Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Nintendo, Gamescom 2024 Etkinliğine Katılmayacak

 
 
El konsolları ile beraber ön plana çıkan ve aynı zamanda konsol özel oyunlarıyla kullanıcıları çeken Nintendo, Gamescom 2024 etkinliğine katılmayacağını bildirdi. Alman yayın organı Games Wirtschaft'a yapılan açıklamada şirketin bir sözcüsü, bu yazki etkinlikte katılımcı olmayacaklarını belirtti.
 
Nintendo bu yıl Gamescom'u es geçecek
 
 
 
Gamescom 2024 organizatörleri, 21-25 Ağustos tarihleri arasında Almanya'nın Köln kentinde gerçekleşmesi planlanan fuarın katılımcı listesini henüz açıklamadı. Bildiğiniz üzere Nintendo geçen yılki Gamescom'a katılımcı olarak dahil oldu. VGC kaynaklarına göre şirket, etkinliği kapalı kapılar ardında Switch 2'nin teknoloji demolarını göstermek için de kullandı.
 
Şubat ayında Nintendo'nun yeni nesil konsolunun çıkışının 2024'ten 2025'in başlarına kadar ertelediği bildirildi. Bir yayın kaynağı, cihazın daha güçlü birinci taraf yazılım hazırlayabilmek amacıyla ertelemenin yapıldığını öne sürerken, diğerleri bu hamlenin potansiyel donanım tedarik sorunlarından kaçınmak için yapıldığını iddia etti.
 
Öte yandan Nintendo, 3DS ve Wii U için mevcut olan eShop hizmetlerine Mart 2023 tarihinde son verdi. Şimdi ise çevrimiçi özelliklerin bu cihazlarda olmadığını aktarabiliriz. Bu cihazlardaki oyunlar artık yalnızca çevrimdışı olarak oynanabiliyor. Diğer taraftan Pokémon Bank ve Poké Transporter oyunlarının sunucuları hala açık durumda.

Bu haberin bağlantısı
URL
Kaynak Videogameschronicle Nintendo Gamescom 2024
Final Fantasy 7 Rebirth'ün Düşük Satışlara Sahip Olduğu Bildiriliyor It Takes Two stüdyosu Yeni Oyunlarını Yıl Sonunda Duyuracak

İçeriğe ait yorum yok

Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

KÜNYE
Sektörel Haberler
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız