Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Section 8

1 | Hikaye ve Bölüm Yapısı

Section 8, piyasaya çıkmadan önce, özellikle ekran görüntüleri ve fragmanlarıyla çok ilgi çekici bir oyun gibi görünüyordu. Oyun hakkında çok fazla detay da verilmemişti. Nasıl oynanıyor, konusu nedir, oyun nerelerde geçecek... Bu soruların hiç birine kesin bir yanıt alamamıştık. Oyun piyasaya çıktığında gördük ki, Section 8 tamamen multiplayer amaçlı geliştirilmiş bir oyun. Tek kişilik mod sevenlere de ayıp olmasın diye, bir hayli kısa bir senaryo modu da eklenmiş. Yani en baştan söylemek gerekirse, bu oyunu alacak olanlar, online oynamayı düşünenler olmalı.

Oyun, heyecanlı bir giriş videosu ile açılıyor. Askerlerimizin yaptıklarını gördüğümüzde, oyun hakkında da bir kaç fikrimiz olduğunu düşünüyoruz. Ama o müthiş hareketlerin hiç birini, oyunda yapamıyoruz. Section 8 adında bir grupta yer alan bir askeriz. İlk başlarda düşük rütbeli iken, daha sonra grubun başına geçiyoruz. Amacımız ARM güçlerini köşeye sıkıştırmak ve yok etmek. Bunun için iki ayrı ana görevden 3 bölümü bitirmemiz gerekiyor. Yani oyunda toplamda 6 görev var. İlk 3 tanesi çöl tipi bir yerde, diğer 3 tanesi ise daha yeşil bir gezegende geçiyor. Her bölümde, tamamlamanız gereken görevler oluyor. Bunlar size açıklanırken önemli gibi dursa da, bir yere ulaşıp bir düğmeye basmaktan öte bir şey değiller. Oyun boyunca tek yapacağınız şey, ilerlemek, düşmanları öldürmek ve en sonunda da düğmeye basmak. Daha sonra bir sonraki görevi almak ve yine ilerleyip, düşmanları öldürüp, düğmeye basmak.

Section 8, tek kişilik mod konusunda çok zayıf. Toplamda 3 saat sürmüyor bile. Konusu pek anlaşılır olmasa da, ARM kuvvetlerini durdurduğunuzu biliyorsunuz. Askerinizi kontrol ederek, karşınıza çıkan yapay gerizekalı düşmanları öldürüp, görevleri tamamlıyorsunuz. Nadir de olsa tank veya dev robot kullanmanıza izin veriliyor. Tank kontrolleri o kadar kötü ki, hemen inip göreve yaya devam ediyorsunuz. Dev robotun silahı da düşmana su tabancası etkisi yaptığı için, yine inip yaya olarak kendi silahlarınızla devam ediyorsunuz.

Battlefield oyununda olduğu gibi, oyunda bolca ölüyorsunuz ve kontrol noktalarında yeniden canlanıyorsunuz. Bu canlanmalar esnasında, gök yüzünden aşağıya düşüyorsunuz ve bu düşüş, belki de oyundaki en heyecanlı kısım. Görevlere başlamadan önce ve öldükten sonra, askerinizin hangi sınıfta olacağına karar verme şansınız var. Saldırı, destek, keskin nişancı, mühendis gibi sınıflar var. Bu sınıflara göre, silahlarınız ve aksesuarlarınız değişiyor. Normal makineli tüfek, menzil ve etki gücü olarak çok yeterli. En çok kullandığınız silah o olacak. Pompalı tüfek, düşmana çok yaklaşma şansınız olmamasından dolayı çok kullanışsız. Roket atar, iki saniye yerinde durmayan düşmana isabet etmekte zorlansa da, bir iki kere karşınıza çıkacak düşman tankları için yeterli. Uzun menzilli tüfek en son bölümde kullanımınıza sunuluyor, işe yaramıyor. El bombaları, havan topu gibi aksesuarlar da nadiren işinize yarayacak. En çok kullanacağınız aksesuar, tamir ve iyileştirme eldiveni. Bu sayede kendi zırhızını, makineleri ve arkadaşlarınızın zırhlarını tamir edebiliyorsunuz.

bölüm sonu canavarı Oyunlarda Can Tazelemenin 10 İlginç Yolu dosya konusu
Shadow Complex Mini Ninjas
İLGİLİ EKRAN GÖRÜNTÜLERİ
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

BSC Misafiri

10.8.2010 23:40:04

0
Benzer yorumları Prince of Persia Forgotten Sands için de yapmış bu site. Grafiklerinin kötü olduğunu bile okuduğumu hatırlıyorum. Atari oyunları bile 4.0 puan almaz. İlginç.

malarky

25.10.2009 15:38:23

0
MCkay arkadaşımız haklı bence sonuna kadar oyun gayet güzel üstelik o el bombası kısmı tamamen saçmalık bence çok ihtiyac oluyor. single kısımı tamamen eğitici amaçla yapıldığı için botların zeka seviyesinden bahsederek oyunu kötülemek pekhoş değil bence güzel bir oyun belki siz oynamayı bilmiyorsunuz olabilirmi

MCkay

19.9.2009 21:32:46

0
Section 8 son zamanlarda piyasaya çıkmış en yaratıcı Multiplayer conseptlerden birine sahip. Oyun tamamı ile MULTIPLYER hazırlanmış. Oyuncu oyunun dinamiklerine alışsın araçları ve silahları tanısın diye kısa bir single senaryo içeriyor. Yani en başından yapılmak istenende buydu. Oyundaki araç kontrolleri gayet normal. Basitlikten uzak olduğu için kötülenemez. Bilerek ve isteyerek oyuncuların daha çekişmeli bir atmosferde oynaması için yapılmış çok ama çok ince bir ayrıntı. Oyunun CB BETA başlangıç sürecinden sonuna kadar oynayan bir insan olarak bu incelemeyi sırf iş olsun diye yazmış olduğunuzu rahatlıkla söyleyebilirim. Oyunda yapay zeka zaten önemsenmemiş MULTIPLAYER olmasından dolayı sadece alıştırmalık olarak konulmuş. Buda rahatça anlaşılabilecek bir durum. El bombaları ve aksesuarlar kesinlikle oldukça sık kullanılıyor ve dengeleride iyi ayarlanmış. Betada göze çarpan bazı ufak tefek eksikler vardı fakat yapımcılar tarafından bir çoğu ayıklandı ve düzeltildi. Ayrıca oyunda PASSIVE MODUL denilen ve sizin oyun tarzınızla doğrudan irintili bir sistem mevcut. Bu sistemde size verilen 10 slot puanı ile istediğiniz modülü seçerek karakterininizi kendi sitilinize göre veya oyunun amacına göre şekillendirebiliyorsunuz. Nitekim bahsedecek çok şey var aslında. Gel gelelim böyle 2 satırla köşeye atılacak şeyler değiller. Ciddiyetsiz ve sırf siteye materyal olsun diye yapılmış boş bir incileme. Ama dikkat çekiyorum insanları yanlış yönlendiriyorsunuz. Böyle inceleme yapılmaz. Kim bilir daha kaç oyun için aynı tavır içerisine girdiniz...

By_e

11.9.2009 09:42:02

0
Taşınma işlememiz olduğu için video incelemer biraz aksadı. Önümüzdeki haftadan itibaren yeni videolar ile karşınızdayız.

bitruci

10.9.2009 01:07:16

0
yeni video oyun incelemeleri acaba ne zaman hazırlanır?çünkü hep aynı oyunlar var.piyasaya yeni çıkan oyunların video incelemelerini acilen beklemekteyim.teşekkürler.
  • Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

Section 8 Murat Şen 4 / 10 oy
KÜNYE
Section 8
+ TAKİBE
AL
1 kişi bu oyunu takip ediyor.
Editör Notu: Vasat!
4,0
2.0
5
OY
6,2
PC TEST SİSTEMİMİZ
  • İşlemci Intel Core i7-4790K 4.00 GHz
  • RAM 8 GB DDR3 1600 MHz
  • Ekran Kartı Nvidia GeForce GTX970M 4GB GDDR5
  • Sabit Disk 128GB SSD
İNCELEME VE ÖN İNCELEMELER
22 Eylül 2014 Pazartesi 7,0
Pixel Piracy Piksel piksel açık dünya korsan oyunu Pixel Piracy'i inceliyoruz. Samet Konuksal
18 Eylül 2014 Perşembe
World of Warships Ön İnceleme World of Tanks ve World of Warplanes'in ardından, World of Warships ile savaş denizlere taşınıyor! Tunahan Başol
2 Aralık 2013 Pazartesi
World of Tanks Xbox 360 Edition: Beta İnceleme Xbox 360'ta tank istilası başladı. Savaş alanında durumlar nasıl? Samet Konuksal
7 Kasım 2013 Perşembe 7,5
Football Manager 2014 Rekabetsiz ortam Football Manager serisini kötü yönde etkiliyor. Samet Konuksal
13 Ağustos 2013 Salı 8,8
Dragon's Crown Vanillaware, bir 2D aksiyon-rpg oyununun nasıl olacağının güzel bir örneğini sunuyor. Alkan Adakaner
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız