Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

God of War 3

1 | Sonun Başlangıcı

 
    Kratos'un Olympus Tanrılarına karşı savaşında size eşlik etmeye çalışacağız. Sonun başlangıcında Kratos'u zorlu bir macera bekliyor.
 
    Oyun süresince size arada sırada sandıkları açmanızı söyleyeceğiz, o nedenle etrafı iyi araştırarak ilerlemeye gayret gösterin. Ayrıca bazen oyundaki gelişmeleri de size anlattık, çünkü tam çözümün iyi anlaşılabilmesi için bu şarttı. Elimizden geldiğince ayrıntılı yapmaya çalıştığımız tam çözümde hatalı bulduğunuz veya tam anlayamadığınız noktaları bize bildirirseniz, düzeltebiliriz. Öncelikle oyunda çok işimize yarayacak bazı eşyaların açıklaması ile tam çözüme başlayalım. Sonrasında oyuna geçiyoruz.

Red Orbs:
Öldürdüğünüz düşmanlardan, çevredeki bazı eşyaları parçalayarak veya sandıklardan bunları elde edebilirsiniz. Red Orbs'lar Kratos'un silahlarını güçlendirmek ve yeteneklerini arttırmak için kullanılır.
Green Orbs: Kratos'un enerjisini (canını) arttırıyor.
Blue Orbs: Kratos'un büyü gücünü arttırıyor
Gold Orbs: Kratos'un Rage of Sparta enerjisini dolduruyor.
Gorgon Eyes: Bunları topladığınızda Kratos'un enerji barını genişletebiliyorsunuz.
Phoenix Feathers: Enerji barınızı genişletmek istiyorsanız bu itemleri es geçmemelisiniz. Her 3 Phoenix Feather'da enerji barınız genişleyecektir.
Minotaur Horns: Kratos'un özel eşyaları ne kadar süre kullanacağını gösteren enerji barını genişletir.

                                                              Gaia
      Oyunun ilk bölümleri alıştırma niteliğinde olmasına rağmen bu bölümlerin çocuk oyuncağı olduğunu düşünmeyin. Başladığınız yerde basit düşmanlarla karşılaşacaksınız. Burada tuşları deneyin ve oyunun mekaniklerine alışmaya çalışın.

      Oyuna Gaia'nın omuzunda başlıyoruz. Düşmanların hepsini öldürün, daha sonra araya bir sinematik girecek, tekrar karşınıza çıkan düşmanları öldürdükten sonra gözünüze ağaç dallarının üzerinde parlayıp yanan bir ışık çarpacak. Işığın yanına gidin ve R1'e basın ardından sürekli olarak “O” (daire) tuşuna basıp dalları yolunuzdan kaldırın. Yolunuza çıkan düşmanları öldürdükten sonra Leviathan adlı deniz atıyla karşılaşacaksınız. Leviathan'ın ağzından çıkan alevlere dikkat ederek savaşın, bir süre sonra Gaia ellerini ters döndürünce ellerinizle tavana tutunarak savaşacaksınız. Burada Leviathan'ın göğsünün yakınında durup sürekli vuruş yapın. Ekran değişince biraz daha vuruş yaptıktan sonra ekranda çıkan tuşlara sırasıyla ve zamanında basın. Şimdilik Leviathan'dan kurtulduk.

                                                          Mount Olympus
      Sarmaşıklara tutunarak sağa doğru ilerleyin, daha sonra yukarı doğru çıkın. Yukarı çıkınca karşınıza bir sandık çıkacak, bu sandıkları ıskalamayın ve hepsini açın. Yolun sonuna doğru gidin soldaki analog'u kullanarak çıkıntıya basarak ilerleyin. Gaia'nın başının derde girdiğini göreceksiniz. Karşınıza çıkan düşmanları öldürüp ilerleyin. Merdivenlerden sarmaşıklara geçip yukarı çıkın. Düşmanları öldürüp bir üst katmana çıkın. Bu katmanın solunda parlayan ışığa doğru yönelin ve R1'e basılı tutup karşıya atlayın. Çok sayıda düşman karşınıza çıkacak, onları öldürüp merdivenlerden sarmaşığa tutunup yukarı çıkın, analog'u sola doğru çekip X tuşuya çıkıntıya atlayın ve tutunarak ilerleyin. Yukarı çıkıp sarmaşıklara tutunun ve tekrar yukarı doğru tekrar ilerleyin. Üst tarafa çıkınca Leviathan'ın Gaia'ya saldırdığını göreceksiniz. İlerleyip yıkılan boşluktan kanatlarınızı da kullanarak atlayın. (ama isterseniz aşağıya inip orb toplayabilirsiniz, daha sonra yukarı çıkabilirsiniz) Yolun sonunda “O” tuşunu kullanarak geçidi açın. Yarı at yarı insan yaratık ile diğerlerini öldürün. Ekranda görünen kolu çekip hızlıca merdivenlerden çıkın ve platformun üzerinde durun. Platform ilerleyince, karşıya atlayın. Işık süzmesinde oyunu kaydedebilirsiniz. 

Kapıdan geçip demir kapıyı açın. Leviathan'ın saldırısına uğrayacaksınız, ekranda beliren tuşlara basarak ona karşı koyun. Daha sonra Gaia'nın omzunda savaşımıza devam edeceğiz. Leviathan'ın dikkatlice yaklaşıp seri vuruşlar yapın. Kollarına dikkat edin, aniden tepenize inebiliyorlar. Sersemleyince ekranda beliren tuşlara basarak savaşmaya devam edin. Kolundan bir parça kopacak. Savaşmaya devam edin. Leviathan sersemleyince göğsüne yaklaşın ekrandaki tuşlara basarak göğüs kafesini açın. Leviathan'ın göğsünden kopan parçayı hatırladınız mı? Onu alıp göğsüne fırlatacaksınız. Daha sonra Gaia'ya tutunup içine girin. Yol boyunca ilerleyin, sarmaşıklara tutunup yolunuza devam edin. Şimdi Gaia'nın kalbindeyiz. Sağ taraftaki taş blok'u tutup odanın ortasına çekin. Sağ analogu kullanarak taş blogun sarmaşıklı yönü sağ tarafta kalacak şekilde döndürün ve soldaki boşluğa yerleştirin. Bu sarmaşıklara tutunarak yukarı çıkın. Düşmanları öldürerek yolun sonuna kadar ilerleyin. Yine sarmaşıklara tutunarak sağ tarafa doğru ilerleyin ve karşıya atlayın. R1'e basınca tekrar sarmaşıklara tutunacaksınız, yukarı çıkarken düşmanlara karşı dikkatli olun. Sarmaşıkların sonunda yukarı doğru zıplayın ve R1'e basıp Gaia'nın üstüne çıkın. Leviathan tekrar Gaia'ya saldıracak. Karşınızda Poseidon.

Limbo: Tam Çözüm
İLGİLİ EKRAN GÖRÜNTÜLERİ
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

BSC Misafiri

9.12.2012 12:23:48

0
Heliosun kafasını r2 veya r1 e basıp üçgene basılı tutup üçgeni elinden bırakırsan büyük bir ışık patlaması yaratırsın. Yine R1 veya R2 ye basıp karete basıp basıp çektiğinde ise Yaratıkların Gözünü Alırsın. Yine R2 Veya R1 Basıp Analogdan kafayı kontrol edebilirsin Kafayı saklı bir yere tutup orayı çizebilirsin buda oranın açılmasını sağlayacaktır. R1 veya R2 Dememin Sebebi 2sinden 1i olması. :)

All The Lost Souls

26.7.2012 00:06:26

0
Teşekkürler. Faydalı olacaktır.

JackGhosen

21.6.2012 08:17:29

0
quote:

Orijinalden alıntı: manisabk Tam çözümle oynamayın şu oyunu ya Anlayarak yavaş yavaş mantığı çözene kadar uğraşın böyle zevki çıkmaz
Böyle düşünüyorum ama yine de göz ucuyla bakıyorum

trfear

16.3.2012 12:57:32

0
arkadaşlar gow 3 e yeni başladım ps3 te oynuyorum.part 8 de tavandaki sarmaşıklardan aşağı nasıl inecem hangituşa basmam gerekiyor bi turlu bılamadım acıl yardım edermisiniz

BSC Misafiri

31.1.2012 18:33:00

0
yaaa bu heliosun kafasını nasıl kullanıcaz, bilen biri söylesin lütfen !!!

sfgsfgsfg

1.12.2011 19:18:09

0
Ya bu tam çözümler çok az niye böle mesela yeni olarak bir tes 5 niye tam çözümüne başlamıyorlar.

BSC Misafiri

18.9.2011 19:45:36

0
selam arkadaşlar oyunu kolayda başladım ama zorluk derecesini artırmaya çalışıyorum oyununn içinde bu zorluk derecesini nasıl değiştiriyoruz????

plastik_

13.8.2011 21:12:36

0
quote:

Orijinalden alıntı: Öz... emeğinize sağlık ama yazarak tam çözüm eskilerde kalmadı mı? artık herkes video olarak hazırlıyor tam çözümleri. bsc de bunu yapabilir.
Evet.Yarın oynayacağım gerçi neden şimdi bakıyorum

! N I G G A !

30.7.2011 13:58:06

0
Teşekkürler ;)

Guest-73EC99CC3

25.6.2011 17:28:36

0
Sırf su oyun ıcın ps kıraladık deydı

By Salus

12.12.2010 21:33:32

0
Merhaba'lar Çok Güzel bi çalışma olmuş ellerinize sağlık Böyle çalışmaların devamını bekliyoruz. Sevgiler,Saygılar

Thund

12.12.2010 21:20:34

0
Teşekkürler, Elinize sağlık.

BSC Misafiri

28.11.2010 00:19:46

0
arkadaşlar bu afroditi nasıl geçiyoruz işi bitiriyoruz fakat kırık koprulerde takılıyoruz

Miroğlu.

14.10.2010 13:03:09

0
quote:

Orijinalden alıntı: BSC Misafiri slm ben Helios oldurup kafasını aldıktan sonra meydanda kafayı kullanarak bir sandık cıkardım sandıgın içindekini aldım ancak sonra o meydandan nasıl cıkılacagını bulamadım. duvarda gizli kapı var deniyor ama ben duvarda beliren yerden geçemiyorum ne yapmam gerekli kafayı yıyecem....yardım lütfen..
yanılmıyorsam duvarın düz kısmına R2 ve tuş kombinasyonunu kullanarak duvardaki gizli kapıyı ortaya çıkarıyorduk

Aragorn25

14.10.2010 03:34:33

0
Arkadaşlar çok özür dilerim ama aradıgım bölümü bulamadım,daha yeni üye oldum foruma,yardım ederseniz sevinirim.Gow 2 de bi yerde takıldım,neredeyse saatlerdir geçemiyorum yardımccı oalbilecek arkadaş var mı??

BSC Misafiri

11.10.2010 18:31:26

0
slm ben Helios oldurup kafasını aldıktan sonra meydanda kafayı kullanarak bir sandık cıkardım sandıgın içindekini aldım ancak sonra o meydandan nasıl cıkılacagını bulamadım. duvarda gizli kapı var deniyor ama ben duvarda beliren yerden geçemiyorum ne yapmam gerekli kafayı yıyecem....yardım lütfen..

kralcı

19.9.2010 00:46:02

0
Teşekkür ederim. Bir yerde takılıp kalmıştım ama sayenizde geçtim. Diğer oyunlarda da böyle olsa çok güzel olacağını düşünüyorum.

eyyorlamam bu kadar

26.8.2010 21:57:30

0
quote:

Tam çözümle oynamayın şu oyunu ya Anlayarak yavaş yavaş mantığı çözene kadar uğraşın böyle zevki çıkmaz
Sadece bu oyunda değil diğer tüm oyunlarda böyle yapılmalı

birol özsoy

17.8.2010 10:45:21

0
quote:

Orijinalden alıntı: dorin2006 bana bir konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. flame of the olympos kısmında bulunan kılıç resmini hizalayıp piyanoyu akord ediyoruz ya ; orada taşlar ne yaptıysam tam dönmüyor. yarım dönüyor. dolaysıyla kılıç resmi tam oluşmuyor. youtube da en az 3 tane çözüm izledim adamlar taşları r1 ile çevirdiklerinde taşlar tam dönüyor bende ise bir türlü tam dönüpde kılıçı tamamlıyamıyorum. kaç defa bölümü baştan başladım ama yine olmadı. lütfen yardımmmmmmmmmmmmmmmmmm.....
4 kol vardı orda 1.1 kez 3.3 kez 4.3 kez çevir

lakers45

16.8.2010 17:32:45

0
Tam çözümle oynamayın şu oyunu ya Anlayarak yavaş yavaş mantığı çözene kadar uğraşın böyle zevki çıkmaz

98GamedElisi

23.7.2010 20:00:18

0
elllerinize sağlık harika olmuş :)

Jack Rabbit Slims

10.7.2010 20:04:54

0
Hayırlı olsun tam çözüm yapmaya da mı başladı BSC?

dorin2006

10.7.2010 19:40:11

0
bana bir konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. flame of the olympos kısmında bulunan kılıç resmini hizalayıp piyanoyu akord ediyoruz ya ; orada taşlar ne yaptıysam tam dönmüyor. yarım dönüyor. dolaysıyla kılıç resmi tam oluşmuyor. youtube da en az 3 tane çözüm izledim adamlar taşları r1 ile çevirdiklerinde taşlar tam dönüyor bende ise bir türlü tam dönüpde kılıçı tamamlıyamıyorum. kaç defa bölümü baştan başladım ama yine olmadı. lütfen yardımmmmmmmmmmmmmmmmmm.....

viper34

30.6.2010 20:28:43

0
Teşekkürler

quantum_aso

3.6.2010 22:32:22

0
elinize sağlık

SaatliBomba

26.5.2010 20:27:00

0
emeğinize sağlık

pape

26.5.2010 19:40:58

0
eline sağlık dostum yararlı konu

nobetci eczane

26.5.2010 03:10:34

0
..

feybul

26.5.2010 00:27:51

0
Güzel konu

basketbol6

25.5.2010 20:48:23

0
Hadesten kopardığın parça uzağa düştükten sonra hadese geri dönmeye çalışıyor. Bunu engellemek için bir kaç kılış darbesiyle onu yok ediyorsun.

BSC Misafiri

24.5.2010 18:40:56

0
ben hadesle dövüşürken et parçası gibi bişey bana gelmio ya da görmüyorum ve onu nasıl yok edicem?

hakanceken

10.5.2010 15:53:54

-1
youtube da yüzlerce video su bulunan tam çözümü yazmanız biraz saçma olmuş ama uğraştığınız için teşekkür ederiz

Bernhard

9.5.2010 17:19:39

0
Merhaba; basamakları birleştirmiyoruz. O her zaman hareket ettirdiğimiz üstünde basamaklar olan sütunu Hera'yı koyacağımız kupa şeklindeki heykelin sağındaki platform ile merdiven basamakların arasına yerleştiriyoruz.

BSC Misafiri

9.5.2010 01:46:02

0
kardeş herayı kupanın içine koymak için basamakları birleştirmek gerekiyo yazmışsın.Büyük basamağın yanındaki basamak yerinden bile kalkmıyo onu nasıl tutacağım?? yardım lütfen.

Bernhard

3.5.2010 23:33:53

0
Misafir arkadaşım uyarın için teşekkürler, Pandora'nın kutusu ile ilgili düzeltmeyi şimdi yaptım. Gaia'nın kalbi bölümü ise oyunda bulunuyor. Başka hata bulursanız lütfen bize iletin.

BSC Misafiri

3.5.2010 23:14:14

0
zeusla savaşmdan önce pandora s box ı açmıomuyduk tam açarken zeus gelip pandora -yı fırlatmıomuydu ben gaiaının kalbini hatırlamıyıorum yoksa ben yanlış mı hatırlıyorum arkadaşlar

ezio41

3.5.2010 23:01:55

0
Valla ben oyunu bitirdim 3 günde oyuzden benım bılmeme gerek yok :DD yınede yararlı bır çalışma emeğinize sağlık

Bernhard

3.5.2010 22:03:22

0
Teşekkür ederim. Gelecekte video tam çözüm de yapabiliriz. Bu konu hakkında ileriki dönemlerde mutlaka çalışmalarımız olacaktır.

Öz...

3.5.2010 21:56:43

-1
emeğinize sağlık ama yazarak tam çözüm eskilerde kalmadı mı? artık herkes video olarak hazırlıyor tam çözümleri. bsc de bunu yapabilir.

BlackTower_35

3.5.2010 21:42:49

0
tesekkürler yararlı bir konu
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

God of War 3 İhsan Aktı 10 / 10 oy
KÜNYE
God of War 3
+ TAKİBE
AL
41 kişi bu oyunu takip ediyor.
2.0
10
OY
7,2
DOSYA KONULARI VE TAM ÇÖZÜMLER
29 Aralık 2016 Perşembe
En Etkileyici Assassin’s Creed Videoları Şu sıralar filmiyle gündemde olan Assassin's Creed serisinin en etkileyici videoları derledik. Kaan Bolat
18 Ağustos 2016 Perşembe
Hearts of Iron IV Tam Çözüm ve Rehber Derin oynanış dinamiklerine sahip oyunun tüm detaylarına beraber bakıyoruz. Burak Gezgin
16 Aralık 2014 Salı
2015 Hediye Satın Alma Rehberi Bir oyuncuya yılbaşı hediyesi olarak alınabilecek bazı şeyleri bir arada topladık. Tunahan Başol
17 Kasım 2014 Pazartesi
Yeni Nesil GTA V Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey Yeni nesil GTA V hakkında bilmeniz gereken önemli detayları sizler için bir araya getirdik. Tunahan Başol
11 Kasım 2014 Salı
Ücretsiz Bir Şekilde Oynayabileceğiniz En İyi 110 Oyun Ücretsiz bir şekilde oynayabileceğiniz en iyi yapımları sizler için derledik. Tunahan Başol
11 Ekim 2014 Cumartesi
Oyunlarda Can Tazelemenin 10 İlginç Yolu Oynarken canımızı artırmak için başvurduğumuz yollardan ilginç olan 10 tanesini sizler için derledik Tunahan Başol
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız