Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

iPhone 15 Pro Cihazına Çıkış Yapacak Büyük Çaplı Oyunlar: 2023

 
 
Geçtiğimiz günlerde duyurulan yeni iPhone 15 cihazı güçlü bir çıkış yapmaya hazırlanıyor. Bu cihaz temelinde güçlü işlemcilerle beraber donatılmış durumda ve karşımıza gerçekten de PC üzerinde oynadığımız veya diğer konsollarda da deneyim ettiğimiz büyük çaplı oyunlar geliyor. iPhone 15 Pro sürümüne 4 farklı oyun dahil oluyor. Bu 4 farklı oyun da gerçekten oyuncular tarafından sevilen ve çok oynanan yapımlar olarak karşımıza çıkıyor.
 
Bu listemizde sizlere iPhone 15 Pro cihazına gelecek oyunları derledik. Burada hem oyundan hem de biraz da cihazın özelliklerinden bahsettik. İşte detaylar:
 
iPhone 15
 
 
 
Apple Etkinliği kapsamında duyurulan yeni cihaz elbette hem kullanıcıların hem de oyuncuların dikkatini çekecek türden karşımıza çıkıyor. Cihaz içerisinde A17 Pro adlı bir işlemci bulunuyor ve bu işlemci hem teknik geliştirmeleri hem de iyileştirmeleri cihaza aktarıyor. Bu işlemci ile beraber güç gerektiren oyunları oynayabiliyor ve yeni deneyimler elde edebiliyorsunuz. Cihazla beraber hem arttırılmış gerçeklik deneyimi hem de normal oyun deneyimini üst düzey bir şekilde yaşayabiliyorsunuz. İlgi çekici tanıtımla beraber duyulan bu cihaz kullanıcılar tarafından dikkatle beklenen modeller arasında yer alıyor. Ülkemizdeki satış fiyatlarının oldukça yüksek olması nedeniyle elbette birçok oyuncu bu cihaza erişmekte zorlanıyor. Ancak bu cihaz beraberinde yukarıda da bahsettiğimiz gibi 4 farklı oyunla beraber kullanıcılarla buluşmaya hazırlanıyor.
 
Duyurulan oyunlar arasında Resident Evil 4 Remake, Resident Evil Village, Assassin’s Creed ve Death Stranding’in Director’s Cut sürümü yer alıyor. Bu oyunlar elbette hem PC hem de konsollarda oynanabiliyor. Bu oyunların bir mobil cihazda yer alması gerçekten de hem oyuncuların hem de cihaz sahiplerinin dikkatini çekecek türden. Çünkü bu oyunlar kapsamı nedeniyle hem büyük boyutlu olarak karşımıza çıkıyor hem de sunduğu içeriklerle beraber oyuncular tarafından seviliyor. Bu yapımları elimizdeki küçük bir telefon cihazında görmek büyük oranda hayret edici bir durum olarak karşımıza çıkıyor ancak bu durum ilerleyen süreçte belki de bir standart haline gelebilir.
 
Geliştirici ekipler ve yayıncı firmalar artık oyunlarını tüm platformlara çıkartmaya özen gösteriyor. Çünkü tek bir platforma çıkış yapmak oyunu sadece o platform sahiplerinin oynayacağı anlamına geliyor. Dolayısıyla birden fazla platforma çıkışı ile beraber bu oyunlara tüm kullanıcılar erişebiliyor ve böylece hem satış anlamında hem de kar anlamında daha fazla gelir elde etmiş olunuyor. Durum böyle olunca elbette firmalar bu kapsamda yeni gelişmelerle beraber hem yeni cihazlara hem de eski cihazlara oyunlarını çıkarmaya çalışıyor. Şimdi ise en yeni iPhone 15 telefonuna bu oyunlar gelmeye hazırlanıyor ve bu oyunlar hem büyük firmaların elinden çıkmış yapımlar olarak karşımıza çıkıyor hem de oyuncular tarafından sevilen ve çok oynanan yapımlar arasında bulunuyor.
 
Oyunların mobil cihaza nasıl aktarılacağı merak konusu
 
 
 
Burada cihaz detaylarını elbette büyük oranda yer vermiyoruz. Zaten bu özelliklere dün duyuruyla beraber erişmişsinizdir. Diğer taraftan oyunların içeriğine bir göz atmakta fayda buluyorum. Bunun dışında oyunlarla alakalı herhangi bir sorunuz varsa yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. Ek olarak bu oyunların yeni iPhone 15 Pro cihazına nasıl optimize edileceği durumu da merak konusu. Elbette bu soru birçok kişinin aklında yatıyor ancak şu anda teknik olarak herhangi bir bilgimiz bulunmadığından dolayı cevabını bu oyunların çıkışı ile beraber bekliyoruz. Oyunların kapsamı nedeniyle gayet güzel deneyimler elde edebiliyor ve bu oyunları hem konsollarda hem el konsollarında hem de PC platformunda daha önceden deneyimledik. Şimdi ise yeni bir hamle ile mobil cihazlara kadar bu oyunlar genişliyor. Biz de bu konumuzda bu oyunların bizlere neler sunduğu konusunda sizlere detaylı bilgileri aktaracağız. Elbette oyunlar hakkında bilgi sahibi iseniz konuyu burada noktalayabilirsiniz.
 
Resident Evil 4 Remake (Bu yıl içerisinde)
 
 
Resident Evil 4 ‘ün yeniden yapım sürümü olarak karşımıza çıkan bu proje elbette gelişmiş sistemleri ve modernleştirilmiş oynanış içeriğini bizlere aktarıyor. Oyun içerisinde biyolojik felaketin üzerinden 6 yılın geçtiği bir dönemde yer alıyor ve içerisinde bulunan şehri dışarıda bulunan tehditlerden korumaya çalışıyoruz. 6 yıl içerisinde burada büyük bir felaket yaşanıyor ve bu felaketin ardından elbette olaylardan kurtulanlardan biri Leon S. Kennedy olarak karşımıza çıkıyor. Bu karakterle beraber ilerleyebileceğimiz yapım içerisinde karşımıza irili ufaklı düşmanlar çıkabiliyor, farklı bölgelere doğru ilerleyerek buraları istediğimiz gibi keşfedebiliyor, kaynak yönetimi yaparak envanterimizi istediğimiz şekilde yönetebiliyor ve buralarda bir yandan hayatta kalmaya çalışırken diğer yandan ise elimizdeki görevleri yerine getirmeye başlıyoruz. Oyun içerisinde hikaye odaklı ve ilgi çekici bir yapı bizlere aktarılıyor.
 
Hikaye yapısı ile beraber elbette oyuncular bu oyunda yerini alabiliyor ve aynı zamanda geliştirilmiş oynanışla beraber de Remake sürüm gerçekten güzel bir deneyimi bizlere aktarıyor.
 
Yeniden yapım sürümler üzerinde usta olan Capcom karşımıza birçok remake sürümle beraber çıkıyor. Elbette bu sürümler gerçekten de ilgi çekici detaylarıyla bizlere sunuluyor. Gerçekten de tam bir yeniden yapım sürümü diyebileceğimiz oyunlar olan bu projeler oyuncular tarafından oldukça fazla seviliyor ve çok satan remake sürümleri arasında yer alıyor. Birçok oyuncu ve oyuncu toplulukları Bu remake sürümlerine elbette farklı gözle bakıyor ancak Capcom ekibi bu yeniden yapım sürümleri üzerinde gerçekten de güzel bir bakış açısı bırakmış durumda. Dolayısıyla bu ekibe oyuncular artık tamamen güveniyor ve bu ekipten gelecek olan yeniden yapım sürümlerini beklemeye koyuluyor. Elbette bu sürümler her bir firma açısından farklı olarak değerlendiriliyor. Kimisi tamamen grafikleri ve etrafı yenileme üzerine hamleler yaparken kimisi sadece oynanışa ve hikaye içeriğinde daha da iyileştirmeler yapıyor. Elbette bu içerikler firmadan firmaya değişkenlik gösteriyor. Dolayısıyla bu yeniden yapım sürümler temel olarak oyunun orijinal yapısını korumalı ve bir yandan da günümüz teknolojisine uyarlanmalı diyebiliriz. Ancak bu şekilde bu yapımlar beğeniliyor ve tutuluyor.
 
 
 
Oyuncular tarafından sevilen bir yapım olarak karşımıza çıkan Resident Evil 4 remake klasik   köy ortamına bizlere aktarıyor ve bu köy ortamından sağ salim çıkmak için elbette elimizden geleni yapmaya koyuluyoruz. Oyunda yukarıda da bahsettiğim gibi farklı bölgelere doğru ilerleyebiliyor ve bu bölgelerde bulunan kaynakları toplayabiliyor ve açığa çıkarılmamış sırları burada açığa çıkarabiliyoruz. Yine oyunun orijinal yapısından aşina olduğumuz tüccarlar da bu oyun içerisinde yer alıyor ve istediğimiz şekilde hem silah geliştirmeleri yapabiliyor hem de cephanemizi bu kapsamda doldurabiliyoruz. Bunun dışında ilerlediğimiz esnada bir yandan hayatta kalmaya çalışıyor ve diğer yandan ise düşmanların saldırılarından kaçmaya çalışıyoruz. Oyunda bildiğiniz üzere hem yakın dövüş hem de menzilli dövüş mekanikleri bulunuyor ve istediğiniz şekilde bu dövüş mekanikleri arasında geçiş yapabiliyorsunuz. Elinize bıçak alabiliyor veya silah alarak da düşmanların üzerine yürüyebiliyor ve onları alt edebiliyorsunuz. Oyunda yine gizli gizli ilerlemeye çalışabiliyor ve isterseniz doğrudan aksiyona geçiş yapabiliyor isterseniz de gizli bir şekilde düşmanları ortada kaldırabiliyorsunuz. Geniş özgürlükler sunan oyun içerisinde daha çok çizgisel bir yapı bizlere aktarılıyor ve bu çizgisel yapı ile beraber de hikayeyi istediğimiz bir şekilde deneyimleyebiliyoruz. Genel olarak toparlayacak olursak oyun tam bir yeniden yapım sürümü olarak karşımıza çıkıyor ve bu yeniden yapım sürümü gerçekten de oyuncular tarafından seviliyor ve yeniden yapımların devamı oyuncular bekliyor diyebiliriz.
 
Resident Evil Village (Bu yıl içerisinde)
 
 
 
Serinin 8. oyunu olan ve devam oyunu niteliğinde karşımıza çıkan Resident Evil Village oyuncuları tüyler ürpertici bir bölgeye doğru gönderiyor ve bu bölge içerisinde de bizleri büyük bir şato karşılıyor. Bu şato içerisinde istediğimiz şekilde ilerleyebiliyor, şatonun çevresini keşfedebiliyor ve burada bulunan ilgi çekici unsurlarla karşılaşabiliyoruz. Oyun özünde bizlere hem hayatta kalmayı hem de nişancı ve aksiyon içeriğini sunuyor. Bunun yanı sıra oyunda çeşitli bulmacalar da yer alıyor. Elbette bu bulmacaları çözmek için hem etrafı keşfetmeye koyuluyor hem de etrafta bundan düşmanları ortadan kaldırmak durumunda kalıyoruz. Oyunda yer alan bulmacalar sayesinde etrafı keşfetmek durumunda kalıyor ve aslında bir nevi oyun bizi keşfetmeye yönelik zorladığını görüyoruz ancak oyunun keşfetme unsurları gerçekten de dikkat çekici bir şekilde karşımıza çıkıyor ve her anda farklı şeylere karşımıza çıktığını ve farklı geçitlerle beraber karşılaştığımızı da görebiliyoruz. Dolayısıyla bu kısım gerçekten de oldukça ilgi çekici bir durumu bizlere yansıtıyor.
 
Oyun içerisinde klasik serinin özellikleri bulunuyor. Yani oyunda hem menzilli hem de yakın dövüş mekanikleriyle beraber ilerleyebiliyor ve mermilerimizi bu kapsamda sayabiliyoruz. Oyunda sınırlı sayıda kaynaklarla beraber ilerlemeye koyuluyor aynı zamanda etrafta bulunan kaynakları muhakkak toplamamız gerekiyor. Bu kaynakları istediğimiz şekilde birleştirebiliyor ve hem kendimize can tazeleyebilecek bitkiler üretebiliyor hem de cephanemizi arttırabileceğimiz çeşitli üretimler yapabiliyoruz. Oyunda yer alan zanaatkarlık mekaniği sayesinde de bu işlemleri gerçekleştirebiliyor ve böylece yeni cephaneler ve yeni içeriklerin kilidini de açabiliyoruz. Oyunda yer alan envanter ve kaynak sistemi sayesinde bir yandan cephanelerimizi sayarken diğer yandan ise ilerlemeye koyuluyor ve düşmanlara karşı tutumumuzu burada sergileyebiliyoruz. Oyunda sürekli olarak korkunun ve aksiyonun dozu artış gösteriyor ve bu kapsamda gerçekten de hem ürkütücü hem de korkutucu içeriklerle beraber karşılaşabiliyoruz. Dolayısıyla oyunda bir yandan korku unsurları da bulunuyor ve etrafta bulunan harabelerin de bu korku unsurlarına katkı sağladığını söyleyebiliyoruz.
 
 
 
Hikaye odaklı yapıp içerisinde birinci şahıs aksiyon yapısı ile beraber karşılaşıyor ve burada Ethan Winters adlı karakteri kontrol ediyoruz. Elbette serinin diğer oyunlarında da yer alan bu karakter burada farklı bir hikaye ile beraber karşımıza çıkıyor ve karakterin başından geçenleri burada görebiliyoruz. Seriden aşina olduğumuz çeşitli karakterler de karşımıza çıkıyor ve bu karakterlerle beraber hikaye kapsamında buluşabiliyor ve hikaye örgüsü de gerçekten ilgi çekici bir şekilde karşımıza çıkıyor. Oyunda daha çok lineer yani çizgisel tarzda bir yapı bulunuyor ve etrafı bu şekilde keşfetmeye koyuluyoruz. Hayatta kalma deneyiminin korku unsurları ile beraber harmanlandığı yapımda huzurlu bir hayat süren ana karakterimiz bir anda her şeyin allak bullak olduğu yerde kendini buluyor ve macera ise eşi Mia ile başlıyor. Yeni bir hayata başlamak isteyen bu çift ne yazık ki başlarına gelen büyük bir trajedi ile beraber kendilerini belirsizliğin içerisinde buluyor.
 
Oyuncular ana karakterle beraber istediği şekilde ilerleyebiliyor, sağa sola doğru geçiş yapabiliyor ve çeşitli sırları ve açığa çıkarabiliyor. Yine serinin diğer oyunlarında olduğu gibi burada da satın alabileceğiniz ve tüccarlarla yakın dostluklar kurabileceğiniz çeşitli karakterler bulunuyor. Bu karakterlerden de istediğiniz gibi al sat yapabiliyor ve etrafta bulduğumuz kaynakları satarak daha fazla paranın sahibi olabiliyorsunuz. Bu paralarla beraber de hem cephane hem de gelişmiş silahlar alabiliyorsunuz. Oyunda ne kadar çok gelişmiş silah ve gelişmiş cephaneye sahip olursanız düşmanları bu kapsamında daha hızlı ve daha etkili bir şekilde ortadan kaldırabiliyor hem de hayatta kalmanın gerekliliklerini bu kapsamda yerine getirebiliyorsunuz. Oyunda ana karakterimizle beraber ki geniş bir alana doğru ilerleyebiliyor ve bu bölge içerisinde neler olup bittiğini bulmaya başlıyoruz.
 
Assassin’s Creed Mirage ( 2024'ün başlarında)
 
 
 
Ubisoft tarafından oyunculara sunulacak Assassin’s Creed serisinin yeni oyunu Mirage, Apple etkinliği kapsamınd  cihaza gelecek oyunlar arasında yer alıyor. Yukarıda bahsettiğim iki farklı oyun dışında bu oyun da cihazda yerini almaya çalışıyor. Oyun mormal şartlarda 5 ekim tarihinde hem PC platformuna hem de konsol oyuncularının sunulmayı bekliyor. Mirage, IPhone 15 Pro cihazına 2024'ün başlarında gelmeye hazırlanıyor. Yine belirttiğim gibi iki farklı oyun da bu yıl içerisinde bu cihaza çıkış yapmayı planlıyor.
 
Assassin’s Creed Mirage oyununa bakacak olursak oyun içerisinde Basim adlı bir karakter bulunuyor. Bu karakterin başından geçenleri bu oyunda deneyimleyebiliyor ve istediğimiz şekilde hem yankesicilik hem de çeşitli görevler yapabiliyoruz. Oyunda yer aldığımız süre boyunca bu karakterle beraber ilerleyebiliyor ve Bağdat şehrini istediğimiz şekilde dolaşabiliyoruz. Oyun, serinin diğer oyunlarına göre daha küçük ve minimal bir şekilde karşımıza çıkıyor. Dolayısıyla oyunda sadece Bağdat şehrinde bulunuyor ancak Bağdat şehri içerisinde yer alan bölgeler farklı olarak karşımıza çıkıyor ve bu bölgeleri istediğimiz şekilde keşfedebiliyoruz. Oyunda yine geliştirici ekibin belirttiğine göre Bağdat şehrinin belli oranında dışarıdan çıkabiliyor ve buralarda keşfedilecek alanlarında olduğu söyleniyor. Oyun içerisinde yine diğer klasik seri oyunlarında olduğu gibi Basim adlı karakterin suikastçı olma yolunu deneyimleyebiliyor ve bu kapsamda öncelikle bu karakterin başında neler geçtiğini öğrenebiliyor ve hikayenin de nereye gideceğini görebiliyoruz.
 
 
 
Mirage içerisinde yer aldığımız süre boyunca bu karakterle beraber gizli olanlar adlı bir örgüte katılıyor ve bir gizli olanlar adlı örgütü elbette bildiğimiz suikastçı örgütü olarak karşımıza çıkıyor. Oyunda bu örgüte katılarak çeşitli görevlere atılabiliyor hem ana görevlerden hem de yan görevlerden istediğimiz şekilde ilerleyebiliyoruz. Oyun serinin kökenlerine dönmesiyle beraber ön plana çıkıyor yani oyunda ilk Assassin’s Creed oyunlarında yer alan mekanikler karşımıza çıkıyor. Ancak elbette bu mekanikler daha gelişmiş ve daha iyileştirilmiş bir şekilde bu oyunda yer buluyor. Serinin köklerine dönmeye hazırlanan bu oyunla beraber oyuncular elbette bu oyunu beklemeye koyuluyor ve uzun süredir de bu oyun gerçekten gerek tanıtımlarla gerekse etkinlik kapsamında sunulan demolarla beraber büyük oranda ilgi çekiyor. Kafasındaki sorulara cevap almaya çalışan ve bu bölgeye adaleti getirmeye çalışan Basim adlı karakterle atılacağınız oyun içerisinde kendi kaderimizi tayin ediyor ve istediğimiz şekilde ilerlemeye başlıyoruz.
 
Oyunda istediğimiz şekilde ilerlemeden kastım; Bir göreve başladınız, bu görevi istediğiniz şekilde yerine getirebiliyorsunuz. Yani o görevi muhakkak yapmanız gerekiyor ancak o göreve yaklaşım şeklinizi tamamen siz belirleyebiliyorsunuz. Diğer bir deyişle oyun içerisinde düşmanlara karşı istediğiniz şekilde gizli yaklaşabiliyor veya doğrudan aksiyona dalış yaparak düşmanları ortadan kaldırabiliyorsunuz. Bu tamamen sizin oynanış şeklinize ve seçimlerinize bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Aynı zamanda aksiyon içerisinde çeşitli sis bombaları bulunuyor ve bu sis bombalarıyla beraber hem gizlilik konusunda daha aktif olarak kullanabiliyor hem de bu sis bombaları ile beraber ortalığı duman altına alabiliyor ve düşmanları tek hamlede burada ortadan kaldırabiliyorsunuz. Oynanışı değiştiren ve şekillendiren bu etmenlerle beraber elbette oyun daha da güzel bir deneyimimi bizlere aktarmayı hedefliyor.
 
 
 
Seride yer alan ikonik özelliklerle beraber karşımıza çıkmaya hazırlanan oyunda oynanışı şekillendiren daha da fazla unsurlar yer alıyor ve bu unsurlarla beraber de elbette platform yeteneklerinizi de bu kapsamda sergileyebiliyorsunuz. Yine serinin diğer oyunlarında aşina olduğunuz platform unsurları bu oyunda da yer buluyor ve dilediğiniz gibi binaların üzerine tırmanabiliyor ve çatıdan çatıya doğru atlayabiliyorsunuz. Hatta bir özelliği daha es geçmeyelim; Oyun içerisinde serini ilk oyunlarından aşina olduğumuz çatılarda bulunan samanlıklara veya gizli açıklıklara saklanma mekaniği bu oyunda da yer alıyor. Dolayısıyla düşmanlardan kaçmak için bu kısımları ve gizli alanları kullanabiliyorsunuz ve böylece gizli kısımların da ön planda olduğunu söyleyebiliyoruz. Beklenen oyunlar arasında yer alan bu yapım 15 Pro cihazına 2024'ün başlarında gelmeye hazırlanıyor. Elbette bu oyunu telefonlarda görmek oldukça ilgi çekici olacak. Bakalım nasıl bir performansla beraber bu oyunu cihazlarda deneyimleyebileceğiz. Hep birlikte bunu göreceğiz.
 
Death Stranding Director’s Cut (Bu sene içerisinde)
 
 
 
Hideo Kojima tarafından biz oyun severlere sunulan ve öncelikle hem konsollara hem de PC platformuna çıkış yapan bu yapım şimdi ise iPhone 15 Pro cihazına gelmeye hazırlanıyor. Bu oyun 2023 senesi içerisinde belirtilen mobil cihaza gelmeye hazırlanıyor ve gerçekten de kapsamı sebebiyle bu yapım bu cihaza nasıl oynanacak elbette merak konusu. Oyunun bu sene içerisinde geleceğini belirtiliyor ancak hangi tarihte çıkış yapacağını tam olarak söyleyemiyoruz. Çünkü resmi olarak herhangi bir detay verilmemiş durumda. Oyunun bu sürümü daha gelişmiş ve daha fazla içeriklerle beraber karşımıza çıkıyor ve yönetmen kurgusu sürümü gerçekten de oyuncular tarafından sevilen bir paket olarak bizlere aktarılıyor.
 
Oyun içerisinde açık bir dünyada yer alıyor ve gelecek teması bizlere aktarılıyor. Burada Sam Bridges adlı karakteri kontrol ediyor ve  bu karakterle beraber kargo taşımacılık işine geçiş yapabiliyoruz. Elbette kargo taşımacılığıyla beraber eleştirilerin odağında bulunan bu yapımda arka planda yer alan hikaye oldukça oyuncuların ilgisini çekiyor. Bu hikaye kapsamında elbette bu kargo taşımacılık işine bel bağlayanlar bulunuyor ve eğer arka planda yer alan hikaye olmasa belki de birçok oyuncu bu oyuna yarıda bırakır ve bir kenara atar diye düşünüyorum. Bunun dışında oyun içerisinde yer alan hikaye ve karakterler de gerçekten akılda kalıcı bir şekilde bizlere sunuluyor. Burada ilgi çekici varlıkların ve canlıların karşımıza çıktığını görüyor ve bunları ortadan kaldırmak için de elbette elimizden geleni yapmaya koyuluyoruz. Oyunda normal düşmanların haricinde bir de gerçekten ilgi çekici ve doğaüstü yaratıkların olduğunu da görebiliyor ve oyunda yer yer gizli bir şekilde ilerleyebiliyorken yer yer de çalışmalar içerisinde kendimizi bulabiliyoruz.
 
 
 
Öteki dünyadan gelen garip yaratıkların bulunduğu yapımda geniş özelleştirmeler ve seçenekler de bulunuyor. Oyunda öncelikle bir yerden bir yere doğru belirtilen ağırlıkları taşımak durumunda kalıyor ve bu ağırlıkları istediğimiz şekilde yönetebiliyoruz. Yani kargoların üst üste gelme şeklini tamamen biz belirleyebiliyor ve bu kapsamda istediğimiz şekilde karakterinizi yönlendirebiliyoruz. Oyunda açık bir dünya yer alıyor ve yol açık dünya içerisinde dağ bayır demeden dolaşabiliyor ve bazı bölgeleri aşmak için de elbette elimize ve yanımıza yararlı araçlar almanız gerekiyor. Örneğin bir dağ yamacına tırmanmak için elimizde dağ tırmanma ekipmanlarının olması gerekiyor akabinde bu yerlerden geçerken zorlanabiliyoruz. Ancak oyun içerisinde bu tarz durumlarda elbette otomatik olarak da iplerin burada olduğunu görebiliyor ve böylece burada üzerine tırmanabiliyoruz. Bunun yanı sıra yine aşmamız gereken köprüler, aşmamız gereken engebeli kısımlar ve daha fazlası bizlere aktarılıyor ve ilerlerken de farklı düşmanların karşımıza çıktığını görebiliyoruz.
 
 
 
IPhone 15 Pro cihazına yukarıda bahsettiğim 4 farklı oyun gelmeye hazırlanıyor ve güçlü bir şekilde çıkış yapmaya hazırlanan bu cihaz elbette birçok soru işaretini de beraberinde getiriyor. Çünkü oyunlar kapsamları sebebiyle gerçekten de büyük boyutlu olarak karşılıklı çıkıyor ve mobil cihazlara nasıl port edilecek şu an için bilinmiyor.
 
Peki siz bu oyunları nasıl değerlendiriyorsunuz? Mobil cihazlarda bu tarz oyunlar gerçekten oynanabilir mi? Neler düşünüyorsunuz yorumlarda bunları belirtebilirsiniz.

Bu haberin bağlantısı
URL
oyun listeleri en çok oynanan oyunlar
Super Bomberman R 2 Çıktı! PUBG Nations Cup 2023 Başlıyor!
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

xXBerkanXxD

15.9.2023 14:15:27

0
Bu oyunları oynattıktan sonra Apple artık Call of Duty'de şarjor değiştirir gibi batarya değiştirir :D

arda29

15.9.2023 12:08:52

0
Ufacık cihazda bu oyunları oynanabileceğine inanmıyorum. Açsa bile 5 dk sonra şarjı biter zaten. Oyunların boyutu konusu ayrı bir problem zaten. Ayrıca bu oyunları açmak için gerekecek olan soğutma sistemide ufacık telefonda ne kadar yeterli olabilirki.
    Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

KÜNYE
Oyun Listeleri
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız