Özel Röportaj - Dungeons & Dragons: Neverwinter Röportaj: World of Tanks

Röportaj: Maestia

21 Haziran 2013 - Beril Sergün - 0 yorum
1 | Maestia hakkında genel

Öncelikle röportaj fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederim. Bize kısaca Maestia’dan bahsedebilir misiniz?
 
Maestia bir çok özelliğiyle birlikte gelişkin bir MMORPG oyunu. Birbirinden tamamen farklı dört sınıfın karakter gelişimlerini sayıları 1000 aşan, zindanları ve akınların da dahil olduğu 11 farklı bölgeye yayılan maceralarda bulabilirsiniz. Gelişmiş lonca sistemiyle büyük grupları organize edebilirsiniz. Bunun yanı sıra paralı asker sistemi de tekil oyunlarda pek çok seçenek sunuyor. Binek hayvanlarını kullanabilir, hayvanları çağırabilir, el işçiliği ile donanım yaratabilir, çeşitli PvP modlarını deneyebilir ve daha birçok şey yapabilirsiniz.

Maestia'yı diğer ücretsiz MMORPG oyunlar arasında farklı kılan nedir?
 
Maestia'daki en ilgi çekici ve eşsiz özellik daha önceden bahsettiğim karakter gelişiminin bir parçası olan Maestone sistemi. Çoğunlukla oyunlardaki sınıflar yetenek setleri bakımından oldukça kısıtlıdır. Maestone sistemi bir yandan Maestone'ları daha özel kılarken karakter gelişimlerini daha esnek hale getirmek için bu genellemeyi bozuyor.

Oyuncular çeşitli aktif ve pasif Maestone'ları canavarlardan toplayabilir. Pasif Maestone'ların dövüş sırasında aktif hale gelme imkanı bulunurken aktif taşlar ise belirli bir kullanım sonunda harekete geçiyor. Şimdi pasif Maestone kullanarak kendi kendini iyileştirebilen ve şimşek büyüsüyle ek hasarın üstesinden gelen bir savaşçıyı örnek alalım. Bu savaşçının yetenekleri rahiplerin çok üzerinde... Her karakter üç adet aktif ve dört adet pasif Maestone taşıyabilir ve oyuncular da kendilerine has oyun stilleri için bunları kullanabilir.

Duyduğumuza göre Maestia’nın iki tip karakter gelişimi mevcut. Bunu kısaca açıklayabilir misiniz?

Evet her sınıf iki farklı yönde yeteneklerini geliştirebiliyor. Askerler “Şövalye” ve “Kara Şövalye” arasında seçim yapabilirken sihirbazlara da “Ateş/Şimşek Ustası” ve ”Buz/Zehir” gibi farklı büyü setleri sunuluyor. Muhafızlar ise “Okçu” ve “Suikastçı” olarak oynanabiliyor. Rahiplerin de müttefikleri iyileştirmek ya da düşmanlara zarar vermek için “Yüce Rahip” ya da “Kara Rahip” olarak büyü yapabilme seçeneği bulunuyor.

Oyunculara nasıl oynamak istiyorlarsa stillerini o yönde belirleme fırsatı vermek istiyoruz. Bahsettiğimiz isimler deneyimli oyunculara karakterlerini nasıl oynayacaklarına dair fikir verebilir. Yeni başlayanlar ise hangi doğrultunun nasıl bir kahramana yönlendireceğini hayal edebilirler.

Amacımız her karaktere savaş alanlarında bir rol vermek ama yine de oyunculara Maestonelar tarafından da desteklenen, kendi karakterlerini seçme ve yaratma özgürlüğü bırakabilmeyi istiyoruz.

Peki ya paralı asker sistemi? Kulağa ilginç geliyor…

Paralı asker sistemi oyunculara maceralarında destek olmak üzere pek çok imkan sunuyor. Öncelikle sahip olduğumuz oyuncu olmayan karakterler farklı zorluklarda ve tüm sınıflarda kiralanabiliyor. İlginç yanı ise oyuncular tarafından yaratılan karakterler. Oyuncuların karakterlerini sunabildiği ya da ileriki on bölümden kiralayabildiği bir oyun içi market sunuyor. Oyuncular karakterlerini kiralayarak sadece DP kazanmıyor, diğer üyeler tarafından oynandığında da yüzde 20 deneyim puanı elde ediyor.

Paralı askerleri kiralamak için üçüncü bir seçenek da bulunuyor. Oyuncular aynı hesaplarında başka karakterlere sahipse, onları dahi kiralayabiliyor. Tabii oyuncular tarafından yaratılan kiralanmış karakterler o sırada aktif kullanım için müsait olmuyor. Ayrıca bahsetmiş olduğum gibi paralı askerleri kiralayan herkes iksir ve kıyamet kehanetlerini otomatik olarak kullanma ihtimaline sahip oluyor.

Oyuncular bu sistem ile nasıl oynamak istediklerini rahatlıkla seçebiliyor.

Maestia Christopher MMO F2P RPG Game
Özel Röportaj - Dungeons & Dragons: Neverwinter Paylaş Röportaj: World of Tanks
YORUM YAZ
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

BSC KÜNYESİ
Maestia: Rise of Keledus
SON BSC VİDEOLARI
World of Tanks'ta Dev Savaşları Deniyoruz 7 Ekim 2017 - 40394 izlenme
Gökhan Yılmaz
World of Tanks'in 9.20 güncellemesi ile eklenen Büyük Savaş oyun modunda 30'a 30 kişilik tanklarla d
Yazdır