League of Legends 2022 Yaz Mevsimi’nde 7. Hafta Tamamlandı! League of Legends 2022 Türkiye Büyük Finali İzmir'de Gerçekleşecek!

Blizzard ve NetEase Mobil Cihazlar için Geliştirdiği Warcraft Oyununu iptal Etti

03.08.2022 19:51 - Mehmet Tandoğan

 
 
Blizzard ve Çinli oyun devi NetEase'in mali bir anlaşmazlık nedeniyle devasa çok oyunculu World of Warcraft mobil oyununu iptal ettiği bildirildi. Bloomberg'e göre bu oyun, World of Warcraft ile aynı evrende geçecek ve devasa çok oyunculu bir çevrimiçi rol yapma oyunu olacaktı.
 
İptal edildiği bildirilen oyunun 100'den fazla NetEase geliştiricisinden oluşan bir ekip tarafından üç yıldır üzerinde çalışıldığı iddia ediliyor. Çin'de World of Warcraft'ı yayınlayan ve aynı zamanda Diablo Immortal'ın ortak yaratıcısı olan Blizzard ve NetEase'in, oyun için mali şartlar konusunda bir anlaşmazlığa girdiği ve sonunda mobil oyunu iptal ettiği söyleniyor.
 
Öte yandan yine Warcraft evreninde geçen ve mobil cihazlar için çıkış yapacak olan oynaması ücretsiz bir aksiyon strateji oyunu olan Warcraft Arclight Rumble, Mayıs ayında Blizzard tarafından duyuruldu. Bunun yanı sıra geçtiğimiz hafta, World of Warcraft: Wrath of the Lich King Classic'in 26 Eylül 2022'de çıkış yapacağı onaylandı.

Kaynak Videogameschronicle
Tweet
World of Warcraft Blizzard wow mmorpg
League of Legends 2022 Yaz Mevsimi’nde 7. Hafta Tamamlandı! Paylaş League of Legends 2022 Türkiye Büyük Finali İzmir'de Gerçekleşecek!
YORUMLAR 1
mczaga - 3.8.2022 21:22:18 0
Oyunun ismi ne?
    Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

BSC KÜNYESİ
World of Warcraft
+ TAKİBE
AL
20 kişi bu oyunu takip ediyor.