Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Shenmue III'ün Japonya ve Birleşik Krallık'taki Satışları Pek İç Açıcı Değil

 
Shenmue serisinin üçüncü oyunu 19 Kasım 2019'da hayranlarıyla buluştu. Ne yazık ki oyunun satışları pek iç açıcı görünmüyor.
 
Famitsu'nun verilerine göre, Shenmue III kutulu versiyonu Japonya'daki ilk haftasında sadece 17,857 adet satabildi ve geçtiğimiz hafta Japonya'da en çok satan oyunlarda Pokemon Sword / Shield, Ring Fit Adventure ve Luigi’s Mansion 3'ün gerisinde kaldı. (Japonya'da dijital satışların kutulu satışlara oranla çok düşük olduğunu hatırlatalım.)
 
Birleşik Krallık'ta da listeye 17. sıradan girebildi ve geçtiğimiz yıl çıkan Shenmue I & II paketinin sadece yarısı kadar satabildi. (Shenmue I & II ayrıca Xbox One için de çıkmıştı.)
 
Tabii şunu da unutmamak gerekir ki Shenmue III başarılı bir Kickstarter kampanyası gerçekleştirdi ve dünya genelinde yaklaşık olarak 70,000 adet kopya destekçilere gönderildi ve bu, çıkış haftasına satışlarına dahil değil.
 
Shenmue III PlayStation 4 ve PC üzerinde ulaşılabilir durumda. PlayStation Store'da standart sürüm 259,00 TL, deluxe sürüm 319,00 TL; Epic Games Store'da standart sürüm 209,00 TL ve deluxe sürüm 269,00 TL fiyattan satışta.

Bu haberin bağlantısı
URL
Kaynak VG247 Shenmue 3 Ys Net Yu Suzuki
Söylenti: Yeni Batman Oyunu The Game Awards Etkinliğinde Duyurulacak PlayStation 4, Xbox One ve Switch'te En Çok Satan Dövüş Oyunları (ABD)
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

BSC Misafiri

29.11.2019 00:13:12

0
Epic'e çıkan oyunun olacağı bu zaten, bu kadar sattığına şükretsin. Azıcık kitlesine bile ihanet etmeyi başaran nadir yapımcılardan.

BSC Misafiri

28.11.2019 18:50:05

0
İyi olmuş. Vaatlerini bilen bilir. Oyunu bitirmeleri bile mucize sayılır. Gerçi gerçek hayranları o yaptıklarından sonra alsa almaz ama.. Demek dayanamamışlar..

Dark`Prince

28.11.2019 16:57:30

+1
İsabet olmuş! Daha fazla para uğruna hayranlarını ihanet edersen böyle az talep görürsün. Kitlen azdı onlara karşı tutumunu korusaydın keşke yazık oldu.

BSC Misafiri

28.11.2019 16:36:06

+3
kickstarter da o kadar steam key vericez deyip sonra epic exc yaparsanız tabi satmaz. kickstarter dan oyunu alanlar da mağdur oldu yazık!
    Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

KÜNYE
Shenmue 3
+ TAKİBE
AL
7 kişi bu oyunu takip ediyor.
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız