Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Fortnite Gözünü Birinciliğe Dikti

 
   Epic Games’in tüm dünyada 50 milyondan fazla oyuncuya ulaşan çevrimiçi PvP hayatta kalma oyunu Fortnite, popülerliğini durmaksızın artırıyor. BBC Türkiye'nin haberine konu olan oyun, araştırma şirketi Newzoo’ya göre de dünyanın en çok oynanan oyunları arasında 3. sıraya yerleşti.

   BBC’nin haberine göre Fortnite’ın kısa sürede bu denli başarılı olmasının altında oyunun ücretsiz olması yanında geliştirici Epic Games’in sürekli güncellemeler ve geliştirmelerle oyunu canlı tutması. Battle Royale türüne getirdiği yenilikçi yaklaşım oyuncular tarafından takdir edildikçe, oyunun Twitch ve YouTube gibi platformlardaki izlenmeleri de rekor kırdı.

   Fortnite’ın başarısına katkı yapan bir diğer faktörse oyunun anne babalar arasında da kabul görmesi. Oyundaki şiddet düzeyinin çok düşük olması ve bunun da karikatürize bir biçimde gösterilmesi, ayrıca kan gibi unsurların oyunda yer almaması sayesinde oyunun anne babaların güvenini kazandığı belirtiliyor. Hatta bazılarına göre oyun, çocuklara ekip ruhu, iletişim ve birlikte bir şeyler yapma becerisi kazandırıyor.

   Öte yandan oyun dünyasına yönelik araştırmalarıyla tanınan Newzoo’ya göre Fortnite uzun süredir piyasada yer alan bir çok oyunu geride bırakarak dünyanın en çok oynanan oyunları arasında 3. sıraya çıktı. Ocak 2018’de 6. sırada yer alan oyun nisan ayından beri listenin 3. sırasında yer alıyor. Epic Games’in oyunu farklı ülkelerde yayınlamasıyla birlikte Fortnite’ın daha üst sıralara çıkması da mümkün. 
 
basın bülteni

Bu haberin bağlantısı
URL
epic games cliff bleszinski fortnite unreal engine 4 pc
Logitech G Yeni Mekanik Tuş Anahtarı GX Blue ve G512 Mekanik Oyun Klavyesini Duyurdu Fortnite’ta Yılın En Büyük Maçı Bu Gece Oynanıyor
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

Cute Hentai

13.6.2018 22:26:20

0
Farkındayım. Demek istediğini görmezden geldim. Herşeyi kafaya takmam. İyi oyunlar.

Nerevarine

13.6.2018 12:53:12

0
Hll qnq ama demek istediğim o değildi.

Cute Hentai

13.6.2018 11:40:31

0
Kotasız 100MBit kullanıyorum. Aylık download'ım 5-6TB'ı buluyor. 5 adet NAS cihazına iniyor veriler 5x16TB'lık. Eyvallah ciğerim 25MB'ın lafı bile olmaz.

Nerevarine

13.6.2018 10:00:24

0
Günlük 25 mb’ınla sana iyi eğlenceler.

Cute Hentai

13.6.2018 04:13:07

0
Ücretsiz olmasına rağmen denediğim saat içerisinde sildim. PUBG oynuyorum, kafam rahat.

wattonx

12.6.2018 22:15:15

+1
Para epic'e gidiyor unreal engine gidiyor çok sevinçliyim lanet olsun pubg'a tabi
    Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

KÜNYE
Fortnite
+ TAKİBE
AL
7 kişi bu oyunu takip ediyor.
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız