League of Legends 2021 Dünya Şampiyonası Grupları Duyuruldu! Oblivion Kapıları The Elder Scrolls Online: Deadlands ile Kapanıyor

Riot Games Türkiye Elektronik Spor Sahnesi Kapatılıyor!

24.09.2021 00:04 - Hamit Can Sayılgan

 
     Riot Games, 2022 planları kapsamında Riot Games Espor Sahnesi'nin kapatıldığını duyurdu. 2022 yılında VFŞL karşılaşmaları çevrimiçi olarak oynanacak ve canlı yayınlar farklı bir stüdyoda gerçekleştirilecek.
 
     Riot Games'in EMEA Espor Direktörü Alberto Guerrero tarafından yapılan açıklama;
 
     "Bugün sizlerle VFŞL ve Riot Games Espor Sahnesi’yle ilgili aldığımız 2022 kararlarını paylaşmak istiyoruz. Bildiğiniz üzere 2019 yılında Türkiye’de esporu daha ileriye taşımak amacıyla on takımla üç sene sürecek bir iş ortaklığı sistemine geçiş yapmıştık. Aradan geçen süre içerisinde oyuncuyla buluşan yeni oyunlarımız ve ekosistemimize dahil ettiğimiz yeni espor branşlarımızla birlikte, uzun vadeli ve sürdürülebilir yapılar kurmak üzerinde çalışmaya başladık. Bu planlar kapsamında başlangıçta üç sene süreceğini açıkladığımız iş ortaklığı sistemini bir sene daha uzatmaya karar verdik.

     Uzun vadeli yol haritamıza odaklanmaya devam edeceğimiz 2022 yılında, yaklaşık iki senedir pandemi nedeniyle seyirci ve takımlarımızı ağırlayamadığımız Riot Games Espor Sahnesi’ni kapatmaya karar verdik.
 
     VFŞL, 2022 yılında oyuncuların maçlara takım evlerinden bağlanacakları çevrimiçi bir formata geçiş yapacak. Bu karar sayesinde kaynaklarımızı pandemi belirsizliklerinden bağımsız olarak hem izleyici deneyimini, hem de içerik çeşitliliğini artıracak şekilde daha etkin ve verimli kullanabileceğimize inanıyoruz.

     VFŞL canlı yayınlarımız 2022 yılından itibaren farklı bir stüdyoda hayata geçecek. Riot Games bütün oyunları ve espor branşlarıyla birlikte Türkiye’deki oyuncuları desteklemeye devam edecek. Önümüzdeki dönemde gelecek planlarımızı sizlerle ayrıca paylaşacağız."
 

Kaynak LoLespor
Tweet
league of legends riot games pc rts mmo
League of Legends 2021 Dünya Şampiyonası Grupları Duyuruldu! Paylaş Oblivion Kapıları The Elder Scrolls Online: Deadlands ile Kapanıyor
YORUMLAR 4
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.
KanameSama - 25.9.2021 04:08:09 0
Her oyun Yasuo,Zed,Yone Bermuda veledimsi üçlüsünden alıp bağıra zırlaya oynayan veletlerden bir şey olmayacağını anladıklarındandır.
BSC Misafiri - 24.9.2021 12:50:04 +2
Yavaş yavaş herkes gidecek
BSC Misafiri - 24.9.2021 12:49:34 0
Bunlar bile Tr den umudu kesmiş.
BSC Misafiri - 24.9.2021 09:29:39 +1
Desenize şuna ülkeden bi halt olmaz o yüzden kapatıyoruz diye geç bile kaldınız.
    Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

BSC KÜNYESİ
League of Legends
+ TAKİBE
AL
43 kişi bu oyunu takip ediyor.