Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Brink

1 | Dünyanın geleceği yine, yeniden bizim ellerimizde

Yorgun ve yoğun geçen günler sonrası her insanın tek istediği şey, huzurlu bir şekilde tatil yapmak. Teknolojinin geldiği noktadan sonra insanlar, yeni tatil yeri arayışlarına koyulurlar. Farklılık isteyen bilim adamlarının çalışmaları sonucunda, San Francisco kıyılarının yakınlarında, bir teknoloji harikası olan yüzen ada “The Ark” ortaya çıkar. Bir ada hayal edin, teknolojinin imkanıyla tamamen yemyeşil ve capcanlı…

İlk başta Ark adası, zengin insanların uğrak mekanı olarak bilinir. Ancak teknolojinin engelleyemediği küresel ısınma, okyanus seviyelerinin yükselmesine, daha sonra ise devasa bir kara parçasının yok olmasına yol açar. Sonucumuz ise malum, geriye kalan yaşanabilir olarak çok az bir yer kalır. Bunlardan birisi de Ark adasıdır.

Oyun esnasında Ark adası, etkileyici manzarasıyla birlikte sıklıkla sizleri büyüleyecek.

Ancak, tatil amacıyla ortaya çıkan Ark adasının kaynakları da, yok denecek kadar azdır. Tutunacak son dal olan Ark adasında 25 yıl kavga, gürültüyle yaşayan insanların durumu artık kırılma noktasına gelmiştir. Bu noktadan sonra ise, bir tarafta Ark’ı tekrardan yaşanabilir bir yer hâline getirmek isteyen Security’ler, diğer tarafta ise dünyanın başka yerlerinde hâla yaşanabilecek alanların var olduğu görüşünü savunan ve Ark’ın kısıtlı kaynağını alıp yeni bir yerleşim yeri kurmak için Ark’tan kaçmaya çalışan Resistance’lar ortaya çıkar.

Böyle bir ana hikayeye sahip olan Brink, şüphesizki son dönemin en çok beklenen FPS oyunlarından birisiydi. Arkasında bulunan iki dev; Splash Damage ve Bethesda’nın yayınladığı videolarla ağzımızın suyunu akıtmayı başaran Brink, hikayesiyle, görsel yapısıyla ve oyun içi özellikleriyle dikkatleri çekiyor.

Brink'in hikayesi etkileyici bir temaya sahip olsa da, malesef Splash Damage'in başarısız singleplayer çalışması, hikayeyi arka plana atıyor.

Oyunun açılışında bizleri, Ark adasının hikayesinin anlatıldığı bir video karşılıyor. Video sonrasında, “Save the Ark” ve “Escape the Ark” seçeneklerinden birisini seçmemiz gerekiyor. Aslında bu şıklar, oyunun genelinde hangi tarafta oynayacağımızı belirlememize yardımcı oluyor. Burada seçeceğimiz seçenek, oyundaki tek başımıza yapacağımız Challanges bölümünde ve karşılıklı multiplayer maçlarında öncelikli olarak hangi tarafta oynayacağımızı belirliyor. Seçeneklerden Save the Ark Security tarafını, Escape the Ark ise Resistance tarafını oluşturuyor.

Bahsedilen iki seçenekten birini seçtikten sonra, Brink’in en çok göze çarpan noktalardan birisi olan karakter oluşturma kısmına geçiş yapıyoruz. FPS türünde bir oyun olmasına rağmen karakter oluşturma seçeneğinde, RPG türündeki oyunlarla boy ölçüşecek seviyede olan Brink’in bu bölümünde, karakterimizin sesinden, vücut tipine kadar bazı detayları ayarlayabiliyoruz. Karakter oluşturma kısmında, ilk başta yapabileceğiniz çok bir şey yok. Kısıtlı eşyalar, oyunun başında sizi tek seçeneğe yönlendiriyor. Ancak seviyeniz yükseldikçe gelen eşyalar sonrasında epey zor seçimler yapmak zorunda kalacaksınız.

Brink'te birbirinin aynısı karakterler ile karşılaşmak neredeyse imkansız.

Vücut tipi demişken, oyunda üç farklı vücut tipi bulunuyor. Bunlardan Heavy, iri cüsseli vücut tipini oluşturuyor. Eğer Heavy’i seçersek, parkur öğelerinden mahrum kalıyoruz ancak daha ağır silahları aynı anda taşıyabiliyoruz. Örneğin ilk silah olarak bir minigun, ikinci silah olarak ise bomba atar taşıyabilirsiniz. Heavy’in zıttına, Light’a bakacak olursak bu vücut tipinde daha hızlı hareket edebiliyor, parkur öğelerinden daha fazla yararlanabiliyoruz. Ancak bu vücut tipini kullanmak isteyen kişiler, taşıyacağı silahlarda ise SMG ve tabanca kullanmayı kabul etmeliler. Bahsedeceğimiz son vücut tipi olan Medium, Heavy’e göre daha hızlı fakat daha az dayanıklı vücut tipini oluşturuyor.

brink pc ps3 xbox 360 bethesda splash damage
Thor: The Video Game Virtua Tennis 4
İLGİLİ EKRAN GÖRÜNTÜLERİ
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

okehan1212

12.7.2011 15:30:42

0
Bendeki Sorun [link]http://www.youtube.com/watch?v=A7LAketjAaw&feature=mh_lolz&list=HL1310473098[/link]

Cashimist!

11.7.2011 15:07:21

0
Pc'ye kesinlikle bir yama garekli... Yama geldi mi yoksa ?

cermin007

2.7.2011 19:52:15

-1
Dandik oyun. 15 dk. dayanabildim. Vakit kaybı.Crysis , Cod oynadıktan sonra bayıyor. Bulletstorm bile bundan iyi.

jarkaman

30.6.2011 11:55:53

0
quote:

Orijinalden alıntı: BSC Misafiri Parkur parkur diye söylenip durdular, parkurluk mekan yok. Vuruş hissi filanda yok. 2 saat tarıyorsun adamı sanki duvarı tarar gibi. PC optimizasyonu çok kötü. Konsolu bilmem ama PC için kötü bir oyun. Bence bu puanlarda çok fazla. İnceleme için teşekkürler.
Yoruma saygı duyuyorum fakat sanki oyunda başka oyunlarda zevk aldığın oyunlara göre göre kıyaslıyormuşun gibi geldi . Oysaki benim bu oyunu sevmemdeki en büyük etken oyun olduğunu hissettirmesi ne cod daki nede başka bir oyundaki gerçek çatışma hissini zaten oyun tarzıyla yansıtmıyor . Kolay kolay ölmüyorsun tek kurşunda geberip yatmıyorsun zaten oyununn da bu tip bir iddası yok .Herkesin farklı farklı özellikler seveceğini düşünerek yorumuna saygı duyuyorum ama herkesin beklentisininde farklı olacağını belirtmek istiyorum. mesela ben cod serirsinde kasılıyorum . Sebebi çok gerçekçi hemen ölüyorsun ayrıca karşımdaki öldürdüğüm görüntünün gerçekliği sebebiyle inceden vijdan da yapıyorum :d oysa bunda bir anime havası var öldürünce kasılmıyor aksine rahatlıyorsun . Ben oynarken inceden killzone 3 havası sezdim ve oyun başlayınca birkere satınca saatlerce oynuyorsun . Ama oyunu sevmemdeki en büyük etken oyun olduğunu hissetirmesi .

jarkaman

30.6.2011 02:47:20

0
oyunun Türkiye dağıtımcısı vivida Media marktlarda bulabilirsiniz. Ayrıca oyun bana görsellik dışında online killzone 3 ü anımsattı . Hatta şunu diyebilirimki oynanabilirlik çok iyi ayrıca botlar çok zeki ben ilk başda bir süre online olduğunu sandım oyunun :D Görsel olarak değişik normal konu farklı Lakin oyunu oynamaya başladığınızda saatlerin nasıl geçdiğini anlamıyorsunuz . cod serisindeki görüntüyü değilde oynanabilirlik arıyorsanız tavsiye ederim .

Reptile--TR

16.6.2011 14:06:41

0
quote:

Orijinalden alıntı: aslanhalim sesler haricinde oynanabilirlik ve grafikler oldukça başarısız multiplayer ını bilmiyorum ama single playerından uzak durulması gerekir...

aslanhalim

16.6.2011 02:09:55

+1
sesler haricinde oynanabilirlik ve grafikler oldukça başarısız multiplayer ını bilmiyorum ama single playerından uzak durulması gerekir...

Jeff Loomis

15.6.2011 21:37:17

0
@ Armag3d0N +1907

Reptile--TR

15.6.2011 14:28:08

0
guzele benziyor

Campeón

12.6.2011 21:52:13

0
Bilgisayarda oynanmayacak kadar kötü. PC için üzerinde durmaları lazım.

B_O_S_S

30.5.2011 12:03:22

0
Multiplayer olarak belki farklı bir keyif verebilir ama singleplayer olarak şahsi kanaatim berbat ve vasatın altında diyebilirim kendi oyuncunuzu karekterize etmek güzel ama multıplayer oynamayacaksanız bir anlamı yok çünkü sizi ancak diğer oyuncular görebiliyor sizin görebildiginiz sadece kollar ve silah.

theceza

27.5.2011 09:30:56

0
Pc de cidden çok kötü optimize etmişler oyunu. Ellerinde o kadar teknoloji var imkan var neden bu kadar kötü işler çıkarıyorlar anlamıyorum. Bundan başka oyunlara bakıp bizde bu şekilde yapmalıyız diye konuşmuyorlar mı acaba ?

BSC Misafiri

23.5.2011 11:32:19

0
bence eleştiriler çok acımasız xbox da oynuyorum gayet zevkli geliyor özellikle ses efektleri yerinde olmuş eksik olan yönü yapay zeka onun dışında eğlenceli aksiyonu yaşatabilen bir oyun BSC nin bu oyuna verdiği puanları yerinde buluyorum FPS leri çok sevdiğim için bana eğlenceli gelmiş olabilir ama homefront bu oyunl kıyaslanmamalı brink daha kaliteli bir oyun

BSC Misafiri

20.5.2011 13:02:11

0
Birde bu Operation Flashpoint reklamını kaldırın artık. :D Alan aldı, almayan almaz. Oyun eskidi bile artık. :)

BSC Misafiri

20.5.2011 13:01:19

0
Arkadaşlar Security Campaigninin What-if missionları hariç sondan 2. bölümünü geçebilen, veya geçmeye yaklaşabilen var mı? Solo modda? Tüm botlar hiç alakasız bir yere gidiyor, ve hiç engineer olmuyor. Medicler de yok. Soldier da yok. Bu bölümde bir yapay zeka hatası mı var?

BSC Misafiri

20.5.2011 12:08:51

0
"(her haritada sadece parkur özelliğini kullanan light-body oyuncularının erişebileceği rotalar mevcut. buyuzden oyunda her takımda enaz 1 tane light body operator olması gerkli )" Kesinlikle Brink tek başına oynanılacak primary(!) bir oyun değil. COD oynarken brinke dönmek iyi oluyor ama. O da aldığı parayı hakeder diye düşünüyorum, haketmez diyenlerde olabilir. Türkiyede 50 dolar çok çok ciddi bir para. "onemli olan puan degil, gorev tamamlama diyeceksiniz, olurmu hiç oyle şey diyecegim bende, ". Tam tersi, bence oyunda herşey puan. Sonuçda direk puan üzerinden sıralama var. Puan dağıtımıyla ilgili oyunun ciddi sıkıntıları var.

EnsArTRance

20.5.2011 11:29:58

0
konu, singlecıların işi.. yani -istisnalar kaideyi bozmaz- korsancıların..

Lifetaker

19.5.2011 22:54:39

0
quote:

Orijinalden alıntı: BSC Misafiri Single playerına ve hikayesine laf eden arkadaşlar. Left 4 Dead in hikayesi mi var? Counter strike ın hikayesi mi var? Team Fortress in hikayesi mi var? Yok o oyunlarada kötü diyorsanız ben hiçbirşey demiyorum. Bu bir arcade multiplayer oyun, L.A Noire değil.
Bu yorum "konuda konu, konuda konu" diyenlere gelsin.

cptANGRIST

19.5.2011 21:38:11

0
@EnsArTRance , oyunda parkur yetisini kullanabilenler olduğunda cok keyifli oluyor.. fakat parkur ile erisilebilen yerler, stratejik acıdan her haritada çok önemli noktalar değil.. (her haritada sadece parkur özelliğini kullanan light-body oyuncularının erişebileceği rotalar mevcut. buyuzden oyunda her takımda enaz 1 tane light body operator olması gerkli ) keske haritalar daha genis ve uzun olsalarmıs.. veya cok katlı... bir yone dogru uzun olması gerkliydi gibi hissediyorum haritalarda. bu arada karar verdik BC2 ye donuyoruz.. Brink buraya kadarmıs..

EnsArTRance

19.5.2011 20:59:26

0
"Oyundaki haritaların neredeyse hiçbirinde, parkur öğeleri geniş bir yer tutmuyor." demişsiniz.. O zaman bunu bi izleyin. http://www.youtube.com/watch?v=h0q14FZmfIo

* KıL

19.5.2011 19:18:06

0
oyun çok itici geldi hikayeside iyi deil

ReLanpLexLive

19.5.2011 18:17:13

0
Kesinlikle inceleme hoş olmuş fakat bu oyunu yeni edinme şansım oldu oynadım grafikler belki bir - iki hata dışında kusursuz ama oynanabilirlik yerlerde şöyleki oyunda adamlar tarıyosunuz herhangi bir tepki yok sanki boş bir yeri veya duvarı tarıyorsunuz gibi mermiler saçılıyor etrafa.Düşmanlarınız yanınızdan geçiyor siz ona ateş etmediğiniz sürece onlarda size bakmıyor bile . Healt kısmınında sol üstte olması pek iç açıcı değil bence verilen puan bu oyuna baya fzla ben hiç beğenmedim .

cptANGRIST

19.5.2011 18:09:00

0
- negatif elestirileri gecmeyi deniyorum,, yapıcı olmak istiyorum ama olmuyor.. az once oyuna girdik, 3 kisi tamspeak uzerinden sesli iletisimdeyiz, haritaları bildigimiz icin pusu kurabilecegimiz kosebaslarına yükleniyoruz.. lakin görev noktalarına uzakta oldugumuz icin puan alamıyoruz.. ( bir kisi ana gorevi secer, digerleride onu koruma gorevini secerlerse, koruyanlar puan alabiliyor. ana gorevi secen puan alamamaya devam ediyor..) onemli olan puan degil, gorev tamamlama diyeceksiniz, olurmu hiç oyle şey diyecegim bende, madem puanlama var. haritayı kullanabilen daha cok puan alabilmeli.. "defend here" seklinde bir komut eklenmeli oyuna. yada "defend me", hatta "set defend position"... - @BSC misafiri; medicler heavy olmalılar kanımca zaten, ama bir takimda 2 tane oynamayı bilen light body kullanıcısı varsa, karsı takımda 4 medic-heavy body dahi olsa pusuya duserler, sansları kalmaz.. ama baslangıc takımları icin medic tavsiye edebilirim.. ozellikle heavy assoult ve heavy engineer olmazsa olmazlardan bir takım icin. biri destek cıkar iken, digeri saga sola ıvır zıvır yerlestirebiliyor. cok ta etkili oluyorlar.. (simdiye kadar en zorlandıgımız mac. full light body kullanan takımlara karsı oldu.. oldurdugunuz adamları tamamen etkisiz hale getirmedinizmi 30 saniye olsun 1 dakika sonra olsun. mutlaka bir medic oyuna geri donduruyor. ve arkanızdan 2 kisi olarak geliyorlar busefer.. cok tehlikeli..)

BSC Misafiri

19.5.2011 15:04:03

-1
Oyunun PC performansında problem olduğunu ilk kez burda duyuyorum. Yalnız olabilir, emin değilim. Oyunun yapay zekası 10 sene öncenin yapay zekası, bunu herkes söylüyor. Hiç single player olmasaydı bence daha yüksek puanlar alabilirdi, SP berbat gerçekten.

BSC Misafiri

19.5.2011 14:57:43

0
Oyunda mini map olmasa mıydı? Health barı mı olmasaydı? Silah göstergeleri mi olmasaydı. Abi bunlar heroyunda var, herkes oyuna birşey diyor diye laf uydurmayın. Oyunun grafiklerine laf edenler var, yorum yapmıyorum bile. cptANGRIST arkadaşın yorumlarına bir iki ekleme yapayım: Oyunu her zaman medicler kazanıyormuş gibi bir durum var. Engineer olursanız herkesi bir kere bufflayabiliyorsunuz, bu yüzden fazla exp alamıyorsunuz. Adam ölene kadar bir daha bufflayamıyorsunuz. Medicler ise sürekli çalıştıkları için aldıkları exp punları çok dahafazla olabiliyor. Oyunda zarar gören kişinin yavaşlamamasını sanırım oyun daha hareketli olsun diye yapmışlar. Eğer tüm takım heavy olur, engineerlarda kevlar dağıtırsa takımın yenilebileceğini sanmıyorum. Oyunda sniper adına çok birşey yok. Haritalar aşırı küçük. Sniperlarda yarı otomatik ve 2-3 vuruşda öldürebiliyorlar zaten.

BSC Misafiri

19.5.2011 14:50:56

+1
PC optimizasyonunun neyi kötü? Bende oyunda hiçbir problem yok. Sadece bazı karakter kaplamalarında first person bakışında hatalar olabiliyor. (bir kere gördüm) Oyunda heavy body type olursanız zaten smart yok gibi birşey. Light olun. Oyunu oynayın. Birde dönün COD oynayın. O zaman görürsünüz oyunda parkur öğesi var mı yok mu. Vuruş hissi bence oyunda gayet güzel şekilde var. Fakat tüm silahlarda değil. Silahlar gerçek olmadığı için çok rahatsız eden bir konu değil. Single playerına ve hikayesine laf eden arkadaşlar. Left 4 Dead in hikayesi mi var? Counter strike ın hikayesi mi var? Team Fortress in hikayesi mi var? Yok o oyunlarada kötü diyorsanız ben hiçbirşey demiyorum. Bu bir arcade multiplayer oyun, L.A Noire değil.

bloodTime

19.5.2011 14:09:04

-1
incleme için teşekkürler oyun hiç ilgimi çekmedi...grafiği geçtik ,hikaye vardır dedim yok malesef...optimizasyonda iyi değil... yani berbat demeden geçemicem ,brinkten umutluydum ama olmadı .... 8 puan fazla bu oyuna....

farul

19.5.2011 13:25:58

0
Yeni bir efsane doğuyor.

cptANGRIST

19.5.2011 11:44:57

-2
@BSC Misafiri ; (10:32:13) vuruş hassasiyeti hakkında.. single playerı bitirdim, galactic smg(45 kursun , taped magazine ile hızlı sarjor degistirme) ve Bulpdaun smg (diger azyayılıma sahip smg, bunde extended magazin kullandım 40 kursun iyi geliyor nispeten guccsuz bir silah) vurus hassasiyeti dersen. oyundaki en hassas silah. (sniperlar haric) galactic smg dir. attıgın her kursun hemen hemen nisan aldıgın yere gider.. (light body ler icin, revovler lardan birtanesini kullanmalarını tavsiye edebilirim, tercih meselesi yakın mesafede etkililer.. cok hemde..) vurus hassasiyeti oyunda yok. adamı ayagından vurunca ne bir yavaslama nede bir hareket yetenegi azalması mevcut.. hatta biri size ates ederken zıplayıp havada kaymaya baslarsanız. (insan oyuncular) kimse sizi vuramıyor. cunki oyun motoru alısık oldugumuz gibi bir hareket yetenegi sunmuyor bize (TEAM FORTESS oynayanlar cok avantajlı.. eski quake cilerde bilir bu hareketleri) kosarken arkanızı donup hiçbir vurus hassasiyeti ! kaybı yasamadan ates edip. tekrar onunuze donup kosmaya zıplamaya devam edebiliyorsunuz.. oyunu almasam, gercekten silerdim ilk 3 5 saatten sonra, lakin elimizde patladı birkere, artık genisletilmis haritaları bekleyecegiz , suan var olan haritalar. birkere ezberlendimi, karsı takım icin inanılmaz zor oluyor oynamak.. hatta sıkıcı oluyor.. sırf eglencesine merdivende pusu kuruyoruz arkadaslarla.. 4 heavybody-medic takımı, 2 lightbody-soldier ile eziyoruz.. pek keyifli oluyor.. ama dedigim gibi, onemli olan sizin iyi olmanız degil herkezin esit olması.. - hassasiyet demisken, sniper mermisiyle vurulan birinin saga sola dusmesi gerek dimi.. ama yok.. saga sola ucma olayı yakın mesafe vuruslarında mevcut sadece.. yerim boyle hassasiyeti.. :))

BSC Misafiri

19.5.2011 10:32:12

0
çok güsel olmasada güsel bi oyun bu oyuna bu kadarda hakaret olmaz arkadaslar ben oynuyorum çok eğlenceli bir oyun vurus hassasiyeti fln yok diosunuz ama ben gayet rahat bir şekilde oynuyorum ben bu dediğiniz sorunların coguyla karşılaşmadım acaba sizmi oyniyamiyosunuz yoksa ben cok iyi bir oyuncumuyum?

Cafraline

19.5.2011 08:45:47

-2
Çok kötü bir oyun olmuş brink.Oyunu ilk gördüğüm andan itibaren çok itici gelmişti.

Babblebabble

19.5.2011 04:52:32

-2
Adam 5 dakika dayanabilmiş tebrikler, Campaign'e tıklayıp elime silah geldiği gibi kapadım ben.Shift+del çekicektim ama kalıntıları kalır gözüme çarpar, oyunu hatırlarım falan diye uninstall'dan sildim.

BSC Misafiri

19.5.2011 01:39:21

-1
@BSC Misafiri(01:33) Son incelemelere bakarsan notlarda yükselme görürsün. 6 puan veren IGN'in video incelemesine bak bir Youtubedan. %90'ı disslike olan bir video. Eurogamer da 8 mi ne vermişti.a

BSC Misafiri

19.5.2011 01:33:11

+1
Tüm yabancı oyun sitelerinde bu oyun 6 paun almışken bizim yerli sitelerde 8-8,5 civarında.Şimdi ya bu yabancı elemanlar oyundan anlamıyor ya bizimkiler.Kime güvenip paramızı çöpe atıcaz.Eğer orjinal alıcaksak mesela.

cptANGRIST

18.5.2011 23:11:28

0
@mezka ; PreOrder kurbanıyız biz.. :) oyunun arkasındaki ekip, yapılan reklamlar, idda lar.. hepsi boşaymış... - bu arada @ CodeMachine.. DH ve BSC para basmıyosa, test edecekleri oyundur, ekipmandır, herne ise .. kendilerine test edilmesi icin göderilmesini tercih edeceklerdir.. Para basıyorlarsa, bende istiyorum :)) Nasa dan bir shuttle alıp test edelim noolur..

CodeMachine

18.5.2011 23:01:14

+1
Cevap için teşekkürler, genel anlamda hem DH hem BSC olarak inceleme yapacağınız ürünlerin yetkili kişiler tarafından gönderilme zorunluluğu var mı? Yani mesela bir ekran kartı veya oyunu kendiniz alıp inceleme yapamaz mısnız yoksa adam bize göndermemiş neden inceleyeyim havası mı var?

Formel

18.5.2011 22:59:14

0
Bir de ign'ye suç atıyorlardı düşük puan verdi diye tam yerinde vermiş puanı oysa.

mezka

18.5.2011 22:47:16

0
@cptANGRIST oyun alırken seçici olun dikkatli olun incelemelere bakın kör gözle gidip almayın onlara gözün kesmiyorsa git korsan oyna baktın güzel orjinal al yoksa paralar çöpe gidiyor işte böyle

cptANGRIST

18.5.2011 22:15:42

0
BRINK mi.. yav oyunu geri alıcak bir merci bulursanız luften bana iletebilirmisiniz.. 4 kisi aldık bu oyunu, oynuyoruz oynuyoruz ama olmuyor... LanParty kıvamına getirelim dedik, pc leri topladık bir evde ama gene olmadı.. bukadar zayıf bir oyun mu olur ? lütfen, sadece rastlantısal ateş eden cihazlar var etrafta, area of effect damageleri yukarı iletilmiyor zıplarsanız kurtuluyorsunuz.. area of effect damage leri celik gemi alabandalarından yatay olarak gecebiliyor ama. hatta knockdown bile oluyorsunuz bazen.. ne yaparsanız yapın, oyundaki satranc tahtası gorunumunden kurtulamıyorsunuz. ( terrain kaplamasından bahsediyorum arkadaslar ) sadece light body kullanan ve haritaları ezberlemiş düşmanlarınıza karsı (online oyun veya lanparty) hiç sansınız yok,, headshot avantajı cok fazla oyunda, ve yakın mesafeden (oyunda uzak mesafe yok.. cidden yok.. niye sniper silahı varsa oyunda pompalı daha etkili herdaim) tabancalar cok etkili (light body ler icin)... "BadCompany2" deki takım oyunundan sonra Brik icin tam bir fiyasko diyorum... ( sadece yürüyerek oynayan iki takım arasında cok keyifli gecen maclar war. yok degil.. ama saga sola tırmanan adam oldumu böööööö... eziyoruz karsı takımı, light body operator karsısında hiçbir güç duramaz.. ) - Ciddiyim. bu oyundan uzak durun.. SATIN ALMAYIN... filimleri kadar guzel degil.. reklamı yapıldıgı kadar hiç guzel degil... bos .. Lise Donem ödevi gibi bisey olmus.. bitmemis te zaten.. sıkıldım gene bak. niye para verdik arakdasım biz bu oyuna..

Formel

18.5.2011 21:50:45

0
Şaka gibi yav. Bu puanlar nasıl bu kadar yüksek olur anlaşılır değil yav.70 üstün alabilecek bir oyun değil bu. Hadi diyelim oynanışını mucize oldu da çok beğendiniz ki mucize olmuş görüldüğü kadarı ile şu grafiklere Allah aşkına nasıl 8,2 verdiniz. Yapay zeka sorunu yok, yapay zeka yok oyunda. Animasyonlar ise tam fail zaten.2011 yılındayız bu animasyonların hali ne. Silah barları olsun can göstergesi olsun kısaca HUD yerleşimi berbat.Oynanış ise gerçekten bir tuhaf. Hikaye zaten yok.Hurra bir biçimde o karmaşık menulerden oyuna dalıyorsunuz ne yapacağınızı bilemeden çatışmalar başlıyor.Aman ne çatışma Counterda ki botlarla:))))) Madem beceremediniz ya da uğraşmadınız, hiç single koymasaydınız bari. Oyunda ki hatalarda zaten ayrı olay. Crysis 2 'yi yağ gibi çalıştıran nvidia kart , oyunda ki tüm patchleri yapılmış olsa bile performans yerlerde geziyor.Üstelik bu grafiklerde. Kimse kusura bakmasın oyunu yarım yamalak çıkarmaları bizim suçumuz değil. Bir ürün alırken

Lifetaker

18.5.2011 20:14:38

+6
Yani bir oyun sitesi bir oyuna güzel diyorsa güzeldir kötü diyorsa kötüdür bu mu yani Gerçi senin 5 dk oynayıp silmenden ne kadar oyundan anladığın belli.

cermin007

18.5.2011 20:10:07

-1
http://www.1up.com/reviews/ İşte Brinkin aldığı not: D

Lifetaker

18.5.2011 20:08:19

+3
quote:

Orijinalden alıntı: cermin007

Brink kadar mide bulandırıcısın be çocuğum.....
Mide bulandıran bi yoruma ancak böyle bir cevap verilebilir.

cermin007

18.5.2011 20:00:45

-3
quote:

Orijinalden alıntı: Lifetaker

5 dk sonra kaldırdınmı? çok hızlı oynamışsın helal
Brink kadar mide bulandırıcısın be çocuğum.....

Lifetaker

18.5.2011 19:55:47

+3
quote:

Orijinalden alıntı: cermin007 Oyunu kurdum, oynadım ve 5 dk. sonra kaldırdım. Vaktinizi boşa harcamayın.Gidin Mario oynayın daha iyi.
5 dk sonra kaldırdınmı? çok hızlı oynamışsın helal

Lifetaker

18.5.2011 19:49:58

0
Çok güzel bir oyun. Multiplayer çok zevkli. Son zamanlarda "vuruş hissine" ammada taktınız. Tamam bende severim gerçekçi oyunları elimde hem arma 2 hemde arma 2 arrowhead var hergünde oynuyorum multiplayer larını ama bu kadar abartmaya gerek yok sonuçta bir oyun bu, okadar çok vuruş hissi istiyorsan git poligonlarda gerçek silahla ateş et.

cermin007

18.5.2011 19:45:43

-2
Oyunu kurdum, oynadım ve 5 dk. sonra kaldırdım. Vaktinizi boşa harcamayın.Gidin Mario oynayın daha iyi.

Bernhard

18.5.2011 19:39:40

+6
paypay88; Şimdiye kadar eleştiri yüzünden kimsenin yorumunu silmedik. Başta Erdinç olmak üzere herkese bu konuya özen gösteriyor. Ama incelemeyi değil de editörü "konsol düşmanı", "PC düşmanısınız" gibi sözlerle zan altında bırakamazsınız. Ayrıca yorumunu bu incelemeyi yazan arkadaş değil, ben sildim. İncelemeyi beğenmeyebilirsiniz, farklı görüşte olabilirsiniz. Sonuçta bu Samet Konuksal'ın kendi görüşlerinden oluşuyor. Ben de her zaman aynı görüşte olamayabiliyorum diğer yazar arkadaşlarla. Buyurun doğrudan incelemeye katılmadığınız noktaları söyleyin. Yazarları kötü niyetle suçlamak doğru değil. Unutmayın ki yazar arkadaşlarımızın da gururu var. Alkan Adakaner

Opricnik

18.5.2011 19:21:43

-7
anca silersiniz yorumu bscnin kalitesi - lere düştü - basmaya devam

Antrim

18.5.2011 18:55:39

0
lego oyununa video inceleme yapıyosunuz buna yapmıyorsunuz bsc de ciddi bir kalite düşüsü var.

BSC Misafiri

18.5.2011 18:53:18

0
Sakin ol paypay88 bu ne şiddet bu celal :D Anladık konsolundan başka bişeyin yokta gayet iyi niyetli yazılmış bir açıklama o. Ve gerçekler acıdır büyü artık.

BSC Misafiri

18.5.2011 18:48:38

0
Sakin ol paypay88 bu ne şiddet bu celal :D Anladık konsolundan başka bişeyin yokta gayet iyi niyetli yazılmış bir açıklama o. Ve gerçekler acıdır büyü artık.

Armag3d0N

18.5.2011 18:45:42

+6
Yapımcı ve dağıtımcı firmalar bile oyunda ciddi sorunlar olduğunu kabul etti ve özür diledi,daha tartışacak ne var ki.Adamlar biran önce para kazanmak için test süresini kısaltıp sorunları oyun çıktıktan sonra yama ile düzeltme yolunu seçiyorlar.Doğru düzgün bir hikayede yok,bölümde anca botlarla oynuyorsun.Ne verdiğiniz parayı ne de bu puanı hakedecek bir oyun değil.

masterbatu

18.5.2011 18:26:34

+1
bu ne yaw. oyunun üst sağda kronometre, aşağıda silah/şarjör, sol üstte can barı, sol altta harita. oyun gerçekçi bir oynayıştan çok uzak. atmosferi batırıyor her köşede olan eklentiler. oyunu bu yüzden pek sevmedim

BSC Misafiri

18.5.2011 18:21:04

+2
Hotfix filan yalan. Hepsini yaptık yine berbat. Nvidiaya çalışmışlar sanki. Uzak durun beyler.

mezka

18.5.2011 18:05:53

+1
herşeyiyle farklı bir oyun genede ne yapıp ne edip video incelemeyi yapın

AsiCimbomlu

18.5.2011 18:04:32

-1
quote:

Ben ofisten değil, evden yazıyorum yazıları. Steam'den satın alıp o şekilde hallettik.
Ben sizide ofisten sanıyordum. Bana steam id nizi verirmisiniz ? (bide şifreyi :P)

agolasmet

18.5.2011 18:04:32

0
homefront oyununa berbat demiştim kendi kendime ama bu oyun berbat kavramını da aşmış...aslında yorum yapmaya bile değmez...grafik berbat, vuruş hissi berbat, oynanabilirlik berbat, hikaye falan da yok ortada...resmen milleti kandırdılar brink ile

Quirah

18.5.2011 18:00:18

0
quote:

Orijinalden alıntı: AsiCimbomlu

Ofise oyun gelmediyse bu incelemeyi nasıl yaptınız?
Ben ofisten değil, evden yazıyorum yazıları. Steam'den satın alıp o şekilde hallettik.

AsiCimbomlu

18.5.2011 17:56:26

0
quote:

Bizim de yapabileceğimiz pek birşey yoktu. Brink'in Türkiye'deki dağıtıcısı hâla belli değil. Dolayısıyla ofise oyun gelmedi. Ya video inceleme çok geç çıkacaktı, ya da şimdi olduğu gibi yazılı inceleme yayınlanacaktı. Anlayacağınız ikisi de sizleri memnun etmeyecekti. :)
Ofise oyun gelmediyse bu incelemeyi nasıl yaptınız?

Quirah

18.5.2011 17:50:50

0
@CodeMachine; Bizim de yapabileceğimiz pek birşey yoktu. Brink'in Türkiye'deki dağıtıcısı hâla belli değil. Dolayısıyla ofise oyun gelmedi. Ya video inceleme çok geç çıkacaktı, ya da şimdi olduğu gibi yazılı inceleme yayınlanacaktı. Anlayacağınız ikisi de sizleri memnun etmeyecekti. :) Yazmışken ekleyeyim @BSC Misafiri; ATI Brink için hotfix yayınladı. Zaten Nvidia'da sorun yoktu diye biliyorum. Bir deneyin. http://forums.steampowered.com/forums/showthread.php?t=1880283 /Samet Konuksal

BSC Misafiri

18.5.2011 17:50:42

+3
Parkur parkur diye söylenip durdular, parkurluk mekan yok. Vuruş hissi filanda yok. 2 saat tarıyorsun adamı sanki duvarı tarar gibi. PC optimizasyonu çok kötü. Konsolu bilmem ama PC için kötü bir oyun. Bence bu puanlarda çok fazla. İnceleme için teşekkürler.

CodeMachine

18.5.2011 17:48:26

+2
Garip garip oyunlara video inceleme yapıp bu oyunu es geçmeniz size hiç yakışmadı.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

Brink Samet Konuksal 8 / 10 oy
KÜNYE
Brink
+ TAKİBE
AL
35 kişi bu oyunu takip ediyor.
Artılar
» Uzun süreli olabilecek multiplayer
» Takım oyunu ve göreve dayalı oyun şekli
» Gerçekçi sesler
» Parkur öğeleri ve SMART sistemi
» Detaylı hazırlanmış karakter oluşturma ve silah düzenleme seçeneği
» Birbirinin aynısı oyunlardan sıkıldığımız günlerde özgün bir yapım
Eksiler
» Bazı kaplama problemleri
» Uğraşılmamış singleplayer
» Yapay zeka sorunları
» Güncellemeyle çözülebilecek olsa da, teknik sorunlar
Editör Notu: Herkesin oynayabileceği başarılı bir yapım.
8,4
2.0
6
OY
5,5
PC TEST SİSTEMİMİZ
 • İşlemci Intel Core i7-4790K 4.00 GHz
 • RAM 8 GB DDR3 1600 MHz
 • Ekran Kartı Nvidia GeForce GTX970M 4GB GDDR5
 • Sabit Disk 128GB SSD
İNCELEME VE ÖN İNCELEMELER
22 Eylül 2014 Pazartesi 7,0
Pixel Piracy Piksel piksel açık dünya korsan oyunu Pixel Piracy'i inceliyoruz. Samet Konuksal
18 Eylül 2014 Perşembe
World of Warships Ön İnceleme World of Tanks ve World of Warplanes'in ardından, World of Warships ile savaş denizlere taşınıyor! Tunahan Başol
2 Aralık 2013 Pazartesi
World of Tanks Xbox 360 Edition: Beta İnceleme Xbox 360'ta tank istilası başladı. Savaş alanında durumlar nasıl? Samet Konuksal
7 Kasım 2013 Perşembe 7,5
Football Manager 2014 Rekabetsiz ortam Football Manager serisini kötü yönde etkiliyor. Samet Konuksal
13 Ağustos 2013 Salı 8,8
Dragon's Crown Vanillaware, bir 2D aksiyon-rpg oyununun nasıl olacağının güzel bir örneğini sunuyor. Alkan Adakaner
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız