Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

BattleStations: Pacific

1 | BattleStations: Pacific - Aksiyon/Strateji Türü ?

     Uçak ve gemi smulasyonu sevipte bunu RTS ortamında yapmayı sevenler BattleStations: Pacific oyununu beklenecekler arasına almalılar. Oyunda hava ve deniz ünitelerini kontrol edebiliyor veya bir RTS gibi sadece haritadan emirler yağdırabiliyoruz ama oyun görüldüğü üzere ikisinin karışımı üzerine uyarlanmış. Eğer bir olaya kendiniz müdahale etmek istiyorsanız kontrolü ele alıp verdiğiniz görevi kendiniz yerine getirebileceksiniz. Bu şekilde denizde uçak gemisinden, denizaltılara, havada ise bombardıman uçaklarından, kamikazelere kadar herşeyi elle kontrol etmek mümkün.

     Oyunda bir önceki BattleStations: Midway'e göre çok ilerleme mevcut ama en ilginç yanı tüm savaşı birde Japon'ların tarafından oynamak. Bu şekilde Japon İmparatorluğunu zafere götürmek sizin elinizde. Tabii bu amaç uğruna kan dökerken Japon filosunun ve hava güçlerinin bir çok egzantirik biriminide kullanabileceğiz. Oyun çok oyuncu destekli ve aynı zamanda bei farklı modda oynanabiliyor.. Büyük ünitelere kontrol ettiğimizden aynı anda 8 oyuncu oynayabiliyor bazıları uçakları diğerleri gemileri kontrol edebiliyor. 

     Toplam beş oyun tipi olduğundan bahsetmiştim bunlardan ilki çok geniş bir haritada çeşitli noktaları almanızı isteyen "Island Capture" yani Ada İşgali modu. İkinci mod ise kuşatma anlamına gelen Siege modu bu modda bir taraf saldırırken diğer taraf savunmaya çalışıp saldıranları püskürtme görevi esaslı. Bundan sonra gelen "Competitive Mode" yani rekabet modunda rakam bazlı bir rekabet söz konusu burda en çok sayı elde eden oyunuda kazanmış oluyor. "Duel" yani Düello modu ise teketek sadece birer birimle çarpıştığınız bir mod. Eskort modu ise en zevkli modlardan birisi sizi bir ünitenizi (bu genelde büyük bir gemi oluyor) korumakla görevlendirirken diğer kişide kendi ünitesini korurken karşı önemli üniteyi yok etmeye çalışıyor.

      İlk oyundaki oynanabilite probleminin bu oyunda da olduğu aksiyon ve strateji öğelerininin birbirine girdiği ve nerde ne yapmanız gerektiğini anlayamadığınız durumlarla çok karşılaştığınızı dile getiren durumların bu oyunda da olduğu söylenmekte. Fakat tamamen yeni bir tür olması ve bu tarzda başka bir oyun olmamasının getirdiği zorluklar bir yana grafiklerinin harika gözüktüğünü ve belli bir destek kitlesi olduğuna göre bu sefer tüm hataların çoğu kez düzeltildiğide dile getirildiğine göre bir şans vermekten zarar gelmez. 

    Skirmish Mode yani tek kişilik oyun modunda karşınızda AI tarafından yönetilen botları buluyorsunuz. Bunlar denildiğine göre çok akıllı ve size göre pozisyon alabiliyorlar vs. vs. sonuçta bunu bilebilmek için oyunun son versiyonunu görmek gerek. Burda esas önemli nokta ise tüm yukarda bahsettiğimiz modların tek kişilik oynanabilmesi böylece karışık gözüken oyun şekline hem alışabiliyorsunuz hemde defalarca farklı şekillerde eğlencesine oynayabiliyorsunuz.

    Oyununda 28 farklı savaş, Amerika ve Japonya gözünden iki farklı oyun hikayesi yüzün üzerinde savaş makinası., 37 tane uçak ve 21 yeni ünite bulunmakta. Haritalar ise çıkış esnasında 8 adet olacak ve giderek arrtırılacaklar. Bunlar kombine edildiğinde 100'ün üzerinde farklı senaryoda oynabilmek mümkün. Oyunda piyadeler sadece RTS'deki gibi sürebileceğiniz ve emir verebileceğiniz birlikler kısaca BattleField gibi tek kişi moduna geçemiyorsunuz. 

Facebook Facebook oyunları Mafia Wars Farmville Fishville Civilization Network PC Brave Arms
BattleField 1943
İLGİLİ EKRAN GÖRÜNTÜLERİ

İçeriğe ait yorum yok

Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

BattleStations: Pacific 3 / 10 22 oy
KÜNYE
BattleStations: Pacific
2.0
8
OY
4,2
PC TEST SİSTEMİMİZ
  • İşlemci Intel Core i7-4790K 4.00 GHz
  • RAM 8 GB DDR3 1600 MHz
  • Ekran Kartı Nvidia GeForce GTX970M 4GB GDDR5
  • Sabit Disk 128GB SSD
İNCELEME VE ÖN İNCELEMELER
22 Eylül 2014 Pazartesi 7,0
Pixel Piracy Piksel piksel açık dünya korsan oyunu Pixel Piracy'i inceliyoruz. Samet Konuksal
18 Eylül 2014 Perşembe
World of Warships Ön İnceleme World of Tanks ve World of Warplanes'in ardından, World of Warships ile savaş denizlere taşınıyor! Tunahan Başol
2 Aralık 2013 Pazartesi
World of Tanks Xbox 360 Edition: Beta İnceleme Xbox 360'ta tank istilası başladı. Savaş alanında durumlar nasıl? Samet Konuksal
7 Kasım 2013 Perşembe 7,5
Football Manager 2014 Rekabetsiz ortam Football Manager serisini kötü yönde etkiliyor. Samet Konuksal
13 Ağustos 2013 Salı 8,8
Dragon's Crown Vanillaware, bir 2D aksiyon-rpg oyununun nasıl olacağının güzel bir örneğini sunuyor. Alkan Adakaner
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız