Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Stadia Patronu Birinci Parti Stüdyolar Kapanmadan Beş Gün Önce Geliştiricilerine Övgüler Yağdırmış

 
Google, bu ayın başında yaptığı duyuru ile birlikte Stadia'ya birinci parti oyunlar geliştirmek için kurduğu Stadia Games & Entertainment stüdyolarını kapatacağını açıkladı.

Kotaku'nun kaynaklarına göre Stadia başkan yardımcısı ve genel müdürü Phil Harrison, 27 Ocak'ta geliştiricilerine gönderdiği mailde çeşitli ve yetenekli bir ekip oluşturmak ve Stadia'ya özel güçlü oyunlar yapmak konusunda harika ilerleme kaydettiklerini ve gelecek planları ile ilgili stratejileri yakında kendilerine bildireceklerini söylemiş.
 
Bu olaydan birkaç gün sonra da stüdyoların kapanacağı haberi geldi. Geliştiriciler de bu haberi bizle birlikte aynı anda öğrenmiş ve onların için de büyük sürpriz olmuş. Phil Harrison daha sonra bu yanıltıcı mailden dolayı geliştiricilerden özür dilemiş.
 
Kotaku'nun kaynakları, Stadia Games & Entertainment stüdyolarının kapanmasının arkasında üç neden olduğunu belirtiyor. Pandemi, geliştirme süreci masraflarının giderek artması ve Microsoft'un Bethesda'yı satın alması. Sonuncu sebebin durumla tam olarak nasıl bir bağlantısı olduğundan bahsedilmedi.
 
Stadia, video oyun streaming servisi olarak hizmet vermeye devam edecek ancak kendi bünyeleri içinde özel içerikler üretmeye yatırım yapmak yerine üçüncü parti firmalarla ortaklıklara odaklanılacak. Stadia 2021'de 100'den fazla oyun gelmesi planlanıyor.

Bu haberin bağlantısı
URL
Kaynak Kotaku Google Stadia PC Konsol Hız İnternet
Microsoft'un Yeni Programı Oyunların Daha Erişilebilir Olmasına Olanak Sağlayacak It Takes Two'nun Yapımı Tamamlandı
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

BSC Misafiri

17.2.2021 20:50:46

+5
Yeni hesap açıp gelmiş "Microzort" falan yazıyor. Seviye düşürüp tartışma çıkartmakta başka ne katkıları var bunların birisi açıklayabilir mi?

El Goblino

17.2.2021 19:55:08

0
Patladınız evladım hala ne acıklama yapıyor birde cıkmıs he he, microzort bir siz iki.
    Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

KÜNYE
Stadia
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız