Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Horror Racing

1 | Yüksek Adrenalin

İzometrik görüş açılı araba yarışı olan Horror Racing kolay oynayışı ve yüksek adrenelin seviyesi ile öne çıkıyor. Buda size oyuna ilk elinize aldığınız andan itibaren yakalıyor ve sonuna kadar bırakmıyor. Oyunun geliştiricisi olan duyulmamış firma NEXFX Games, yayıncı ise iPhone dünyasının tanıdık yayıncısı Chillingo Ltd.

Oyuna ilk girdiğimizde ilk önce profil ekranı ile karşılaşıyoruz burda birden çok profil yaratabildiğimiz için aynı anda bir kaç kişi aynı cihazdan oyunu oynayabiliyor. Sonrasında çıkan menüde Championship, skirmish ve quick race seçenekleri ile karşılaşıyoruz. Şampiyona ile yarışlara katılıp bir çok yeni harita, araç ve araç güçlendirmeleri açabiliyor, skirmish ile kendi seçtiğimiz haritada kendi istediğimiz araç gibi özellikleri ayarlayarak yarışabiliyor yada Quick Race yani hızlı yarış ile hiç bişi seçmeden anında aksiyona dalabiliyoruz.

Oyunda amaç belirli tur sayısında pist üzerindeki silahlardan ve diğer değişik öğelerden en iyi faydalanarak rakiplerinizin önünde yarışı tamamlamak. Fakat gerçekte bu o kadar kolay olmuyor çünkü siz ateş açarken rakipleriniz boş durmuyor ve onlarda aynı şekilde size karşık veriyorlar. Patlatığınız yarışçılar veya havaya uçan arabanız hemen tekrar tam güçte yarışa katılıyor ama tabii zamanın işlemesinden dolayı yenilenen araç rakiplere göre biraz geride başlayabiliyor.

Oyunun esas kısmı şampiyona menüsüne girdikten sonra sizden oynayacağınız aracı seçmeniz isteniyor. Araçlar iki parametre ile birbirinden ayrılıyor birisi motor gücü, diğeride zırh kalitesi. Motor hızlı gitmenizi ve çabuk hızlanmanızı sağlarken, zırhınız alacağınız darbeleri daha uzun süreli hazmetnizi sağlıyor. Burda oynayış tarzınıza göre açık olan karakterlerden birini seçebilirsiniz.

Şampiyona, aslında istediğiniz açık olan yarışalara katılmamız üzerine kurulu yani kesin sıralı yada kaybettiğinizde taa başa dönmeniziı gerektiren bir yapısı yok. Buda size geniş bir esneklik veriyor.

Yarışları kazandıkça veya dereceye girdikçe yeni haritalar açılıyor, para vede deneyim kazanıyoruz. Kazandığımız deneyim aracımız için gerekli güç arttıcıları alabilme seçeneklerini açarken, paralarda bu seçenekleri seçip alabilmemizi sağlıyor.

Kısaca haritalar ve rakipler zamanla zorlaştıkça siz aracınızın gücünü ve yeteneklerini arttırarak şamiyonada tutunmaya çalışılıyorsunuz. O yüzden haritaları çok hızlı açar ve ilerki seviyelerde zorlanırsanız önceki yarışlarda daha iyi dereceler alıp arabanızı güçlendirip tekrar pist açmayı deneyebiliyorsunuz.

Üç bölümde, toplam 15 harita mevcut tüm haritaları açarsanız en korkunç yarışçı ile birebir kapışma fırsatını buluyorsunuz kazanırsanız onun arabası ve karakterinide açabiliyorsunuz.

Horror Racing Chillingo IPhone
Majesty 2 : The Fantasy Kingdom Sim Order of War
İLGİLİ EKRAN GÖRÜNTÜLERİ

İçeriğe ait yorum yok

Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

Horror Racing gun Oksay 9 / 10 oy
KÜNYE
Horror Racing
Editör Notu: Herkesin oynayabileceği başarılı bir yapım.
8,7
2.0
3
OY
2,3
PC TEST SİSTEMİMİZ
  • İşlemci Intel Core i7-4790K 4.00 GHz
  • RAM 8 GB DDR3 1600 MHz
  • Ekran Kartı Nvidia GeForce GTX970M 4GB GDDR5
  • Sabit Disk 128GB SSD
İNCELEME VE ÖN İNCELEMELER
22 Eylül 2014 Pazartesi 7,0
Pixel Piracy Piksel piksel açık dünya korsan oyunu Pixel Piracy'i inceliyoruz. Samet Konuksal
18 Eylül 2014 Perşembe
World of Warships Ön İnceleme World of Tanks ve World of Warplanes'in ardından, World of Warships ile savaş denizlere taşınıyor! Tunahan Başol
2 Aralık 2013 Pazartesi
World of Tanks Xbox 360 Edition: Beta İnceleme Xbox 360'ta tank istilası başladı. Savaş alanında durumlar nasıl? Samet Konuksal
7 Kasım 2013 Perşembe 7,5
Football Manager 2014 Rekabetsiz ortam Football Manager serisini kötü yönde etkiliyor. Samet Konuksal
13 Ağustos 2013 Salı 8,8
Dragon's Crown Vanillaware, bir 2D aksiyon-rpg oyununun nasıl olacağının güzel bir örneğini sunuyor. Alkan Adakaner
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız