Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Türk Korku Oyunu Solarix, Steam'de Beğeni Kazanıyor

 
     Türk geliştirici Pulsetense Games tarafından hazırlanan Solarix'i denemiş miydiniz? Thief serisinden esinlenilerek geliştirilen bilim-kurgu, korku ve gizlilik öğelerinin içiçe geçtiği yapım Steam'de oyuncuların beğenisini kazanmış durumda. Steam'de 31 TL'den satışta olan oyunun BURADAN ulaşabilirsiniz. Oyun hakkında geliştiriciler açıkladığı detaylar ise şu şekilde:
 
      Solarix, Gizlilik temalı bir FPS (First Person Shooter) tarzı bilgisayar oyunudur.
Oyunda en kolay ilerleyiş stili, düşmana "fark edilmeden geçme" şeklindedir.
Olası bir saldırıda, karşınıza gelecek düşmanlar ya uzaylı virüsüne maruz kalmış insanlar ya da, uzman derecesinde, eğitimli askerlerdir.”

"Yıl 2166.
    Yıllar geçtikçe, dünyadaki hammadde kaynakları tükenmiştir. Gelişen teknolojinin de yardımıyla, insanoğlu, üzerinde yaşam olmayan gezegenlere çeşitli koloniler kurup, gezegenin hammaddelerini depolayarak Dünya'ya göndermektedir.
 
    Ancyra gezegeni de bünyesinde barındırğı sınırsız kaynaklarla Dünya'nın dikkatini çekmiş ve bu sektörün lideri konumundaki Solarix şirketi, Ancyra'ya bir koloni kurmuştur. Mükemmel plan,ilk başta inanılmaz kar ve ticari başarı getirmiştir fakat, denklemde kimsenin hesaba katmadığı bir değişken vardır... Bir mühendis.
 
    Evinden yüzlerce ışık yılı uzaktaki Ancyra gezegeninde yapayalnız. Evine, dünya'ya giden yolu bulmaya çalışıyor. Yol çok uzun, karanlık, tehlikeli. Mühendisin eve dönmesinin tek çaresi ise, çok korktuğu karanlıkla yüzleşmek. Onunla dost olmak. Tabi eğer aklını kaçırmazsa."
 
    Güncelleme: Oyunun Türkçe seslendirmeye sahip videosunu aşağıda bulabilirsiniz. Solarix Türkçe sürüm için bir seslendirme çalışması tamamlanmış; fakat yayınlanan tanıtım fragmanında gelen tepkilerden ötürü Türkçe seslendirme çalışmasından vazgeçilmiştir. Eğer uygun satış rakamlarına ulaşılabilinirse profesyonel seslendirme çalışması tekrar yapılacaktır.
 

Bu haberin bağlantısı
URL
Solarix horror shooter korku fps uzay bağımsız indie pc steam
Ultra Street Fighter IV'ün PS4 Performansı Yeni Güncellemeyle Elden Geçirildi Batman: Arkham Knight'ın Batgirl DLC'si ile Tekrar Joker'in Peşine Düşüyoruz
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

Guest-CE76AA5AA

22.7.2015 18:42:50

0
beğenmedim

escapethelife

21.7.2015 21:09:34

0
pulsetense adını ilk defa duydum ve araştırdım birkaç yerde haberlerini görmüştüm işte türk stüdyosu Türk geliştiriciler Türk oyunu falan diye birçok yerde karşılaştım ancak burada bir yanıltma var. o kadar oyun sitesi bu firmayı araştırmadan nasıl haber yapmış anlam veremedim buna bolumsonucanavarıda dahil. Şirketin kurucusu Barış bey dışında ki kendiside geliştirici değil firmada Türk insan yok. hepsi yabancı ve 2-3 kişilik bir ekipte değil 9 kişilik bir ekip. yinede yaptıkları çalışmadan dolayı arkadaşları tebrik ederim.

Matheson

18.7.2015 23:41:49

-1
Adı yabanci olmazsa olmaz zaten .

mersinaki

18.7.2015 18:03:04

0
Solarix yapımcısı PulseTense'den Barış Tarımcıoğlu ile Talha'nın yaptığı röportaja buradan ulaşabilirsiniz. Oyun sektörü ve oyunlarla ilgili olan herkes mutlaka izlemelidir. Belki bazılarımız biraz olsun konuyu daha iyi anlayıp daha mantıklı yorumlar yapabilirler. Sektör hakkında duyabileceğiniz en açık ve net bir röportaj olmuş. http://www.twitch.tv/bolumsonucanavari/v/7620571

agathadaemonn

8.7.2015 13:42:30

-3
quote:

Orijinalden alıntı: just4steel

ya dostum. sana sormak istiyorum. Acaba sen hiç oyun geliştirmeyi denedin mi? Ne tür zorlukları olduğunu biliyor musun? Adamlar 2-3 kişi 5 yıllarını vermişler oyuna. O kadar kolay bir şey olsa. Milyon dolarlık şirketler, yüzlerce eleman çalıştırmazlardı değil mi? eccik mantıklı olalım.
Ya anlıyorum kardeşim tamam da, böyle düşüneceksek hiç gelişmesini beklemeyelim sektörün, öyle kabak gibi önümüze ne koyarlarsa yiyelim. Ben zaten kalkıp da Crysis, Just Cause, CoD vs. gibi bir oyun beklemiyorum ki, bunu da belirttim. Adam akıllı konu ve oynanış bekliyorum. Ancak şu videoda bunları göremiyorum. Klasik FPS korku oyunu deyip geçilecek bir oyun görüyorum. 2 - 3 kişi 5 yıllarını vermiş diyorsun, en basitinden Minecraft'a bak, adam tek başına yaptı oyunu çıkarttı milarlarca sattı, hala da satıyor. Demek istediğim özgün olmak, yeni şeyler başarabilmek. Ayrıca şu "sen hiç oyun yaptın mı?" muhabbetini de bitirin artık, eleştirmek için oyun yapmak gerekmiyor. Neyse, ben ne kadar konuşsam da anlamıyorsunuz, oyun çıktığı zaman da kötülemeye başlarsınız zaten. Hadi, bekliyorum eksilerinizi.

fuatX

8.7.2015 05:20:50

-1
Mount and blade orjinal aldığım tek oyun serisi türk yapımı olarak. Onlarda özgün bir yapım olduğu için.

soneday

8.7.2015 04:49:38

0
Oyunda türkçe seslendirme vardı fakat pek beğenilmediği için kaldırma kararı almşlar şuan tekrar koyma düşüncesindeler türkçe seslendirmeyi

just4steel

8.7.2015 02:17:50

+3
quote:

Orijinalden alıntı: DarkHellBlazer Ya abi bir şey değil ya, çok zor değil yani. Öncelikle adam gibi bir hikaye, bir de güzel bir oynanış yani. Aklıma sürüyle düşünce geliyor, çok mu zor? Yani bu oyun da mesela çağın çok gerisinde, kalkıp da almam ben şimdi bu oyunu, niye alayım sadece Türk yapımı diye. Bir kere Türklüğe önem veren bir adamın da almaması gerekiyor bu oyunu, çünkü kalkıp adını "Solarix" koymuşlar. Hayır oyunlara Türkçe isim koyulmayacak diye bir kural var da benim mi haberim yok acaba? Kötülemiyorum oyunu, tamam belki güzeldir oynanış (ki videoda görülen çok iç açıcı değildi) ama yani hep olan şeyleri yapıyor Türkler, hani grafik falan da beklemiyorum artık zaten (ki grafiğe önem veren bir insan da değilim, göze yumuşak, akıcı ve hoş gelsin yeter).
ya dostum. sana sormak istiyorum. Acaba sen hiç oyun geliştirmeyi denedin mi? Ne tür zorlukları olduğunu biliyor musun? Adamlar 2-3 kişi 5 yıllarını vermişler oyuna. O kadar kolay bir şey olsa. Milyon dolarlık şirketler, yüzlerce eleman çalıştırmazlardı değil mi? eccik mantıklı olalım.

just4steel

8.7.2015 02:15:52

0
Mutlaka herkese öneriyorum. Destek olmak lazım yerli oyun yapımcılarına. Bu da geliştiricilerin yayınladığı video. Bir bakın derim. http://facebook.com/solarixTR/videos/503433273141582/

Fuusrodah

8.7.2015 01:11:57

0
Pulsetense Games'i tebrik ederim, başarılarını diler desteğimi veririm Sizlere ihtiyaç çok.

agathadaemonn

8.7.2015 00:50:56

-6
Ya abi bir şey değil ya, çok zor değil yani. Öncelikle adam gibi bir hikaye, bir de güzel bir oynanış yani. Aklıma sürüyle düşünce geliyor, çok mu zor? Yani bu oyun da mesela çağın çok gerisinde, kalkıp da almam ben şimdi bu oyunu, niye alayım sadece Türk yapımı diye. Bir kere Türklüğe önem veren bir adamın da almaması gerekiyor bu oyunu, çünkü kalkıp adını "Solarix" koymuşlar. Hayır oyunlara Türkçe isim koyulmayacak diye bir kural var da benim mi haberim yok acaba? Kötülemiyorum oyunu, tamam belki güzeldir oynanış (ki videoda görülen çok iç açıcı değildi) ama yani hep olan şeyleri yapıyor Türkler, hani grafik falan da beklemiyorum artık zaten (ki grafiğe önem veren bir insan da değilim, göze yumuşak, akıcı ve hoş gelsin yeter).

R-10

7.7.2015 22:05:59

0
Oyuna Türkçe dil desteği eklenmiş. Çok sevindim.

Wabbajack

7.7.2015 20:38:17

0
Bunu hakedicek olgunluğa ulaşırsak yaparsınız boşverin kafanızı karıştırmayın gelişiminize bakın bende başarılar dilerim.

Holy-Ghost

7.7.2015 20:31:20

0
çıkmaz sona girildi o zaman kimisi dicek bana yarım yamalak satıyo düzgün seslendirmeyle çıksın diye bekliyecek yapımcıda satışa bakarım diyor çıkmaz son.

BSC Misafiri

7.7.2015 19:32:11

+7
Herşeye bi muhalefet olanlar siz oynamayın, banada dead space çakması gibi geldi ama olabilir. Her hafta 10 tane survival oyunu çıkıyoda ona neden laf etmiyonuz? Gayet güzel başarılar diliyorum.

KortX

7.7.2015 19:22:22

0
Türk insanının kendine hayrı yok ki yabancılardan Türkçe oyun bekliyoruz .

BSC Misafiri

7.7.2015 17:19:28

+1
Profesyonel Türkçe seslendirme kesin gelecekse steam envanterindeki ışıklı donumuzu satar alırız sorun değil.

Megathrone26

7.7.2015 16:44:27

+1
Fena değil gibi ama en çok dikkatimi Türkçe Seslendirme olmaması çekti. Bu gerçek mi?

BSC Misafiri

7.7.2015 16:11:56

+1
well well

tizar

7.7.2015 15:00:47

0
özgün gözükmüyor. grafiğinde falan değilim zaten.

TearsForFears

7.7.2015 14:31:52

+1
Bakalım nasılmış

Zağanos...

7.7.2015 14:29:15

0
Korku da dendiğine göre gizlilikten fazlası vardır inşaallah, yoksa sadece gerilim olur. Güzel duruyo sıradan bi konsepti yok. inşaalah istenilen ilgiyi toplar :) :)

kodeiNN

7.7.2015 14:06:51

0
deadspace kokuyo
  • 1
  • 2
  • 3
  • Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

KÜNYE
Solarix
+ TAKİBE
AL
3 kişi bu oyunu takip ediyor.
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız