Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Dead Nation - Road of Devastation

1 | Yıkıma Hazır Olun

Oyun dünyasının en çok ilgi çeken konularından birisi de zombiler. Bu konuyu ele alan Dead Rising, Dead Island ve Resident Evil 5 gibi bu nesilde oldukça yüksek satış rakamlarına ulaşan ve çok beğenilen oyunlar var. Sanırım oyuncular “yaşayan ölüler” fikrine karşı büyük sempati duyuyor. Belki de gerçek hayatımız çok sıradan olduğundan oyunlarda fantastik işler yapmayı bu kadar çok seviyoruz. Yine de “yaşayan ölüler” tarafından paramparça edilme fikri size de çok garip gelmiyor mu? Nasıl böyle bir konuya diğerlerinden daha fazla sempati duyuyoruz. Sanırım korku ve hayatta kalma işi ne kadar çok risk içerirse “başarı” duygusu da o kadar artıyor. Vampirler, zombiler, kurt adamlar ve daha bin bir türlü mahlûkat ile uğraşmak işte tam da bu nedenle her zaman zevk verecektir. Dead Nation da işte öyle bir şey. İrili ufaklı yüzlerce zombi vb düşmanla uğraşmak zorundayız.

Oyunun başında bir laboratuarda uyanıyorsunuz

Geçen yılın sonunda piyasaya çıkan Dead Nation’da zombi istilası altındaki bir şehirde Jack McReady ve Scarlett Blake adlı karakterlerden bir tanesini (ya da arkadaşımızla birlikte ikisini birden) seçerek zombilerin arasına dalıyorduk. Bunun nedeni ise silahlarımızdaki mermilerin tükenmesinin yanı sıra yiyeceğimizin de azalmasıydı. Sürekli bizi yönlendiren bir şahıs 10 görev boyunda neler yapabileceğimizi, nerelerden gideceğimizi söylüyordu. Oldukça basmakalıp bir hikâyeye sahip olan oyunumuzun en önemli özelliği ise gerçekten çok eğlenceli bir oynanış ve tasarıma sahip olmasıydı. Özellikle oyunu iki kişi co-op olarak oynadığımızda bu eğlenceyi tam anlamıyla tadıyorduk.

Eğer Dead Nation'ın senaryosunun Road of Devastation'da devam etmesini bekliyorsanız, hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz; çünkü bu indirilebilir içeriğin bir senaryosu yok

Playstation Network saldırısından önce Dead Nation’ın senaryo modunu oynayıp bitirmiştim. Gerçekten arkadaşlarımla birlikte çok eğlendiğimi söyleyebilirim. PSN saldırısı sonrasında Sony’nin hediye oyunlarından birisi olan Dead Nation böylece çok sayıda kullanıcıya ulaştı. Geliştirici firma Housemarque’ın oyuna bir DLC çıkarması için bundan daha iyi bir fırsat olamazdı. Nitekim öyle de yaptılar. “Road of Devastation” adlı indirilebilir içerik size yeniden zombilerle dolu sokaklara dönme şansı veriyor. Üstelik bu defa çok daha farklı yapıya sahip bir oyunla karşı karşıyayız. Housemarque hikayeyi devam ettiriyor, ama geliştirici firma Road od Devastation’ı sanki hikayeyi devam ettirmek bir yana görevleri tekrar tekrar oynayabileceğimiz Arcade bir yapıya sokmuş.

Her yol başka bir bela

Road of Devastation’a bir laboratuar’da başlıyoruz. Ana karakterlerimiz burada uyandıktan sonra bir geçidi açıp dışarıya çıkıyor. Dışarı çıkınca karşımıza üç yol çıkıyor. Bu yollardan tam karşımızdakinde para ve enerji işareti var. Soldaki yolda ise silah ve bombalar bulunuyor. Sağdaki yol ise puan ve zırh alabileceğiniz içeriklere sahip. Bu yollardan birisini seçtiğinizde ise yine bu yolunda da ikiye ayrıldığını fark ediyorsunuz. Mesela karşınızdaki yolu seçerseniz yol ikiye ayrıldığında enerji veya para yolunu seçiyorsunuz. Her seçtiğiniz yol sizin eksik özelliklerinizi geliştirmenize yardım ediyor. Peki diğer yollar mı ne olacak? Aslında Road of Devastation’ın en garip özelliği de bu. Her biri ikiye ayrılan bu yolları tekrar tekrar oynuyorsunuz. Her seferinde daha önce seçtiğiniz yolu bir daha bir el boyunca seçmemek şartıyla aynı bölümleri tekrar tekrar oynuyorsunuz.

Dead Nation DLC İndirilebilir İçerik Road of Devastation PSN PS3 İnceleme Review
Orcs Must Die! A Game of Thrones: Genesis
İLGİLİ EKRAN GÖRÜNTÜLERİ

VLX

17.10.2011 18:27:29

0
Sevdiğim bir oyun. DLC hemen satın aldım ama oynama fırsatı daha bulamadım. Teşekkürler.
  • Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

Dead Nation Alkan Adakaner 6 / 10 oy
KÜNYE
Dead Nation
+ TAKİBE
AL
4 kişi bu oyunu takip ediyor.
Artılar
* Auto-Turret harika bir silah
* Müzikler yine çok başarılı
 
Eksiler
* Bölümler aşırı derecede kısa
* Arcade havası oyuna yaramamış
* Yeni karakterler olabilirdi
* Yeni silah sayısı az
Editör Notu: Kötünün iyisi.
6,0
2.0
0
OY
0
PC TEST SİSTEMİMİZ
  • İşlemci Intel Core i7-4790K 4.00 GHz
  • RAM 8 GB DDR3 1600 MHz
  • Ekran Kartı Nvidia GeForce GTX970M 4GB GDDR5
  • Sabit Disk 128GB SSD
İNCELEME VE ÖN İNCELEMELER
22 Eylül 2014 Pazartesi 7,0
Pixel Piracy Piksel piksel açık dünya korsan oyunu Pixel Piracy'i inceliyoruz. Samet Konuksal
18 Eylül 2014 Perşembe
World of Warships Ön İnceleme World of Tanks ve World of Warplanes'in ardından, World of Warships ile savaş denizlere taşınıyor! Tunahan Başol
2 Aralık 2013 Pazartesi
World of Tanks Xbox 360 Edition: Beta İnceleme Xbox 360'ta tank istilası başladı. Savaş alanında durumlar nasıl? Samet Konuksal
7 Kasım 2013 Perşembe 7,5
Football Manager 2014 Rekabetsiz ortam Football Manager serisini kötü yönde etkiliyor. Samet Konuksal
13 Ağustos 2013 Salı 8,8
Dragon's Crown Vanillaware, bir 2D aksiyon-rpg oyununun nasıl olacağının güzel bir örneğini sunuyor. Alkan Adakaner
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız