Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Red Steel 2

1 | Wii Remote + Motion Plus = Katana

Yok edilen bir klan olan Kusagari'den geriye son kalan karakteri yönettiğimiz Red Steel 2, Western ve teknolojiyi birleştiren çöl kasabası Caldera'da geçiyor ve her “son kalan kişi”'nin yaptığı gibi amacımız intikam almak. Ayrıca bize babamız tarafından verilen kılıcımızıda geri almak istiyoruz. Zaten senaryoda bu kılıcın(daha doğrusu Katana) etrafında şekilleniyor.

Klanımız Kusagari'nin köküne kibrit suyu döken diğer klan The Jackals'a karşı başladığımız mücadele, bundan çok daha fazlasının olduğunu göstererek devam ediyor. Daha önce yayınlanan videolarda en büyük düşmanımız olarak The Jackals klanının lideri olan Payne adlı karakter gösterilmişti. Fakat bunun gerçek olmadığı oyunun daha ilk saatinde ortaya çıkıyor. Oyunun ilerleyen dönemlerinde karşımıza Payne'den çok daha güçlü pek çok düşman çıkmakta.

Bu intikam alma amacıyla çıktığımız yolda, bize verilen çeşitli görevleri yaparak ilerliyoruz. Bu görevlerden kazandığımız paraları yeni kombolar, yeni güçler, yeni silahlar ve ayrıca varolan silah, kombo ve güçleri geliştirme imkanı, bunun dışında çeşitli zırh ve sağlık barımızı kuvvetlendirmek için kullanıyoruz. Yeni görevleri, “güvenli ev” dediğimiz yerlerde bulunan panolardan takip ediyoruz. Oyunun ilerleyişi için mutlaka yapmamız gereken görevlerin yanısıra tek amacı ekstra para kazandırmak olan görevlerde oyunda bulunmakta. Bu tür yan görevlerden en çok dikkat çekenlerden biri ise şehrin çeşitli mekanlarına asılmış olan kendi “Wanted” posterlerimizi ortadan kaldırma görevi. Genelde 8-10 tane olan bu posterleri ortadan kaldırmak zamanın yanı sıra birazda dikkat gerektiriyor.

Eski kovboy filmlerindeki mekanlara benzeyen ortamlarda geçen oyunda, bu “eski” havanın yanı sıra çeşitli güvenlik kartlarıyla açılan teknolojik kapılar ve zaman zaman karşımıza çıkan uçan küçük savunma robotlarıyla ayrıca yine havada bulunan ve yanına yaklaşınca aktif hale geçip belli bir süre sonra patlayan “hava mayınları” da mevcut. Klanlara ait olan çeşitli binalar ise, bu sefer westernden uzak doğuya bir geçişe sahne oluyor ve değişik havuzları ve süsleri, heykelli figürleri ile Japon-Çin yapımı manastır görünümüne sahipler. Zaman zaman madenlere ve bu madenlerdeki yer altı havuzlarına da girdiğimiz oyun ayrıca güzel bir tren sahnesinede sahip.

Sanırım oyunun, çıkış tarihinden önce yayınlanan videolarında ki inanılmaz hareket tanıma gösterisinden dolayı, oyunun en çok merak edilen özelliği hareket kontrollerinin işlevselliği idi. Wii'nin hareket algılama özelliğini güçlendiren Motion Plus aksesuarının gücünü tam manasıyla bu oyunun göstermesi bekleniyordu. Açık söylemek gerekirse, özellikle kılıcımızı kullanırken, Wii Sports Resort oyununda bulunan kılıç dövüşündeki rahatlığı göremedim. Red Steel 2'de kılıcımız, ekranın belirli bir bölümünden aşağıya, Wii Remote'u doğrusal hareket ettirmedikçe veya çeşitli kombolar olmadan inmiyor. Bu aslında eksi bir puan olarak görünmeyebilir fakat Wii Sports Resort gibi, bir lansman oyununda bile olan o fonksiyonel kullanımın Red Steel 2'de de olmasını isterdim. Ama bu faktörün dışında oyun için sanırım yine en iyi ve gerçekçi kontrollere sahip Wii oyunu diyebilirim.

Bu en iyi kontroller sözümü desteklemek için ise oyundaki komboları gösterebilirim. Oyunda kazandığımız para ile satın alabileceğimiz 8 adet kombo var. Ayrıca oyunda “usta” diyebileceğimiz bir karakter olan Jian tarafından bize öğretilecek olan The Eagle, The Dragon, The Bear, The Tiger ve The Cobra adlı 5 adet Kusagari Powers adı verilen özel güçler daha var. Tabi ki tüm bu kombolar değişik tuş kombinasyonları gerektiğinden alışmak biraz zaman alabiliyor. Bu tuş kombinayonlarını, oyunla birlikte gelen kılavuz kitapçıktan yararlanarakta kullanabilirsiniz. Ayrıca oyun içersindeyken Wii Remote'un (+) tuşu ile bu komboları hatırlamak için bakabileceğiniz bir bölüme gidebilirsiniz.

Red Steel 2 Wii Motion Plus
The Settlers 7 : Paths to a Kingdom Nier
İLGİLİ EKRAN GÖRÜNTÜLERİ
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

Sentez*

9.7.2010 17:09:46

0
teşekkürler

Timecatz

22.4.2010 01:16:13

0
İnceleme için teşekkürler.Red steel 2 ninde istenen başarıyı elde edememesi gerçekten üzücü bir durum,bunun gibi uğraşılmış farklı oynanış sistemiyle oyunla bütünleşebildiğiniz bir oyunun arka plana atılması gerçekten yazık...

BSC Misafiri

21.4.2010 23:20:47

0
İnceleme için teşekkürler biraz kısa olmuş ama olsun çok wii incelemesi goremiyoruz zaten ...

Hyperkin

21.4.2010 22:10:50

0
Teşekkürler inceleme için Aslında bir de video inceleme olsaydı iyi olurdu bence
  • Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

Red Steel 2 Buğra Çiftçi 8 / 10 oy
KÜNYE
Red Steel 2
Editör Notu: Herkesin oynayabileceği başarılı bir yapım.
8,4
2.0
9
OY
5,6
PC TEST SİSTEMİMİZ
  • İşlemci Intel Core i7-4790K 4.00 GHz
  • RAM 8 GB DDR3 1600 MHz
  • Ekran Kartı Nvidia GeForce GTX970M 4GB GDDR5
  • Sabit Disk 128GB SSD
İNCELEME VE ÖN İNCELEMELER
22 Eylül 2014 Pazartesi 7,0
Pixel Piracy Piksel piksel açık dünya korsan oyunu Pixel Piracy'i inceliyoruz. Samet Konuksal
18 Eylül 2014 Perşembe
World of Warships Ön İnceleme World of Tanks ve World of Warplanes'in ardından, World of Warships ile savaş denizlere taşınıyor! Tunahan Başol
2 Aralık 2013 Pazartesi
World of Tanks Xbox 360 Edition: Beta İnceleme Xbox 360'ta tank istilası başladı. Savaş alanında durumlar nasıl? Samet Konuksal
7 Kasım 2013 Perşembe 7,5
Football Manager 2014 Rekabetsiz ortam Football Manager serisini kötü yönde etkiliyor. Samet Konuksal
13 Ağustos 2013 Salı 8,8
Dragon's Crown Vanillaware, bir 2D aksiyon-rpg oyununun nasıl olacağının güzel bir örneğini sunuyor. Alkan Adakaner
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız