Şampiyonluk Ligi Sezon Kupası 2024'de C Grubu Karşılaşmaları Başlıyor! League of Legends Sezon Kupası'nın Şampiyonu Papara SuperMassive Oldu!

Riot Games, 2024 LoL Espor Sezonu Hakkında Güncelleme Yayınladı!

07.01.2024 17:44 - Hamit Can Sayılgan

 
     Riot Games, 2024 yılı League of Legends Espor Sezonu hakkında güncelleme yayınladı! Güncellemeye göre 2024 LoL Espor sezonunda;
 
     MSI & Dünya Şampiyonası turnuvalarında format değişikliğine gidildi. Bu sezon LEC, LCS, LCK ve LPL'in her biri Dünya Şampiyonası'na üç takım gönderecek. Buna ek olarak PCS ve VCS'ten ikişer, LLA ve CBLOL'den birer takım turnuvaya katılacak. Bu yıl ilk kez MSI şampiyonu takım Dünya Şampiyonası'na katılma hakkı elde edecek! Ayrıca MSI'da en iyi performansı gösteren ikinci bölge de ilave bir yer kazanacak. Takımlar artık kendi bölgelerinin Yaz Sezonu Playoff karşılaşmalarına katılacak. İstisna olarak LEC bölgesindeki takımlar, Playoff'lar yerine LEC Bölge Finali'ne katılacak.  
 
MSI ve 2024 Dünya Şampiyonası Mekanları
 
     MSI 2024, 1-19 Mayıs tarihlerinde Çin'in Çengdu şehrinde gerçekleşecek. 2024 Dünya Şampiyonası ise  Londra'da yer alan O2 Arena'da gerçekleşecek! Dünya Şampiyonası'nın ön eleme ve İsviçre usulü aşaması Berlin'de, Riot Games Arena'da gerçekleşecek. Ardından çeyrek final ve yarı finaller için Fransa'nın başkenti Paris'teki Adidas Arena'da gerçekleşecek.
 
2024 Dünya Şampiyonası 25 Eylül - 2 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek!
 
Bölgesel Liglerin Başlangıç Tarihleri
 
LEC: 13 Ocak
LLA: 16 Ocak
LCK: 17 Ocak
PCS: 19 Ocak
LCS: 20 Ocak
VCS: 20 Ocak
CBLOL: 20 Ocak
LPL: 22 Ocak
 
     Riot Games, her yıl espor ve topluluğa damgasını vuran oyuncularını ödüllendireceği ve anabileceği LoL Espor Efsaneler Geçidi'ni duyurdu. Bağımsız bir oylama heyeti oluşturduğunu belirten Riot Games, bu heyet ile başarılı oyuncuları belirleyerek oyuncuların kariyerlerindeki başarılarını hem gerçek hayatta hem de oyun içinde kutlamayı amaçlıyor. 
 

Tweet
league of legends riot games pc rts mmo
Şampiyonluk Ligi Sezon Kupası 2024'de C Grubu Karşılaşmaları Başlıyor! Paylaş League of Legends Sezon Kupası'nın Şampiyonu Papara SuperMassive Oldu!
YORUM YAZ 0
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

BSC KÜNYESİ
League of Legends
+ TAKİBE
AL
43 kişi bu oyunu takip ediyor.