Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Colin McRae : Dirt 2

1 | Colin McRae ve Dirt

Rally dünyasına adını altın harler ile yazdıran Colin Mcrae''yi türü seven hemen hemen bütün oyuncular biliyordur. Adına bir çok oyun yapılan Colin MCrae, 2007 yılında kendi kullandığı helikopter ile kaza yaparak öldüğünde ise özellikle rally dünyasını yasa boğmuştur.
O sıralar yapımı devam eden Dirt adlı oyun henüz 39 yaşında ölen Colin McRae'nin anısına hitap edilmişti. Diğer oyunlarında olduğu gibi kendi adını taşıyan Dirt, 2007 yılında piyasaya sürüldü.

Colin McRae'nin anısına yapılan Dirt duyrulduğunda, ilk yayınlanan ekran görüntülerinden bile oldukça farklı bir yapım olacağı anlaşılıyordu. Oyun için oldukça iddialı konuşan yapımcılar, Dirt'in oyunseverlere gerçek bir rally deneyimi sunacağını vaad ediyorlardı. Nihayetinde oyun çıkmıştı fakat ilk yayınlanan görseller ile oyun arasında çok büyük farklar vardı. İlk Dirt oyunu her ne kadar oynanışı ve fizikleri ile başarılı bir oyun olsa da o ilk vaad edilen özellikleri sunamadığı için pek ses getirememişti. Gene de ilk oyun için en iyi rally oyunlarından birisiydi niteliğini söyleyebiliriz.

Bu nitelikten mi yoksa rally severlerin Colin McRae'nin ölümüne olan üzüntülerinden mi bilinmez ama ilk Dirt oyunu satışları ile yapımcı firmanın yüzünü oldukça güldürmüştü. Nitekim bu sene başında Dirt 2 duyurulmuş ve yeni bir Colin McRae serisinin doğuşunun sinyalleri de oyunculara verilmişti. Peki Colin'siz bir oyun nasıl olacaktı?

Yeni oyun ile birlikte ilk açıklanan detay oyunun adının gene Colin McRae ismini taşıyacağıydı. Ama Colin McRae hayatta olmadığı için ünlü yarışçı ile birçok pistte rekabet etmiş olan Ken Block oyunun yeni yüzü olarak açıklanmıştı.
Bunun dışında oyun için yayınlanan görseller gene ilk oyunda olduğu gibi bir çok yarış severde olduğu gibi bizimde ağzımızı sulandırıyor ama öncesinde olanlar için oyuna temkinli yaklaşıyorduk. Oyunun yapımcı firması olan Codemasters ise ilk oyundan oldukça ders çıkardıklarını belirtiyor ve oyuncuları oldukça memnun edeceklerine inandıklarını belirtiyordu.

mmofps mmo free to play stalker gsc survarium vostok games mmofps mmo free to play stalker gsc survarium vostok games mmofps mmo free to play stalker gsc survarium vostok games
IL2 Sturmovik : Birds of Prey G-Force
İLGİLİ EKRAN GÖRÜNTÜLERİ
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

Arcatera

16.9.2010 02:37:23

0
Yarış oyunu severlerin mutlaka oynaması gereken bir oyun.

birolunaltr

1.4.2010 01:48:32

0
Görüntüler Dx10 da bile oldukça güzel. Oynanışı zevkli.
  • Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

Colin Mcrae: Dirt 2 Ersin Kılıç 9 / 10 oy
KÜNYE
Colin Mcrae: Dirt 2
+ TAKİBE
AL
9 kişi bu oyunu takip ediyor.
Editör Notu: Editörün Seçimi.
9,0
2.0
15
OY
4,7
PC TEST SİSTEMİMİZ
  • İşlemci Intel Core i7-4790K 4.00 GHz
  • RAM 8 GB DDR3 1600 MHz
  • Ekran Kartı Nvidia GeForce GTX970M 4GB GDDR5
  • Sabit Disk 128GB SSD
İNCELEME VE ÖN İNCELEMELER
22 Eylül 2014 Pazartesi 7,0
Pixel Piracy Piksel piksel açık dünya korsan oyunu Pixel Piracy'i inceliyoruz. Samet Konuksal
18 Eylül 2014 Perşembe
World of Warships Ön İnceleme World of Tanks ve World of Warplanes'in ardından, World of Warships ile savaş denizlere taşınıyor! Tunahan Başol
2 Aralık 2013 Pazartesi
World of Tanks Xbox 360 Edition: Beta İnceleme Xbox 360'ta tank istilası başladı. Savaş alanında durumlar nasıl? Samet Konuksal
7 Kasım 2013 Perşembe 7,5
Football Manager 2014 Rekabetsiz ortam Football Manager serisini kötü yönde etkiliyor. Samet Konuksal
13 Ağustos 2013 Salı 8,8
Dragon's Crown Vanillaware, bir 2D aksiyon-rpg oyununun nasıl olacağının güzel bir örneğini sunuyor. Alkan Adakaner
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız