Team Fortress 2 Hayatını Kaybeden Seslendirme Sanatçısı Rick May'i Saygıyla Andı 1907 Fenerbahçe Espor, VFŞL 2020 Kış Mevsimi Finaline Yükseldi

Royal Youth, Borçları Nedeniyle VFŞL 2020 Yaz Mevsimi'ne Katılamayabilir

05.05.2020 13:15 - Hamit Can Sayılgan

 
     Riot Games, Royal Youth'un geciken ve geçmişten bugüne biriken oyuncu ödemeleri bulunduğunu açıkladı. VFŞL katılım sözleşmesini ihlal eden kulübe 3 hafta süre tanıyan Riot Games, 25 Mayıs'a kadar tüm borçların ödenmemesi durumunda Royal Youth'un VFŞL 2020 Yaz Mevsimi'ne katılamayacağını duyurdu.
 
Riot Games'in açıklaması; 
 
 VFŞL Katılım Sözleşmesi’nin İhlali: Royal Youth
 
     "2019 senesinde espor ekosistemini istediğimiz noktaya beraber taşıyabilmek için bizimle aynı vizyona sahip takımlarla iş ortaklığı sistemine geçiş yapmıştık. Başvuru yapan takımlar içinden takım yönetimi, marka planlaması, iş planlanması ve takım yapılanması alanında geleceğe yönelik projelerini uygun bulduğumuz 10 takım ile 3 yıl sürecek bir iş ortaklığı sözleşmesi imzalayarak Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’ne katılımlarını onaylamıştık.

     İlgili sözleşme, takımların bünyelerinde barındırdıkları oyunculara karşı sorumluluklarını kapsamlı bir şekilde açıklamaktadır. Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’ne dahil olmayı talep eden ve başvuruları olumlu sonuçlanan her takımla olduğu gibi Royal Youth ile de bu kapsamda işbirliği anlaşması imzalanmış, Royal Youth mutabık kalınan bu sözleşme ile takım üyelerine yönelik sözleşme gerekliliklerini yerine getirmeyi taahhüt etmiştir.

     Geçtiğimiz süreçte Royal Youth’un sözleşme dahilindeki takım üyeleri ödeme koşullarını ihlal ettiği tespit edilmiş, gerekli uyarılar belirli aralıklarla gerçekleştirilmiştir.

     Riot Games olarak ligde yer alan takımların ve takım üyelerinin haklarını gözetmek en önemli sorumluluklarımız arasındadır. Esporun sağlıklı gelişimi adına aldığımız karar neticesinde Royal Youth’un 2020 Yaz Mevsimi’ne VFŞL’de devam edebilmesi için geciken veya geçmişten bugüne biriken bütün oyuncu ödemelerini 25 Mayıs 2020 tarihine kadar tamamlaması şart koşulmuştur."
 

Tweet
league of legends riot games pc rts mmo
Team Fortress 2 Hayatını Kaybeden Seslendirme Sanatçısı Rick May'i Saygıyla Andı Paylaş 1907 Fenerbahçe Espor, VFŞL 2020 Kış Mevsimi Finaline Yükseldi
YORUM YAZ 0
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

BSC KÜNYESİ
League of Legends
+ TAKİBE
AL
43 kişi bu oyunu takip ediyor.