Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Toy Story Mania

1 | Oyuncak hikayesi

Sinemalarda animasyon filmi bazında önemli bir kapıyı aralayan Toy Story ikinci filmi dışında bir çok yapımı ve oyuncakları ile hala ilk günki etkisini koruyor. Önümüzdeki dönemlerde yeni filmi ile de tekrar gündeme gelecek olan Toy Story, yeni oyunu ile Wii oyuncularının karşısına çıktı.

İsmini çocukların uğrak noktalarından biri olan Disneyland’taki Toy Story Midway Mania’dan alan oyun hemen hemen aynı eğlenceyi evlerinizde oyun severlere sunmak için yapılmış.

Oyunu açtığınızda sizleri 4 farklı menü karşılıyor. Ayarlar kısmını es geçecek olursak aslında bu kalan üç kısmında birbirleri ile bağlantılı olduklarını söyleyebilirim. Oyunda bir hikaye modu bulunuyor fakat bu hikaye modunun serbest oynama modundan çok farklı olduğunu söyleyemeyeceğim. Aradaki tek fark hikaye modunda oyunun ana hatlarını oluşturan minik oyunları belli bir sıraya göre yapıyorken serbest oyun modunda adından da anlaşılacağı gibi dilediğiniz sıraya göre oynuyorsunuz.
 
Hediye kısmında ise bazı oyunların kilitlerini açıyorsunuz. Bu kilit açma işlemi ise tabi ki istediğiniz şekilde gerçekleşmiyor. Bu kısımdaki kapalı olan oyunların kilidini açabilmek için öncelikle hikaye modunda bölümleri geçip puan toplamanız gerekli. Bu puanlarla farklı puanlamalara sahip oyunların kilidini açıp oynayabiliyorsunuz.

Toy Story Mania’da bir çok mini oyun bulunuyor. Fakat bu mini oyunların hemen hemen hepsi hedefi tutturma üzerine kurulmuş. Bu oyunu oynarken braz sıkıcı bir hal alsada oyun modlarındaki farklı kurallar bu durumu bir nebze de olsun kurtarabiliyor.

Halka geçirme, tilt, pasta atışı ve ülkemizde bul karayı al parayı diye bilinen oyun türü gibi bir çok mini oyun Toy Story Mania’da kendisine yer edinmiş. Oyunların kimisinde hedefi vurmaya çalışırken kimisinde ise zamanlamaya ve yön verme kabiliyetinize güvenmeniz gerekiyor. Bu oyunların her biri de farklı Toy Story karakterleri tarafından sunuluyor. Başta Woody, Buzz, Rex ve Yeşil Askerler olmak üzere Toy Story filminde bulunan hemen hemen her karaktere oyunda yer verilmiş.

Oyunun belki de en büyük artılarından birisi dört kişiye kadar çoklu oyuncu desteği sağlamasıdır. Her ne kadar kalabalık oynayınca ekrandaki hedef işaretleri büyük bir kamaşaya sebep olsa da bu durum aksine eğlenmenize daha da yardımcı oluyor.

Toy Story Mania Disney Nintendo Wii
Football Manager 2010 GTA 4 : Ballad of Gay Tony
İLGİLİ EKRAN GÖRÜNTÜLERİ

İçeriğe ait yorum yok

Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

Toy Story Mania Ersin Kılıç 6 / 10 oy
KÜNYE
Toy Story Mania
Editör Notu: Kötünün iyisi.
6,0
2.0
6
OY
6,3
PC TEST SİSTEMİMİZ
  • İşlemci Intel Core i7-4790K 4.00 GHz
  • RAM 8 GB DDR3 1600 MHz
  • Ekran Kartı Nvidia GeForce GTX970M 4GB GDDR5
  • Sabit Disk 128GB SSD
İNCELEME VE ÖN İNCELEMELER
22 Eylül 2014 Pazartesi 7,0
Pixel Piracy Piksel piksel açık dünya korsan oyunu Pixel Piracy'i inceliyoruz. Samet Konuksal
18 Eylül 2014 Perşembe
World of Warships Ön İnceleme World of Tanks ve World of Warplanes'in ardından, World of Warships ile savaş denizlere taşınıyor! Tunahan Başol
2 Aralık 2013 Pazartesi
World of Tanks Xbox 360 Edition: Beta İnceleme Xbox 360'ta tank istilası başladı. Savaş alanında durumlar nasıl? Samet Konuksal
7 Kasım 2013 Perşembe 7,5
Football Manager 2014 Rekabetsiz ortam Football Manager serisini kötü yönde etkiliyor. Samet Konuksal
13 Ağustos 2013 Salı 8,8
Dragon's Crown Vanillaware, bir 2D aksiyon-rpg oyununun nasıl olacağının güzel bir örneğini sunuyor. Alkan Adakaner
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız