Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

GitHub'ın Kurucusu Oyun Yayıncılığına Giriş Yapıyor: Null Games'i Kurdu

 
 
Yazılım geliştirme projeleri için web tabanlı bir depolama servisi olan GitHub'ın kurucusu Chris Wanstrath, geliştiricilere öncelik veren bağımsız bir oyun yayıncı stüdyosu Null Games'in kurulduğunu duyurdu. Null Games'in yayınlanan ilk oyunu ise Kanadalı stüdyo Excellent Rectangle tarafından geliştirilen ve 2023 yılı içerisinde Steam üzerinden PC için çıkış yapacak olan roguelite hokey oyunu Tape to Tape olacak.
 
Null Games yayıncılık konusunda geliştiricilere öncelik veriyor
 
 
 
Geliştiricilere öncelik veren bir misyonu benimseyen Null Games stüdyosu, bağımsız oyunların yayıncılığını üstlenecek. Bu kapsamda kurucu Chris Wanstrath şu ifadeleri kullanıyor: "Bağımsız oyun dünyasında yayıncılar tüm güce sahiptir ve bunun da bilincindeler. Sözleşmeler, her zaman bir risk faktörüdür ve genellikle tek taraflıdır. Yaşımız ilerledikçe oyun endüstrisinin her zaman eğlenceli olmadığını öğrendik. Dolayısıyla bu durumun karşısında bir tavır aldık.
 
2007'de GitHub'ı kurduğumda, hikayem çok da kadar da farklı değildi. GitHub, uygulama ve web geliştiricileri tarafından tek kullanımlık bir işlev görüyordu. Kullandıkları araçlar da onlar için tasarlanmamıştı. Ancak bu durum zamanla değişti ve yalnızca geliştirici deneyimine odaklandık. Bugüne baktığımızda GitHub, uygulama ve web geliştiricileri için harika araçlar sunuyor. Bunun yanı sıra on yıl öncesine göre çok daha iyi çalışma koşullarına sahip.
 
Öte yandan Null stüdyosu yalnızca bir yayıncı ekibi olarak karşınıza çıkıyor. Sektörü değiştiremiyoruz. Ama bunu yapabilen ve büyüyen bir hareketin parçasıyız. Geliştiricilerle ortaklık kurarak ve onlara harika şartlar sunarak, daha iyi oyunlar yapmalarına yardımcı olmak istiyoruz. Yeni bir hikaye de burada başlıyor.."

Bu haberin bağlantısı
URL
Kaynak Gematsu Oyun
Batı Temalı Aksiyon Oyunu ExeKiller için Oynanış Fragmanı Yayınlandı God of War: Ragnarök Satışları 11 Milyona Ulaştı

İçeriğe ait yorum yok

Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

KÜNYE
Oyun Endüstrisi ÇOKLU PLATFORM
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız