Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Telltale Serisi The Expanse Geliştiricisi Deck Nine Küçülmeye Gidiyor

 
 
Life is Strange: Before the Storm, Life is Strange: True Colors ve Telltale serisi The Expanse'ın arkasındaki stüdyo Deck Nine, personelinin beşte birini işten çıkarmış durumda. Stüdyonun resmi Twitter hesabından yapılan yeni bir açıklamada oyun sektöründe yaşananlardan oldukça etkilendikleri ve bu kapsamda küçülmeye gittikleri ifade ediliyor.
 
Deck Nine personelinin yüzde 20'sini işten çıkardı
 
 
 
Ekip içerisindeki personellerin yaklaşık yüzde 20'sini işten çıkarmak zorunda kaldıklarını ve bu durumdan oldukça üzüntü duyduklarını aktaran Deck Nine, çıkarılan bu personellerin işe alınması için diğer şirketleri bilgilendiriyor. Resmi açıklamadan kısa bir süre sonra hikaye tasarımcısı Elizabeth Ballou da işten çıkarıldığını doğruluyor.
 
Videogameslayoffs.com'da 2023'ün başından bu yana işten çıkarmaları takip eden oyun geliştiricisi Farhan Noor, geçtiğimiz yıl yaklaşık 10.500 oyun sektörü çalışanının işten çıkarıldığını belirtiyor. 2024'e girdiğimiz bu süreç zarfında ise işten çıkarmaların sayısının 7.100'e ulaştığını aktarıyor.ü
 
 

Bu haberin bağlantısı
URL
Kaynak Videogameschronicle The Expanse
Epic Games'in Veritabanındaki 200 GB'lık Veri Sızdırıldı! Skull and Bones'un 1. Sezonu Başladı: İşte Detaylar

İçeriğe ait yorum yok

Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız