Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Ruined King: A League of Legends Story - İnceleme

 
 
Geliştiriciliğini Airship Syndicate'ın üstlendiği ve yayınclığını Riot Foge'un yaptğı Ruined King: A League of Legends Story, tek oyunculu rol yapma ve sıra tabanlı savaş oyunu olarak karşımıza çıkıyor. 16 Kas 2021 tarihinde çıkış yapan oyun, League of Legends evreninde geçen ilk iki Riot Forge oyunundan biri. Bu yazımızda sizlere oyunun incelemesini yaparak bir bakış sunacağız.
 
Öncelikle oyun, Riot Games tarafından kurulan Riot Forge ekibinden geliyor. Yani asıl olarak Riot Games ekibine bağlı bir stüdyo. Bu stüdyo çeşitli bağımsız stüdyolar ile anlaşıp LoL evrenine ait farklı farklı oyunlar yapma amacını taşıyor. Dolayısıyla bu konuda herhangi bir kafa karışıklığı olmasın. Şimdi geçelim incelememize.
 
Oyun içerisinde neleri barındırıyor?
 
Ruined King: A League of Legends Story ile eski ve yeni League of legends hayranlarına hitap ediyor. LoL karakterlerinin yer aldığı bu oyunda Bilgewater'a girişimizi yapıyoruz. Oyuna başlamadan önceki ilk sahnede Ruined King hakkında bazı bilgilere erişebiliyoruz. 
 
 
Ahri, Braum, Illaoi, Miss Fortune, Pyke ve Yasuo gibi LoL karakterlerini barındıran oyun içerisinde kontrol edebileceğimiz toplamda 6 adet karakter bulunuyor. Oyuna her ne kadar Miss Fortune ile başlasak da ileride bu karakterleri de kullanabiliyoruz. Bilgewater'ın etrafını bu karakterlerle keşfediyor ve hikayede ilerlemeye çalışıyoruz. Takım tabanlı savaş sistemi bu karakterlerle birlikte oyuna iyi bir şekilde yediriliyor.
 
Sıra tabanlı savaş sistemini oldukça güzel ve sağlam bir şekilde işleyen oyun, karakterler arasındaki yeteneklere de önem veriyor. Doğru hamle yapmanız gereken özel beceriler de oyun içerisinde yer alıyor. Sırasıyla hamle yaptığınız bu mücadelede farklı yetenekler kullanabiliyor ve rakipleri alt edebiliyorsunuz.
 
Sıra tabanlı savaş sistemine farklı bir soluk getiren ve LoL'den esinlenerek oyuna dahil edilen koridor sistemi bu yapım ile karşımıza çıkıyor. Hız, denge ve güç gibi üç farklı koridor türleri bulunan bu oyunda, dilediğinizi seçebiliyorsunuz.
 
 
 
Hız koridorunu seçerseniz, yeteneğin kullanım süresini azaltabilir ancak etkisini zayıflatırsınız. Güç koridorunda ise yetenek kullanmak bu yeteneğin kullanım süresini arttırır. Bu sayede yetenek daha yavaş gerçekleşir ama etkisi artar. Koridor sistemi ile öne çıkan bu oyunun bazı bölgelerinde koridor değiştirmek zorunda kalabiliyorsunuz. Örneğin oyunun başlarında
Kurulu Sis Bombası'nın olduğu bir rakiple karşılaşıyorsunuz. Bu bombayı Hız Koridoru yeteneğiyle etkisiz hale getirmezseniz, patlayarak grubunuza hasar veriyor. Dolayısıyla oyun içerisinde bu şekilde farklı farklı koridor varyasyonlar bulunuyor. Bu sistem oyuna çeşitlilik katıyor.
 
 
 
Oyun içerisinde toplamda kontrol edebildiğiniz ve grubunuza alabildiğiniz 6 farklı karakter yer alıyor demiştik. Bu karakterlerin her birinin farklı yetenekleri bulunuyor. Bir karakter gruba uzun süreli koruma sağlayabiliyorken diğer karakter ise şifa konusunda destek çıkıyor. Bunları doğru zamanda kullanmak sizin ustalığınıza bağlı.
 
Ruined King harita konusunda da oyunculara hayal kırıklığı yaratmıyor. Oyunculara geniş bir harita sunan bu yapımda, özgürce dolaşabiliyor ve etrafı keşfedebiliyorsunuz. Etrafı keşfederken de yan görevlere geçiş yapabiliyorsunuz.
 
Ana hikaye ve yan görevler
 
Ruined King oyunculara çizgisel bir ana hikaye sunuyor. Ana hikayenin yanı sıra yan görevler kapsamında birçok aktivite ve yapılacak görevler yer alıyor. Bu yan görevler esnasında karakterlerin hikayelerine daha detaylı bir şekilde bakış atılıyor. Dolayısıyla bu görevleri yaparak o karakter hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.
 
 
 
Bu yapım oyunculara geniş bir harita sunuyor. Haritada dilediğiniz gibi dolaşabiliyor ve keşif yapabiliyorsunuz. Etrafı keşfederek yan görevleri tamamlayabilirsiniz. Yan görevleri yaparak karakterlerin seviyelerini arttırabilir ve efsanevi silahlar geliştirmek için çeşitli öğeler toplayabilirsiniz. Bunu yapmak oldukça önemli. Çünkü oyunun ilerleyen kısımları oyuncuları zorlayabiliyor.
 
Grafikler ve animasyonlar
 
Oyun, grafik ve animasyon anlamında hayranları hayal kırıklığına uğratmayacak türden. Riot'un başardığı önemli konulardan biri kesinlikle animasyon tekniğidir.
 
 
 
Animasyon konusunda gerek oyunlarda gerekse film/dizi sektöründe önemli işler başarıyor. Karakter tasarımları, oyun içindeki animasyonlar ve çevre tasarımı gerçekten de oyuncuları hoşnut edecek türden.
 
Dil seçenekleri
 
Ruined King biz oyuncular için aslında bir sıfır önde başlıyor. Çünkü oyun içerisinde hem Türkçe alt yazı hem de Türkçe dublaj bulunuyor. Alt yazı ve dublajın yer alması oyunu daha da oynanabilir kılıyor. İki desteğin bulunması oyun içerisinde eğlence unsurunu arttırıyor.
 
Sonuç
 
Sıra tabanlı aksiyon ryo öğelerini içerisinde barındıran oyun, hayranların, yeni LoL dünyasına katılanların ve sıra tabanlı savaş sistemini sevenlerin kesinlikle oynaması gereken türden. Ruined King, türü içerisinde farklı olmaya oyun.
 
Steam ve Epic Games Store sayfası
 
 
Resmi tanıtım yazısı 
 
League of Legends şampiyonlarından oluşan bir grup kur, Bilgewater'ı gez ve ölümcül Kara Sis'in sırlarını ortaya çıkarmak için Gölge Adalar'a yelken aç.
 
Airship Syndicate'in geliştirdiği, Battle Chasers'ın ve Darksiders'ın yaratıcısı efsaneleşmiş çizgi roman sanatçısı Joe Madureira'nın görsel üslubuna sahip Ruined King: A League of Legends Story™, oyuncuları League of Legends evrenini keşfetmeye davet eden ilk Riot Forge oyunu.
 
 
 
Bu sıra tabanlı, hikâyesiyle oynayanı içine çeken rol yapma oyununda grubunu düzenleme ve birbiriyle alakasız League of Legends şampiyonlarından oluşan grupları kontrol etme özgürlüğüne sahip ol, canlı ve hareketli Bilgewater şehriyle gizemli Gölge Adalar'ı keşfet ve Koridor Sıra Sistemi'ni deneyimle.
 
Türkçe dublajlı fragman
 
 

Bu haberin bağlantısı
URL
Ruined King: A League of Legends Story Riot Forge Airship Syndicate hikâye ağırlıklı sıra tabanlı rol yapma oyunu
Vodafone FreeZone Zula Cup 2021 Turnuvası'nın Eşleşmeleri Belli Oldu! Gran Turismo 7 - Porsche Vision Gran Turismo Fragmanı

İçeriğe ait yorum yok

Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

KÜNYE
Ruined King: A League of Legends Story
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız