Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Sentinel: Mars Defense

1 | Hikaye ve Kule Türleri

Defans oyunları iPhone'un herhalde en önemli oyun türlerinden birisi olduğunu bu platforma aşina olan herkes tarafından bilinir. Sentinel: Mars Defense'de bu türün şu anda en iyisi olmaya aday gösteriliyor peki bunu başabilecek mi ? Oyunun hikayesi oldukça basit, insan oğlu ilerde bir gün Mars'a gitmiş, madencilik yapmış derken bir anda sürüsüne bereket yaratıklar her yeri yerle bir etmeye başlamış böylece bizde kurtuluş umudu sağlamak için oraya atanmışız, kurtuluş dediğimizde dünya güçleri gelip kurtarıncaya kadar.

Oyunda belli yönlerden, belli patikaları takip eden düşmanları durdurmak için kuleler kuruyor ve yol kenarlarından onlara ateş açıyor ve ana üssünüzün kapısını kırarak geçmelerine engel olmaya çalışıyorsunuz. Bu oyunda patikaların üzerinde üssün doğal makina tüfekli kapıları bulunuyor. Saldırı altında olduğumuz için bunlar kapatılmış ve düşmanlar buraya gelip yıkmaya çalışıyorlar tabii üzerindeki makinalar ve etrafa kurduğumuz bizim başka kuleler onları yok ediyor. Oyunun en ilginç yanlarından birisi ise düşmanları öldürüp, kule kurmaktan arttırdığınız para ile üç taneye kadar robot alabilmeniz.
 

Bu robotlar iki yerde hizmet ediyorlar birisi bu biraz önce bahsettiğimiz kapıların tamirinde ve daha önemli olan kaynak üretiminde. Bu üretimi yaparken madenlerin olduğu yere gidip orda çalışma yapıyorlar ve sonrada üssün içine uçarak ham madeni bırakıp bize para kazandırıyorlar. Bu kaynak toplama işi oyunda çok önemli bir yer arz ediyor ve paranıza gerçekten para katıyor. Ayrıca tamir bakım işleride bazı bariyerleri en azından ana giriş kapınızı korumada çok önemli. Arada bir düşmanlar geçip yıksalar bile siz bu tamir sayesinde kapılarımızı eski haline getirebiliyoruz.

Kuracağınız kuleler arasında bilindik makinalı tüfek yuvasına benzer lazer atıcılardan, ışın kulelerine kadar değişik yönlere hizmet eden değişik kulelerimiz var. Hepsinin atış hızı, vuruş gücü ve mesafesi farklı. Bu kulelerden toplam altı çeşit bulunuyor ve hepsi dördüncü seviyeye kadar yükseltilebiliyor. Bu yükseltmeler ilk kule satın alma maliyeti ile aynı olsada etki hızları dramatik şekilde artıyor. Kulelerin türleri sırasıyla şöyle.


Lazer (Laser) : Ucuz ve sık ateş ediyorlar düşmanları yıpratmakta ve başlardaki akınlarda çok etkililer ama ilerde işinize çok yaramayacağını tahmin edebilirsiniz. Hava ve yer ünitelerine karşı etkili.
 
Bomba Atar (Bomb) : Bunlar bireysel atak yerine alanı bombaladıklarından sürü halinde gelenlere karşı çok etkililer. Sadece yer ünitelerine etkililer.
 
Yavaşlatıcı (Slow): Bu kulenin esas amacı düşmanları yavaşlatarak hışmımıza daha fazla maruz kalmalarını sağlamak. Diğer bir etkiside daha kalabalık gruplar haline getirerek bombalıyıcıların etkisini arttırması. Sadece yere etkili ve azda olsa zarar veriyorlar.

Işıncı (Beam) : Bu seyrek ateş etsede bir seferde çoğunu öldürebilecek cinsten bir silah. Parayı yatırdığınızda 30 akımda bir gelen Bölüm sonu canavarlarını durduracak yegane silahlardan.
 
Keskin nişancı (Sniper): Bu kule sayesinde çok uzun mesafelerden etkili atışlar yapabiliyorsunuz. Mesafe arttırımı kaçıp giden hızlı düşmanlara karşıda çok etkili.
 
Ionlaştırıc (Ion): Bu kule oyunun yegane özgün kulelerinden birisi. Bunun sayesinde belli bir noktadan geçen düşmanları yakabiliyor ve ilerlerken yanmaları sayesinde hasar almalarını sağlayabiliyorsunuz. Özellikle böceklerin yanarak yolda ölmelerini izlemek çok zevkli.

Wargaming.net PC Strateji World of Tanks
The Sims 3 Fuel
İLGİLİ EKRAN GÖRÜNTÜLERİ

İçeriğe ait yorum yok

Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

Sentinel: Mars Defense gun Oksay 8 / 10 oy
KÜNYE
Sentinel: Mars Defense
Editör Notu: Herkesin oynayabileceği başarılı bir yapım.
8,5
2.0
9
OY
7,3
PC TEST SİSTEMİMİZ
  • İşlemci Intel Core i7-4790K 4.00 GHz
  • RAM 8 GB DDR3 1600 MHz
  • Ekran Kartı Nvidia GeForce GTX970M 4GB GDDR5
  • Sabit Disk 128GB SSD
İNCELEME VE ÖN İNCELEMELER
22 Eylül 2014 Pazartesi 7,0
Pixel Piracy Piksel piksel açık dünya korsan oyunu Pixel Piracy'i inceliyoruz. Samet Konuksal
18 Eylül 2014 Perşembe
World of Warships Ön İnceleme World of Tanks ve World of Warplanes'in ardından, World of Warships ile savaş denizlere taşınıyor! Tunahan Başol
2 Aralık 2013 Pazartesi
World of Tanks Xbox 360 Edition: Beta İnceleme Xbox 360'ta tank istilası başladı. Savaş alanında durumlar nasıl? Samet Konuksal
7 Kasım 2013 Perşembe 7,5
Football Manager 2014 Rekabetsiz ortam Football Manager serisini kötü yönde etkiliyor. Samet Konuksal
13 Ağustos 2013 Salı 8,8
Dragon's Crown Vanillaware, bir 2D aksiyon-rpg oyununun nasıl olacağının güzel bir örneğini sunuyor. Alkan Adakaner
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız