Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Mafia 2

1 | Mafia’yı bu kadar eşsiz kılan neydi?

Film sektöründe Godfather serisi mafya filmleri arasında nasıl en iyi örnek ise şüphesiz oyunlar arasında da o dönemi anlatan en iyi oyun Mafia’dır. İlk olarak PC’de boy gösteren Mafia, sunumu, grafikleri ve eşsiz atmosferi ile bir çok oyuncudan tam puan almayı başarmıştı.

Oyunun daha sonra çıkan konsol versiyonu her ne kadar oynanış olarak pek bir şey vaat edemese de oyunun hikayesi nedeni ile gene beğeni toplamayı başarmıştı.

İlk oyunda Tomy Angelo adında sıradan bir taksi şoförünün hikayesine tanıklık ediyorduk. 1938 yılında geçen oyunun hemen başında Tommy bir kafeye giriyor ve orada görüştüğü bir dedektife, kendisine koruma sağlandığı taktirde bölgenin en büyük ailelerinden biri olan Salieri ailesinin kirli işleri anlatacağını söylüyordu. Dedektifin kabul etmesi ile birlikte Tommy anlatmaya başlıyor ve 1930 yılına dönüş yapıyorduk.

Sıradan bir gecede müşteri beklerken bir kaç sokak ötede şehrin iki güçlü ailesi Salieri ve Morello'lar arasında bir kovalamaca oluyordu. Salieri'lerin kazasıyla sonuçlanan bu kovalamacadan kurtulan iki mafya mensubu yanımıza geliyor ve silah zoruyla arabamıza binerek sürmemizi istiyorlardı. Bizde el mahkum dediklerini yapmak zorunda kalıyorduk. Bu ilk görevimiz sonunda ise yüklü bir para ödülü alıyor ve birkaç sakin geçen günün sonunda ise Morello ailesinin bizi bulması ile soluğu Salieri’lerin yanında alıyorduk. Hemen yan sokağımızda gerçekleşen o kaza bizi uzun bir maceranın içerisine sokmuş oluyordu. Peki neydi Mafia’yı bu kadar eşsiz kılan?

Öncelikle oyunun hikayesi ve sunumu başta da dediğim gibi gerçekten eşsizdi. İlk bölümlerde benzer türdeki oyunlarda olduğu gibi kahramanlık ve aksiyon üzerine giden oyunda ilerledikçe, Mafia dünyasına daha çok şahit oluyor ve karanlık bir çıkmaza doğru sapıyorduk. Uzun bir maceranın sonunda ise oldukça buruk bir son ile oyun tam anlamıyla o dünyanın gerçeklerini gözlerimizin önüne seriyordu. Godfather filmlerini izleyince nasıl bir etki oluşuyor ise Mafia’yı bitirdiğimizde de aynı etki ile karşılaşıyorduk.

İlk oyunun bu denli büyük başarısından sonra ise gözler ikinci oyuna çevrilmişti. Fakat uzun süre ikinci oyundan hiçbir ses seda çıkmadı. Bu geçen uzun süreden sonra ise nihayet yerini GamesCom fuarına bırakan Leipzig Games Convention 2007’de Mafia 2 resmen duyurulmuştu.

İkinci oyun zaman olarak ilk oyunun ilerisinde geçecek. 1940’lı yıllarda geçecek olan oyunda o sıralar cereyan etmeye başlayacak olan İkinci Dünya Savaşı’nın da etkilerini fazlasıyla göreceğiz. Öyle ki gazetelerden birebir o döneme ait haberleri görme şansımız dahi olacak. Oyun dönem olarak her ne kadar gerçeğe yakın bir tarihte geçse de yer olarak hayali bir şehir üzerine kurulmuş olacak. Oyunda San Francisco ve New York şehirleri baz alınarak oluşturulan Empire Bay adlı şehirde bulunacağız.

Oyunda yönlendireceğimiz karakter ise fakir ve Sicilya göçmeni bir ailenin oğlu Vito Scaletta olacak. Fakir olmasından dolayı geleceğini karamsar bir şekilde gören Vito, bu nedenle İtalyan mafyasına katılacak. Tabi oyunun konusunun gene ilk oyundaki gibi güzel bir kurgu ile ilerleyeceği ve çok daha karanlık bir atmosferde geçeceği yapımcıların verdiği sözler arasında yer alıyor.

İlk oyunda daha çok arabalı çatışma sahnelerine şahit oluyorduk. İkinci oyunda ise bu durum çok daha dengeli bir şekilde karşımıza çıkacak. Araba kovalamaca sahneleri dışında oyunda alacağımız bir çok görevde bireysel çatışmalara da girebileceğiz. Ayrıca çatışmalar sadece açık mekanlarda değil bir çok farklı kapalı mekanlarda da geçecek. Bu dengeli durumdan dolayı, oyunda bir de siper alma sistemi bulunacak. Yapay zekanın oldukça iyi işleyeceği oyunda, siper alma sistemi çoğu zaman hayatımızı kurtaran en büyük unsur olacak. Oyundaki yapay zeka işleyişini biraz daha açacak olur isek düşmanlarında bizi zorlayacak bir yapay zekaya sahip olacağınız söyleyebiliriz. Sizin gibi onlarda siper alacak ve çatışma sırasında çok dikkatli davranacaklar.

Mafia 2 PC PS3 xbox 360
Bayonetta Dark Void
İLGİLİ EKRAN GÖRÜNTÜLERİ
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

BSC Misafiri

20.3.2011 18:10:50

0
süper ben bir yere gittim orada tam 100 tane iskelet var

BSC Misafiri

30.1.2011 17:49:41

0
ya bun şey nasıl yüüükkklenio

bensatanistdegilim

29.7.2010 01:23:20

0
Tek endişem Müziklerin Mafia 1'deki gibi güzel olması. Yemin ediyorum bu kadar huzur verici, o tarihi yaşatan müzikler dinlememiştim. Halen olmuş dinliyorum.

lwryder201

29.7.2010 01:12:42

0
quote:

Orijinalden alıntı: sh4dy_081991 GTA 4 ile arasında 2 yıl zaman farkı olmasına rağmen grafikleri dışında GTA 4 kadar güzel yanını göremiyorum Mafia 2'nin gameplaylerinde araç fizikleri falan iğrenç, karakter odun gibi hareket ediyor sanki Godfather 2 oyunu gibi görünüyor videolarda, artık GTA 5 duyurulma aşamasındayken bu haliyle GTA 5'in karşısında duramaz bile. İlk oyununu GTA 3 ile aynı zamanda oynuyordum ama GTA 3 her zaman aklımda daha kalıcı bir yere sahip oldu. Mafia hikaye ve karakterleri dolayısıyla daha ciddi olduğu için bazı kişiler bunu çok takıyor ama GTA'nın ciddi olmak gibi bir niyeti yok zaten, daha çok eleştiren bir oyundur ve serbestliği yaşatır. Senaryo diyenlerde Mafia 2'nin hikayesi hakkındada fazla birşey bilmiyoruz GTA'yı anlayamanlar, GTA 4'ü anlayabilen biri ne kadar güzel bir hikayesinin olduğunu biliyordur ki bir çok incelemeci Hollywoodluk senaryosu var gibi yorumlarda bulundu. Ve karakterleri çok daha akılda kalıcıydı oyun dünyasında tanıdğım en deli karakterleri GTA'da tanıdım ve sevdim, Rockstar açık dünyalı oyunlarda uzman tek firmadır her oyunlarında gördük üstlerinede tanımam. Bugün bir GTA 5 duyurulsa Mafia 2'nin işi çıkmadan biter bile.
aynen katılıyorum, gta kendi başına bir tür oldu artık. ayrıca r* cephesinde haberler gelmeye başladı son günlerde bence yeni gta gamescom da duyurulabilir, bu arada yılın oyunu ise ya RDR ya da GOW 3 olur diye tahmin ediyorum.

sh4dy_081991

28.7.2010 21:58:11

0
GTA 4 ile arasında 2 yıl zaman farkı olmasına rağmen grafikleri dışında GTA 4 kadar güzel yanını göremiyorum Mafia 2'nin gameplaylerinde araç fizikleri falan iğrenç, karakter odun gibi hareket ediyor sanki Godfather 2 oyunu gibi görünüyor videolarda, artık GTA 5 duyurulma aşamasındayken bu haliyle GTA 5'in karşısında duramaz bile. İlk oyununu GTA 3 ile aynı zamanda oynuyordum ama GTA 3 her zaman aklımda daha kalıcı bir yere sahip oldu. Mafia hikaye ve karakterleri dolayısıyla daha ciddi olduğu için bazı kişiler bunu çok takıyor ama GTA'nın ciddi olmak gibi bir niyeti yok zaten, daha çok eleştiren bir oyundur ve serbestliği yaşatır. Senaryo diyenlerde Mafia 2'nin hikayesi hakkındada fazla birşey bilmiyoruz GTA'yı anlayamanlar, GTA 4'ü anlayabilen biri ne kadar güzel bir hikayesinin olduğunu biliyordur ki bir çok incelemeci Hollywoodluk senaryosu var gibi yorumlarda bulundu. Ve karakterleri çok daha akılda kalıcıydı oyun dünyasında tanıdğım en deli karakterleri GTA'da tanıdım ve sevdim, Rockstar açık dünyalı oyunlarda uzman tek firmadır her oyunlarında gördük üstlerinede tanımam. Bugün bir GTA 5 duyurulsa Mafia 2'nin işi çıkmadan biter bile.

asdfg_1453

28.7.2010 17:54:19

0
Benim pc bu oyunu kaldırmayacağı için mecburen xbox ta oynayacam.Gitti 3 lira

BSC Misafiri

28.7.2010 17:16:57

0
quote: Orijinalden alıntı: BSC Misafiri ben bu oyunu ps3 e alıp oynıycam iyi mi ederim kötü mü yoksa pc ye mi alıyım Pc'ye 5 milyona almak varken ps 3 e neden 100 milyona alıcaksın ki ? Online olsa hadi al derimde ps 3 e almak mantıksız..Eğer joistikle oyun oynamayı seviyosan git bi joistik al pc dede joistik ile oynarsın mafyayı ama benim bilgisayarda full oynayamam ve rude nin dediği gibi arşivlik bi oyun bu arada multi yapmaya bayılıyorum ve ps3 50inc lik lcd ye bağlı hdmı ile pc 22ınc liğe bağlı

BSC Misafiri

28.7.2010 17:16:45

0
Bir de Erdinç abiye soralım ps3 mü pc mi senin vereceğin cevap kesin xboxtır ama o dahil değil

5vtknmz

28.7.2010 15:54:51

0
quote:

Orijinalden alıntı: BSC Misafiri ben bu oyunu ps3 e alıp oynıycam iyi mi ederim kötü mü yoksa pc ye mi alıyım
Pc'ye 5 milyona almak varken ps 3 e neden 100 milyona alıcaksın ki ? Online olsa hadi al derimde ps 3 e almak mantıksız..Eğer joistikle oyun oynamayı seviyosan git bi joistik al pc dede joistik ile oynarsın mafyayı Hem Mafia Pc' nin oyunudur..Ve pc'de daha gerçekçi olucak pysxix ile..

rude.

28.7.2010 15:51:49

0
quote:

Orijinalden alıntı: BSC Misafiri ben bu oyunu ps3 e alıp oynıycam iyi mi ederim kötü mü yoksa pc ye mi alıyım
Çok iyi edersin ps3'e alıp.. Arşivlik oyun ama ben arşiv yapmayı sevmiyorum

BSC Misafiri

28.7.2010 15:36:35

0
ben bu oyunu ps3 e alıp oynıycam iyi mi ederim kötü mü yoksa pc ye mi alıyım

Easy Ice

7.7.2010 21:17:05

0
Gta 4 gibi onlinesi olsa tadından yenmez hayret böle bir oyuna nasıl multi eklemezler

Opricnik

7.7.2010 20:58:43

0
rdr'dede gazete okuma vardı ama rdr mafia 2 iyi kapışır bu sene.

ploff

7.7.2010 20:48:16

0
Benım kısısel gorusum: Mafıa 1 efsanesınden sonra bu oyun kesınlıkle Mafıa 1'rı unutturacaktır. Gta4 bu oyunun golgesınde kalacaktır. Oyun yuksek ıhtımalle yılın oyunu olmaya aday olacaktır. Tek uzuntum harıtanın cok kucuk olması.(gta4'dun 3\1rı) Bu arada neden Gta4'den daha ıyı olacaktır dedım, onu acıklayayım: Sehır detayı ınanılmaz. En ufak ayrıntıları dusunmusler. Oyunda kısın kar yagısını gorebılecegız. Ev ıcı detayları Gta4'den cok daha ıyı. Sehıre gelecek olursak ızledıgım oyun ıcı vıdeolar benı gercekten sasırttı. Ayrıca Tıyatroda Charlo C. gorebılecegız. Arabamızı modıfıye edebılecegız. Plakalara kadar degıstırebılecegız. Playboyla yapılan anlasma sonucunda o donemın 60'dan fazla kapaklarını cesıtlı yerlerde gorebılecegız. Kıyafet secımı cok guzel dusunulmuz. Buzdolabını acıp bıramı, colamı yada yemekmı yıyecegımızı karar verebılecegız cesıtlı ayrıntıları sızın ıcın derledım: * Oyunda okunabilir gazeteler olacak ve bu gazetelerden 1945 ve 1950'lerin başı hakkındaki haberler öğrenilebilecek. * Oyunda arabaların önemli bir rolü olacak. Arabalar, oyundaki tarihe uygun bir şekilde olacak. * Oyuncu, şehrin içinde kendine bir ev satın alabilecek. * Restorantlardan alınan yiyecek ve içecekler sayesinde sağlık yükseltilebilecek. * Oyunda araba modifiye etme imkânı olacak. * Çevre ile olan etkileşim daha da artmış bir şekilde oyuncunun karşısına çıkacak. Radyolardan o günlerin tanıdık şarkıları duyulabilecek. * GTA serisindeki gibi araçlar hasara uğradığında, arabanın kaportası çökecek. Araba, zaman geçtikçe kirlenecek. Ayrıca arabaların benzinleri de bitebilecek. Oyuncu kendi arabasını satın aldığında istediği takdirde arabanın plakasını bile değiştirebilme şansına sahip olacak. Kamyonların arkaları açılabilecek, ve bu bölümlere cesetler ve silahlar saklanabilecek. * İngilizcesi NPC olan oyuncu olmayan karakterler sigara içecek, gazete okuyacak ve otobüs durağında bekleyecek, şehir içinde dolaşacak, bir araçtan inip bir binaya girebilecektir.. * Oyunda, oyuncunun daha iyi dövüşmesini sağlayacak kombolar üretebilmek için spor salonları olacak. * İngilizcesi Checkpoint olan Denetim Noktası sistemi bütünüyle onarılmıştır. Oyun içi yönlerdirmelerde hiçbir sorun olmayacağı söylenmiştir. * Ünlü komedyen Charlie Chaplin'i oyundaki eğlence klüplerinden bazılarında görmek imkânı da olacak.

S-R

7.7.2010 19:26:24

0
Ailece Mafia hayranıyız.Dayım,Amcam oyunu oynadığımda her zaman ah ne oyundu derdi sabırsızlıklan bekliyorum oyunu.İlk oyunu oynadığımda finalinde ağlamştım.Bakalım bu nasıl olucak.Birde 27 Ağustosta geliyormuş Avrupaya.26 Ağustos ise benim doğum günüm

serdaraslan2005

7.7.2010 12:46:29

0
FAzla oyun Oynamayı Seven Birisi Değilim. Ama Mafia 1 Oynadığım Oyunların En İyisi İdi. Eminim Mafia 2de Mafia 1 Kadar Güzel Olacaktır...

SeRo-34

7.7.2010 03:38:48

0
quote:

Orijinalden alıntı: BSC Misafiri bece oyun coq super gibi gelmesini beklioruz 24 ağustosta amerikada yayınlancak 27dede avrupa ve türkiyede açıklanacak!!!!!!!!!!!!!!
coq? beklioruz?

sendomi

6.7.2010 23:45:35

0
ne physx'i yerim physx'i nvidia'nın ekran kartlarını itelemek için uydurduğu birşey,yok duman çıkıyormuş yok 2 bayrak dalgalanıyormuş falan bunları havok yapmıyor sanki,şimdiye kadar physx destekli oyunlar içinde batman en iyisidir ondada öyle bariz birşey yok ki fps dibe vuruyor fizik açınca,nvidia'nın maksimum kar elde etmek için yaptığı en iyi şey,bazılarıda çıkıp physx var nvidia'da ondan alıyorum demiyormu,ne diyeyim ati kartlarlada physx açılabiliyordu 4770 ile bir ara yaptım ama fps sürünüyordu,aman bu oyundada olmasın physx hiç lazım değil takar oynarım 2 bayrakda sallanmasın camlar kırıldığında muntazam dağılmasın

(dark)

6.7.2010 23:26:36

0
son videoda gördük ki fizikler kötü. adam kaputu açıyor ama kendiliğinden açılıyor kaput. araba hasar modellemeleri iğrenç. bunlar çok büyük eksiklik. böyle b ir oyun yapıp. kaputun önüne geldiğinde kaput kendiliğinden açılıyor ve adam kazık gibi duruyorsa bu oyun tam anlamıyla olmuş değildir.

355GTS

6.7.2010 22:41:23

0
quote:

Orijinalden alıntı: çapari Multi modu yoksa asla çıkar çıkmaz almam gow 3 agzım yandı çıktıgı gün gidip sony bayindan aldım 130 tl verdim oyun 20 gün sonra 80 düştü bu oyununda fiyatının düşmesini beklicem multi olmayan oyunlar çok çabuk fiyat düşüyor
heavy rain istisnası. oyun hala bazı yerlerde çıktığı fiyatında o kadar para vermek istemediğim için hala oynayamadım şu oyunu ne multi var ne bişey var fiyat düşmüyor arkadaş düşmüyor yaw

Easy Ice

6.7.2010 21:10:27

0
paypay raconu kesti

Opricnik

6.7.2010 20:55:00

0
Yok multi falan.

Easy Ice

6.7.2010 20:51:54

0
quote:

Orijinalden alıntı: sadikcakar ilk oyunda multiplayer yoktu bundada yoktur diye biliyorum
Multi modu yoksa asla çıkar çıkmaz almam gow 3 agzım yandı çıktıgı gün gidip sony bayindan aldım 130 tl verdim oyun 20 gün sonra 80 düştü bu oyununda fiyatının düşmesini beklicem multi olmayan oyunlar çok çabuk fiyat düşüyor

SiPAHi_

6.7.2010 20:15:15

0
355GTS Helal sana oyun hala duruyor sende demekki seneler once pc de oynamisdim. Benim icinde oyna canim kardesim :)

355GTS

6.7.2010 20:00:46

0
şu aralar mafia yı tekrar oynuyorum "you lucky bastard" bölümüne geldim her ne kadar ilk oyunla bağlantısı olmasa da psikolojik olarak hazırlıyorum kendimi

T-MAC*1

6.7.2010 18:25:58

0
Diğer oyunlarında olduğu gibi dandik,hissedilmeyen Physx efektleri olursa nvidia gene bizden meşhur ı yer Ama videolardan görüldüğü kadarıyla böyle olmıcak...Biz ati kullanıcıları ati'ye sövecez "bizde istiyoruz bundan" diye

kenan9593

6.7.2010 15:51:52

0
Mafia II - 3D, PC'ye özel 2K Czech tarafından geliştirilen açık dünya aksiyon oyunu Mafia II, PC, PS3 ve X360 platformları için uzun süredir geliştiriliyor. Özellikle derin hikâye modu ve görselleriyle dikkat çekmesi beklenen yapım, 27 Ağustos'ta raflarda olacak. CVG sitesine demeç veren oyun yapımcılarından Alex Cox, Mafia II'nin PC'de 3D destekli olacağını belirtti. Nvidia ekran kartıyla birlikte güzel bir PC'si olan oyuncular, Mafia II'nin güzelliğini fazlasıyla hissedecek. [link]http://www.merlininkazani.com/oyun_haber/1/Mafia_II__3D_PCye_ozel-35716.html[/link]

BSC Misafiri

6.7.2010 15:15:58

0
bece oyun coq super gibi gelmesini beklioruz 24 ağustosta amerikada yayınlancak 27dede avrupa ve türkiyede açıklanacak!!!!!!!!!!!!!!

SiPAHi_

6.7.2010 10:47:41

0
Bende bu zamana kadar oyunun online modu ile ilgili bir bilgiye raslanadim. Dogru mafia1 de yoktu. Bundada olmuyabilir.

SeRo-34

6.7.2010 01:16:05

0
quote:

Orijinalden alıntı: Trex_Tr Biran önce çıksa'da oynasak yahu .Bu arada grafik konusunda şüpeniz olmasın pc ile ps3 arasında pek fark olmiyacaktır bence .
O zaman Xbox ps3 ten daha iyi olacak. Bakın eğer bu oyun konsol portu gibi birşeyse tüm platformlar belli farklar dışında yaklaşık aynı olur. Fakat pc de çok daha üst düzey olcak şekilde hazırlanıyorsa konsollardan birçok şeyi kısarlar. Ve iki konsolda yaklaşık aynı ayarda oynatır. Birinin diğerinden üstün olması gibi birşey multiplatform oyunlarda zor. Ha belli farklar olur ama büyük farklar olmaz. Dediğim gibi eğer böyle olursa bazı ufak farklardan dolayı xbox daha iyi olur ps3 ten. tahminim bu şekilde. Yanılmıyorsam bu oyun her platform içinde ayrı ayrı hazırlanıyor ve test ediliyor diye biliyorum. Yani önce birini yapıp sonra diğerine port şeklinde değildi. Bundan dolayı oyunu pc de daha iyi şekilde görmemiz hiçte zor değil.

calyente

6.7.2010 00:26:18

0
quote:

Orijinalden alıntı: Trex_Tr Biran önce çıksa'da oynasak yahu .Bu arada grafik konusunda şüpeniz olmasın pc ile ps3 arasında pek fark olmiyacaktır bence .

Tayff

5.7.2010 23:32:05

0
quote:

Orijinalden alıntı: sadikcakar ilk oyunda multiplayer yoktu bundada yoktur diye biliyorum
Olsa çok harika olur

DjarumBlack-

5.7.2010 23:26:29

0
ilk oyunda multiplayer yoktu bundada yoktur diye biliyorum

Easy Ice

5.7.2010 21:31:07

0
yokmu oyunda multi modu olup olmadıgını bilen

Trex_Tr

5.7.2010 20:24:38

0
Biran önce çıksa'da oynasak yahu .Bu arada grafik konusunda şüpeniz olmasın pc ile ps3 arasında pek fark olmiyacaktır bence .

calyente

5.7.2010 18:33:16

0
quote:

Orijinalden alıntı: vi®tue Eğer bir süpriz olacaksa o da oyunu ertelemeleri yönünde olur diye tahmin ediyoruz.
Ertelenmesi bile artık süpriz olmaz bence. Baya bir ertelendi oyun çünkü Çıksın artık oynayalım biran önce

SiPAHi_

5.7.2010 18:27:56

0
Bu tip elestiriler her zaman olmusdur bencede yadirganacak bir durum yok. Bencede Mafia2 yi asil efsane kilan her sene yeni bir oyun uretmemesi. Ama tabikide GTA ninda yeri farkli. Benim icin Mafia2 bir efsane iken bu durum bir baska GTA sever tarafindan tabiki degisebilir. Ama su bir gercekki Mafia2 hem fizik modelleme, hem karekter modelleme, hem kaplamalar, hem isiklandirma, dovus sistemi,patlama efekleri, hemde arac modellemesi olarak cok onde. Tabiki bunda Nvidia Physx teknolojisinin payi yok degil. Bu baglamda benim gonlumdeki aslan hic suphesiz mafia2. :)

Thisishaolin

5.7.2010 18:05:02

0
@1299 Gayet mantıklı bir eleştri bu.Gta'dan bana bir tane görev söyle ki ohh my god diyeyim.GTA ticari bir oyun sürekli her sene oyun çıkararak hep aynı tarzda görevleri oyuna koyarak oyuncuları aptal yerine koyan bir oyun.Tetris oynarım GTA oynamam.İlla GTA oynamak istiyorsanız GTA London oynayın...

Roland Deschain

4.7.2010 21:20:07

0
Koskoca GTA'yı da itin bir taraflarına da soktunuz ya helal olsun. Neden bir oyunu överken aynı sınıf sayılacak diğer oyunu yerin dibine sokarsınız? İnsan eleştiri yaparken bile biraz tutarlı ve mantıklı olur. Bir oyun hakkında eleştiri yapılacak ise hep en yüksek dozla gidiliyor. Oyun ya yüceltiliyor ya da yerin dibine sokuluyor. El insaf!

Opricnik

4.7.2010 16:41:57

0
GTA'da mafia da harika oyunlardır .

Easy Ice

4.7.2010 16:36:31

0
Mafia 2 sıngle bir oyunmu yoksa multiside varmı? multisi yoksa fiyatının düşmesini bekleyecegim BSC de oyunu inceledim ama multiden bahsetmiyor.

elhussoo

1.7.2010 22:39:02

0
grafik konusu kafamı karıştırdı ps3 e mi alsam yoksa ekran kartına mı para yatırsam acaba ikisi arasında fiyat farkıda olcak benim emektar çalıştırırsa bomba olur

Guest-3B4A5CE48

1.7.2010 22:29:45

0
quote:

Jamez:grafiklerden mutlata kırpçaklardır.. ilk resimdeki gibi gelmez oyun
Xbox 360 Gameplay videosunu izleyebilirsin farkı yok..

Creativeflo

1.7.2010 19:28:31

0
sonunda

Iron Sky

1.7.2010 19:09:57

0
Eğer bir süpriz olacaksa o da oyunu ertelemeleri yönünde olur diye tahmin ediyoruz.

Peter_Petrelli

1.7.2010 18:57:11

0
çık artık nolur bir süpriz yapıp erken çıkaramazlarmı yaa ?

ErrayN

1.7.2010 12:20:34

0
Çıkıcak hocam kesin tarih olarak açıklandı çünkü..

Daafis

1.7.2010 12:17:36

0
quote:

Orijinalden alıntı: rude.

En güzel hediye olsa gerek
24 Ağustos benim de doğum günüm o gün çıkarsa benim için de çok iyi olur ama bu sene çıkacağını sanmıyorum. İnşallah yanılırım.

.:ZEUS:.

1.7.2010 11:32:26

0
Gelsede alsak ya cok canım cekiyo bu oyunu

Dewilmacry.

1.7.2010 05:52:12

0
quote:

onimushaa 29.06.2010 13:47:11 Gta4'ü öven çok arkadaşlar var bakıyorum forumda mafia ile karşılaştırıyorlar bırakın mafia 2'yi mafia 1'i gta'nın hiçbir oyununa değişmem.Bu kadar kurgusal konusu güzel bir oyun daha gelmedi.Mafia 2 de de bunu pekiştireceklerdir eminim.Gta 8-9 yaşlarında bile çocukların internet kafelerde oynadığı basit bir konulu ve basit görevlerle donatılmış bir oyun.Rockstar bu konuda çok yetersiz konu ve kurgu olayında red dead redempiton da çok iyi değil çok basit görevler var ve zevksiz.Ama mafia gerçekten olgun oyunu film gibi içine alıyor insanı ve gerçekten zor bir oyun.Mafia'yı oynamak herkesin harcı değildir.Kafa istyen bir oyun kafanıza göre adam öldürerek oynanmıyor malesef o yüzden gta ile mafia yı karşılaştırmak çok saçma.
+1907. Tamamen Olgun Oyunu.

ErrayN

29.6.2010 17:24:15

0
quote:

Orijinalden alıntı: onimushaa Gta4'ü öven çok arkadaşlar var bakıyorum forumda mafia ile karşılaştırıyorlar bırakın mafia 2'yi mafia 1'i gta'nın hiçbir oyununa değişmem.Bu kadar kurgusal konusu güzel bir oyun daha gelmedi.Mafia 2 de de bunu pekiştireceklerdir eminim.Gta 8-9 yaşlarında bile çocukların internet kafelerde oynadığı basit bir konulu ve basit görevlerle donatılmış bir oyun.Rockstar bu konuda çok yetersiz konu ve kurgu olayında red dead redempiton da çok iyi değil çok basit görevler var ve zevksiz.Ama mafia gerçekten olgun oyunu film gibi içine alıyor insanı ve gerçekten zor bir oyun.Mafia'yı oynamak herkesin harcı değildir.Kafa istyen bir oyun kafanıza göre adam öldürerek oynanmıyor malesef o yüzden gta ile mafia yı karşılaştırmak çok saçma.
aynen.

.:SyLaR:.

29.6.2010 15:38:50

0
quote:

Orijinalden alıntı: calyente 1. oyununu oynadım ve tek kelimeyle süperdi oyun. Şuan çıkacak olan oyunun grafiklerine bakıyorum ilk oyunun grafiklerine tabi kide ona göre kat kat kat daha iyi. Eğer bu oyun 1. oyunun oynanabilirliği gibi olursa ve grafikler bu şekilde olacaksa süper bir oyun bizleri bekliyor bence. Ama genelde hep 2. oyunlar 1. oyunu arattırıyor. İnşallah bunda öyle şey olmaz.
Hep öyle olmuyo bkz:Assassin's Creed 2

Thisishaolin

29.6.2010 13:47:11

0
Gta4'ü öven çok arkadaşlar var bakıyorum forumda mafia ile karşılaştırıyorlar bırakın mafia 2'yi mafia 1'i gta'nın hiçbir oyununa değişmem.Bu kadar kurgusal konusu güzel bir oyun daha gelmedi.Mafia 2 de de bunu pekiştireceklerdir eminim.Gta 8-9 yaşlarında bile çocukların internet kafelerde oynadığı basit bir konulu ve basit görevlerle donatılmış bir oyun.Rockstar bu konuda çok yetersiz konu ve kurgu olayında red dead redempiton da çok iyi değil çok basit görevler var ve zevksiz.Ama mafia gerçekten olgun oyunu film gibi içine alıyor insanı ve gerçekten zor bir oyun.Mafia'yı oynamak herkesin harcı değildir.Kafa istyen bir oyun kafanıza göre adam öldürerek oynanmıyor malesef o yüzden gta ile mafia yı karşılaştırmak çok saçma.

özfeyk

29.6.2010 00:07:56

0
[:'(]

ElektronicWolf

28.6.2010 18:05:41

0
İlk oyundaki gibi iyi bir hikaye seneryo olsun başka bişey istemiyorum zaten gerisi mafia efsanesi olacak

7ender

27.6.2010 21:01:07

0
OzanSRC Sağol dostum bilgi için. Yarıya kadar gelmiştim geçenlerde; fakat sonra HDD uçtu. Bir daha başlamakta içimden gelmedi. İyi oldu öğrendiğim.

OzanSRC

27.6.2010 20:56:10

0
Hayır ilk oyunla hiçbir alakası yok tamamen farklı bir karakter farklı bir şehir ve farklı bir konusu var... Zaten ilk oyunun sonunda bizim Tommy Hakkın rahmetine ulaşıyodu onunla devam edemezlerdi

7ender

27.6.2010 20:41:39

0
Arkadaşlar ilk oyunla bağlantı olacak mı senaryo olarak?

ploff

27.6.2010 20:40:57

0
Agustos 24 kesın dostum

Emre Kocakaya

27.6.2010 20:40:06

0
Bu yıl çıkar umarım,özledik mafia oynamayı,mafia bir'i yeniden kurup hasret giderek hele..

calyente

27.6.2010 14:29:03

0
1. oyununu oynadım ve tek kelimeyle süperdi oyun. Şuan çıkacak olan oyunun grafiklerine bakıyorum ilk oyunun grafiklerine tabi kide ona göre kat kat kat daha iyi. Eğer bu oyun 1. oyunun oynanabilirliği gibi olursa ve grafikler bu şekilde olacaksa süper bir oyun bizleri bekliyor bence. Ama genelde hep 2. oyunlar 1. oyunu arattırıyor. İnşallah bunda öyle şey olmaz.

SiPAHi_

27.6.2010 13:38:33

0
Tabiki Nvidia, PhysX teknolojisi ile yapıldığı için oyun en iyi grafik pc'lerde olucak fakat konsollardada Nvidia Physx teknolojisi karekter modellemelerini ve fizik modellemelerini cok cok ust seviyelere cikaricak GT5 ile birlikte bekledigim 2 efsane oyundan biri.

Utku_20

27.6.2010 13:32:30

0
1. oyunu bitirdim süperdi, 2. oyunun çıkar çıkmaz mutlaka oynamalıyım..

Mr . Shirt™

7.6.2010 22:17:25

0
Aslında şimdiye kadar 2 görev izledik Biri garaja girip arabaları patlatma(Mafia I deki gibi.),ikincisi ise otele girip oteli patlatma.

Thisishaolin

7.6.2010 21:53:24

0
quote:

Orijinalden alıntı: Mr . Shirt™ Arkadaşlar alınan bilgilere göre E3 de Mafia 2 nin bir görev videosunu göreceğiz yine.
O kadar çok görev videosu izledik ki oyunu oynarken zevk alamıcaz artık video çıkartmasınlar

Mr . Shirt™

7.6.2010 17:57:38

0
Arkadaşlar alınan bilgilere göre E3 de Mafia 2 nin bir görev videosunu göreceğiz yine.

DjarumBlack-

7.6.2010 17:40:34

0
quote:

Orijinalden alıntı: The Narrator

Banane ?
süpersin hocam

The Narrator

7.6.2010 16:18:59

0
quote:

Orijinalden alıntı: Challengermert

godfather bitişik yazılır
Banane ?

ErrayN

7.6.2010 16:17:37

0
Aynen hocam..deli gibi bekliyorum bu oyunu..

rude.

7.6.2010 11:29:41

0
quote:

Orijinalden alıntı: ErrayN 24 ağustos, doğum günüme denk geliyor oyunun çıkışı
En güzel hediye olsa gerek

ErrayN

7.6.2010 11:28:39

0
24 ağustos, doğum günüme denk geliyor oyunun çıkışı

rude.

7.6.2010 10:55:21

0
Çok bekletti bizi bu oyun çok. Yaşlandım bee..

Thisishaolin

6.6.2010 23:22:15

0
Nvidia, PhysX teknolojisi ile yapıldığı için oyun en iyi grafik pc'lerde olucak malum.Ama bariz bir fark olacağını düşünmüyorum eğer olsada mafia konusu ve kurgusuyla bize o farkı kapattırır.

bensatanistdegilim

6.6.2010 22:49:02

0
Oyungezer dergisinden aldığım son habere göre, Mafia 2 o yılları daha iyi hatırlatmak için Playboy dergisi ile anlaşma yapmış.Ve o zamanda geçen 50 ye yakın Playboy dergisini bire bir oyunun içeriğine ekleyeceklermiş. Direk classic ünvanı benden

Mr . Shirt™

6.6.2010 21:00:25

0
Zaten açıklandı.EN düşük grafik konsollarda.Orta ayarda ati kartlar ve en yüksekte ise nvdia var.

feriox

6.6.2010 20:49:03

0
quote:

Orijinalden alıntı: Kobebeko

pc'de olabilir de ps3 ve xbox'da kırpmazlar diye düşünüyorum
Her oyunda olduğu gibi Mafia da en iyi grafikleri pc de verecek aksini iddia etmek fanatiklikten başka bir şey olamaz.

canturk205

6.6.2010 19:16:26

0
oyunun ekran görüntüleri çök güzel müthiş bir oyun olacağa benziyor

Semper-Fidelis

6.6.2010 18:51:42

0
quote:

Orijinalden alıntı: jamez grafiklerden mutlata kırpçaklardır.. ilk resimdeki gibi gelmez oyun
pc'de olabilir de ps3 ve xbox'da kırpmazlar diye düşünüyorum

deniz6

6.6.2010 18:49:07

0
quote:

Orijinalden alıntı: Thunde® Aga ne zaman çıkıyor bu oyun ?
İki üste bakarsan acı gerçeği öğrenebilirsin,evet... aynı soru soruldu malesef

Thunde®

6.6.2010 18:39:46

0
Aga ne zaman çıkıyor bu oyun ?

elhussoo

6.6.2010 17:10:49

0
gamespot 24 ağustos diyor çıkış tarihi olarak

ogzhn9

6.6.2010 15:58:55

0
ne zaman çıkıyo abi kesin tarih nedir

DjarumBlack-

6.6.2010 15:57:53

0
quote:

Orijinalden alıntı: vcx Daha önce verildi mi bilmiyorum ama bu video oyun hakkında az da olsa bilgiler veriyor. Gameplay videosu olduğu belirtilmiş. Edit: Videoyu izlerken spoiler niteliğini taşıdığını düşündüm. Bunu dikkate alarak izleyin lütfen.
Bu videoyu daha önce izlemiştim ama şimdi birşey daha dikkatimi çekti. İlk oyundaki kv yamasında Testere Necmiyi öldürdüğümüz liman ile burdaki liman ya aynı yada inanılmaz derecede benziyo tıpa tıp aynı trenlerin oldugu yerler vs vs tıpa tıp aynı zaten olay 1. oyundan 10 yıl sonrasını anlattıgına göre böyle bi güzellik düşünmüş olabilirler ki bu çok güzel olur

elhussoo

6.6.2010 15:03:10

0
beklediğim tek oyun zaman gelsin artık

vcx

6.6.2010 09:04:29

0
Daha önce verildi mi bilmiyorum ama bu video oyun hakkında az da olsa bilgiler veriyor. Gameplay videosu olduğu belirtilmiş. Edit: Videoyu izlerken spoiler niteliğini taşıdığını düşündüm. Bunu dikkate alarak izleyin lütfen.

buraoca2

6.6.2010 03:40:38

0
@onimushaa Hocam haklısında Mafia1'inde grafikleri GodFather'dan 10 kat iyiydi yani Godfather gibi grafikleri olsaydı da görseydim ben, bide oynanıışı öyle olsaydı tamam

Thisishaolin

6.6.2010 01:36:38

0
Mafia 1'i oynayanlar bilir.İlk oyunda gerçekten mükemmel bir konu ve kurgu olduğu için kimse grafiklere fazla takılmamıştır.2.oyunda'da grafiklerin çok iyi olacağı malum ama konu ve kurgu iyi yapılmamışsa bizi hayal kırıklığına uğratabilir grafikler ne kadar iyi olsada.

TORU-NAGA

9.5.2010 20:21:28

0
3/1 de yeter mafi olsun bizim olsun

Fatz

9.5.2010 19:23:49

0
Merlininkazanı'nda yazıyla "üçte biri" demişler. Ama ben öyle bi hartiayla cıkmasını beklemiyorum.

cCc Paralel Evren cCc

9.5.2010 19:17:55

0
3/1 i kadar demek 3 katı demek arkadaşlar , dikkatli bakın

Fatz

9.5.2010 17:09:31

0
quote:

Orijinalden alıntı: feriox MK daki habere göre Mafia'nın haritası Gta 4 ün haritasının 3/1 i kadarmış.
Hönk? GTA 4 ün üçte biri mi ?? GTA 4 ün haritası zaten küçüktü... Mafia 2? Ow sh...

feriox

9.5.2010 16:50:51

0
MK daki habere göre Mafia'nın haritası Gta 4 ün haritasının 3/1 i kadarmış.

Fatz

9.5.2010 15:55:17

0
quote:

Orijinalden alıntı: baybarut Published by: 2K Games Developed by: 2K Czech Genre: Action Release Date: US: August 24, 2010 Europe: August 27, 2010 Australia: August 27, 2010 Also Available On: Xbox 360, PlayStation 3 . PC yok pc için olmazsa olmaz
PC içinde çıkacak. Mafia 2 resmi sitesinde altta PS3 ve 360 logolarının yanında en solda "PC Software" ibareside var. http://www.mafia2game.com/ Benim merak ettiğim oyunun haritasının büyüklüğü. Bu konuda bir bilgi var mı ?

baybarut

9.5.2010 15:25:58

0
Published by: 2K Games Developed by: 2K Czech Genre: Action Release Date: US: August 24, 2010 Europe: August 27, 2010 Australia: August 27, 2010 Also Available On: Xbox 360, PlayStation 3 . PC yok pc için olmazsa olmaz

yusuf yavuz

9.5.2010 15:08:37

0
mafia 2 ağustos 2010 da çıkacakmış bida ertelenirse intahar edicem :D

Sangre

2.2.2010 19:37:39

0
Merakla bekliyorum.

inonu88

2.2.2010 19:31:53

0
gtayı ölene kdr oynarım oynadımda ama mafia bi başkadır bence.bi kere mafia gta tarzı oyunlara bile ön ayak olmuştur ve çıktığı tarihin teknolojisiyle kıyasliycak olursak çok başarılı bi oyundur.aradan 10 yıl geçti 2. çıkıyo bence harika olucak.

Mr . Shirt™

2.2.2010 16:34:02

0
quote:

Orijinalden alıntı: fenerista

Salak bir oyun ya ne kız arkadaşı, seneryo gereği olabilir de öyle yemek götürme falan tam salaklık bence.
Herkezin hayran olduğu(Çoğu sitede yılın oyunu seçildi hatta) bir oyuna sen salakça diyorsan bişey demiyorum.

Geralt of Rivia

2.2.2010 15:00:46

0
quote:

Orijinalden alıntı: fenerista

Salak bir oyun ya ne kız arkadaşı, seneryo gereği olabilir de öyle yemek götürme falan tam salaklık bence.
.

SevdayaKurban

2.2.2010 14:03:02

0
Kesinlikle. Bence Godfather filminin oyununu bu Mafia'yı yapanlar yapsa, o zaman üstüne oyun olmaz. Mükemmel bir oyun olur.

calyente

2.2.2010 13:32:19

0
quote:

Orijinalden alıntı: SeydayaKurban Bu oyunun 1.sine hayranım, elimde olsa yine oynarım. 2.si çıksın, hemen oynarım. 3.sünü iple çekiyorum. Godfather oyunundan çooook daha güzeldi bence. Hatta Godfather Mafia'ya yaklaşamaz bile diye düşünüyorum.
Hooop bir 2. çıksın oynayalım önce Godfather'den daha iyi Mafia hemde kat kat. 2. oyun böyle olcaksa zaten 3. oyun nasıl olur zaten tahmin etmek güç

fenerista

2.2.2010 12:27:12

0
quote:

Orijinalden alıntı: canpii

valla ana hikaye iyi olabilir ama çok fazla ara görevle öldürüyolar resmen.. kopukluk oluo bazen görevler arasında da.. ana hikaye bide yan hikayeler olsa ama isteyen oynasa sadece yan hikayeleri.. daha iyi olur gibi.. yok kız arkadaşmış.. iyi hoş değişik bişiler ama ana görevlerde kaç kere yemeğe götür vs olayları oluyor.. onu yapmadan yeni görev açılmıyor.. oyundaki bu ayrıntıları göstermek için illaa ana görevleri işgal etmek gerekmiyor bence..
Salak bir oyun ya ne kız arkadaşı, seneryo gereği olabilir de öyle yemek götürme falan tam salaklık bence.

canpii

2.2.2010 04:46:13

0
quote:

Orijinalden alıntı: Geralt of Rivia Mafia 2 yapımcısı oyunun geçeceği Empire Bay şehrinin bugüne kadar gördüklerimizden çok daha iyi olacağını iddaa etmiş. İlk oyun bile bundan 8 yıl önce müthiş bir atmosfer ve tasarımı olan bir şehre sahipti. Empire Bay de mükemmel olacaktır, ancak karşısında Liberty City gibi bir rakip varken en iyi şehir olacağını söylemek biraz fazla iddaalı gibi duruyor. [link=http://www.vg247.com/2010/02/01/mafia-ii-“no-other-open-world-city-comes-close/]Kaynak[/link]

Rockstar gibi oyun dünyasının en iyi senaryo yazan ekiplerinden birini ne yapıcaz o zaman? @Mr.Shirt Bence de Mafia Gta 3'ten daha iyi bir oyundu ama ortalaması Gta 3'ün çok aşağısında kaldıydı. [link=http://www.metacritic.com/games/platforms/pc/mafia?q=mafia]http://www.metacritic.com/games/platforms/pc/mafia?q=mafia[/link] [link=http://www.metacritic.com/games/platforms/ps2/grandtheftauto3?q=grand%20theft%20auto]http://www.metacritic.com/games/platforms/ps2/grandtheftauto3?q=grand%20theft%20auto[/link] [link=http://www.metacritic.com/games/platforms/pc/grandtheftauto3?q=grand%20theft%20auto]http://www.metacritic.com/games/platforms/pc/grandtheftauto3?q=grand%20theft%20auto[/link]
valla ana hikaye iyi olabilir ama çok fazla ara görevle öldürüyolar resmen.. kopukluk oluo bazen görevler arasında da.. ana hikaye bide yan hikayeler olsa ama isteyen oynasa sadece yan hikayeleri.. daha iyi olur gibi.. yok kız arkadaşmış.. iyi hoş değişik bişiler ama ana görevlerde kaç kere yemeğe götür vs olayları oluyor.. onu yapmadan yeni görev açılmıyor.. oyundaki bu ayrıntıları göstermek için illaa ana görevleri işgal etmek gerekmiyor bence..

SevdayaKurban

2.2.2010 02:38:38

0
Bu oyunun 1.sine hayranım, elimde olsa yine oynarım. 2.si çıksın, hemen oynarım. 3.sünü iple çekiyorum. Godfather oyunundan çooook daha güzeldi bence. Hatta Godfather Mafia'ya yaklaşamaz bile diye düşünüyorum.

calyente

2.2.2010 00:44:50

0
quote:

Orijinalden alıntı: can_38

Pc için 29 mayıs,konsollar için 3 haziran oyunun çıkış tarihi.....
Kesin mi ?

Yeniada

2.2.2010 00:11:48

0
quote:

Orijinalden alıntı: ismail0625 çıkış tarihi ne
Pc için 29 mayıs,konsollar için 3 haziran oyunun çıkış tarihi.....

Mr . Shirt™

2.2.2010 00:05:53

0
Doğrudur ama şahsen Mafia da yaşadığım atmosfer ve o şok olmayı hiçbir oyunda yaşamadım şimdiye kadar.Bu arada ben arkadaşın dediğini özgünlük anlamışım yanlışlık olmasın.Özgürlük ise Mafia da yoktu doğru ama 2. oyun open world ve çok çok iyi bi harita geliyo diyolar ama bilemem.

Geralt of Rivia

1.2.2010 22:42:15

0
Mafia 2 yapımcısı oyunun geçeceği Empire Bay şehrinin bugüne kadar gördüklerimizden çok daha iyi olacağını iddaa etmiş. İlk oyun bile bundan 8 yıl önce müthiş bir atmosfer ve tasarımı olan bir şehre sahipti. Empire Bay de mükemmel olacaktır, ancak karşısında Liberty City gibi bir rakip varken en iyi şehir olacağını söylemek biraz fazla iddaalı gibi duruyor. [link=http://www.vg247.com/2010/02/01/mafia-ii-“no-other-open-world-city-comes-close/]Kaynak[/link]
quote:

Orijinalden alıntı: canpii senaryo ve görevler mafia daha iyi (eskisi ile ilgili konuşuyorum tabiki..) özgürlük ve ayrıntı da gta daha iyi.. ama çok bug olması ve işlemcileri öldürmesi yönü ile gta nın 4. oyununa bayaa bi saydım orası ayrı bir konu:D:D en iyisi mafianın senaryo ekibini transfer edelim gta ya olsun bitsin:D:D
Rockstar gibi oyun dünyasının en iyi senaryo yazan ekiplerinden birini ne yapıcaz o zaman? @Mr.Shirt Bence de Mafia Gta 3'ten daha iyi bir oyundu ama ortalaması Gta 3'ün çok aşağısında kaldıydı. [link=http://www.metacritic.com/games/platforms/pc/mafia?q=mafia]http://www.metacritic.com/games/platforms/pc/mafia?q=mafia[/link] [link=http://www.metacritic.com/games/platforms/ps2/grandtheftauto3?q=grand%20theft%20auto]http://www.metacritic.com/games/platforms/ps2/grandtheftauto3?q=grand%20theft%20auto[/link] [link=http://www.metacritic.com/games/platforms/pc/grandtheftauto3?q=grand%20theft%20auto]http://www.metacritic.com/games/platforms/pc/grandtheftauto3?q=grand%20theft%20auto[/link]

ismail0625

1.2.2010 22:15:09

0
çıkış tarihi ne

Iron Sky

1.2.2010 22:10:41

0
Off ooff..Sabırsızlıkla bekliyorum şu oyunu

Mr . Shirt™

1.2.2010 22:07:41

0
Özgürlük dersen mafia tarzı bi oyun o zamanda yoktu ki şimdide yok.Ayrıntı dersen ilk oyuna göre ayrıntı gta 3 den daha ayrıntılı idi.(Aynı zamanlarda çıktılar.) Ki zaten bunlara aynı zamanlarda gta 3 olduğu halde mafia nın yılın oyunu seçilmesinden anlayabilirsin.

fenerista

1.2.2010 20:08:20

0
quote:

Orijinalden alıntı: canpii senaryo ve görevler mafia daha iyi (eskisi ile ilgili konuşuyorum tabiki..) özgürlük ve ayrıntı da gta daha iyi.. ama çok bug olması ve işlemcileri öldürmesi yönü ile gta nın 4. oyununa bayaa bi saydım orası ayrı bir konu:D:D en iyisi mafianın senaryo ekibini transfer edelim gta ya olsun bitsin:D:D
Mafia'nın ne noktası gtaya gitsin, ne de gtanınki mafia ya bulaşsın. GTA oyun değil ama Mafia bir efsane.

canpii

1.2.2010 16:30:45

0
senaryo ve görevler mafia daha iyi (eskisi ile ilgili konuşuyorum tabiki..) özgürlük ve ayrıntı da gta daha iyi.. ama çok bug olması ve işlemcileri öldürmesi yönü ile gta nın 4. oyununa bayaa bi saydım orası ayrı bir konu:D:D en iyisi mafianın senaryo ekibini transfer edelim gta ya olsun bitsin:D:D

BSC Misafiri

1.2.2010 16:14:45

0
Bence bu yılın en iyi 3 PS3'de şunlar olacak: 1-)God Of war 3 2-)Heavyrain 3-)Mafia 2 şeklinde olur.Ama bide Rockstar Games'in ps3'e özel olarak geliştirdiği mafia 2 tarzında agent diye bir oyun çıkacakmış.Özellikle bu oyunu merak ediyorum ki 2010 yılı bitmeden çıkarsa kesin yılın oyunu AGENT olacaktır.X360'da Alan Wake olur.PC'de çıkacak en iyi oyun bu sene yine mafia 2den başkası zor olur gibime geliyor açıkçası. .

oguzhan1989

15.1.2010 13:35:33

0
Mafia 4 ever :P

evo_4

15.1.2010 13:20:03

0
Aynısını ben BioShock için hissetmiştim. Tek olup efsane kalacaktı. Şimdi devam oyunları gelecek. Kaliteli olacağı aşikar ama ilk oyunun ruhunu veremeyecek kesinlikle. Bu tip aklıma gelen oyunlarsa, Ico ve Sotc. Devamları gelmedi ve özgünlükleriyle efsane olarak kaldılar. Ha, seriye bağlayıp da klasikleşen de çok oyun var oda ayrı.

Yeniada

15.1.2010 12:42:55

0
Süpersin adamım......Tuttum seni.....

soulfly1

15.1.2010 12:36:02

0
Mazoşist olduğum doğrudur ama bu oyun için mazoşistlik yapmıyorum Seneler önce çıkan bir oyunun hortladıldığı oyunlar ben de pek iyi etki bırakmıyor.. Şimdi karşıma ortalama bir oyun çıkarsa gireceğim psikoloji ve vereceğim tepki pek normal olmayacaktır..

Yeniada

15.1.2010 12:32:06

0
quote:

Orijinalden alıntı: soulfly1 2.oyunun çıkmasını istemezdim ilk oyun bir mazi olarak hafızamızda kalmalıydı ama madem 2 çıkıyor oynayacağız.. Umarım ilk oyun kadar başarılı olurlar hatta daha başarılı olurlar..
Bu nasıl bi mazoşistliktir ya. Oyunnun ilkini unutmamak için 2. çıkmasın demek....

soulfly1

15.1.2010 12:29:51

0
quote:

Orijinalden alıntı: Pretender Mafia GTA'dan daha gerçekçi gelmişti bana. Ne bilim o dönemin müzikleri güzel bir şehir. Kırmızı ışıkta geçtik diye peşimize takılan polisler... Kaçak viski anlaşması yaparken rakip mafyanın ortamı basması... Hey gidi günler hey... Hele o free ride extreme neydi ya... Prototip arabalarla milletin köprüden geçtiği nehri havadan uçarak geçmek... Saatte 100 le koşan adamı yakalayıp öldürmek ( Ama ben onu kovalamadan öldürdüm. Evinin önüne arabayı çektim. Salak kaçamadı ) Dört gözle bekliyorum....
Yanlış gelmiş sana demeyeceğim.. Katılıyorum..

Pretender

15.1.2010 11:13:13

0
Mafia GTA'dan daha gerçekçi gelmişti bana. Ne bilim o dönemin müzikleri güzel bir şehir. Kırmızı ışıkta geçtik diye peşimize takılan polisler... Kaçak viski anlaşması yaparken rakip mafyanın ortamı basması... Hey gidi günler hey... Hele o free ride extreme neydi ya... Prototip arabalarla milletin köprüden geçtiği nehri havadan uçarak geçmek... Saatte 100 le koşan adamı yakalayıp öldürmek ( Ama ben onu kovalamadan öldürdüm. Evinin önüne arabayı çektim. Salak kaçamadı ) Dört gözle bekliyorum....

soulfly1

13.1.2010 16:38:27

0
2.oyunun çıkmasını istemezdim ilk oyun bir mazi olarak hafızamızda kalmalıydı ama madem 2 çıkıyor oynayacağız.. Umarım ilk oyun kadar başarılı olurlar hatta daha başarılı olurlar..

Instant Request P@rty

13.1.2010 16:37:19

0
ne aceleniz var mayıs haziranda çıkacak işte

OrcsCaptan

13.1.2010 15:46:13

0
Bu gidişle çıkmaz bu..

ilkermurat

13.1.2010 15:03:17

0
http://www.youtube.com/watch?v=ei3TUr-dlNY

previlla

13.1.2010 14:21:36

0
quote:

Orijinalden alıntı: deniz6 Hadi Mafia 2 çıkınca Gta 4 ile karşılaştırılabilir ama 2002 yılında çıkmış bir oyunla Gta 4 ü karşılaştırmak komik oluyor tabikide Gta 4 daha fazla yer tutacak grafik vs farklılıkları var.Aralarında 7 yıl var Call Of Duty 1 ile Mw 2'yi karşılaştırmak ve bak mw 2 daha fazla yer tutuyor demek gibi bir şey...
E mafyacılar kendılerınce kıyaslama yapıp GTA4 ü bile oyundan saymıyor ya o manada kucuk bı kıyaslama yaptım bende. Senin de dediğin gibi kıyaslanacak tarafı bile yok zaten

355GTS

13.1.2010 13:59:39

0
gta4 ile mafia yı kıyaslayanlar elma ile armutu hala aynı kefeye koyanlar. yazık.

enesemre

13.1.2010 13:55:44

0
ben iki oyunuda oynadım..mafia tabi ki atmosfer olarak gta dan çok çok daha iyi bir oyundu..yeni mafia oyunun haberi bile beni heyecanlandırıyor..ama gta ya haksız yorum yapmak çok manasız..adamlar nerdeyse 2 senede bir oyun yapıp satış rekorları kırıyorlar..bu oyunun ne kadar başarılı olduğunun zaten ispatı...

deniz6

13.1.2010 13:53:18

0
Hadi Mafia 2 çıkınca Gta 4 ile karşılaştırılabilir ama 2002 yılında çıkmış bir oyunla Gta 4 ü karşılaştırmak komik oluyor tabikide Gta 4 daha fazla yer tutacak grafik vs farklılıkları var.Aralarında 7 yıl var Call Of Duty 1 ile Mw 2'yi karşılaştırmak ve bak mw 2 daha fazla yer tutuyor demek gibi bir şey...

previlla

13.1.2010 13:39:30

0
quote:

Orijinalden alıntı: -dehşet- GTA IV gibi her konuda kendini kanıtlamış bir oyun için yapılan yorumları açıkçası cahilce buldum.Tamam bir oyunu bir diğerinden daha fazla sevebilirsin.Ancak GTA IV nasıl kötü oyun yahu.Neyse tartışmanın anlamı yok.Vazgeçtim uzun uzun yazmaktan.
Ben de dehşetle okudum bazı yorumları. Mafya dan daha fazla zevk alıyorum ya da mafya klasikleşmiş öyküsü ve geçmişi itibariyle beni daha çok gaza getiren oyun içi dinamiklere sahip falan dersin de gelip te GTA Mafyanın yanında oyun bile sayılmaz , bütün GTA ları toplasan bi Mafya etmez gibi yorumlar herşeyden öte çok komik oluyor. PC versiyonlarında bile iki oyun bütün inceleme ve değerlendirme dergilerinde/sitelerinde zaten fotofinişe kalmıştır aralarında kesinlikle dağlar kadar fark yoktur. Bana göre GTa daha iyidir başkasına göre Mafia daha iyidir PC dönemlerinde. Bu farkı da kişilerin genel beklenti ve zevkleri belirler. Ama olayı Playstation platformuna taşığıdınız zaman işin rengi tamamen değişir. GTA4 oyun mu ? GTA 4 dünya çapında oyun diyenler oyundan anlamıyor diyenlere önce bi araştırma yapmalarını öneririm bakalım PS3 adlı konsol piyasaya çıktığı günden bugüne kadar kaç insan sadece GTA 4 için gidip PS3 almış ve gidin bi bakın bakalım Mafia nın esamesinin bile okunmadığı PS3 oyunları sıralamasında hala ve hala tüm zamanların en iyi oyunu olarak 1. sırada hangi oyun varmış Zevklere kesinlikle karışmam ve zevklerle ilgili tartışmam çünkü kişiye göre değişir ama bahsettiğiniz şey kalite ve başarıysa orda duracaksınız işte. Mafya ancak GTA 4 içinde yan görev falan olur ya da GTA 4 teki radyo istasyonlarındakı şarkıların toplam boyutu zaten başlı başına mafya boyutunda Yeni nesil konsolda aralarında o kadar bariz fark var işte her anlamda. Yeni çıkacak olan Mafya ise hikaye ve oynanış olarak GTA4 ayarında olursa o zaman yine PC zamanlarındakı gibi bi fotofiniş yaşayabiliriz çünkü grafiksel olarak şahane gözüküyor. Ben de heycanla beklemekteyim.

-dehşet-

12.1.2010 23:33:32

0
GTA IV gibi her konuda kendini kanıtlamış bir oyun için yapılan yorumları açıkçası cahilce buldum.Tamam bir oyunu bir diğerinden daha fazla sevebilirsin.Ancak GTA IV nasıl kötü oyun yahu.Neyse tartışmanın anlamı yok.Vazgeçtim uzun uzun yazmaktan.

Sounds From Hell

12.1.2010 23:31:03

0
quote:

Orijinalden alıntı: sadikcakar

bırak gta4'ü bir günde 7 milyon satan modern warfare 2'ye bile yaklaşacagını düşünüyorum
Az daha uç.

ghost-riley

12.1.2010 23:27:23

0
ohaaa mafıa nın 1.sı bıle gta yı sılıp atar bence ben bukadar guzel bır oyun gormedım mafıa 2 de saglam olcak rahat olun mafıa 2 bu boru dııl

VuLTuRe*

12.1.2010 23:11:53

0
oyunun yapımcı mayıs haziranda çıksan dedi umarım take two tekrar erteletmez oyunu

ismetdai

12.1.2010 23:06:19

0
videolara ve ekran görüntülerine bakarsak grafikleri gta4 daha iyi olacak.Sağlam bir senaryo ve oynanabilirlikle gta4 ü geçmesi zor değil.

Belluschi_16

12.1.2010 22:38:19

0
GTA gibi bir efsaneyi nasıl olurda Mafia ile kıyaslarsınız anlamıyorum.Sen kesin Mafia 1 oynamadın diyiceksiniz simdi,hayır oynadım.Güzel oyundu,zevkliydi.Ama GTA ile kıyaslancak kadar değil. Dünyada hangi oyunda GTA kadar detay var.O şehir havası hangi oyunda var söyleyin. Üstüne üstün daha çıkmamış bir oyuna Gta 4 'ü ezer diyosunuz. Ben kendi düşüncemi söyledim,kişiye göre değişir tabi ama Gta ile Mafia kıyaslanmaz.

canpii

25.12.2009 01:03:40

0
mafia senaryo olarak muhteşem bir oyun.. ilkini kaç kez bitirdim hatırlamıyorum.. gta serisi de bayaa oynadım ama senaryo olarak berbattı.. görevlerin çoğu oyundaki ayrıntıları göstermek için yapılmış, acayip gereksiz.. ayrıntıları bıraksınlarda oyunda gezerken deneyip görelim öğrenelim.. bu yüzden bende direk senaryo bitmiş halinin save sini alıp şehirde takılma işi yapıyorum gta da.. ErrayN a katılıyorum..

ErrayN

25.12.2009 00:49:41

0
Birader çoluk çocuk gibi oyun polemiğine girmeyeceğim seninle.Hadi eyvallah..

ravenlive

25.12.2009 00:00:04

0
quote:

Orijinalden alıntı: ErrayN

sende mafia nın ağırlığını anlayamıyorsan gta ile bir kefeye koyuyorsan git yumurcak tv falan izle
Mafia'yla ilgili herhangi bir şey söylemediğimi göz önünde bulunduracak olursak verdiğim linkte biraz daha vakit geçirmenin senin adına daha faydalı olacağını düşünüyorum.

aurorasun

24.12.2009 22:08:18

0
quote:

Orijinalden alıntı: SurlarÖnünde Binanın molotof atıldıktan sonra hali çok güzel gerçekten.
Süper Bir Video Hayran Kaldım

Mr . Shirt™

24.12.2009 20:38:36

0
Tamam ya durun yavaşş Konuya odaklanalım.Bu arada araba sürüşünü beğenmeyenler kimler bi görelim bakalım.

Neo

24.12.2009 20:07:50

0
quote:

Orijinalden alıntı: ErrayN

sende mafia nın ağırlığını anlayamıyorsan gta ile bir kefeye koyuyorsan git yumurcak tv falan izle
Sende gtayı adam öldürüp araba çalmak için oynuyorsan int cafelere gidip kendi yaşıtlarınla takıl derim.

ErrayN

24.12.2009 19:56:31

0
quote:

Orijinalden alıntı: ravenlive

Gta'yı sırf adam öldürüp araba çalmak için oynuyorsan şuraya bi göz at lütfen: [link=http://bit.ly/7mX3Eo]http://bit.ly/7mX3Eo[/link]
sende mafia nın ağırlığını anlayamıyorsan gta ile bir kefeye koyuyorsan git yumurcak tv falan izle

Knisath

24.12.2009 11:53:03

0
GTA 4 ile mafyayı karşılatırmak yanlış olmaz oyun dinamiği bakımından.Ancak oyun senaryosonun geçtiği zamanı göz önüne alırsak tam bir eşleme yapmak yanlış olur.Ben mafia oynarken neredeyse kimseyi şunun kafasına biraz sıkayım eğlence olsun diyerek öldürmedim.Mafia bu yönden ilk çıktığında benim için farklı bir oyun olmuştu ve seneryosu...o kadar iyi...o kadar kaliteliydi ki bütün kusurları görmezden gelinebiliyordu ve hala mafia'yı aynı şekilde oynayabiliyorsam grafiklerine bakmadan,senaryosundan keyif alıyorsam benim için GTA4 ve tarzı oyunlardan daha iyidir.GTA 4 oynadığımda ise eğlence bakımından mafia'dan daha iyi olmaktadır. Ben oyuncuları iki genel gruba ayırırım ;oyunu anlayıp(yaşayarak,hissederek ) oynayanlar ;oyunu anlamadan [ (malzeme (item ) biriktirmek için ] oynayanlar. 1. grup genellikle mafia ve gta4 ü sever,karşılatırma yapmaz yapsa da fanatikleşmez. 2.grup (bu konu için )gta4 sever ve fanatiktir.

ravenlive

22.12.2009 16:38:39

0
quote:

Orijinalden alıntı: ErrayN

gta nın bütün oyunları toplansın mafia1 etmez..haala oyunu kıyaslıyosunuz ya ne diyim..gta nın tadı ayrıdır mafia nın tadı ayrıdır. Gta yı sırf zevk için, araba çalıp adam öldürmek vs vs için oynarım ama mafia öyle değil..oyunun bir ağırlığı var.
Gta'yı sırf adam öldürüp araba çalmak için oynuyorsan şuraya bi göz at lütfen: [link=http://bit.ly/7mX3Eo]http://bit.ly/7mX3Eo[/link]

ErrayN

22.12.2009 15:08:17

0
quote:

Orijinalden alıntı: Canok gta4 ü ezermiş... peeeeh güzel olacagı kesin ama abartmayalım lütfen.
gta nın bütün oyunları toplansın mafia1 etmez..haala oyunu kıyaslıyosunuz ya ne diyim..gta nın tadı ayrıdır mafia nın tadı ayrıdır. Gta yı sırf zevk için, araba çalıp adam öldürmek vs vs için oynarım ama mafia öyle değil..oyunun bir ağırlığı var.

NJP

22.12.2009 13:22:15

0
doğru söylüyosun aga bende ilk şöförlükte acayip sıkılmıştım kapatmıştım ,bide polis zırt bırt yakalıyodu hız sınırını aşınca iyice kıl olmuştum sonra ,mafia yı beyenmiyen ölsün

neccko

22.12.2009 02:38:39

0
quote:

Orijinalden alıntı: XbiLinmezY

bende 1.Mafia 2.Hitman serisi
Aynısından 1 porsiyonda ben alayım lütfen =), Mafiayı ilk oynadığımda bu ne ya demiştim bildiğin şöförsün ilk görevden sonra kapatmıştım :D, sonra bir gece bi arkadaşın pc de yapcak bişey bulamayınca oynayım dedim ve o gece oyun konusunda bir kilometre taşını keşfettim.Sanki ben oyunu değilde oyun beni oynuyormuş gibi hissetim.Harika bir başyapıttı.Konu oynanabilirlik hele o arabaları sürme yokmu ayrı bir zevkti.Bittiğinde ise hayatımda büyük bir boşluk oluşmuştu :D

XbiLinmezY

21.12.2009 19:09:01

0
quote:

Orijinalden alıntı: bjk_588 şuana kadar 2 oyundan çook zevk aldım başka hiçbir benim için fena deilin ötesinde olmadı 1-Mafia 2-Call of juarez 1 ve 2
bende 1.Mafia 2.Hitman serisi

NJP

20.12.2009 20:44:34

0
şuana kadar 2 oyundan çook zevk aldım başka hiçbir benim için fena deilin ötesinde olmadı 1-Mafia 2-Call of juarez 1 ve 2

Death Note

20.12.2009 20:38:15

0
quote:

Orijinalden alıntı: SLaYeR KiNG Screenshotlara bakarak aldanmayalım, resistance 2'de de aynı durum vardı,ps3 de görüntü ve kalite olarak gta4 e yaklaşamaz büyük olasılıkla..
grafikler , oynadığımız kişinin insan olduğu kadar anlaşılacak kadar olsun yeter . İlk oyundaki kurgu heyecan hüzün mutluluk hiç bir oyunda alamadım

Peter_Petrelli

20.12.2009 19:15:55

0
bu oyun için konsol alırım eğer işk konsola çıkacaksa

SLaYeR KiNG

20.12.2009 19:04:08

0
Screenshotlara bakarak aldanmayalım, resistance 2'de de aynı durum vardı,ps3 de görüntü ve kalite olarak gta4 e yaklaşamaz büyük olasılıkla..

Death Note

20.12.2009 18:59:43

0
1. oyunun %30-40ı kadar bile olsa şuan ki piyasadaki oyunlardan daha iyi bir oyun olur ki ben daha iyi bir oyun bekliyorum

NJP

20.12.2009 18:40:30

0
mafia 1 i tek geçerim arkadaş.

Maestro725

20.12.2009 17:56:31

0
arkdaşlar ıgn sitesinde 3 mayısda amerikada 31 martta avrupada çıkacak yazıyo

Guest-1308D36D8

20.12.2009 17:43:25

0
quote:

Orijinalden alıntı: The Narrator Gta Serilerine benzemiş ama konusu bakımından daha güzel. Birde öncesinden god father i izlerseniz...
godfather bitişik yazılır

The Narrator

20.12.2009 14:43:40

0
Gta Serilerine benzemiş ama konusu bakımından daha güzel. Birde öncesinden god father i izlerseniz...

Guest-1308D36D8

19.12.2009 22:06:54

0
quote:

Orijinalden alıntı: Alec91

The Godfather
ne godfather i ya ikisi arasında o kadar cok fark var ki

ravenlive

19.12.2009 17:50:38

0
quote:

Orijinalden alıntı: 355GTS 31 temmuz mu? 2K Games in de Polyphony Digital in de ... ben Lost un 6. sezonunu bu kadar beklemedim insani kanser eder bu 2 firma
Büyük ihtimalle Mayıs'ta çıkacaktır. Mafia gibi senenin en önemli oyunlarından birini yaz ortası çıkarıp satışları düşüreceklerini sanmıyorum.

355GTS

19.12.2009 01:12:43

0
31 temmuz mu? 2K Games in de Polyphony Digital in de ... ben Lost un 6. sezonunu bu kadar beklemedim insani kanser eder bu 2 firma

mgedik06

19.12.2009 00:10:49

0
quote:

Orijinalden alıntı: XbiLinmezY çıkış tarihi belli oldu gönüzümüz aydın 1 mayıs 31 temmuz arasında çıkacak kaynak : merlininkazani
Uzadıkça uzadı, DX11 E tam destek için bekleriz

V

18.12.2009 22:11:26

0
quote:

Orijinalden alıntı: spawn26 MAFIA benim için oynadığım en kaliteli oyundur. Zaten çoğu otorite de 2yıl üstüste yılın oyunu seçmişti. Gta ile karşılaştırmak ise biraz yanlış geliyor çünkü oyunların arasında hız konu TARİH ayrıntı gerçeklik açısından büyük farklar var... Ama tabi ki MAFIA dünyanın en iyi oyunlarından... [image]local://upfiles/785682/BAB8B0ED67BF45329A69E285418D4711.jpg[/image]
Cem Uzan Yapimcisi Mafia 2 icin cok buyuk sozler vermisti diye hatirliyorum.Eger yerine getitirlerse ki getirecekler bence o yuzden erteleniyor oyun.Heleki EA nin GodFather 2 faciasindan sonra daha cok asilmislardir yapima . Bildigim kadari ile Lead platformda PS3.Bu da buyuk etken tabi.

XbiLinmezY

18.12.2009 19:46:47

0
çıkış tarihi belli oldu gönüzümüz aydın 1 mayıs 31 temmuz arasında çıkacak kaynak : merlininkazani

LifeisJustaGame

18.12.2009 17:26:33

0
Güzel oyunlar geliyor hakkatten fakat bunlar bizi baya bir zorlayacağa benziyor. İnşallah GOW3 ile aynı zamanda çıkmaz.

Canok

18.12.2009 17:07:11

0
gta4 ü ezermiş... peeeeh güzel olacagı kesin ama abartmayalım lütfen.

SurlarÖnünde

18.12.2009 15:38:13

0
Detaylı yani simülasyon öğeleri olması daha iyi olur, yapacak cok daga fazla şey olur sıkılmayız.

Shely

18.12.2009 05:10:02

0
Burda kıyaslamanın doğru olmadığını düşünüyorum bende yani kalkıp modern zamanda geçen bir neredeyse yaşam simulasyonu oyununu(san andreas için daha da geçerli bu durum) konusuna daha çok odaklı (mı daha da belli değil belki adamlar binbir çeşit sunacak)bir oyunu karşılaştırıyoruz.Gerçekten aralarında ciddi farklar var aynı şeklildede benzerlikler bence sabredip beklemeli ve satış rakamlarından sonra tartışmalıyız bu konuyu.Şu anda videolardan gördüğüm kadarıyla araba sürüşü(odun gibi dönüşler!!) berbat hele kazaları... bu olayı düzeltmeden çıkarmasınlar. Oyunun atmosferine çok büyük katkısı var çünkü bu olayın gta4 te adamlar nasıl o kadar iyi araba kullanımını oyuna aktardılar hala düşünmekteyim Birbirimize çemkirmeden düzgün düzgün bekleme adına allah hepimize sabır versin

ravenlive

18.12.2009 00:56:21

0
quote:

Orijinalden alıntı: MoNZaREs

GTA 4 dünya çapında en iyi oyundur ve daha gerçekçidir denmezmi birde. Bu bahsedilen oyunları oynamamış olsak hadi neyse diyeceğiz bugün Mafia'nın ilk oyunu bile GTA 4 ile kıyaslansa Mafia'nın senaryosu yeter grafik dışında oynanış olarak verdiği zevk açısından yine GTA 4'den çok geri kalmaz bu kadarını diyorum. Mafia 2'de senaryo sağlam olursa zaten grafikler ve çevre ile etkileşim iyi dolayısıyla oyun olarak GTA 4'den daha iyi olucaktır.
Umarım daha iyi olur ama ilk Mafia'nın oynanış olarak verdiği zevkin Gta 4'ten çok geri kalmadığını söylemek çok saçma. Mafia'yı Gta'yı oynamadan bir kaç ay önce tekrar bitirmiş biri olarak söyleyebilirim ki inanılmaz büyük bir fark var arada ki bu son derece doğal bir durum iki oyun arasındaki zaman farkını karşılaştıracak olursak. Senaryo olarak da Gta 4'ün Mafia'dan aşağı kalır yanı yok. İkisi de oyun dünyasında gördüğümüz en iyi senaryolardan. Ayrıca bence de Mafia, Vice City'den daha iyiydi ancak sırf bu yüzden Mafia 2'nin Gta 4'ten daha iyi olacağını söylemek mantıksız. Mafia 2 her açıdan harika gözüküyor tek isteğim yapımcıların günümüzde sık sık olduğu gibi oyun süresini kısa tutmamaları. Eğer ilk oyunun uzunluğuna yakın bir oyun gelirse yılın en iyi oyunuyla karşı karşıyayız demektir.

Voilet

17.12.2009 23:26:37

0
Mafia bir çıksa da oynasak hikayenin tadına varsak.

Mutatis Mutandis

17.12.2009 23:15:43

0
[8D] MAFIA benim için oynadığım en kaliteli oyundur. Zaten çoğu otorite de 2yıl üstüste yılın oyunu seçmişti. Gta ile karşılaştırmak ise biraz yanlış geliyor çünkü oyunların arasında hız konu TARİH ayrıntı gerçeklik açısından büyük farklar var... Ama tabi ki MAFIA dünyanın en iyi oyunlarından... [image]local://upfiles/785682/BAB8B0ED67BF45329A69E285418D4711.jpg[/image]

Dante

17.12.2009 23:15:33

0
Araç sürüşleri gta kadar iyi değil yalnız.

evohan

17.12.2009 22:48:43

0
eygidi... bir aralar düşlerdik "ulan şu oyunların kaliteside ara demolardaki grafik kalitesi gibi olsa" diye bu eşiğin aşıldığını görünce bir değişik oluyor insan ... bir sonraki atılım daha çok merak konusu oluyor tabi

Dewilmacry.

17.12.2009 19:21:41

0
Arkadaşlar ben mafia1'i oynarken gta4'ten çok çok daha fazla zevk aldım ve oyunu tekrar tekrar bitirdim. Gta4'teki tek sorun SENARYO bence gta4 grafik bakımından günümüz oyunları arasında bence en iyi sırada ama SENARYO konusunda pek başarılı değil. Bence Mafia2 Gta4'ten çok çok daha güzel ve daha zevkli olucaktır.

ehhiste

17.12.2009 18:02:57

0
quote:

Orijinalden alıntı: bluet GTA iyicene sims e donmeye basladi yok alisveris yap,golf oyna,discoda dans et.... Mafia 2 daha oturakli olucaktir GTA ya gore.
öyle düşünmüyorum bence seri daha iyi bir hale geldi gta 4 ün grafikleri çok güzeldi ve böyle devam ederlerse daha güzel oyunlar çıkacak

Cpt. Miller

17.12.2009 14:50:07

0
quote:

Orijinalden alıntı: dewilmacry Arkadaşlar Mafia2 İle Gta'4'ü Kıyaslıyamayız. Neden Mi Çünkü Mafia2 Daha Çıkmadı. Tam olarak oyunun oynanış ve senaryosunu bilmiyoruz. Eğer İllaki Gta serisi ile Mafia'yı Kıyaslıyıcaksak. Mafia1 ile Grand Theft Auto: Vice City'i Kıyaslamamız Lazım. Çünkü Çıkış Tarihleri Birbirine Yakın. Şimdi Sizlere Soruyorum ; Mafia1 mi oynarken daha çok eğlendiniz ve sevdiniz .. Yoksa Grand Theft Auto: Vice City'i Oynarken mi?
GTA 4 dünya çapında en iyi oyundur ve daha gerçekçidir denmezmi birde. Bu bahsedilen oyunları oynamamış olsak hadi neyse diyeceğiz bugün Mafia'nın ilk oyunu bile GTA 4 ile kıyaslansa Mafia'nın senaryosu yeter grafik dışında oynanış olarak verdiği zevk açısından yine GTA 4'den çok geri kalmaz bu kadarını diyorum. Mafia 2'de senaryo sağlam olursa zaten grafikler ve çevre ile etkileşim iyi dolayısıyla oyun olarak GTA 4'den daha iyi olucaktır.

sho-ryu-ken

17.12.2009 13:41:46

0
quote:

Orijinalden alıntı: _Divine_ hala gta4 un dunya capinda en iyi oyun oldugunu kabul etmeyenler var oyuncu musunuz sasiyorum size arkadaslar ya nasıl gozardi edersiniz okadar emegi oyle gercekciligi...hangi oyunda yasadiniz soruyorum
Michael Jackson imzana yazık...GTA 4=Rambo filmi ise Mafia=Godfather Part 2 'dir.

Neo

17.12.2009 00:48:58

0
[quote]Orijinalden alıntı: dewilmacry Arkadaşlar Mafia2 İle Gta'4'ü Kıyaslıyamayız. Neden Mi Çünkü Mafia2 Daha Çıkmadı. Tam olarak oyunun oynanış ve senaryosunu bilmiyoruz. Eğer İllaki Gta serisi ile Mafia'yı Kıyaslıyıcaksak. Mafia1 ile Grand Theft Auto: Vice City'i Kıyaslamamız Lazım. Çünkü Çıkış Tarihleri Birbirine Yakın. Şimdi Sizlere Soruyorum ; Mafia1 mi oynarken daha çok eğlendiniz ve sevdiniz .. Yoksa Grand Theft Auto: Vice City'i Oynarken mi? [/quote] Bunu üzerime alınmıyorum çünkü ben dedim ki sağlam bir oynanabilirlik ve senaryosu olursa gta4ten iyi olur dedim. (Şimdiden iyi demedim) Ayrıca vice city tabiki mafia 1 den iyi ama bu bize bi sonuç vermiyo ne yazıkki. [quote]Orijinalden alıntı: bluet GTA iyicene sims e donmeye basladi yok alisveris yap,golf oyna,discoda dans et.... Mafia 2 daha oturakli olucaktir GTA ya gore. [/quote] Bence yanılıyorsun gtayı zevkli yapan bunlardı uğraşılıcak birsürü şey vardı ne yazık ki gta 4 te bunların çoğu yoktu san andreasın aksine asıl sorun buydu bence.

V

16.12.2009 23:58:29

0
GTA iyicene sims e donmeye basladi yok alisveris yap,golf oyna,discoda dans et.... Mafia 2 daha oturakli olucaktir GTA ya gore.

Dewilmacry.

16.12.2009 20:06:46

0
Arkadaşlar Mafia2 İle Gta'4'ü Kıyaslıyamayız. Neden Mi Çünkü Mafia2 Daha Çıkmadı. Tam olarak oyunun oynanış ve senaryosunu bilmiyoruz. Eğer İllaki Gta serisi ile Mafia'yı Kıyaslıyıcaksak. Mafia1 ile Grand Theft Auto: Vice City'i Kıyaslamamız Lazım. Çünkü Çıkış Tarihleri Birbirine Yakın. Şimdi Sizlere Soruyorum ; Mafia1 mi oynarken daha çok eğlendiniz ve sevdiniz .. Yoksa Grand Theft Auto: Vice City'i Oynarken mi?

SurlarÖnünde

15.12.2009 14:29:58

0
Binanın molotof atıldıktan sonra hali çok güzel gerçekten.

rascon

15.12.2009 11:30:24

0
İlk oyunu oynamış biri olarak ikinci oyunun mükemmel olacağını tahmin ediyorum. Grafiklere gelince çoğu oyunun teaser videolarındaki grafiklerden oyunda eser yoktur. Ama Mafia 2'nin birkaç oynanış videosunu izlerseniz ve yapımının ne kadar sürdüğünü yapımcıların videolarından dinlerseniz oyunun ne kadar güzel bir action oyunu olacağını tahmin edebilirsiniz. Tabiki grafiklerde heryerin kaplamalasının aynı kalitede olacağını söyleyemeyiz ama efektlere bakarak oyunun grafik motorunun çok iyi olduğunu söylemek mümkün. Mafya tarzı oyunların tartışmasız en iyisi olacak Mafia2 kendi türünde GTA serisinin son oyunu GTA4 ve ek paketlerine ciddi rakip olacak düşüncesindeyim. Tabi GTA'lara göre oyun süresi biraz kısa olabilir. Oyun tutulursa ek paketler çıkaracaklardır. Oyunu HD televizyona hdmi bağlantısı ile bağlayarak laptopta oynayacağım için oyunu PS3 ve Xbox'da oynayacaklara karşı daha şanslıyım. Oyun çıkınca hemen gidin alın demek henüz erken ama Mafia'nın ilk oyununu oynayanlar

evo_4

15.12.2009 10:51:48

0
quote:

Orijinalden alıntı: Neo

Gta4 e dünya çapında en iyi oyun diyerek zaten nasıl bi oyuncu olduğunu gösterdin.
+1

Neo

15.12.2009 01:08:28

0
quote:

Orijinalden alıntı: _Divine_ hala gta4 un dunya capinda en iyi oyun oldugunu kabul etmeyenler var oyuncu musunuz sasiyorum size arkadaslar ya nasıl gozardi edersiniz okadar emegi oyle gercekciligi...hangi oyunda yasadiniz soruyorum
Gta4 e dünya çapında en iyi oyun diyerek zaten nasıl bi oyuncu olduğunu gösterdin.

Mariachi@

15.12.2009 00:54:47

0
hala gta4 un dunya capinda en iyi oyun oldugunu kabul etmeyenler var oyuncu musunuz sasiyorum size arkadaslar ya nasıl gozardi edersiniz okadar emegi oyle gercekciligi...hangi oyunda yasadiniz soruyorum

koraynba

14.12.2009 23:14:13

0
Özlettin kendini MAFIA.

.AnasoN.

14.12.2009 20:12:22

0
The Godfather 2 gibi olmasında

Sfred

14.12.2009 20:03:17

0
quote:

Orijinalden alıntı: DeathCreed

yanından bile geçemez demek için erken ama hikayesi ve oynanabilirliği iyi olursa gta4ü geçer gibime geliyor. Bu arada DMC saçış rakamı herşey demek değildir. Öyle olsa sims serisinden daha iyi bi oyun yoktur.
hayır mario 'dan :D

aurorasun

14.12.2009 14:52:17

0
Mafia 1 Çok Güzeldi Bu Oyunu Merkala Bekliyorum .

Source

14.12.2009 14:34:01

0
Yine PC'de oynıycam bu oyunu

ErrayN

14.12.2009 12:48:08

0
gta ile mafya yıda karşılaştırıyorsunuz ya yuh artık. benim gözümde gta ile mafia sims ile fifa karşılaştırması gibidir. gta yı tamamen zevk için oynuyorum adam gibi görev bile yapmıyorum çünkü gerçekçi gelmiyor, geziyorum tozuyorum. ama mafia öyle değil herşeyiyle bir şaheser..

355GTS

14.12.2009 01:40:35

0
başlık gta-mafia karşılaştırmasına döndü iyimi. ne alaksı varsa gta ile mafia nın

ForzA BlacKEaglE

14.12.2009 00:22:57

0
oYUNUN NE ZAMAN ÇIKACAĞI KONUSUNDA NET BİLGİSİ OLAN VAR MI ACABA..???

Neo

13.12.2009 19:42:40

0
quote:

Orijinalden alıntı: sadikcakar ama gerçekden gta4 mafia2'nin yanından bile geçemez bunu herşekille görüyoruz gerek trailler gerekse resimlerle demonun videosunu izlerseniz 15dk lık videoyu yani farkı çok net göreceksiniz MAFİA2 gelmiş geçmiş en iyi oyunlar arasında yer alacak gta4'üde baya geride bırakacak.
yanından bile geçemez demek için erken ama hikayesi ve oynanabilirliği iyi olursa gta4ü geçer gibime geliyor. Bu arada DMC saçış rakamı herşey demek değildir. Öyle olsa sims serisinden daha iyi bi oyun yoktur.

dIsAstEr

13.12.2009 19:30:03

0
quote:

Orijinalden alıntı: sadikcakar

bırak gta4'ü bir günde 7 milyon satan modern warfare 2'ye bile yaklaşacagını düşünüyorum
GoW 3, bir haftada 15 milyon satacak abartısını da geçti bu sanki

DjarumBlack-

13.12.2009 19:21:52

0
quote:

Orijinalden alıntı: [DMC]

gta 4 un rekorlarini kirarsa pm at haberim olsun
bırak gta4'ü bir günde 7 milyon satan modern warfare 2'ye bile yaklaşacagını düşünüyorum

devmanetihad

13.12.2009 19:13:16

0
quote:

Orijinalden alıntı: sadikcakar ama gerçekden gta4 mafia2'nin yanından bile geçemez bunu herşekille görüyoruz gerek trailler gerekse resimlerle demonun videosunu izlerseniz 15dk lık videoyu yani farkı çok net göreceksiniz MAFİA2 gelmiş geçmiş en iyi oyunlar arasında yer alacak gta4'üde baya geride bırakacak.
gta 4 un rekorlarini kirarsa pm at haberim olsun

DjarumBlack-

13.12.2009 18:58:36

0
ama gerçekden gta4 mafia2'nin yanından bile geçemez bunu herşekille görüyoruz gerek trailler gerekse resimlerle demonun videosunu izlerseniz 15dk lık videoyu yani farkı çok net göreceksiniz MAFİA2 gelmiş geçmiş en iyi oyunlar arasında yer alacak gta4'üde baya geride bırakacak.

Neo

13.12.2009 18:56:13

0
quote:

Orijinalden alıntı: SLaYeR KiNG

gta her serisinin ilk oyununda ek paket öncesi ana şablonu mükemmelleştirmiştir.dolayısıyla oyun genel hatlarıyla bence boyut değiştirmiştir.. boyut atlamıştır..tabi bunu vasat bir ekran kartı ve küçük bir monitörle anlamak zordur.. Bence hd kalitesini en iyi yakalayan oyunlardan biri gta 4'dür.. Vasat her oyuncu gibi yetersiz kaldığı noktada karşı tarafı fan boylukla suçlamak aciziyet göstergesidir. Oyun fanı kavramı da içi doldurulması gereken bir konudur.. Gta 4'ü beğenmeyenler olabilir ama eleştiriler ölçülü olmalıdır.. Daha çıkmamış mafia 2 oyunu ile Gta 4'ü kıyaslamaya çalışmak ve tartışmada hemen karşı tarafı direk fanboylukla suçlamakta aynı zihniyetin ürünü her nedense..
İlk önce yorumlarımın hepsini oku ondan sonra daha çıkmamış oyunu karşılaştırmak gibi yorumlar yap. ufak monitör hd falan filan mı diyorsun? 22" syncmaster 2232 bw samsung monitör, slı 8800gt zotac, 4 gb ram, 3 ghz çift çekirdek e6850 işlemci internet cafemin ana bilgisayarıdır. Direk ona kurup oynadım. Sen zaten demek istediğimi anlayamadığın için boş boş konuşuyosun benim için oyun eğlence demektir.(bunu anlayamadın için acizin ben olmadığını düşünüyorum) Tabi hala gta 2 oynayıp zevk alıyorum demiyorum. Grafikde olucak ama gta4 sadece grafikti san andreastan sonra benim için. Uçak kullanımı, dövme, saç traşı, uçsuz bucaksız içinde sürprizlerin olduğu araziler, paraşüt, bisiklet vb vb. bunlardan sonra gta 4 bana geriye gitmiş gibi geldi. İsterse hd olsun. Dediğim gibi gta 3 ün grafiklerini geliştir 2 3 ufak eklendi karşında gta4. Bu arada gta düşmanı olduğumu düşünüyorsan gta2 yi 1 defa gta 3 ü 1 defa vice cityi 4 defa san andreası 2 defa gta 4ü 1 defa bitirmiş bulunmaktayım. Ve gta4 hariç direk hepsininde hayranıyımdır. Fanboy lafının üstünde bu kadar durma bi genelleme yaptım. Oyundan anlayan gta4 gta serisini ileri götürdü demez.(grafikler hariç)

SLaYeR KiNG

13.12.2009 18:38:28

0
quote:

Orijinalden alıntı: DeathCreed

GTA serisine karşı düşmanlığım yok hayranlığım var. Ama gta4 ün gta serisini ileri taşıdığını düşünüyorsan senin fanboy'u olduğunu düşünürüm. GTA 4 oynanabilirlik özgürlük ve çeşitlilik alanında san andreastan daha geridedir. Ve ben gtayı bu saydığım şeyler için oynarım.
gta her serisinin ilk oyununda ek paket öncesi ana şablonu mükemmelleştirmiştir.dolayısıyla oyun genel hatlarıyla bence boyut değiştirmiştir.. boyut atlamıştır..tabi bunu vasat bir ekran kartı ve küçük bir monitörle anlamak zordur.. Bence hd kalitesini en iyi yakalayan oyunlardan biri gta 4'dür.. Vasat her oyuncu gibi yetersiz kaldığı noktada karşı tarafı fan boylukla suçlamak aciziyet göstergesidir. Oyun fanı kavramı da içi doldurulması gereken bir konudur.. Gta 4'ü beğenmeyenler olabilir ama eleştiriler ölçülü olmalıdır.. Daha çıkmamış mafia 2 oyunu ile Gta 4'ü kıyaslamaya çalışmak ve tartışmada hemen karşı tarafı direk fanboylukla suçlamakta aynı zihniyetin ürünü her nedense..

Neo

13.12.2009 18:21:02

0
quote:

Orijinalden alıntı: SLaYeR KiNG Çıkmamış bir oyun için daha şimdiden gta 4'ü ezer,demenin anlamı.. gta 4 ü sevmiyorum,gıcık oluyorum,beğenmiyorum ve ya nefret ediyorumla eş anlamıdır.. daha doğmamış çocuğa ... biçmekden farksızdır. Nedir bu gta 4 çekememezliği anlamış değilim.. GTA 4 sadece grafik eleştirisi saçmalık, en detaylı şehir modellemesi ve ayrıntılar hususunda bilgi edinin derim biraz.. öyleki bana göre hiçbir arabaya yarışında gta 4 kinin 10 da biri kadar gerçekcilik yoktur.. (Gran turismo serileri hariç) gta 4 hakkı yenmemesi gereken,kalitesiyle diğer oyunlardan sıyrılan bir oyundur.. Hiç bir oyun ondaki detaya ulaşamamıştır... Daha önceki serilerin Ek paketleri ile kıyaslamak ise tam manasıyla gta 4 düşmanlığından öte birşey değildir. Aksi takdirde zaten alay edilecek duruma düşülür çünkü göz var nizam var, gta san andreasla bile arasında devasal fark olduğu düşündüğünde hangi ek paketle neyi kıyaslıyorsunuz.. komik olmayalım..
GTA serisine karşı düşmanlığım yok hayranlığım var. Ama gta4 ün gta serisini ileri taşıdığını düşünüyorsan senin fanboy'u olduğunu düşünürüm. GTA 4 oynanabilirlik özgürlük ve çeşitlilik alanında san andreastan daha geridedir. Ve ben gtayı bu saydığım şeyler için oynarım.

SLaYeR KiNG

13.12.2009 18:15:46

0
Çıkmamış bir oyun için daha şimdiden gta 4'ü ezer,demenin anlamı.. gta 4 ü sevmiyorum,gıcık oluyorum,beğenmiyorum ve ya nefret ediyorumla eş anlamıdır.. daha doğmamış çocuğa ... biçmekden farksızdır. Nedir bu gta 4 çekememezliği anlamış değilim.. GTA 4 sadece grafik eleştirisi saçmalık, en detaylı şehir modellemesi ve ayrıntılar hususunda bilgi edinin derim biraz.. öyleki bana göre hiçbir arabaya yarışında gta 4 kinin 10 da biri kadar gerçekcilik yoktur.. (Gran turismo serileri hariç) gta 4 hakkı yenmemesi gereken,kalitesiyle diğer oyunlardan sıyrılan bir oyundur.. Hiç bir oyun ondaki detaya ulaşamamıştır... Daha önceki serilerin Ek paketleri ile kıyaslamak ise tam manasıyla gta 4 düşmanlığından öte birşey değildir. Aksi takdirde zaten alay edilecek duruma düşülür çünkü göz var nizam var, gta san andreasla bile arasında devasal fark olduğu düşündüğünde hangi ek paketle neyi kıyaslıyorsunuz.. komik olmayalım..

yusufffyusufff

13.12.2009 17:49:48

0
Bence mukemmel bir oyun olacak

Daafis

13.12.2009 16:40:58

0
quote:

Orijinalden alıntı: tımestop ilk oyunu oynamadım ama bunu oynayabilirim
Bir an önce oyna çok şey kaçırıyorsun.

XbiLinmezY

13.12.2009 16:35:33

0
birincisini kaç defa bitirdim sayısını ben bile unuttum tek kelime ile mükemmel bir oyundu umarım 2. oyun birincisini aratmaz en kısa sürede çıkar da oyunu oynamaya balşarız

Maestro725

12.12.2009 22:40:31

0
arkadaşlar resmi forumda 26 ocak veya şubat 2010 yazıyo çıkış tarihine

astronot94

12.12.2009 22:05:11

0
quote:

Orijinalden alıntı: LsR

hele o kurtlar vadisi mod yokmuydu
kurtlar vadisi modu yüklemiştim bende bi defasında.hani oyunun ilk başında adam bize para vermeye geliyo ya.elini ceketinin cebine sokuyo.biz silah çıkartcak sanıyoruz.işte orda içindeyim nasıl sığar içindesin nasıl sığar mı ne öyle bi şarkı koymuşlardı kurtlar vadisinde baya ilginç olmuştu orası

devmanetihad

12.12.2009 21:56:52

0
quote:

Orijinalden alıntı: Pir Arkadaşlar saçma saçma konuşmayın ya, kendi türünü yaratmış bir oyunu ezmesini nasıl bekliyorsunuz anlamıyorum. Satış rakamlarında belli olur zaten her şey...
kesinlikle katiliyorum GTA mafiayi ezer mafia GTA yi degil bakalim ilk oyun gibi guzel olacak mi

Dihaş

12.12.2009 21:35:54

0
İlk oyun çok etkileyiciydi

Trecc11

12.12.2009 21:35:36

0
ilk oyunu oynamadım ama bunu oynayabilirim

lose-

12.12.2009 20:26:52

0
gta4 ü mafia2 yle kısaylamayın.gta4 de ztn oynanabilirlik 0/10 mafia2 güzele benziyo zaten videolara bakacak olursak yılın oyunu olmaya aday.

Eru ilúvatar

12.12.2009 17:37:32

0
GTA4 ilk oyunun yanında solda 0 kalır.. O araba yarışını hala unutamam 2 gün de geçememiştim.. o zamanlar oyunlarla aram da pek yok zaten, öyle arada bir oynardım.. yarışı da zorlaya zorlaya geçmiştim. Zaten arabanında maaşallahı vardı , en ufak çarpışta tüm dövüş sanatlarını havada attığı taklalarla icra ediyordu. Ama o yarışı geçtikten sonra aldığım haz bir oyunun bana yaşattığı en nadir,süper şeylerdendi.

J-Smoove

12.12.2009 15:28:34

0
of be ilk oyunu bitirdiğim günden beri bekliyorum

cengaver_s89

12.12.2009 15:24:44

0
Merakla bekliyoruz.

355GTS

12.12.2009 15:23:17

0
şu oyun çıksada oynasak artık

Fatz

12.12.2009 15:05:42

0
Umarım Mafia 1 deki o harika atmosferi tekrar yaşatır bizlere...

Neo

12.12.2009 15:00:03

0
quote:

Orijinalden alıntı: Pir Arkadaşlar saçma saçma konuşmayın ya, kendi türünü yaratmış bir oyunu ezmesini nasıl bekliyorsunuz anlamıyorum. Satış rakamlarında belli olur zaten her şey...
Pir bence sen saçmalama. Kendi türünü yarattığı için gta 4 öyle sattı. Daha önceki oyunlara borçlu yani. San Andreastan sonra gta 4 bi hiçti. Ne bi gelişme nede başka bişi hatta geriye gitti diyebilirim. GTA 3ün grafiklerini günümüze uyarla al sana GTA 4.

dIsAstEr

12.12.2009 14:33:56

0
Hikayesi yine ilk oyun gibi güzel olacaktır. Beni endişelendiren nokta, oynanabilirlik ve karakterlerin animasyonları. Sonuçta hepimiz GTA4 oynamış kişileriz, bu konuda beklenti yüksek oluyor dolayısıyla, en azından bende böyle.

angaraeski

12.12.2009 14:00:19

0
Grafik mırafik diyoruzda inşallah böyle makyaja çok önem verip konuyu dandik yapmazlar.Mafia'nın en büyük numarası muhteşem hikayesi... Ulan inşallah sistem dostu olur ama GTA'dan farkı olmayacak galiba.Gene paramı yiyecek bu oyunlar

SurlarÖnünde

12.12.2009 13:42:03

0
İlk oyunun havasını veriyor ama. Bu tür oyunlarda artık daha fazla yaşam simülasyonu sokulmalı bence. Karnımız açıksın, su içelim, tuvaletimiz gelsin, uykumuz gelsin gibi vs vs şeyler olursa daha doyurucu bir içerik olur kanatindeyim.

funkerman

12.12.2009 13:41:25

0
Bu oyuna sistem dayanmaz grafikler boyle olucaksa heralde minimum 4 cekirdek ister :

KızıL_Şimşek

12.12.2009 13:40:12

0
quote:

Orijinalden alıntı: LsR

hele o kurtlar vadisi mod yokmuydu

mojito7

12.12.2009 13:27:48

0
Daha oyun çıkmadan Mafia 2 yi göklere çıkarıyorsunuz. Kaç tane oyuna aynı seyi söylediler ama hepsi fos çıktı.. Oyun çıksın deneyelim öyle yorum yapalım

evo_4

12.12.2009 13:25:50

0
quote:

Orijinalden alıntı: JOSEPH_STALin

+1 Gta4 ek paketleri haricinde GTA serisinin en kötü oyunuydu,her açıdan Mafia takar,2002de çıkmış olmasına rağmen hala keyifle oynanabilir
Aynen Josephcim Gta 4, San Andreas'ın, Vice City' nin verdiği eğlencenin %1'ini vermedi bana. Ek paketleri bile çok daha eğlenceliydi. Bu kadar şişirilmiş özünde fos başka oyun daha yoktur heralde. Mafya 2 elini öptürecek Gta 4'e

JOELLAMBERT

12.12.2009 13:19:10

0
quote:

Orijinalden alıntı: evo_4 Gta 4'e takacak gibi bu oyun
+1 Gta4 ek paketleri haricinde GTA serisinin en kötü oyunuydu,her açıdan Mafia takar,2002de çıkmış olmasına rağmen hala keyifle oynanabilir

V1CT0RY

12.12.2009 13:03:02

0
Arkadaşlar saçma saçma konuşmayın ya, kendi türünü yaratmış bir oyunu ezmesini nasıl bekliyorsunuz anlamıyorum. Satış rakamlarında belli olur zaten her şey...

astronot94

12.12.2009 13:01:18

0
o birinci oyun neydi öyle ya.ilk bitirdiğim oyun olur kendileri.süper oyundu kurgusuyla o günün grafikleriyle.ama bu ikinci oyun ilk başta çıkmıcak dediler.mafya serisi bitti dediler.sonra bu sene eylül gibi çıkıcak dediler.2010 a ertelediler.bakalım çıksın artık nisanda da affetirsinler kendilerini güzel bi oyunla

Rodion Raskolnikov

12.12.2009 12:52:08

0
mafia şu yaşıma kadar oynadığım en iyi oyunlardan biridir.umarım devamını aynı kalitede getirebilirler.büyük bir merak ve umutla bekliyorum.

huseyinder

12.12.2009 12:49:38

0
gta4 mafia 2 nin %10u etmez. 2010 un en iyi oyunu olacak bu oyun

Neo

12.12.2009 12:38:19

0
quote:

Orijinalden alıntı: Pir

O zor işte...
Nesi zor ya gta 4 grafikten ibaret birşeydi.

Cortland Andrus

12.12.2009 12:31:45

0
quote:

Orijinalden alıntı: Pir

O zor işte...
Sen devam et arkadaşım.

Maestro725

12.12.2009 12:22:31

0
galiba 26 ocak 2010 geliyo resmi forumda öyle yazıyo

V1CT0RY

12.12.2009 11:56:50

0
quote:

Orijinalden alıntı: evo_4 Gta 4'e takacak gibi bu oyun
O zor işte...

Monkey D Luffy

12.12.2009 11:56:33

0
çok var hala çıkmasına ya :(

Neo

12.12.2009 11:52:51

0
quote:

Orijinalden alıntı: byrahim Birinci oyun tam filmlik.Filmi varmı acaba
Yok ama çekilicekti galiba öyle birşeyler hatırlıyom sanki

Alec91

12.12.2009 11:48:17

0
Gerçekten süper bir oyun olcak gibi gözüküyor. Sabırsızlıkla bekliyoruz.

Alec91

12.12.2009 11:44:01

0
quote:

Orijinalden alıntı: byrahim Birinci oyun tam filmlik.Filmi varmı acaba
The Godfather

TiredWarrior

12.12.2009 11:33:14

0
Birinci oyun tam filmlik.Filmi varmı acaba

Creativeflo

12.12.2009 09:40:04