum. 3 DVD dolusu kocaman bir oyundan bahsediyoruz. Dopdolu, çok eğlenceli ve renkli bir oyun olduğundan, insan her detayından bahsetmek istiyor haliyle. Ama ben elimden geldiğince kısaltıp, sadece önemli detaylardan bahsetmeye çalışacağım.

Star Ocean, bir JRPG. Yani bir “Japanese Role Playing Game”. Karakterler, müzikler, konuşma tarzları ve diğer tüm detaylar Japon kültürü esintileri taşıyor. Normal bir RPG oyununda göremeyeceğiniz detaylar barındırır JRPG’ler. Bu türün fanatikleri oldukça fazla olduğu gibi, bu konuda tereddütü olanları kolayca sıkabilecek bir yapıya da sahip olabilirler. Bu sebeple, oyunun aşırı uzun olduğunu, en azından bir 40 saati devirmeniz gerekeceğini şimdiden belirteyim.

Kahramanımızın adı Edge. Oyunun başlarında bir geminin çalışanı olmasına rağmen, kısa sürede kaptan oluyor ve kendisine ciddi görevler veriliyor. Ana görevimiz, yaşanabilir yeni bir gezegen bulmak ve insanların o gezegene yerleşmelerini sağlamak. Bunu yapmak için, mürettebatımızla birlikte gezegen gezegen dolaşıyoruz ve gittiğimiz yerlerin iklim, yer şekilleri ve diğer özellikler açısından insanlara uygun olup olmadığını araştırıyoruz.
 
Tabi her gittiğimiz gezegendeki insanların bir derdi oluyor ve onlara yardımcı olmak istiyoruz. Böylelikle bir gezegende bir hayli zaman geçirmemiz gerekiyor. Her gezegende ekibimize renkli bir kişilik daha ekleniyor. Bir anda ekibimiz 8 kişiye kadar çıkabiliyor. Tabi bunların sadece yarısını aktif halde kullanabiliyoruz.

Oyunun haritası oldukça büyük. Bir gezegene indiğinizde, sizi ilk sevindiren şey, tüm haritanın açık olması olacak. Etrafta körü körüne dolaşmanıza gerek bırakmayan bu özellik, kaybolmanızı da önlüyor. Tabi sandıkları, bitkileri ve madenleri bulmak için yine her yeri dolaşmanız, her odaya girmeniz gerekiyor. İleride kazanacağınız bir özellik sayesinde, haritadaki önemli noktaları da görmeniz mümkün oluyor. Oyun genelde dış mekanlarda geçse de, bazen mağaralara ve kale gibi kapalı mekanlara da girebiliyorsunuz. Bölüm aralarında, geminizde de vakit geçirmeniz mümkün. Geminizde gidip uyuyarak, bu ara bölümleri es geçebiliyorsunuz. Uyumazsanız, etrafta dolaşan mürettebatlarınızla konuşarak, ek bilgiler alabiliyor ve sohbetler edebiliyorsunuz.

Maestia Christopher MMO F2P RPG Game
Harry Potter and the Half-Blood Prince King of Fighters XII
İLGİLİ EKRAN GÖRÜNTÜLERİ

İçeriğe ait yorum yok

Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

Star Ocean : The Last Hope Murat Şen 8 / 10 oy
KÜNYE
Star Ocean : The Last Hope
+ TAKİBE
AL
1 kişi bu oyunu takip ediyor.
Editör Notu: Herkesin oynayabileceği başarılı bir yapım.
8,0
2.0
5
OY
5,8
PC TEST SİSTEMİMİZ
  • İşlemci Intel Core i7-4790K 4.00 GHz
  • RAM 8 GB DDR3 1600 MHz
  • Ekran Kartı Nvidia GeForce GTX970M 4GB GDDR5
  • Sabit Disk 128GB SSD
İNCELEME VE ÖN İNCELEMELER
22 Eylül 2014 Pazartesi 7,0
Pixel Piracy Piksel piksel açık dünya korsan oyunu Pixel Piracy'i inceliyoruz. Samet Konuksal
18 Eylül 2014 Perşembe
World of Warships Ön İnceleme World of Tanks ve World of Warplanes'in ardından, World of Warships ile savaş denizlere taşınıyor! Tunahan Başol
2 Aralık 2013 Pazartesi
World of Tanks Xbox 360 Edition: Beta İnceleme Xbox 360'ta tank istilası başladı. Savaş alanında durumlar nasıl? Samet Konuksal
7 Kasım 2013 Perşembe 7,5
Football Manager 2014 Rekabetsiz ortam Football Manager serisini kötü yönde etkiliyor. Samet Konuksal
13 Ağustos 2013 Salı 8,8
Dragon's Crown Vanillaware, bir 2D aksiyon-rpg oyununun nasıl olacağının güzel bir örneğini sunuyor. Alkan Adakaner
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız