Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

StarDrone Extreme

1 | Uzayda İlk Yolculuk

Beatshapers tarafından geçen yıl PS3'e getirilen StarDrone ile uzayın derinliklerine dalış yapmıştık. Playstation Move sayesinde kontrol etiiğimiz gemimizi, zorlu labirentlerden geçirerek, çeşitli düşmanları yok etmek adına ölümcül müdahalelere giriştik. Bu nedenledir ki, StarDrone yapısı itibari ile piyasada bulunan hiçbir oyuna benzemiyor. Bu benzersin oyun bir de dokunmatik kontrollere buluşunca ortaya bambaşka bir yapım çıkmış.

     PS Vita için çıkışını yapan StarDone Extreme oyunu, hiç şüphesiz ki Sony'nin yeni el konsolunda en çok beğenilseler arasında kendine yer edinmiş durumda. 5 inçlik OLED ekranda inanılmaz derecede güzel grafikler ile, kullanıcılara adeta göz banyosu yaptırıyor. Sezgisel ön dokunmatik ekranı sayesinde, parmağımızın her hareketini anında algılıyor ve uzay gemisinin kontrol edilmesini oldukça kolaylaştırıyor.

Şimdi oyunu en başından incelemeye başlayalım

     StarDone Extreme oyunu TR PSN üzerinden 7,69 TL'ye satın alınabilir. Ama satın almadan önce deneme sürümünü ücretsiz olarak indirip test edebilirsiniz.

     Oyunu indirip kurduysanız eğer, size tavsiyem ilk olarak kullanma kılavuzunu okuyun. Kullanma kılavuzu içerisinde oyunla ilgili bilgiler yer alırken, bazı öğretici dökümanlara da yer verilmiş durumda. Oyun sırasında afallamak istemiyorsanız eğer bunları mutlaka öğrenmelisiniz. Kullanma kılavuzuna ulaşmak için, oyunun LiveArea ekranındayken, ekranın üstünde yer alan ve içerisinde soru işareti olan kırmızı ikona tıklamanız yeterli olacaktır.

     Oyunu ilk açtığımızda Playstation Network bağlantısı otomatik olarak etkinleştiriliyor. Eğer herhangi bir ağa bağlı değilsek, bu bağlantı doğal olarak gerçekleştirilmiyor ve direk olarak kendimiz ana menüde buluyoruz.
 

Ana menü oldukça şık ve oyunun içeriğine uygun olarak tasarlanmış. StarDrone logosu altında, arı peteklerine benzeyen, altıgenlerden oluşmuş menü seçenekleri bulunuyor. Menü seçenekleri ise şu şekilde oluşuyor.

     PLAY GAME: Bu seçenek altında 60 farklı bölüm var. Her bölüm kendi arasında zorluk seviyesine göre değişkenlik gösteriyor. İlk bölümlerde oyunun yapısını öğrenmeye çalıştığımız için zorlanmadan seviye atlayabiliyoruz. Sonraki bölümlerde ise yeni bir seviyeye geçebilmek için ecel terleri döküyoruz. Tabi seviye geçemesin başka bir yolu daha var. Onu da yazımızın ilerleyen kısımlarında anlatacam.

     OPTIONS: Bu seçenek altında oyunla ilgili birçok ayara ulaşabiliyoruz. Game Speed ile oyun hızını ayarlarken, Music Volume ile sesi, Easy-Hard ile zorluk seviyesini, Front-Rear ile arka veya ön dokunmatik fonksiyonları, Cloud Load ve Cloud Save ile PS3 çapraz oyun özelliklerini ayarlayabiliyoruz.

     STORE: Bu seçenek altında, oyunun satınalınabilir paketlerini PSN üzerinden kontrol edebiliyor ve indirebiliyoruz. Ben bu yazıyı yazarken sadece "Skip" paketi mevcuttu ve ücretsiz olarak alınabiliyordu.

     HIGH SCORES: Bu seçenek altında, dünya üzerindeki kullanıcıların oyun sırasında elde ettiği puanları ve madalyaları görüntüleyebiliyoruz. Ekranı sola doğru kaydırdığımızda, arkadaşlarımızın puanlarını, yine sola kaydırdığımızda "My Score" başlığı altında kendi sıralamamızı görüntüleyebiliyoruz.

     CREDITS: Bu seçenek altında ise, oyunun yapımcı bilgilerine ulaşabiliyoruz.

Uzay boşluğundaki ilk yolculuğumuz başlıyor.

     PLAY GAME seçeneğine dokunarak giriş yaptığımızda, bizleri First! Adı verilen başlangıç bölümü karşılıyor. Bu bölümde kendi içerisinde 12 farklı bölüme ayrılıyor. Her bir bölüm yapboz oyununun bir parçasıymış gibi tasarlanmış. Bölüm atladıkça yapbozu tamamlıyoruz ve resmimiz ortaya çıkmış oluyor. Seviye seçme ekranında bölüm ile ilgili istatistiklere ulaşırken, kazandığımız madalyalar ve skorlar ekranın alt kısmında konumlandrılmış durumda. Böylece yeni bir oyuna başlamadan önce hangi madalya da ve hangi skorda kaldığımızı kolayca görebiliyoruz.

     PLAY LEVEL butonuna tıklayarak oyuna giriş yapıyoruz. Henüz ilk seviyeden başlangıç yaptığımız için oyun bizlere bazı ipuçları veriyor. Bu ipuçlarını atlamadan doğru bir şekilde değerlendirdiğimiz vakit, yüksek skorlar elde etmek ve madalya kazanmak çok daha kolay olacaktır.

ps3 extreme game indir konsol live area oled oyun playstation ps vita psvita sony stardrone vita
The Treasures Of Montezuma Blitz Resistance: Burning Skies

İçeriğe ait yorum yok

Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

StarDrone Extreme Ersin Çakı 6 / 10 oy
KÜNYE
StarDrone Extreme
Editör Notu: Kötünün iyisi.
6,5
2.0
0
OY
0
PC TEST SİSTEMİMİZ
  • İşlemci Intel Core i7-4790K 4.00 GHz
  • RAM 8 GB DDR3 1600 MHz
  • Ekran Kartı Nvidia GeForce GTX970M 4GB GDDR5
  • Sabit Disk 128GB SSD
İNCELEME VE ÖN İNCELEMELER
22 Eylül 2014 Pazartesi 7,0
Pixel Piracy Piksel piksel açık dünya korsan oyunu Pixel Piracy'i inceliyoruz. Samet Konuksal
18 Eylül 2014 Perşembe
World of Warships Ön İnceleme World of Tanks ve World of Warplanes'in ardından, World of Warships ile savaş denizlere taşınıyor! Tunahan Başol
2 Aralık 2013 Pazartesi
World of Tanks Xbox 360 Edition: Beta İnceleme Xbox 360'ta tank istilası başladı. Savaş alanında durumlar nasıl? Samet Konuksal
7 Kasım 2013 Perşembe 7,5
Football Manager 2014 Rekabetsiz ortam Football Manager serisini kötü yönde etkiliyor. Samet Konuksal
13 Ağustos 2013 Salı 8,8
Dragon's Crown Vanillaware, bir 2D aksiyon-rpg oyununun nasıl olacağının güzel bir örneğini sunuyor. Alkan Adakaner
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız