Röportaj: Prime World

Batman’in Oyunu Yapılması Gereken 10 Düşmanı

1 | Anarky, Mr. Freeze, Professor Pyg ve Catwoman

10) Anarky
 
Yetenekli bir hacker, dövüş ustası, yüksek istihbarat
 
Anarky, Batman: Arkham Origins’te Gotham City’deki kaos ortamını avantaja çeviren anarşist bir filozof olarak hiç de küçümsenmeyecek bir rol ile karşımıza çıkmıştı. Çizgi romanlardaki kötü karakterler arasında felsefesi en ilginç olan karakter olmasına rağmen hiçbir zaman görmesi gereken ilgiyi göremedi.
 
Anarky ile açık dünya oynayışlı çok güzel bir anti-hero oyunu yapılabilir. Şöyle düşünebiliriz; Infamous: Second Son’ ın daha karanlık, daha yer küreye yakın hali. Ayrıca hikaye olarak da Anarky’nin felsefesinden yararlanıp karma inanışına dayanan iyi adam/kötü adam geçişleri düşünülebilir.
 

Bir hacker tüm şehre kaos saçabilir

9) Mr. Freeze
Dahi, insan üstü bir dayanıklılık, buz silahı
 
Mr.Freeze belki de üstüne yapışan Schwarzenegger yaftasından ötürü hep kusurlu bulunacak ama bu onun Batman çizgi romanlarındaki en heyecan verici kötülerden biri olmadığı anlamına gelmeyecektir. Şöyle ki hasta olan eşini tedavi edebilmek için kötülüğe baş koyan Mr.Freeze kesinlikle diğer saf şeytan kötü adamlardan daha sempatik.
 
Mr.Freeze’i Batman oyunlarında ana kötü karakter olarak göremedik ama bölüm sonu dövüşlerinde bize kendisine özel oyunu yapılsa çok iyi olur diyebileceğimiz kadar ipucu verdi. Hem bir düşünsenize tamamen karlarla kaplı estetik bir Gotham City ve oyun sonunda video oyun tarihinin en mükemmel yüzleşmelerinden biri…

 

8) Professor Pyg
 Yetenekli bir cerrah, kimyager, deli
 
Çizgi roman kadrosuna 2000li yılların ortasında katılsa da Batman’in karşılaştığı en korkunç düşmanlardan biri. Çılgın zulüm teknikleri Joker ile neredeyse aynı seviyede olan Prof.Pyg’in çizgi romanda içinde bulunduğu anlar en korkunç ve karanlık anlar bile olabilir.
Prof.Pyg’in amacı bütün insanları kendine göre kusursuz yapmak ama sandığınızdan farklı bir şekilde. Kurbanlarına oyuncak bebek yüzü eklemek ve beyin ön loblarını çıkartmak suretiyle onlar kendisine itaat edecek birer ‘Dollatron’a çevirir.
 
Arkham serilerindeki karanlık elementlerinden dolayı alınan övgüleri göz önünde bulundurursak tam olarak korku ögelerine dayalı bir Batman oyununu kim istemez. Böyle bir oyunda yeterince tanınmamış hikayesi sır gibi olan Prof.Pyg biçilmiş kaftan olabilir.
 

7) Catwoman
Üstün yetenekli bir hırsız, dövüş ustası, mucit
 
Catwoman’ın hikayesi biraz karışık. 1940’tan beri sırasıyla etkileyici, gizemli bir yasadışı örgüt üyesi ve hikayenin ana karakteri sıfatlarını aldı. Bu inişli çıkışlı durumlara rağmen DC evreninin en ünlü karakterlerinden biri olması hali değişmedi.
 
Kendi üretimi olan icatları ve yakın dövüşlerdeki çevikliği sayesinde kendine ait bir oyunu en çok hak eden karakterlerden biri. Arkham City’de gördüğümüz kadarıyla kendine özgü espri ve eğlence anlayışı olan Catwoman ile, hırsızlık odaklı; değeri gittikçe artan parçaların peşinden koşmamız kulağa güzel geliyor.
 

batman villians scarecrow Victor Zsasz Calender Man League of Assassins Joker Deadshot Professor Pyg Catwomen Anarky Mr. Freeze
Röportaj: Prime World Paylaş
İLGİLİ VİDEOLAR
YORUMLAR
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.
David Attenborough - 11.9.2014 20:26:19 0
Scarecrow'un baş düşmanımız olduğu korku temalı bir oyun fena olmaz.
BSC Misafiri - 7.8.2014 20:56:15 -1
deathshot yetenekliden çok afedersiniz şerefsiz batmanden dayağı yeyipte sürekli adam çağırması gerçekten sinir bozucu bir olay bence biraz abartılmış bir düşmandı o kadar da yetenekli değil...
Karl Franz - 22.7.2014 11:23:04 0
Deathstroke?
BSC Misafiri - 11.7.2014 04:10:47 0
Rocksteady, catwoman oyunu yapsın hemen alırım.
orfur - 10.7.2014 20:09:29 0
Batman Animated Series de Mr. Freeze çok iyiydi her bölümde gözlerimiz yaşarırdı Scarecrow lu bölümlerdeyse film tadı alırdık ki en iyi kötülerden korkuyu kullanması özellikle ama benim en sevdiğim Mad Hatter bölümleri ile karekteri ile çok etkileyiciydi onunda oyununun yapılmasını isterim izlemeyenler için batman the animated series'i şiddetle öneriyorum Harley Quin bu seriden doğdu Two Face bölümü efsanedir bu arada
Persona_Non_Grata - 10.7.2014 16:48:25 0
Harley quin nerede?
op.55 no.1 - 10.7.2014 02:22:15 0
Hadi ama yapılacaksa ilk önce Joker'in oyunu yapılmalı boşuna main villain değil adam :D.
positiveboy - 10.7.2014 02:10:02 0
victor u sevdim ama Ra' al Ghul efsanedir
BSC Misafiri - 9.7.2014 19:46:28 0
Ra’s al Ghul'u tek geçerim.....Onun oyunu yapilsin yeter.
maffay__musty - 9.7.2014 12:14:09 +1
Gerçekten güzel ve etkileyici bir sunum olmuş emeğinize sağlık
  • 1
  • Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

BSC KÜNYESİ
Batman: Arkham Knight
+ TAKİBE
AL
93 kişi bu oyunu takip ediyor.
SON BSC VİDEOLARI
World of Tanks'ta Dev Savaşları Deniyoruz 7 Ekim 2017 - 40394 izlenme
Gökhan Yılmaz
World of Tanks'in 9.20 güncellemesi ile eklenen Büyük Savaş oyun modunda 30'a 30 kişilik tanklarla d
Yazdır