Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Mario & Sonic at the Olympic Winter Games

1 | Mario ve Sonic 2. Kez Olimpiyatlarda

Oyun dünyasının en meşhur iki maskotu Mario ve Sonic, pek çok oyuncu tarafından hep aynı maceranın içinde hayal edilmiştir. Super Smash Bros. Brawl’a Sonic’in de dahil olması ile birlikte yaşanan curcunayı bir hatırlayın.

Sonic’in Mario ile olan buluşması bununla kalmadı tabii. Sega bu çekici buluşmanın farkına varmış olacak ki, 2008 yılında Mario & Sonic at the Olympic Games ile sadece bu 2 karakteri değil, Sonic ve Mario evreninde bulunan pek çok popüler karakterleri bir araya getirdi. Sonuç olarak milyon barajını aşan satışları ile eğlenceli bir olimpiyat müsabakasını bizlere sunan Sega, aynı konsepti bu sefer Kış Olimpiyatlarına taşımış.

Resmi Kış Olimpiyatları’nın video oyun telif haklarına da sahip olan Sega; PC, PS3, Xbox360 ve Mac için Kış Olimpiyatlarının video oyununu (Vancouver 2010) geliştiredursun, Nintendo Wii ve DS için Mario ve Sonic evrenlerinin buluştuğu daha renkli ve eğlenceli bir yapımı bizlere sunuyor. İlk oyunda da olduğu gibi, müsabakaların DS versiyonu Wii’ye oranla daha eğlenceli bir şekilde karşımıza çıkıyor.

Mario & Sonic at the Olympic Winter Games’in henüz ilk başında ilgimi çeken kısım ise, oyunun başında oluşturduğumuz profilde bulunuyor. İsmimizi yazdıktan sonra bulunduğumuz ülkeyi belirlemek için Avrupa kıtasına girdiğimizde, ülkemiz bayrağı ve ismi ile karşılaşmak beni bir hayli sevindirdi. Bu ülkede bulunarak “sözde” destek sağlayan oyun firmalarına nazaran Nortec’e gösterdikleri çaba için teşekkür ediyorum. Ülkemin adını ve ismini son gördüğüm yapım her zamanki gibi bir futbol oyunuydu. Dilerim Türkçe destekli oyunların yanısıra WiiWare ve DSiWare sistemlerinde de Türkçe bir ara yüz desteğini ilerleyen dönemlerde görürüz. .. Neyse, biz oyunumuza geri dönelim.

Olimpiyat oyunlarının ana menüsüne geldiğimizde bizi 4 farklı seçenek karşılıyor; tek başımıza oynayabileceğimiz ve kendi içinde varyasyonları olan Single Player seçeneği, 4 kişiye kadar Wi-Fi destekli Multiplayer, Mario ve Sonic'in baş rolde olduğu bir macera bölümü olan Adventure Tours ve müsabaka sonuçlarını ve çoklu oyuncu kapışmalarının kayıt edildiği bölüm olan Record Log.

Spor oyunları genellikle arkadaşlarımızla oynadığımızda keyiflidir. Ancak Olympic Winter Games'in oldukça zengin bir Single Player modu bulunuyor ve size tek başınıza bile oynasanız keyif verecek müsabakalar sunuyor. Hiç kuşkusuz bunda Nintendo DS'in kendine has özelliklerinin katkısı büyük. Resmi Kış Olimpiyatlarında da yer alan 8 farklı müsabaka, Nintendo DS'in gerek dokunmatik ekranı ile gerekse analog sistemi ile başarılı bir şekilde kombine edilmiş. Bu sayede her müsabakada ayrı bir kontrol deneyimi sizleri bekliyor.

Mücadele etmek istediğiniz müsabakayı seçtikten sonra ufak bir bilgilendirme ekranı ile karışlaşıp karakter seçimine geçiyoruz. Burada Mario ve Sonic evrenlerinde çok yakından tandığımız iyi / kötü pek çok karakter bizleri bekliyor. Her karakterin kendine ait künyesinde, O'nun hangi mücadeleye daha yatkın olabileceği üzerine bir bilgilendirme şeması verilmiş. Hız, zıplama, teknik ve güç gibi faktörler göze alınarak hazırlanan künyelerin dışında, size yardımcı olması açısından karakter resminin hemen altına hangi tip müsabakaya uygun olacağına dair ipuçları; "Güç tipi" , "Hızlı tip", " Her Müsabaka İçin" gibi tabirlerle belirtilmiş. Karakterimizide seçtikten sonra artık müsabakamıza gidebiliriz.

Mario & Sonic at the Olympic Winter Games DS Nintendo İnceleme
Forza Motorsport 3 Avatar The Game
İLGİLİ EKRAN GÖRÜNTÜLERİ
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

América

12.1.2010 22:36:50

0
güzel inceleme olmuş

Karn-ı bahar

2.1.2010 14:49:22

0
elinize sağlık inceleme güzel ama oyun kötü (bana göre)

backpackingman

4.12.2009 13:54:45

0
hocam ellerine sağlık teşekkürler...
  • Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

Mario & Sonic at the Olympic Winter Games Talha Aynacı 8 / 10 oy
KÜNYE
Mario & Sonic at the Olympic Winter Games
Editör Notu: Herkesin oynayabileceği başarılı bir yapım.
8,0
2.0
10
OY
5,7
PC TEST SİSTEMİMİZ
  • İşlemci Intel Core i7-4790K 4.00 GHz
  • RAM 8 GB DDR3 1600 MHz
  • Ekran Kartı Nvidia GeForce GTX970M 4GB GDDR5
  • Sabit Disk 128GB SSD
İNCELEME VE ÖN İNCELEMELER
22 Eylül 2014 Pazartesi 7,0
Pixel Piracy Piksel piksel açık dünya korsan oyunu Pixel Piracy'i inceliyoruz. Samet Konuksal
18 Eylül 2014 Perşembe
World of Warships Ön İnceleme World of Tanks ve World of Warplanes'in ardından, World of Warships ile savaş denizlere taşınıyor! Tunahan Başol
2 Aralık 2013 Pazartesi
World of Tanks Xbox 360 Edition: Beta İnceleme Xbox 360'ta tank istilası başladı. Savaş alanında durumlar nasıl? Samet Konuksal
7 Kasım 2013 Perşembe 7,5
Football Manager 2014 Rekabetsiz ortam Football Manager serisini kötü yönde etkiliyor. Samet Konuksal
13 Ağustos 2013 Salı 8,8
Dragon's Crown Vanillaware, bir 2D aksiyon-rpg oyununun nasıl olacağının güzel bir örneğini sunuyor. Alkan Adakaner
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız