Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

İlk Bayonetta Oyunu Wii U'da Nasıl Görünüyor?


    Bayonetta serisinin ilk oyununda PS3 ve Xbox 360'a çıkış yapan Platinium Games, devam oyununda Nintendo ile anlaşmıştı. Bayonetta 2'yi Wii U'ya özel yapan ekip, ilk oyunu da platforma getirme kararı almıştı. Peki ilk Bayonetta oyunu Wii U'da nasıl görünüyor? 
 
    Konuyla ilgili bir karşılaştırma videosu YouTube'da yerini aldı. Bu videoda Bayonetta'nın PS3 ve Wii U sürümleri karşılaştırılıyor. Oyunun iki sürümü arasındaki renk paletindeki farklılık dikkatleri çeken bir etken oluyor. Videoya aşağıdan bakabilirsiniz.
 

Bu haberin bağlantısı
URL
sega dmc bayonetta
Final Fantasy XV Demosu 3-4 Saatlik Oynanış Süresine Sahip Olacak Starbound Yapımcısı 9 Yıl Yetecek Kadar Gelişim Bütçesi Topladı
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

BSC Misafiri

21.9.2014 10:36:41

0
quote:

Orijinalden alıntı: bykrm PS3 sürümünde kaplamalar daha detaysız ama renk paleti daha iyi bence. WiiU da çok soluk renkler.
Oyunun yapımcısı Hideki Kamiya; Bayonetta'nın Wii U'ya Xbox 360 versiyonundan direkt port edildiğini birkaç ay önce açıklamıştı. Yani senin gördüğün kaplamaların farkı Xbox 360'a aittir, zaten oyunun Xbox 360'ta PS3'e nazaran hem biraz grafik hemde FPS bakımından daha iyi olduğunu oyunu takip edenler iyi bilirler ki bilgi çağındayız youtube'dan birkaç kıyaslamalı video ile bilmeyenlerde öğrenebilirler. Renklerin soluk olması meselesine gelince; önceki nesilde oyun maksimum 720p ve 30 FPS değerini görebiliyordu fakat Wii U 1080p ve 60 FPS değerine çıkıyor. Aslında bu duruma upscale demek mümkün daha anlaşılır bir örnek vermek gerekirse Blu-ray formatından bir filmi DVD formatına düşürürken iyi bir görüntü kalitesi elde edersin ama DVD bir filmi Blu-ray formatına dönüştürürsen Blu-ray kalitesi alamazsın. 720p'den 1080p'ye dönüşümde renk paletinin değişmesine sebep olmuş ama Last of Us'ın PS4 versiyonundaki gibi Remastered olarak uyarlama yapılsaydı renklerde de hiçbir sorun olmazdı. Kaldı ki Wii U'da Bayonetta 2 gibi 1080p ve 60 FPS sabit değerde kaliteli bir örnek var. Hideki Kamiya'nın oyunun Xbox 360 portu olduğunu açıkladığı tweet'inin linki ise; http://nintendoeverything.com/bayonetta-1-runs-at-60fps-on-wii-u-is-a-port-of-the-360-version/

Bowser Zeki

20.9.2014 21:25:03

0
TV den ufak bi contrast ayarı yaparsan gayet güzel durur :/

bykrm

20.9.2014 17:06:30

+1
PS3 sürümünde kaplamalar daha detaysız ama renk paleti daha iyi bence. WiiU da çok soluk renkler.
    Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

KÜNYE
Bayonetta ÇOKLU PLATFORM
+ TAKİBE
AL
4 kişi bu oyunu takip ediyor.
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız