Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Türk Yapımı Crisential Kickstarter'da Desteğinizi Bekliyor


     Kendi oyununu yapma fikri her oyuncunun aklına gelmiştir. İşte bu fikri projeye döken iki arkadaş Cenk Açan ve Efe Burak 1,5 yıldır geliştirmekte oldukları Crisential ile Kickstarter'da yerlerini aldılar.
 
     Tek kişilik bir RPG oyunu olan Crisential gerçek zamanlı strateji ve hayatta kalma öğelerine sahip. Yapımcısının yaptığı açıklamalara göre, hedeflerine ulaştıkları takdirde PC platformunun yanına Mac ve Linux sürümü veya co-op multiplayer desteği gibi yeni özellikler de eklenebileceği belirtiliyor.
 
     Oyun hakkında daha detaylı açıklamayı bu adresten okuyabilir, Crisential'ın Kickstarter sayfasına ise bu adresten ulaşabilirsiniz.

Bu haberin bağlantısı
URL
rpg survival türk cenk efe whitefall crisential bsc bolumsonucanavari bölümsonucanavarı
Twitch Kanalımızda Bu Hafta! (8 - 14 Haziran) Türkiye'nin En Büyük DOTA 2 Turnuvası Geliyor: Red Bull Son Şampiyon
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

Apoc

9.6.2015 12:46:10

+1
Türk oyun sektörü git gide gelişiyor maşallah

WiiSmash

9.6.2015 05:56:05

0
güzel bi iş ortaya çıkacak gibi ama artık şu grafik stili baydı beni be, lütfen yanlış anlamayın yapımcıyla alakası yok artık çıkarcı bağımsız yapımcılar minecraft'ın ekmeğini yemek için bu tarz grafikler kullanıyor, mc fanboy veletlerini kandırmak için. sizin için geçerli olmadığını düşünüyorum. başarılar

badbuckle

9.6.2015 00:58:34

0
Merhaba Arkadaşlar, Ben Cenk, Crisential'ın görselleriyle alakalı insan :P Öncelikle ilginiz için çok teşekkürler, şu an mümkün olduğunca çok insana ulaşmaya çalıştığımız ve feedbackler toplamaya çalıştığımız için bu bizi baya mutlu ediyor. Hedef belirlediğimiz miktar ve zaman konusunda baya zorluk çekecek olduğumuzun farkındayız ama sizde görmüşsünüzdürki dışardıdan herhangi bir yatırımcı yada destekle çalışmadığımız için, projenin sonucunun belli olmadığı her geçen gün bizi baya zorda bırakıyor. Yani birazcık mecburiyetten kısa süre seçtiğimizi söyleyebilirim. O bağışın çoğunu söylediğiniz gibi oyunu co-op ve multiplayer'a çevirip, optimizasyonları herkesin oynayabileceği şekle getirmek üzerine kullanacağız. Ayrıca şimdiye kadar yaptığımız hesap üzerinden konuşacak olursam, oyunda çok fazla farklı sisteme yer vermek istediğimiz için malesef geliştirme süreci epey uzun ve zor sürecek. Biliyorsunuz herkesin ekmek yemesi gerektiği için, epey bir arkadaşla birlikte çalışmak durumunda kalacağız. Yani aslında tabiki görünüşte fazla olan miktar, hesaplara inince ucu ucuna tutuyor diyebilirim :) Haberdede okuyabileceğiniz üzere oyunu sadece 2 kişi geliştirdiğimiz için hem bizim için mümkün olduğunca uygun, hemde içimize sinen voxel modelleri kullandık. Her ne kadar dışarıdan optimizasyon açısından kolay gibi gözüksede, realistik modellerden daha sıkıntılı bir " yazılımla yapılması gereken optimizasyon " süreci var. Yine yukarıdaki konuya gelirsek yazılımcı arkadaşlara dert olacak bir konuyla karşı karşıya kalmış oluyoruz. :p Tekrardan yorumlarınız için çok teşekkürler. Hem bizim bu süreçte insanlardan böyle şeyler duyup mutlu olmamız açısından, hemde feedback olarak alabileceğimiz noktalar açısından bizi çok sevindirdiniz. Çok teşekkürler! :)

eng01

8.6.2015 20:22:27

+2
İlk bakışta çok basit gibi görünse de oldukça detaylı ve oynaması zevkli bir oyun gibi duruyor... 80.000 muhtemelen co-op multiplayer içerikler için kullanılır, şahsi görüşüm: buraya kadar gelmiş olan arkadaşlarımıza yardımcı olmak görevimiz

muratgun

8.6.2015 20:19:22

+1
baya bişi vadediyo da karakter animasyonları ağır geldi bana. Ancak çıkarsa çatır çatır oynatır kendini.

cemecem21

8.6.2015 18:59:12

0
Monochroma bile 45 günde 84.000 doları anca toplamışken 26 günde 80.000 dolar gerçekten ulaşılması zor bir hedef. Umarım başarırlar.

citadel

8.6.2015 18:04:25

0
Yanlış anlaşılmasını istemem fakat $80,000 hedef bu oyun için çok fazla değil mi?
    Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

KÜNYE
Crisential
+ TAKİBE
AL
1 kişi bu oyunu takip ediyor.
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız