Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Order of War: Challange

1 | Giderilen eksiklikler..

Eidos’u satın alarak batı piyasasına daha da yakın bir hale gelen Square Enix’in Wargaming.net imzalı oyunu Order of War’ın ilk genişleme paketi Order of War : Challenge satışa çıktı. Bu ek paketi ile birlikte oyunda karşımıza çıkan bir çok eksiklikte giderilmiş. Bu eksiklerin başında ise tabi ki çoklu oyuncu modları geliyor.

     Order of War incelememizde eksi yön olarak eleştirdiğimiz çoklu oyuncu modları, Challenge ek paketi ile birlikte asıl değerini kazanmış diyebiliriz. Massive Assault serisinin de yaratıcıları olan Wargaming.net, asıl oyundaki multiplayer modları yönünden bulunan bir çok eksiği Challenge ile kapatmayı başarmışlar.

     Order of War : Challenge başta da dediğim gibi sadece çoklu oyuncu modları içeren bir yapıya sahip. Oyunu oynamak için asıl oyuna ihtiyaç duymuyorsunuz. Gerçek zamanlı strateji (real time strategy) türünde olan oyunumuzda doğal olarak tek kişilik hikaye modu da bulunmuyor. Bunun yerine daha çok multiplayer modları üzerinde durulmuş.

     Order of War : Challenge ana oyununda olduğu gibi sade bir menu tasarımı ile bizi karşılıyor. Oyun multiplayer maçlar üzerine kurulu olduğu için girmeden once profilinizi oluşturmanız gerekiyor. Zaten profil kısmı oyunun önemli bir yerine de sahip. Gerek savaşlar sonrası gerekse de ana menüdeki profil kısmınızdan deneyim puanınızı ve gelişiminizi takip edebiliyorsunuz. Oyunun menüsünde bir diğer dikkat çeken nokta ise eğitim kısmı oluyor. Zorlu bir mücadeleye girmeden once üç kısma ayrılmış bu eğitim bölümünden oyunun dinamikleri hakkında fikir sahibi olabiliyorsunuz. Bu eğitim kısmında klasik oyun kontrolünden, oyunun taktiklerine kadar bir çok bilgiyi edinmek mümkün kılınmış.

     Çoklu oyuncu modunda ise gene menü tasarımı gibi sade bir lobi sistemi bizleri bekliyor. Ekranın sol kısmında o sırada oyunda bulunan oyuncuları görüyoruz. Ekranın üst kısmında ise oyuna devam eden veya oyuncu bekleyen lobileri görüyoruz. Alt kısımda ise hızlı oyuna giriş veya kendi oyununuzu kurma gibi seçenekler sunulmuş. Kendi oyunumuzu kurmayı seçtiğimizde oyun seçenekleri ile karşılaşıyoruz. Bu seçeneklerden oyuncu sayısını ve harita seçimini belirleyebilirsiniz. Hatta haritada hangi konumda bulunacağınızı dahi seçebiliyorsunuz.

     Oyun modlarına baktığımızda ise klasikleşen fakat oyuna çok iyi bir şekilde uyarlanan bazı modlar ile karşılaşıyoruz. Mesela Secure the Base modunda rakip noktalarını ele geçirmeye çalışır iken Domination benzeri Expansion modunda ise haritanın belli noktalarındaki bölgeleri ele geçirmeye ve bu bölgeleri düşmana karşı korumaya çalışıyoruz. Tüm bölgeleri ele geçirdiğinizde ise rakibinizi egale etmiş oluyorsunuz. Bu modlar dışında karşılıklı serbest olarak savaşabildiğiniz Free for All modu da bulunuyor. Az önce bahsettiğim modları ise iki kişi veya ikiye iki takım olarakta oynayabiliyorsunuz. Takım oyununda ise kendi bayraklarınız altında çıkabildiğiniz gibi takım arkadaşınızın ele geçirdiği bayraklara yakın kısımlardan da birliklerinizi savaş alanına gönderebiliyorsunuz.
 
     Oynanış yönünden rekabeti fazlasıyla körükleyen Order of War : Challange, bu yönü ile keyifli oyun sürelerini oyuncularına sunmayı başarıyor.

Wargaming.net PC Strateji Square Enix Order of War: Challange İnceleme
Supreme Commander 2 MotoGP 09/10
İLGİLİ EKRAN GÖRÜNTÜLERİ

İçeriğe ait yorum yok

Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

Order Of War Ersin Kılıç 7 / 10 oy
KÜNYE
Order Of War
+ TAKİBE
AL
1 kişi bu oyunu takip ediyor.
Editör Notu: Türü sevenlere.
7,4
2.0
12
OY
4,8
PC TEST SİSTEMİMİZ
  • İşlemci Intel Core i7-4790K 4.00 GHz
  • RAM 8 GB DDR3 1600 MHz
  • Ekran Kartı Nvidia GeForce GTX970M 4GB GDDR5
  • Sabit Disk 128GB SSD
İNCELEME VE ÖN İNCELEMELER
22 Eylül 2014 Pazartesi 7,0
Pixel Piracy Piksel piksel açık dünya korsan oyunu Pixel Piracy'i inceliyoruz. Samet Konuksal
18 Eylül 2014 Perşembe
World of Warships Ön İnceleme World of Tanks ve World of Warplanes'in ardından, World of Warships ile savaş denizlere taşınıyor! Tunahan Başol
2 Aralık 2013 Pazartesi
World of Tanks Xbox 360 Edition: Beta İnceleme Xbox 360'ta tank istilası başladı. Savaş alanında durumlar nasıl? Samet Konuksal
7 Kasım 2013 Perşembe 7,5
Football Manager 2014 Rekabetsiz ortam Football Manager serisini kötü yönde etkiliyor. Samet Konuksal
13 Ağustos 2013 Salı 8,8
Dragon's Crown Vanillaware, bir 2D aksiyon-rpg oyununun nasıl olacağının güzel bir örneğini sunuyor. Alkan Adakaner
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız