Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Farkında Olmadan Mikro Ödemelere 8.000$ Kaptırdı!

Mikro ödemeler hem mobil hem oynaması ücretsiz hem de ödemeli oyunlarda baş belası olabiliyor.
 
      Kanada'da gerçekleşen bir olay konsollara kredi kartı bağlayarak alışveriş yapma ve mikro ödeme sisteminin ne gibi maddi felaketlere yol açabileceğini bir kez daha gözler önüne serdi.
 
 23 Aralık 2015 tarihinde aile reisi Lance Perkins, oğlunun kendisine ait kredi kartını kullanarak FIFA 16'da yaptığı oyun içi alışverişlerin sonucu 7.625.88 $'lık bir faturayla karşılaştı. O anda şoka uğradığını dile getiren baba, oğluna kredi kartını acil durumlar ve aile için ihtiyaç duyulan ihtiyaçların kolay alınabinmesi için teslim ettiğini dile getiriyor.
 
Oğlunun bir kereliğe mahsus kaçak olarak kredi kartını oyun içinde kullanması ise aslında sonun başlangıcı olmuş:
 
"Oğlum oyun içi ürünü alırken bunu tek seferlik bir ödeme sanmış. Benim kadar saf bir çocuk ve daha sonra yaptığı işlemlerin hiç birinden para alınmayacağını düşünümüş."
 
     Yaşanan olay sonrası hemen bankasıyla görüşen baba Perkins, bankadan, dolandırıcılık olmadığı müddetçe yapılabilecek hiç bir şeyin olmadığı cevabını aldı. Haberi gerçekleştiren CBC ajansının, satın alımın gerçekleştiği Xbox'ın yetkilileriyle röportaj yapma isteği yanıtsız kalırken bir sözcü konsolda reşit olmayanların ailelerinden izinsiz satın alımlarına engel olan bir güvenlik seçeneğinin yer aldığının altını çizdi.

Bu haberin bağlantısı
URL
Kaynak CBC FIFA 16 FIFA EA Sports kadın futbolcular spor furbol EA PS4 ps3 xbox one pc xbox 360
Metal Gear Online Betası PC'de Yarın Başlıyor Oculus Rift Patronu: "Nintendo Virtual Boy, VR Teknolojisini Yaraladı"
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

John Voxville

10.3.2016 16:25:54

0
Bu arada çocuk dediğiniz kişi 17 yaşında. Bu tarz detayları kırpmayın haberden abi. :/ Benim 17 yaşında çocuğum olsa normalde ben de kredi kartı emanet ederim. Herhalde ergenliği tuttu ve babasına uyuzluk yapmak için çekti. 17 yaşında olup da, eşşek kadar bilmem kaç dolar yazısını görmeden alıp kullanmasının başka mantıklı açıklaması yok. Gerçekten saf olduğu için böyle olduysa çocuğu bir doktora götürsünler.

MALTHAEL

13.1.2016 10:50:16

0
Paracıklar paracıklar .

amcaoğlu

13.1.2016 02:11:52

0
çocuk kredi kartını değil babasının App Store şifresini kullanarak alıyor.

Patren

12.1.2016 19:48:43

0
tam dayaklık çocuk ama babası iyi maaş alıyorduk aylık en az 5k dolar

Onur Önder

12.1.2016 15:58:24

0
Allah kimsenin başına vermesin bankaya borçlanma olayını.Bir keresinde kredi kartı ile değil ama kefil yoluyla dost kazığı yedikte gördük.Ve ne kadar ciddi olduklarını anladıkta.5.000 TL lik eşyalara 250 tl yazdıklarına göre elimizdeki herşeyi alabilirlerdi.Allah'dan içimizde yasa bilenlerimiz vardıda kurtardılar bizi.Nefsimiz var.Kredi kartını oyuncak gibi görürsek ne gibi sonuçları olacağını bildiğimiz için hiç elmizi sürmedik bile.Maaş kartımla bile steam üzerinden alış veriş yapsam bile, alış-veriş den sonra kartın bilgilerini hemen sistemden siliyorum.Yalnışlıkla, denemem amaçlı uğarştığımda Dayz'i aldığımı hatırlıyorum.Dalgınlık olabilir.O yüzden maddi zorluk riskine girmemek için aman dikkat.

dominnic

12.1.2016 14:15:42

+1
işin kötü yanı fifa16 da 23 bin türk lirası kadar fifa points aldığı halde kartlardan ronaldo yada messi çıkmadıysa bak sen işe :D :D

MytHnfr

12.1.2016 13:51:04

+3
Çocuk kaç yaşında bilmiyorum ama aile için ihtiyaç diye çocuğa kart teslim etmek nedir? Şahsen ailede buluyorum hatayı çocuk aklı diye bir şey var heves eder alır, farkedilmez sanar aksi bir durum olur iş çığırından çıkar.

alito

12.1.2016 13:48:43

+3
Ek kart filan verseydi çocuğa da limitini kendi ayarlasaydı. Bence suç tamamen babasının.

bozcan

12.1.2016 13:20:49

0
kartlardan ne çıktı acaba :)
    Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

KÜNYE
FIFA 16 ÇOKLU PLATFORM
+ TAKİBE
AL
21 kişi bu oyunu takip ediyor.
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız