Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Steam'in Xbox Kontrolcüsü Desteği Genişletildi

 
Valve, Steam Beta İstemcisi için yeni bir güncelleme yayınladı ve Xbox kontrolcüsü desteğini genişletiyor.

Bir kerede dörtten fazla Xbox kontrolcüsüne destek ve Windows.Gaming.Input API kullanan oyunlarda tetik tuşu titreşim desteği getiriyor.

Bunların yanı sıra Xbox Elite kontrolcüsündeki denetim tuşlarını ve Xbox Series kontrolcüsündeki paylaş tuşunu ayarlayabilme imkanı sunuyor.

Genişletilmiş Xbox kontrolcüsü desteği, Steam ayarlarında genel kontrolcü ayarı kısmından açılabilir ve sürücü kurulumu ile bilgisayarı yeniden başlatmayı gerektiriyor. Yeni özelliklerden faydalanmak için Steam Beta İstemcisi'ne de katılmış olmanız gerekli. Bunun için Ayarlar > Hesap > Değiştir > Steam Beta Update.

Bu haberin bağlantısı
URL
Kaynak purexbox Steam Valve Oyun Half Life Mağaza Store Portal Steam Haberleri
Microsoft Yıllar Önce Nintendo'yu Satın Almaya Çalışmış ve Nintendo Buna Kıçıyla Gülmüş Naughty Dog Geliştiricileri 2020'deki Favori Oyunlarını Paylaştı
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

betadragon

7.1.2021 20:07:41

0
Bende Grid 2019 da farkettim frene basınca sadece o tuş titriyordu.Forzadadamı varmış denemem lazım.

rcpyksl

7.1.2021 07:31:20

0
quote:

Orjinalden alıntı: keremec Benim hatırladığım Shadow of the Tomb Raider ve Forza Horizon 4 de güzel çalışıyordu. Gears 4 de çalışırken mesela 5 de çalışmıyordu. Ubisoft oyunlarında da çalışıyor olabilir, ubi gamepad desteğine önem veriyor pc'de. Steam el attıysa, bu özelliği daha fazla oyunda görürüz gibi. Örnek olarak Dualshock 4 desteği Steamin sayesinde oyunlarda artmaya başladı. Takıyorsun aynı ps4 de kullanır gibi çalışıyor gamepad. Adamlar öyle güzel bir api yapmış ki, oyun yapımcısı bunu ekliyor oyuna, gelecekte çıkacak tüm kontrolcülerle uyumlu oluyor oyun. İşin kötü yanı kontrolcü desteğini böyle yapan oyunların steam versiyonu dualshock 4 desteklese bile epic ya da gamepass versiyonları desteklemiyor. Genelde bu versiyonlarda sadece xinput desteği koyup geçiyorlar.
elite controller 2 yi pc de kullanıyorum.Shadow of tomb raider da çalışıyor dendi ama ben oyuna girip baktığımda çalışmadı.Bir tek forza 5 te çalıştığını gördüm.keşke tüm oyunlarda çalışsa gerçekten hoş bir hissiyatı var.

keremec

7.1.2021 04:18:24

+1
Benim hatırladığım Shadow of the Tomb Raider ve Forza Horizon 4 de güzel çalışıyordu. Gears 4 de çalışırken mesela 5 de çalışmıyordu. Ubisoft oyunlarında da çalışıyor olabilir, ubi gamepad desteğine önem veriyor pc'de. Steam el attıysa, bu özelliği daha fazla oyunda görürüz gibi. Örnek olarak Dualshock 4 desteği Steamin sayesinde oyunlarda artmaya başladı. Takıyorsun aynı ps4 de kullanır gibi çalışıyor gamepad. Adamlar öyle güzel bir api yapmış ki, oyun yapımcısı bunu ekliyor oyuna, gelecekte çıkacak tüm kontrolcülerle uyumlu oluyor oyun. İşin kötü yanı kontrolcü desteğini böyle yapan oyunların steam versiyonu dualshock 4 desteklese bile epic ya da gamepass versiyonları desteklemiyor. Genelde bu versiyonlarda sadece xinput desteği koyup geçiyorlar.

betadragon

7.1.2021 02:42:54

0
Grid 2019 dışında bi oyunda hiç görmedim o titreşimin çalıştığını
    Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

KÜNYE
Steam
+ TAKİBE
AL
3 kişi bu oyunu takip ediyor.
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız