Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Lucidity

1 | LucasArts'dan tehlikeli bir çocuk masalı

Yeni nesil oyun konsollar ile birlikte gelen Wiiware, Xbox Live Arcade ve Playstation Network servisleri, biz oyunculara en az CD formatında sunulan; kimi zaman ise tüm bir CD'yi kaplamış, tam sürüm fiyatı ve janjanlı kutusu olan oyunlardan bile daha keyif alabileceğimiz ufak boyutlu ama içine koca dünyalar sığan yapımları bizlere sunuyor.

PC için Wold of Goo ve Braid, Playstation Network için Fat Princess, Wiware için LostWind ve Xbox Live Arcade için Shadow Complex oyunları bahsettiğimiz "sanal konsol" uygulaması için verilebilecek başarılı kısa örnekler olarak göze çarparken; oyun yapımcılarının ve oyuncuların büyük risk altına girmeksizin geliştirdikleri bu ufak boyutlu yapımlar, biz oyunculara ilginç ve eğlenceli deneyimler olarak yansıyor.

En son olarak The Secret of Monkey Island: Special Edition karşımıza çıkan LucasArt, Xbox Live Arcade ve PC için duyurduğu "Lucidity" ile bizi bir çocuk masalının masumiyeti ile süslenmiş, tehlikeli bir hayal dünyasına götürüyor. Daha çok Star Wars ve Pc için geliştirdikleri point-and-click tarzı macera oyunları ile tanıdığımız LucasArt bu kez ilginç bir deneme; on-rail sistemi üzerine oturtulmuş bulmaca / platform türü bir yapımla farklı bir deneyim sunmayı hedefliyor.

Lucidity'de masalımızın ana kahramanı Sofi. Ananesi sallanan koltuğunda sessice örgüsünü örerken, Sofi yatağında uslu uslu oturmuş elindeki kitabın etkisi ile hayalden hayale atlıyor. Derken Sofi uyuyakalıyor... Uyandığında ananesinin gittiğini fark eden Sofi, şöminenin ateşinden çıkagelen bir ateş böceğinin peşine düşüp tehlikeli ormana adımını atması ile Sofi’nin “durdurulamayan” maceası, bizim de ona göz kulak olma görevimiz başlıyor.

Lucidity lucasarts PC xbox live arcade
Fragile : Farewell Ruins of the Moon Bayonetta
İLGİLİ EKRAN GÖRÜNTÜLERİ

İçeriğe ait yorum yok

Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

Lucidity 5 / 10 6 oy
KÜNYE
Lucidity
2.0
7
OY
5,9
PC TEST SİSTEMİMİZ
  • İşlemci Intel Core i7-4790K 4.00 GHz
  • RAM 8 GB DDR3 1600 MHz
  • Ekran Kartı Nvidia GeForce GTX970M 4GB GDDR5
  • Sabit Disk 128GB SSD
İNCELEME VE ÖN İNCELEMELER
22 Eylül 2014 Pazartesi 7,0
Pixel Piracy Piksel piksel açık dünya korsan oyunu Pixel Piracy'i inceliyoruz. Samet Konuksal
18 Eylül 2014 Perşembe
World of Warships Ön İnceleme World of Tanks ve World of Warplanes'in ardından, World of Warships ile savaş denizlere taşınıyor! Tunahan Başol
2 Aralık 2013 Pazartesi
World of Tanks Xbox 360 Edition: Beta İnceleme Xbox 360'ta tank istilası başladı. Savaş alanında durumlar nasıl? Samet Konuksal
7 Kasım 2013 Perşembe 7,5
Football Manager 2014 Rekabetsiz ortam Football Manager serisini kötü yönde etkiliyor. Samet Konuksal
13 Ağustos 2013 Salı 8,8
Dragon's Crown Vanillaware, bir 2D aksiyon-rpg oyununun nasıl olacağının güzel bir örneğini sunuyor. Alkan Adakaner
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız