Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

G-Force

1 | Darwin ve Oynanış

Sam Fisher ismini duyduğunuzda aklınıza ne geliyor? Tam donanımlı bir ajan değil mi? Beni tam donanımlı ajan dendiğinde aklınıza ne geliyor? Sam Fisher mı? Eğer öyle ise, bu yazının sonuna kadar bekleyin ve sorunu kendinize tekrar sorun. Çünkü G-Force sayesinde, tam donanımlı ajan dendiğinde aklınıza Darwin gelebilir.

G-Force, çok eğlenceli bir platform oyunu. Filmiyle aynı anda piyasaya çıktı. Hemen gözünüz korkmasın, eskiden olduğu gibi kalitesiz film oyunlarından değil. Dünyayı kurtarmaya çalışan kobay farelerinin olması da gözünüzü korkutmasın. Çünkü ekibin başı Darwin, gerçekten yetenekli bir ajan. Bir anda canlanan mutfak robotu, tost makinesi, blender, otomatik sprey makineleri ve aklınıza gelebilecek daha bir sürü elektronik malzemenin hakkından gelebilecek kapasitede. Siz oyun boyunca Darwin'i kontrol ediyorsunuz ama ekibiniz de size sık sık bilgi vererek destek sağlıyor. G-Force kelimesindeki G harfi, "gerbil" anlamına geliyor. Gerbil, Darwin'in mensubu olduğu hayvan cinsine verilen isim. Normalde ömürleri pek uzun olmuyor maalesef bu kobay farelerinin ama bu oyunda, bizlerin de ömürlerimizin uzun olması için ellerinden geleni yapıyorlar.
 
Darwin, çok kabiliyetli demiştik. Öyle ki, birbirinden güçlü silahları kullanabiliyor. Engelleri aşmak için zıplayabiliyor, jetpack'i sayesinde uçabiliyor ve hızlı koşabiliyor. Oyunda hem düşmanları silahlarınızla öldürmeniz hem de çeşitli bulmacaları çözmeniz gerekiyor. Bulmacalar çok zor değil. Genelde girdiğiniz bir odadaki düşmanları temizledikten sonra, basmanız gereken birkaç düğme ve taşımanız gereken enerji kapsülleri veya anahtar kartları oluyor. Fare olduğumuzdan dolayı, her deliğe girebileceğimizi sanmayın. Maalesef oyunda giremediğimiz yerler oluyor. Bu durumda, sadık dostumuz sineğimize başvuruyoruz. Devamlı yanımızda dolaşan sineğimizi, istediğimiz zaman kullanarak, ulaşılması zor yerlere girebiliyoruz. Havalandırma delikleriyle ulaşılan kapısı kilitli odalara girerek, kapıyı içeriden açabiliyor ve görevimize devam edebiliyoruz mesela. Sineğimiz, böyle durumlarda çok etkili oluyor.

Oyunun ilk başlarında, basit silahlarla göreve başlıyoruz ve zamanla yeni silahlar almaya başlıyoruz. Kutulardan ve etkisiz hale getirdiğimiz düşmanlardan topladığımız kredileri, bölümlerde sık sık rastlayacağınız otomatlarda kullanarak, silahlarımızı geliştirebiliyoruz veya yeni silahlar alabiliyoruz. Ayrıca sağlığımızı doldurabiliyoruz ve haritayı komple açabiliyoruz. Hatta bir seçenekle, haritadaki önemli yerlerin işaretlenmesini de sağlayabiliyoruz. Bunların hepsi parayla oluyor ama çok da pahalı değil. Oyun para konusunda oldukça cömert. Yeni silahlar ve güncellemeler için, haritanın kıyıda köşede kalmış yerlerindeki diskleri bulmanız gerekiyor. Silah için olanları bulmak kolayken, silah geliştirmeleri için olan gümüş diskleri bulmak pek kolay değil. Genelde iyi saklanmış oluyorlar ve yerini bilseniz de, ulaşmak için biraz çaba sarfetmeniz gerekebiliyor. Silahlarınız arasında hızlı ve az hasar veren silahlardan, yavaş ve çok hasar veren silahlara kadar bir sürü seçenek var. Pompalı tüfek gibi geniş alana hasar veren bir silahınız bile var. Düşmanı kısa bir süreliğine sizden yana yapan ve mıknatıs işlevi görüp bazı yerlere tutunmanızı sağlayan araç gereçler de emrinize amade. Aynı Sam Fisher'ın kullandığı üçlü gece görüş gözlüğünüz de olmazsa olmazlarınızdan.

PSP2 NGP Next Generation Portable Sony PlayStation
Colin McRae : Dirt 2 Majesty 2 : The Fantasy Kingdom Sim
İLGİLİ EKRAN GÖRÜNTÜLERİ

İçeriğe ait yorum yok

Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

G-Force Murat Şen 8 / 10 oy
KÜNYE
G-Force ÇOKLU PLATFORM
+ TAKİBE
AL
1 kişi bu oyunu takip ediyor.
Editör Notu: Herkesin oynayabileceği başarılı bir yapım.
8,0
2.0
8
OY
4,8
PC TEST SİSTEMİMİZ
  • İşlemci Intel Core i7-4790K 4.00 GHz
  • RAM 8 GB DDR3 1600 MHz
  • Ekran Kartı Nvidia GeForce GTX970M 4GB GDDR5
  • Sabit Disk 128GB SSD
İNCELEME VE ÖN İNCELEMELER
22 Eylül 2014 Pazartesi 7,0
Pixel Piracy Piksel piksel açık dünya korsan oyunu Pixel Piracy'i inceliyoruz. Samet Konuksal
18 Eylül 2014 Perşembe
World of Warships Ön İnceleme World of Tanks ve World of Warplanes'in ardından, World of Warships ile savaş denizlere taşınıyor! Tunahan Başol
2 Aralık 2013 Pazartesi
World of Tanks Xbox 360 Edition: Beta İnceleme Xbox 360'ta tank istilası başladı. Savaş alanında durumlar nasıl? Samet Konuksal
7 Kasım 2013 Perşembe 7,5
Football Manager 2014 Rekabetsiz ortam Football Manager serisini kötü yönde etkiliyor. Samet Konuksal
13 Ağustos 2013 Salı 8,8
Dragon's Crown Vanillaware, bir 2D aksiyon-rpg oyununun nasıl olacağının güzel bir örneğini sunuyor. Alkan Adakaner
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız