Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Konya’nın ilk Espor Merkezi’nde Eğitimler Başladı!

 
 
     Meram Belediyesi'nin Yeni Nesil Eğitim projesi Meram Gelişim Akademisi çerçevesinde Konya’nın ilk Espor Merkezi, YouTube Akademi, Dijital Oyun Tasarım Atölyesi ve Yeni Nesil Öğrenme Merkezi’nde eğitimler başladı. Mehmet Ali Özbuğday Gençlik Merkezi’nde faaliyete geçen akademide gençlere uzman öğreticiler tarafından eğitimler veriliyor. Yine Yeni Nesil Öğrenme Merkezi’nin içerisinde öğrencilere yönelik Cebir Atölyesi, Astronomi, Havacılık ve Uzay Atölyesi, Mimari ve Sanat Atölyesi, Bilim ve Fen Atölyesi, Kariyer Atölyesi, Dil Atölyesi, Maker Atölyesi, Müzik Atölyesi ve Diksiyon Eğitimi gerçekleştiriliyor.
 
     Konya’nın ilk Espor Merkezi ile Youtube Akademi, Dijital Oyun Tasarım Atölyesi ve KOP Yeni Nesil Öğrenme Merkezi hakkında da bilgi veren Başkan Kavuş, “Mehmet Ali Özbuğday Gençlik Merkezimizde başlayan eğitimler branşlara göre 1 ay ile 3 ay arasında devam edecek. E-Spor Merkezimizde gençlerimizin bilgi ve teknolojilerin kullanımı ile zihinsel ve fiziksel becerilerini geliştirdiği bir faaliyet alanımız var. Proje çerçevesinde ayrıca, geniş kitleler tarafından benimsenerek popüler bir mecraya dönüşmüş Dijital Oyun Tasarım Atölyesi, Aylık 1,9 milyar ziyaretçisi ve 5 milyar izlenen videosu bulunan YouTube’da yaşanan müthiş yarışta gençlerimizi öne çıkarmak amacıyla eğitimler veriyoruz. Yine KOP desteğiyle hayata geçirdiğimiz Yeni Nesil Öğrenme Merkezi’nde robotik kodlamadan diksiyon eğitimine, cebir atölyesinden müzik derslerine kadar bir çok alanda çocuklarımız kendilerini geliştirme fırsatı buluyor. Temennimiz, aldıkları eğitimlerin ardından evlatlarımızın ülkemize faydalı, başarılı bireyler olarak yetişmesi” diye konuştu.
 

Bu haberin bağlantısı
URL
Turkcell eMilli Takım Seçmeleri Tamamlandı! VALORANT EMEA 2023 Format Değişikleri Duyuruldu!

İçeriğe ait yorum yok

Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)