Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Sega PC'ye Daha Fazla Eski ve Yeni Oyununu Getirmeyi Planlıyor

 
İlk olarak 2012'de PS Vita için çıkan Persona 4 Golden Haziran'da PC'ye geldi ve 1 aydan kısa bir sürede 500 binden fazla satan oyun aynı zamanda MMO'ları katmazsak Steam'de JRPG türünde eş zamanlı kullanıcı sayısında rekor kırdı.

Sega, Persona 4 Golden'ın PC üzerindeki başarısından sonra PC'ye daha fazla eski ve yeni oyun getirmeyi planladığını belirtti.

Sega Sammy başkanı ve operasyon direktörü Haruki Satomi, şirketin finansal sonuçlarının açıklandığı raporda "Daha önce PlayStation Vita'da satılan Persona 4 Golden'ı yeniledik ve bu mali yılda Steam'de yayınladık. Aldığı olumlu eleştiriler ve düşük fiyattan satılması nedeniyle beklediğimizden daha iyi sattı. Daha önce çıkmış oyunları Steam'e ve yeni platformlara getirmek konusunda aktif olarak çalışmaya devam edeceğiz." dedi.

Haruki Satomi ayrıca yeni oyunları da en baştan itibaren PC'ye hazırlamak ve multiplatform olarak yayınlamak planlarının olduğunu belirtti.

Sega son zamanlarda bu konuda oldukça etkin. Persona 4 Golden'dan önce Catherine, Bayonetta, Vanquish ve Yakuza oyunları PC'ye geldi. Yakuza: Like a Dragon da PlayStation 4 ve Xbox One ile eş zamanlı olarak Kasım'da PC'ye gelecek.

Bu haberin bağlantısı
URL
Kaynak PC Gamer
Haftanın Öne Çıkan Haberleri (3 Ağustos – 9 Ağustos) AT&T, Warner Bros. Interactive Entertainment'ı Satmaktan Vazgeçti
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

oxenn

10.8.2020 18:54:16

0
getir abicim ne varsa getir. millet aç aç :D

Fearless_tr

10.8.2020 13:28:08

0
Fear 1 ve Condenmed isimli oyunlarin haklari Sega'ya ait degilmiydi bunlarida makyajlayip yeni nesile getirsinler fena olmazdi :))

Punisher155

10.8.2020 07:49:36

0
Yakın zamanda Virtua Fighter 6'yı duyurmayacaklarsa, Virtua Fighter 5: Final Showdown Remastered sürümü hazırlayıp getirsinler PC'ye. Ya da Yakuza 6 getirsinler onun içinde direk gömülüymüş bu oyun o da olur. Sanırım eski/yeni Yakuza'ların birbir PC'ye geldiği bu dönemi düşünürsek ikinci söylediğim çok büyük ihtimalle gerçekleşecek. Açıkcası delisi değilim Virtua Fighter serisinin ama özletmedi de değil.

Lordiman891

10.8.2020 02:09:07

0
Şöyle hatun, kız tavlama oyunları getirseler keşke aksjks

Deswaaa

9.8.2020 23:03:53

0
Persona serisi steam gelsin başka bişiy istemiyorum efsane seri
    Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)