Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena

1 | Hikaye ve Silahlar

Film oyunları. Kısa bir süre öncesine kadar bu iki kelimeyi bir arada gören oyuncular, köşe bucak kaçıyorlardı. Çünkü bir film için geliştirilen oyunlar, genelde filmin gölgesinde kalırdı ve normal bir oyundan çok daha kalitesiz olurdu. Bu kural artık yavaş yavaş değişiyor.

Bu değişime öncülük yapan oyunların başında da Chronicles of Riddick geliyor.
2004 yılında çıkan ilk bölüm Escape from Butcher's Bay, Richard Riddick'in Butcher's Bay hapishanesinden kaçışını konu alıyordu. Zamanına göre mükemmel grafikler, akıcı bir senaryo ve çeşitli oyun türlerinin harmanlanmasıyla, kısa sürede hayran kitlesini genişletmişti. İkinci oyun Assault on Dark Athena, ilk oyunun kaldığı yerden devam ediyor ve bu sefer Riddick'in Dark Athena'dan kaçışını konu alıyor.

İkinci oyunun en iyi yanlarından birisi, 2004 yılında Xbox için çıkan oyunu da içermesi. İlk oyunu oynamayanlar mutlaka oynamalılar. Oynayanlar ama hatırlamayanlar için de, ekstralar bölümünde ilk oyunun açılışı ve kapanışı gösteriliyor. Hafızamızı tazelemeye yetiyor yani.

 
AoDA, ilk oyunun bittiği yerden başlıyor. İlk oyundan bu yana pek bir şeyin değişmediğini anlıyorsunuz başlar başlamaz. Değişmez silahımız yumruklarımız, kısa süre içerisinde sopa, bıçak, ulak, makineli tüfek ve pompalı tüfek gibi arkadaşlar ediniyor. Silahlara baktığınızda, saldırı anlamında iki seçeneğiniz olduğunu görüyorsunuz. İsterseniz yakın dövüş silahlarınızla düşmana saldırabilir, isterseniz de tüfeklerinizle uzun mesafeden savaşabilirsiniz. Seçim size kalmış.

Daha heyecanlı vakit geçirmek isteyenler için de, gölgeler emrinize amade. Gölgelere saklanarak, düşmanı sessizce ve teker teker öldürmeniz de olası. Bu her zaman kullanabileceğiniz bir seçenek olmasa da, gizlilik de oyunun can alıcı öğelerinden birisi. Karanlık mekanların fazla olmasını hesaba katarsak, görevleri sessiz ve derinden tamamlamak isteyenleri de düşünüyor oyun.
 
Oyunda ellerimizle ve silahlarımızla savaşmamız gereken görevlerin yanında, platformlardan atlamamız, tellerden tutunarak ilerlememiz ve zamana karşı yarışarak platformlardan yukarıya çıkmamız gereken görevler de var.Bazı görevlerde dev Mech'lerin içine binerek diğer Mech'lerle de savaşabiliyoruz. Hatta bazı terminallerden düşman robotlarını kontrol etmemiz de mümkün.
 
Bütün bu değişik öğelerle oyun biraz daha canlı ve eğlenceli olmuş. İlk oyundan bu yana köklü değişiklik yapamayan böyle bir devam bölümü için, bu tarz değişiklikler tempoyu yüksek tutmak için gerekli oluyor.

Limbo PlayDead Xbox 360 Xbox Live Arcade Puzzle tam Çözüm
LocoRoco 2 Velvet Assassin
İLGİLİ EKRAN GÖRÜNTÜLERİ

İçeriğe ait yorum yok

Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena Murat Şen 8 / 10 oy
KÜNYE
The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena
Editör Notu: Türü sevenlere.
7,7
2.0
9
OY
6,6
PC TEST SİSTEMİMİZ
  • İşlemci Intel Core i7-4790K 4.00 GHz
  • RAM 8 GB DDR3 1600 MHz
  • Ekran Kartı Nvidia GeForce GTX970M 4GB GDDR5
  • Sabit Disk 128GB SSD
İNCELEME VE ÖN İNCELEMELER
22 Eylül 2014 Pazartesi 7,0
Pixel Piracy Piksel piksel açık dünya korsan oyunu Pixel Piracy'i inceliyoruz. Samet Konuksal
18 Eylül 2014 Perşembe
World of Warships Ön İnceleme World of Tanks ve World of Warplanes'in ardından, World of Warships ile savaş denizlere taşınıyor! Tunahan Başol
2 Aralık 2013 Pazartesi
World of Tanks Xbox 360 Edition: Beta İnceleme Xbox 360'ta tank istilası başladı. Savaş alanında durumlar nasıl? Samet Konuksal
7 Kasım 2013 Perşembe 7,5
Football Manager 2014 Rekabetsiz ortam Football Manager serisini kötü yönde etkiliyor. Samet Konuksal
13 Ağustos 2013 Salı 8,8
Dragon's Crown Vanillaware, bir 2D aksiyon-rpg oyununun nasıl olacağının güzel bir örneğini sunuyor. Alkan Adakaner
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız