Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Devam Oyunu Niteliğinde 7 DLC

 
 
Ana oyunun sonrasında yayınlanan ek paketler (DLC), çoğu zaman yan görevleri ve ek içerikleri oyunculara sunan bir yapı sergiliyor. Ancak kimi DLC'ler oyunun hikayesini devam ettiriyor, hikayeye farklı açılar ekliyor ve bir şekilde ana oyundaki açıkları kapatabiliyor.
 
Bu listemizde sizlere ana oyunun hikayesini devam ettiren ve hikayeyi farklı açıdan görmemizi sağlayan devam oyunu niteliğindeki 7 DLC'ye göz atacağız. Öte yandan bu listemiz en iyi devam oyunu niteliğindeki DLC'leri temsil etmiyor. İşte ek paketler: 
 
1- Secrets Of The Maw (Little Nightmares) 
 
 
 
Tarsier Studios tarafından 2017 yılında oyunculara sunulan Little Nightmares, oyuncuları karanlık ve kapalı bir atmosfere götürerek korku deneyimini başka bir açıdan sunuyor. Little Nightmares ile oyuncular küçük bir çocuğun gözünden devasa ve korkunç bir dünyayı deneyimliyor. Çocuk, karanlık odalardan ve mekanlardan ilerleyerek, Maw olarak adlandırılan bu yer tuhaf insanlarla dolu. Oyuncular bu insanlara yakalanmaktan kaçınmaları gerekiyor. 
 
Ana macera Six adlı bir kızı takip etse de Secrets Of The Maw yolculuğa birkaç yeni bölüm ekliyor. Maw adlı ek pakette oyuncular, Runaway Kid adında farklı bir karakter olarak yola koyuluyor. Bu DLC ile oyuncular Maw bölgesinin farklı bir yanını görebiliyor ve yeni tehditlerle yüzleşebiliyor. 
 
2- Iceborne (Monster Hunter World) 
 
 
 
Büyük bir ilgi gören Monster Hunter serisinde oyuncular büyük canavarların yer aldığı büyük bir dünyaya atılır. Ana görev içerisinde Oyuncular, efsanevi ejderhalar da dahil olmak üzere büyük bir dünyayı keşfedebilir.
 
Monster Hunter World için çıkartılan Iceborne genişletme paketi oyunculara ana oyunun haricinde iki kat daha içerik sunuyor. Yepyeni bir bölgeye geçiş yapabileceğiniz bu DLC içerisinde yeni canavarlar, yeni hikayeler, yerler, farklı kombinasyonlar, zırhlar, aletler ve daha fazlası bulunuyor.
 
3- Seed Of Evil (Mutant Year Zero) 
 
 
 
3D sıra tabanlı strateji oyunu olarak karşımıza çıkan Mutant Year Zero  kıyamet sonrası bir dünyada geçiyor. Bu dünyadaki baskın tür ise çevre ile mutasyona uğramış insansılardan ve geriye kalan hayvanlardan oluşuyor.
 
Oyunda, Eden olarak bilinen bir yer altı cennetine denk gelen bir ekibi kontrol ediyorsunuz. Ana hikayenin ardından Seed Of Evil adındaki bu ek paket oyunculara ana hikayenin devamını sunuyor. Hikaye, mutantlar, Eden'in varlığı ve insanlığın geleceği hakkında ortaya çıkan gerçeklerle devam ediyor.
 
4- Burial At Sea (Bioshock Infinite) 
 
 
 
İlk iki Bioshock oyunu suyun altında geçse de Bioshock Infinite gökyüzünde kurularak senaryoyu tersine çeviriyor. Oyunda Booker DeWitt olarak oynuyor ve Elizabeth adındaki bir kadını kurtarmak için gökyüzü şehri Columbia'ya gönderiliyorsunuz. Bu macerada beklenmedik olaylar yaşanıyor.
 
Burial At Sea paketi sayesinde hikaye burada sona ermiyor. Bu DLC oyunculara iki ayrı bölüm sunuyor. Oyuncular bu ek paketle beraber artık taşıyabileceği tüm silahlar ve plazmitlerle Rapture'ı, korkunç çöküşünden önceki haliyle deneyimleyebiliyor.
 
5- Far Harbor (Fallout 4) 
 
 
 
Meşhur açık dünya rol yapma oyunu Fallout 4'ü bitiren oyuncular için yeni bir içerik sunan Far Harbor ile oyuncular yeni bir davada genç bir kadın ve gizli bir synth kolonisinin peşine düşüyor. Bu ek paket ile oyuncular yüksek radyasyonun hakim olduğu gizemli Far Harbor adasına doğru bir yolculuğa çıkıyor.
 
Far Harbor bölgesindeki kaosu düzeltmeye çalışan oyuncular yeni ölümcül yaratıklarla ve zindanlarla karşılaşacak. Bu paket Fallout 4 için çıkan en büyük ek içerik.
 
6- Nyakuza Metro + Online Party (A Hat In Time)
 
 
 
3D platform türü günümüz modern oyun dünyasında arka planda kalsa da A Hat In Time gibi oyunlar bir yandan eğlenceli ve bir yandan da zorlu bir deneyim sunuyor. Oyunda Hat Kid olarak bilinen karakter ile Time Pieces adlı geminiz için yakıt bulma amacıyla renkli bir dünyaya giriş yapıyorsunuz. Canlı kasabalardan perili ormanlara kadar uzanan bu macerada bir dizi karakterle de etkileşime girebiliyorsunuz. 
 
İhtiyacınız olan tüm yakıtı topladıktan sonra Nyakuza Metro'su da dahil olmak üzere yeni bölgelere istediğiniz gibi gidip gelebiliyorsunuz. Bu DLC, yeni bir alanı, macerayı ve çok çeşitli etkinlikleri sunuyor.
 
7- Shipwrecked (Don't Starve) 
 
 
 
Hayatta kalma aksiyon macera oyunlarından biri olan Don't Starve, Klei Entertainment tarafından oyunculara sunuldu. Oyunda oyuncular karanlık bir ülkede mahsur kalan ve bir bilim adamı olan Winston olarak oynuyor. Buradaki amaç ise mümkün olduğu kadar uzun süre hayatta kalmak. Hayatta kalmak için büyük bir çaba sarf etmeniz gerekiyor. 
 
Don't Starve için çıkarılan Shipwrecked ek paketi, yeni ve kapsamlı bir senaryoyu içerisinde barındırıyor. Bu genişletme paketinde bir adada mahsur kalacak ve uçsuz bucaksız bir denizde açlıktan ölmemek için çaba göstermeniz gerekecek.
 
Listemizin burada sonuna geliyoruz. Bu listemizde sizlere devam oyunu niteliğinde ve bolca ek içerik sunan 7 DLC - ek paketi derledik. Elbette bu paketler haricinde daha birçok DLC bulunuyor. Siz de etkilendiğiniz ek paketleri, ana oyunuyla beraber yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. Ana oyuna sahip olan ancak ek pakete sahip olmayan oyuncular için bu yorumlar tavsiye niteliğinde olacak.

Bu haberin bağlantısı
URL
oyun listeleri en çok oynanan oyunlar
Yeni Başlayanlar İçin En İyi 6 Aksiyon Rol Yapma Oyunu Super Bomberman R 2, 2023'te Bomba Gibi Geliyor
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

Johnny Silverhand

2.7.2022 08:17:37

0
birinci sırada BaW bekliyordum. dhde editörlük de bitmiş

Kartal Göz

1.7.2022 03:32:09

+2
Ki Hearts of Stone DLC'si bile başlı başına övgüyü hak eder. Hikâye olarak etkileyici ve sağlamdır.

Abomination

30.6.2022 16:26:45

+1
Hocam Ragnarök'a kadar ohoooo... The Witcher 3 Blood and Wine, Hearts of Stone yok, Bloodborne The Old Hunters yok, Fallout New Vegas Old World Blues, Lonesome Road yok, The Last Of Us Left Behind yok, Mass Effect 3 Citadel yok, Dark Souls Artorias of the Abyss yok, Dishonored Death of the Outsider yok, Monster Hunter World Iceborne yok, Dark Souls 3 Ringed City yok... Yok Allah yok. Edit: Monster Hunter World Iceborne varmış helal lan Mehmet.

TheCapedCrusader

30.6.2022 16:12:38

0
ragnarök niye yok

Abomination

30.6.2022 16:08:03

+3
Overrated oyun? Bu misafirler kim ya çok merak ediyorum ahahah. [link=https://eksisozluk.com/the-witcher-3nin-gelmis-gecmis-en-iyi-oyun-olmasi--7318176]https://eksisozluk.com/the-witcher-3nin-gelmis-gecmis-en-iyi-oyun-olmasi--7318176[/link]

monteecristoo

30.6.2022 15:58:35

+3
quote:

Orjinalden alıntı: BSC Misafiri Fanboylar yine toplanmış yine far harbor bildiğim kadarıyla baya uzun ve içerik dolu bir DLC burial at seada özellikle 2.bolumuyle yarım kalan şeyleri tamamlıyor sizin dediğiniz kadar içerik olmasada efsane bir dlcdir siz overrated oyunununuza gelen güzel dlcyi abartmaya devam edin
Overrated kelimesinin anlamını bildiğinden şüpheliyim. Beğenip beğenmemek kişinin kendi tercihi ama çoğunluğun hem fikir olduğu konuda overrated gibi söylemler komik oluyor.

BSC Misafiri

30.6.2022 15:41:12

0
Fanboylar yine toplanmış yine far harbor bildiğim kadarıyla baya uzun ve içerik dolu bir DLC burial at seada özellikle 2.bolumuyle yarım kalan şeyleri tamamlıyor sizin dediğiniz kadar içerik olmasada efsane bir dlcdir siz overrated oyunununuza gelen güzel dlcyi abartmaya devam edin

Abomination

30.6.2022 13:50:37

+3
Listedeki ek paketleri birleştirsen Blood and Wine'ın çeyreği kadar içerik çıkmaz içlerinden. Hatta listedeki çoğu ek paketin ana oyunları bile Blood and Wine kadar içeriğe sahip değil. Listeyi yapan arkadaş yeni başlamış oyunlara muhtemelen. Oynadıkları arasından seçip seçip koymuş işte, ne denk gelirse.

RocK__StaR

30.6.2022 13:01:55

+4
Blood and wine yok ilginç

Abomination

30.6.2022 12:40:27

+6
Blood and Wine'dan haberin var mı acaba? Tarihte yılın oyunu ödülü almış ve en iyi RPG ödülü kazanmış tek ek paket hani? Mehmetçiğim az biraz oyun kültürünü geliştir be. Bu işten para kazanıyorsun el insaf ya.
  • 1
  • Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

KÜNYE
Oyun Listeleri
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız