Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Bionic Commando

1 | Bionic Commando Geri Döndü!

Oyun piyasasında en önemli faktör, yaratıcılıktır. Bir oyun geliştirirken, piyasadaki diğer oyunlardan çok farklı özellikler varsa oyununuzda ve bu özellikleri iyi entegre edebildiyseniz oyununuza, başarılı olmamanız imkansız.

Oyun piyasasının ilk yıllarından beridir, bir sürü oyun türü gördük. Önceden her tür birbirinden kalın sınırlarla ayrılırlardı. Daha sonra türleri birbirleriyle harmanlamaya ve yeni türler icad etmeye başladılar. Çoğu bir işe yaramadı ama aralarında başarılı olanlar da oldu. Son zamanlarda ise, eski popüler oyunların yeniden yapımlarıyla şanslarını deniyor yapımcı firmalar. Eskiden hit olmuş ve çok para getirmiş oyunları, her yönden geliştirip tekrar piyasaya sürüyorlar. Çoğu zaman başarılı olan bu “remake” oyunlardan birisi de Bionic Commando.

İlk olarak NES (Nintendo Entertainment System) için 1988 yılında ekranlarda göründü Bionic Commando. Tek kolunun biyonik ve çok güçlü olması, o zamanlar için enteresandı. Kolumuzu kullanarak yapabildiklerimiz çok çeşitliydi ve bu da oyunun en can alıcı kısımlarından biriydi. Oyun kısa sürede hit oldu ve değişik platformlarda da boy gösterdi. En son 2008 yılında PS3 için Bionic Commando Rearmed geliştirilmişti ve sevilmişti. 2009 yılında çıkan en son Bionic Commando, Rearmed'ın kaldığı yerden bayrağı taşımaya devam ediyor.
 
Nathan Spencer, eski bir asker. Gizli bir askeri deney sonucunda, vücudunda bir takım modifikasyonlar yapılmış komandoların en sonuncusu. Suçsuz olduğu halde hapse atılıyor ve idama mahkum ediliyor. Ölüm sırasını beklerken dünyaya yapılan büyük bir saldırı sonucu, hükümet Nathan'ın yeteneklerine yeniden ihtiyaç duyuyor ve onu hapisten çıkararak, görev başına dönmesini sağlıyorlar. Nathan'ın görevi, saldırının arkasında neler olup bittiğini öğrenmek ve olan biteni teker teker merkeze raporlamak.

 

Oyun dev haritalarda, yıkılmış şehrin caddelerinde geçiyor çoğunlukla. Atmosfer müthiş. Gerçekten kendinizi yıkılmış bir şehirde hissediyorsunuz ve ilk zamanlarda kendinizi kötü hissediyorsunuz. Sık ağaçlarla kaplı orman ve yer altı görevlerinde de içiniz kararıyor. Bunu iyi yönde söylüyorum çünkü oyunun atmosferi yansıtma becerisi çok iyi. Etrafla etkileşim son haddinde. Her yer kırılıp dökülmüş olmasına rağmen, daha da kırıp dökmek bizim elimizde. Hatta bazı yerleri biz kırıp kendimize alternatif yollar da açabiliyoruz.

Genelde görevler dış mekanlarda geçiyor. İç mekanlara nadiren giriyoruz. Girdiğimiz zaman da bir binanın içinde bir kaç kat çıkıyoruz ve hemen binanın arkasından yolumuza devam ediyoruz. Aslında oyunu Spiderman oyunlarına benzetebiliriz. Çünkü çoğu zaman biyonik kolunuzu kullanarak, çeşitli objelere tutuna tutuna Örümcek Adam gibi sallanarak ilerleyeceksiniz. Hem en hızlı hem de en güvenli ilerleme şekli bu. Bazı bölümlerde mecburen kolunuzu kullanarak ilerlemeniz gerekiyor çünkü dipte ya derin su oluyor ve boğuluyorsunuz ya da radyasyon oluyor, Birkaç saniye maruz kaldığınızda ölüyorsunuz.

bolumsonucanavari bioshock 2 alan wake metro 2033 darksiders mag enslaved vanquish a shadow's tale blur demon's souls metroid other m nintendo wii playstation 3 xbox360
Damnation Virtua Tennis 2009
İLGİLİ EKRAN GÖRÜNTÜLERİ
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

Turqix

20.7.2009 13:37:37

0
PC için de çıktı dün.

onaryo

13.6.2009 12:41:28

0
En tarafsız oyun inceleyen editor sizsiniz. Tebrik ederim.(Bu sözüm Talha Aynacı'ya)
  • Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

Bionic Commando Murat Şen 7 / 10 oy
KÜNYE
Bionic Commando
+ TAKİBE
AL
1 kişi bu oyunu takip ediyor.
Editör Notu: Türü sevenlere.
7,0
2.0
4
OY
6,2
PC TEST SİSTEMİMİZ
  • İşlemci Intel Core i7-4790K 4.00 GHz
  • RAM 8 GB DDR3 1600 MHz
  • Ekran Kartı Nvidia GeForce GTX970M 4GB GDDR5
  • Sabit Disk 128GB SSD
İNCELEME VE ÖN İNCELEMELER
22 Eylül 2014 Pazartesi 7,0
Pixel Piracy Piksel piksel açık dünya korsan oyunu Pixel Piracy'i inceliyoruz. Samet Konuksal
18 Eylül 2014 Perşembe
World of Warships Ön İnceleme World of Tanks ve World of Warplanes'in ardından, World of Warships ile savaş denizlere taşınıyor! Tunahan Başol
2 Aralık 2013 Pazartesi
World of Tanks Xbox 360 Edition: Beta İnceleme Xbox 360'ta tank istilası başladı. Savaş alanında durumlar nasıl? Samet Konuksal
7 Kasım 2013 Perşembe 7,5
Football Manager 2014 Rekabetsiz ortam Football Manager serisini kötü yönde etkiliyor. Samet Konuksal
13 Ağustos 2013 Salı 8,8
Dragon's Crown Vanillaware, bir 2D aksiyon-rpg oyununun nasıl olacağının güzel bir örneğini sunuyor. Alkan Adakaner
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız