Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Take-Two'nun Zynga'yı Satın Alım Süreci Tamamlandı

 
 
Take-Two Interactive, bu yılın Ocak ayında Zynga'yı 12,7 milyar dolar değerinde bir anlaşmayla satın alacağını duyurdu. Bu, Microsoft'un Activision Blizzard'ı 68.7 milyar dolara satın alma planını açıklamasından önceki oyun tarihinin en büyük anlaşmaydı.
 
Take-Two'nun CEO'su Strauss Zelnick bu süreç hakkında şunları söyledi: "İnteraktif eğlence alanında en hızlı büyüyen sektör olan mobil sektörü için önemli bir adım attık. Bize önemli gelir fırsatları sağlayacak olan Zynga ile resmi olarak birleştik. Bu durumdan heyecan duyuyoruz. 
 
Olağanüstü yeteneğimizi, heyecan verici serilerimizi ve yüksek teknolojilerimizi bir araya getirerek, yenilikçi ve üstün kaliteli yapımları sizlere sunacağız. Ekibimizin her birinin güçlü bir geçmişi var." 
 
Zynga CEO'su Frank Gibeau ise şu ifadeleri kullandı: "Zynga olarak yeni nesil mobil platform deneyimimiz ve oynaması ücretsiz oyunlar üzerindeki uzmanlığımız ile Take-Two ailesine katılmaktan heyecan duyuyoruz. Bu sayede daha geniş pazarlara ulaşacak ve Zynga olarak büyümeye, kaliteli yapımlar sunmaya devam edeceğiz." 
 
Take-Two Interactive'in merkezi New York City'de bulunuyor. Rockstar Games, 2K, Private Division, Ghost Story Games ve T2 Mobile Games'de dahil olmak üzere birden fazla stüdyo ve yan kuruluşa sahip olarak karşımıza çıkıyor. Take-Two içerisindeki en popüler oyun serileri arasında Grand Theft Auto, Red Dead Redemption, NBA 2K, BioShock, Borderlands ve daha fazlası yer alıyor. 
 
Zynga stüdyosu ise 2017 itibarıyla aylık otuz milyon aktif kullanıcıya sahip bir oyun geliştiricisi olarak karşımıza çıkıyor. En popüler oyunları arasında Zynga Poker, FarmVille, Words with Friends gibi oyunlar yer alıyor.

Bu haberin bağlantısı
URL
Kaynak Vgchartz oyun firması Take-Two Interactive Software
The Division 2 için Yeni Güncelleme 31 Mayıs'ta Geliyor EMEA Bölgesel Liglerinde 2. Hafta Özeti

İçeriğe ait yorum yok

Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

KÜNYE
Take-Two
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız